סתיו

המון זמן לא כתבתי. אין סיבה מיוחדת, סתם, הכל בסדר ואין לי על מה לכתוב. הגב שלי הולך ומשתפר ועברתי לעשות פלדנקרייז בקבוצה. זה סימן לטובה וכמובן פחות יקר. אני גם עושה הידרותרפיה בבריכה טיפולית, גם זה עוזר כנראה ובקרוב אתחיל לעשות פזיותרפיה בקופת חולים. נקווה שגם זה יועיל.

גם ג'ינג'י מרגיש טוב יותר למרות שהוא לא מפסיק להתלונן שהוא לא רואה כמו בעבר, מתעלם באלגנטיות מזה שהוא כבר בן 63 ואנשים בגיל הזה משתמשים במשקפיים, וזה בסדר. הוא מתעסק לאחרונה בארכיאולוגיה בצורה פעילה ביותר, לא רק שהוא לומד כשומע חופשי באוניברסיטה הוא גם מתנדב בכל מקום שרק אפשר. גם בבית שערים שם ממיינים ומקטלגים את ממצאי החפירות של הקיץ וגם בחפירות לימודיות בנחל המערות. מהשבוע הוא יהיה שם כל בוקר ויש לו מזל גדול שהשבוע יהיה חם מהרגיל. הוא נרשם רק לשבוע אבל לא אתפלא אם הוא ימשיך לעוד שבוע.

מה שעוד מדהים אותי זה שבעלי היקר שתמיד כעס שאני כל הזמן מול המחשב גילה את נפלאות האינטרנט, גולש שעות בכל מיני אתרים על ארכיאולוגיה וגם מנסה ללמוד להקליד בשיטה עיוורת בעזרת 'הארנבת' ומגלה התמדה ראויה לשבח.

עוגי שוב התאשפז ועבר ניתוח, הפעם בכרמל כי ברמב"ם התעקשו שהוא בסדר והפנו אותו למרפאת כאב במקום לטפל בו. הוא התעצבן ועבר לבית חולים כרמל שבניגוד לרמב"ם השקיע קצת יותר מאמץ וכסף ושלח אותו לצילום סי. טי. שם התברר שהוא צודק ויש לו שוב אבן שחוסמת את בלוטת הרוק וחייבים ניתוח. למרבה השמחה הוא עבר את הניתוח בשלום והוא בסדר. 

צץ רץ מבלה בברזיל, ומידי פעם שולח לנו תמונות או מנסה לדבר בוואטסאפ אבל יש שם קליטה די עלובה אז השיחות די מתסכלות.

והבוקר כשטיילתי עם הכלבים כי ג'ינג'י יצא ממש מוקדם והטיול עם הכלבים יפול עלי השבוע צילמתי תמונה של עץ בשלכת שהניצנים שלו כבר הנצו ולדעתי היא מסמלת ממש יפה את הסתיו. העץ אגב הוא אלון התבור שהוא העץ הנפוץ ביותר באזור שלנו.

 

 

יש לנו גם המון כלניות ורקפות והבוקר ראיתי גם מקור חסידה גדול נהדר. באמת לא ברור לי למה כל עמישראל נוהר לרמוס את הכלניות בדרום כשיש אצלנו כל כך הרבה כלניות שאפשר לרמוס.

 

60 תגובות בנושא “סתיו

 1. אהבתי את התמיהה שלך בסוף 🙂 יש מספיק כלניות בשביל כולם, לא צריך לרמוס דווקא את המרבדים בדרום האדום. הכל מיתוג ושיווק, ובסך הכל צריך לפקוח עיניים, הכל כל כך יפה עכשיו, כלניות, רקפות, סביונים צהובים, וציפורניות ורודות עדינות. והכל על רקע ירוק טרי וכיף. 

  אהבתי

 2. הו העונה הזו נהדרת, הגינה שלי פורחת בשלל צבעים ופשוט כייף לצאת מהