62 תגובות בנושא “מתחילה עונת הרדייה

 1. את עולה במחשבותיי לאחרונה הרבה. במוזיאון המדע בירושלים הייתה כוורת גדולה כחלק מתצוגה בה הסבירו למבקרים על פעילות הדבורים ועל הדבש. לאחרונה, המיכל השומר על הכוורת נסדק והיא הוצאה החוצה מהמוזיאון לאוויר הפתוח. מאז, הכוורת גדלה בצורה משוגעת ויש בה המון דבורים והמון דבש.

  אהבתי

 2. מברוק גדול. זה ממש לא מובן מאליו השינוי שהיא עושה וכבוד לכם על יוזמה וההתעקשות.
  את הסרטון אראה בבית,אחרת יפטרו אותי..
  סתם סתם

  אהבתי

 3. זמן הורים, והתהליכים הללו שהם ואנחנו צריכים לעבור איתם לא קלים ולא פשוטים. צריך לעשות מה שהכי נוח עכשיו, ועם כל הצער והכאב להפטר ממטען מיותר, אפילו אם זו מיטה נוסטלגית שבעלה ניגר(!). בכל זאת תרשו לה לקחת איתה ’חפץ מעבר’, כי כמו ילדים קטנים גם הזקנים זקוקים לדברים שלהם סביבם. אני מניחה שזה די מובן מאליו עבורך, כי את מציינת שצריך לארוז את החפצים והבגדים ולקחת מה שכן אפשר. אצלנו אחותי אומרת שההורים יצטרכו לבוא עם מזוודה, כמו לצימר. קשה לי לתאר מה זה אומר לאגרן כפייתי כמו אמי. אבל חמותך תמיד נשמעה לי רציונאלית במיוחד. 

  אהבתי

  1. חמותי אישה קשוחה וחזקה נפשית. היו לה חיים לא קלים ומאוד חבל לי שלקראת סוף חייה היא סובלת מכאבים, זה מאוד לא הוגן.
   ניקח איתנו כמה שיותר מהחפצים שלה וננסה להנעים לה כמה שאפשר. 

   אהבתי

 4. באמת מזל טוב ומזל גדול שיש את הג’ינג’י שיזיז ענינים וידקדק באותיות הקטנות.
   
  תהליך צמצום החפצים לא קל, ובטח לא היציאה מהבית. מקווה שיעבור עם כמה שפחות קשיים.
   

  אהבתי

  1. יש לה ויטרינה ענקית כזו עמוסה חפצי חרסינה וזכוכית, אני חושבת איך להעביר הכל בלי נזקים ומתחלחלת.
   על חדר הבגדים אני לא מעזה לחשוב אחרת אברח מהבית בצעקות 

   אהבתי

   1. לזרוק זה טוב, מנקה את הנפש. משום מה נראה לי שהחמות לא תחשוב כך

    מחזיקה אצבעות שיעבור כמה שיותר ברוגע.

    אהבתי

 5. מאחלת לה ולכם שהמעבר יעבור בקלות !
  תהליך לא פשוט בלשון המעטה יעבור על חמותך
  אבל אין ברירה
  ולכם יהיה קל  יותר כשהיא קרובה( ולא לרוץ ממקום מגוריכם לעיר שלה , זה ממש קשה מנסיון)  וטוב שיש לכם אפשרות לסידור שכזה !

  אהבתי

  1. זה כזה מזל שיש לנו דירה בקומת קרקע, היא תהיה קרובה אבל תהיה לה פרטיות ושקט ואיזה מזה שחמי התעקש בזמנו להוסיף עוד חדר שינה אחד. אז חשבתי שהוא מגזים, היום אני מודה לו בליבי, גם למטפלת יהיה חדר משלה ואני מקווה שכולם יהיו מאושרים.

   אהבתי

 6. מזעזע האטימות של המדינה בטיפול בניצולי שואה ובקשישים בכלל. האיטיות והבירוקרטיה ש"מבטיחים" להם שהסיכוי לקבל תקציב כלשהו יהיה קלוש מספיק 😦 
  שיהיה בהצלחה.

  אהבתי

  1. המדינה לא מטפלת באף אחד ואין טעם לצפות שתעשה את זה. היא מגלה זריזות ותושיה רק כשהיא לוקחת ממך כספים.
   כדי להשיג מה שמגיע לך אתה חייב להיות תוקפני ונמרץ והרבה פעמים לנדנד ולאיים. פתאום גילינו שמגיע לחמותי הנחה בתשלום חשבון חשמל. הביטוח הלאומי מדווח לחברת חשמל שאמורה לתת הנחה לניצולי שואה אבל משום מה זה לא קורה.
   כנראה שעד שלא נאיים במשפט או נפנה לתוכנית כמו הכל כלול או יהיה בסדר זה פשוט לא יזוז, למה? אין לי מושג, אבל ככה זה 

   אהבתי

 7. אתם עושים דברים נפלאים , ובתור מי שעברה בדנות החמישים שלה מדירת 150 מטר לדירת 79 מטר עלי לומר לך שסה לא יהיה קל , מה גם שזו דירה שכיגלו בה ילדים שנים ארוכות , אבל מה שאת מתארת כ כ פסטוראלי אצלכם וג’ינג’ כה חרוץ , אני מאמינה שיהיה לה טוב אצלכם
  אפשר גם ?😍

  אהבתי

 8. לפעמים טוב שמזיזים לך את הגבינה. מקווה שגם התזוזה של החמות תשפר את המצב, ואני מעריצה אותך על הניקיון והסידור – הדברים שאני הכי שונאת. תשרדי בבקשה, ותחזרי לספר 🙂

  אהבתי

 9. את עושה חלונות 
  אם יש משהו שאני שונאת בעולם הזה זה לנקות חלונות ותריסים. בחיי שאני מנקה רק כשלא נכנס כבר אור יום הביתה…
  לגבי ממירים , לי יש את של הוט ומתברר שאם התשתיות קיימות, יש אנשים שהולכים לקחת את ההממיר לבד ומחברים בכל מקום שבו יש תשתיות, גם מחוץ להית שלהם, בעלות של ממיר נוסף בבית…בכל מקרה, אם מצאתם משהו שאתם מסתדרים איתו במחיר מוזל, תמיד עדיף על הגזל של החברות הגדולות.
   
  לגבי הציוד העודף – תמכרי מה שחמותך מרשה ביד 2 , זה יעזור לך גם להפטר מחפצים וגם להרוויח כמה שקלים.

  אהבתי

  1. רק היום קלטתי כמה ציוד יש לה, והכי גרוע היא לא מסוגלת להיפרד מכלום. יש לה כריות ושמיכות שהיא הביאה עוד מרומניה… אנחנו טובעים בחפצים 

   אהבתי

 10. שלום צופה קראתי את הפוסט החביב ונזכרתי למה מידי פעם אני קוראת ומחייכת ולא רק קוראת ומתעצבנת או נעצבת או לא מגיבה . 

  חמות בבית ? מעיד על גדלות נפש מצד כולם ובעיקר מצד הכלה ..טוב שאת לא ג’ינגית   

  חג לג שמח 

  אהבתי

  1. דוכיפת, איזה הפתעה לשמוע ממך!
   חבל שהפסקת לכתוב, מה קורה אצלך היום?
   חמותי במצב כל כך קשה כיום ככה שפשוט אין ברירה וחייבים לטפל בה. יש לה עובדת זרה שעושה כמעט הכל וזה באמת לא נורא וחוסך לנו נסיעות תכופות לנהריה.

   אהבתי

 11. כשאת מותשת את כותבת פוסט דבור על אופניו על רשות השידור. ! ?👏
  פשוט לא יאמן
  מעניין שאנשים מוציאים כ כ הרבה כסף על כבלים אך לא מפרגנים לרשות . שבמקום לתקן ליקויים הורסים , שבמקום שהכבלים שכנראה נעשו ברי כוח ישלמו מתוך הכנסותיה כפי שהם משלמים כנראה לערוצים הזרים , והיפרישו מהכנסותיהם לרשות ונתנו לנו לשלם כפל תשלומים והעדיפו לנהוג בדורסנות ולהרוג את המתחרה , הרי גם הכבלים ניזונים ממסינו בתירוץ של הפקות מקור , חבל שבמקום לתקן את העיוותים נכנעים לבעלי הכוח הדורסני כמו זה ששילם לקיוסקים להחביא את עיתוני מעריב . חבל שבמקום לתקן מחפשים את הפיתרון הקל בדמות ההףרטה ולתת לג’ונגל של השוק להחליט ואז מקבלים תוכניות ריאליטי במקום איכות ( ומה עושים עם התקציבים של תוכניות המקור ? )

  אהבתי

 12. אין מתנות חינם, אנחנו משלמים על הצפייה בערוצים המסחריים בזמן (time is money,  לא?), אנחנו נאלצים לראות פרסומות. חישבתי ואם אנחנו רואים פרסומות במשך שעה ביממה (כולל גם את כל הפרומואים שלהם לתוכניות הקרובות) אז במהלך חיינו אנחנו מבזבזים 3 שנים וארבעה חודשים על פרסומות. אם נחליף זאת לאגרה שהיתה בממוצע נניח 356 ש"ח לשנה מדובר על שקל ליום, 30 שקל לשנה או 28,000 ש"ח לאותן 3 שנים וארבעה חודשים. 
  אני מאמין שכולם היו מוכנים לשלם 28 אלף שקל תמורת שלוש שנים וארבעה חודשים.

  אני חושב שההחלטה על קיום האגרה היתה טעות באופן שבו היא נעשתה. אותם 30 שקלים לחודש יכלו להגבות במסגרת מס הכנסה או מס אחר ולנתק את רשות השידור מהגביה ומהתשדיר – אם לא תשלם ניקח ממך את הטלוויזיה…

  אהבתי

 13. יותר מגבינה אחת זזה אצלכם! כל הכבוד על איך שאת מקבלת את הכל. מצדיעה לך ומברכת אותך. לקחת את חמותך אלייך – נכון שזו דירה נפרדת ובכל זאת – זו נדיבות וחמלה וטוב לב מדהים. 
  שמעתי דברים לא טובים על סלקום TV ואני מקווה שאצלך זה יהיה בסדר. כשלנו נמאס מ"יס" התנתקנו לגמרי ועברנו לקודי, שהוא כאמור לגמרי בחינם (פרט לעלות קופסת הטלוויזיה עצמה – אלא אם את מתקינה על מחשב קיים). T כבר נהיה מומחה בהתקנות ושדרוגים וטיפול בתקלות. יש שם גם את כל שידורי הטלוויזיה והרדיו של ישראל וגם קישור (הרחבות) לכמעט כל שאר השידורים בארץ ובעולם, אנחנו רואים סדרות, סרטים, ספורט – הכל בחינם. דורש עקומת למידה ולהתרגל לתפריטים ולזמן שכל תכנית עד שהיא עולה אבל שווה את זה. צריך כמובן רק תשתית אינטרנט (אותה רכשנו מהוט, כי בזק לא היו מספיק יציבים באזור שלנו). 

  אהבתי

   1. צריך באמת סבלנות לקודי, ולולא T כנראה לא הייתי מתמידה. יש תקלות ועדכונים שמשפרים ועדכונים שמקלקלים והרחבות שנעלמות והרחבות חדשות….בגלל ש-T לא מתייאש וכל הזמן מסדר לנו גרסאות עדכניות ומתקן דברים שהתקלקלו, אנחנו מחזיקים מעמד. לדעתי התנתקנו מ-YES לפני שנתיים…..ולחזור לשם יגרום לי להרגיש מצומצמת ומוגבלת. אבל נכון שמבחינת קלות השימוש, יש עקומת למידה. אגב תחשבי על עקומת הלמידה שעברנו במעבר מטלוויזיה עם ערוץ אחד (פלוס לבנון וירדן) בלי שלט אפילו – לטלוויזיה בכבלים/לוויין, עם הקלטות ו-VOD….אי אפשר להימלט מהקידמה. אבל מחמותך קשה לדרוש את זה באמת….

    אהבתי

 14. אז התחילו השידורים של התאגיד
  וחלק ניכר מהעובדים שעבדו ברשות השידור עובדים גם שם
  אם תסתכלי על לוח השידורים, הוא אפילו טוב יותר (גם בTV וגם ברדיו)

  איזה מוזר זה שחייבו אתכם לעשות לחמותך מנוי נפרד
  בדר"כ הם אוטומטית מציעים לעשות את כל הבית על אותו מנוי
  אפילו אני שהיחידת דיור שלי נפרדת לגמרי (פיזית) מהבית של ההורים שלי, הוט הציעו שנהיה על אותו מנוי, אני פשוט לא רציתי
  וכשאחותי גרה עם הבנזוג שלה ביחידת דיור במושב היה להם המנוי יס של הבית (אותו אחד שהיה לבעלים של הבית הגדול) אותו כנ"ל גם לגבי האינטרנט

  סלקום TV…
  אני יודעת שהם זולים, אבל בינתיים לא יצא לי לשמוע עליהם דברים חיוביים (בלשון המעטה)
  מקווה שאת תנפצי את השמועות

  מזרנים זה תמיד דבר יקר
  צריך לדעת איפה לחפש ולא לקנות מותג שהמחיר יהיה סביר
  אני אישית אוהבת את המזרנים של פוטון (העבים) רק על זה אני מסוגלת לישון טוב

  זה אכן נשמע כמו

  אהבתי

  1. אולי אם הם יבינו שאני רצינית ובאמת מתכננת להתנתק מהם הם ישנו את דעתם.
   עכשיו הם רק מפסידים מההתעקשות שלהם.
   אם סלקום לא יהיו מוצלחים אפטר גם מהם, אין לי סנטימנטים בעניין הזה 

   אהבתי

 15. גם אני רוצה לעבור לסלקום טי וי,נמאס לי לשלם להוט כל כך הרבה כסף.
  כבוד על המהלך עם חמותך,נקווה שכולם יהיו מרוצים,זה לא מהלך פשוט

  אהבתי

 16. אני כבר שנים על עידן+, מרוצה עד הגג, רואה את כל וסרטים והסדרות הכי עדכניות דרך האינטרנט.
  שיעבור בקלות, עליך, על החמות ועל הסרוויסים 🙂

  אהבתי

 17. כל הכבוד על הצעד !!! לי הציעו 4 ממירים+ חבילת ערוצי ספורט ב300 שקל. מכיון שאני משלם על אותה חבילה להוט 400 שקל ומכיון שבסלקום אמרו לי שאני אצטרך לדאוג לניתוק מהוט וזו לא משימה קלה,אני מתלבט אם לעשות אותה בגלל הפרש של 100 שקל.
  כמה את משלמת? והאם ההפרש מ יס הוא כזה שזה משתלם כלכלית?

  אהבתי

  1. עשיתי את הצעד הנועז והמתיש הזה כי ביס דרשו ממני לעשות עוד מנוי בשביל הדירה של חמותי למרות שזה בעצם אותו בית. אני משלמת בסלקום על שני מנויים וחמש ממירים 350 ש"ח בערך.
   ביס זה היה עולה לי מעל 500 ש"ח. מצד שני המבחר באמת יותר מצומצם אבל בין כה וכה ראיתי בעיקר את הערוצים בעברית. הייתי מסתפקת בשמחה בעידן פלוס לולא העובדת הזרה שחייבת ערוצים ברוסית ואין מצב שהייתה מצליחה להפעיל סטרימר.

   אהבתי

 18. באמת? סלקום רוכבים על התשתית של יס? או שהוא התכוון שהוא השתמש באותו חיווט רשת בתוך הבית שהם הקימו? 
  באמת מבצע לא פשוט להעביר את חמותך אליכם לדירה, ולא פשוט גם לזרוק דברים…..
  כל הכבוד שוב על החמלה והנדיבות. 

  אהבתי

  1. כן, לדעתי זו הייתה כוונתו. אני דווקא אוהבת לזרוק חפצים מיותרים ומרגישה הרבה יותר טוב כשחמותי נמצאת קרוב אלינו ואין יותר צורך לנסוע כל פעם לנהריה כדי לעשות לה קניות או לתת לעובדת שלה כמה שעות חופש. חבל רק שהיא לא עשתה את הצעד המתבקש הזה עוד קודם כשהיא הייתה מסוגלת פיזית לנהל את עצמה לבד. היום היא כבר לא האישה הדעתנית והחזקה שהייתה פעם וזה מכמיר לב ודי מפחיד.
   מבחינתי עדיף לחיות עשר שנים פחות ולא להפוך לקשישה שברירית שלא מסוגלת להגיע אפילו לאסלה 

   אהבתי

   1. את צודקת שיש הרבה מאד נוחות בסידור החדש – הקרבה הפיסית מאד מקלה על הצדדים הלוגיסטיים, ואני עוקבת ויודעת שאת מסיעה אותה הרבה לרופאים וטיפולים ויעזור לך מאד שהיא תהיה בקרבתך. אבל עדיין – זה לא פשוט. ובאמת חבל שהיא לא הסכימה לכך קודם, אבל ככה זה. מכירה את זה היטב מאנשים בגילה ובמצבה. וקשה להכריח. 
    אמא שלי טוענת שברגע שמצבה יתדרדר מבחינת העצמאות שלה או שהיא תאובחן עם משהו סופני – היא מייד מתאבדת וחוסכת לכולם ולעצמה את הסבל הכרוך בסיעודה. זה קיצוני אבל היא משוכנעת שכך היא תנהג. ואני אומרת : רק שתהיה בריאה עד 120 

    אהבתי

 19. להפטר מחפצים זו אמנות. תמיד אני נזכרת בסיפור שסיפר לי אח שלי, שהיה צריך לחזור מניו זילנד עם משפחה אחרי 5 שנים, ולהשאיר כמעט הכל מאחור. הוא זרק את הדברים של אשתו והיא זרקה את שלו. הרבה יותר קל. 

  אהבתי

  1. אם הייתי נותנת לבעלי לזרוק את הדברים לא חשוב של מי הוא היה חוזר עם כמות כפולה של דברים.
   זה גנטי לדעתי ואצלו במשפחה זה מהצד של האבא והאימא ביחד 

   אהבתי

 20. מי שלא מכור טלויזיה יותר מדי – סלקום TV הוא מהלך מומלץ מאוד. יש לא מעט סדרות ב-VOD, ספורט וערוצים בחצי מחיר. עד הבית התשתית היא בזק. הטריפל שלהם גם משתלם אם אתם עדיין משתמשים בטלפון קוי מסיבה ביזארית כזו או אחרת.

  אהבתי

  1. משתמשים אבל בינתיים אני מעדיפה לא לשים את כל הביצים בסל אחד. קצת לבזק וקצת לסלקום ואפילו קצת להוט, במקום העבודה, שכולם יהיו מרוצים 

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s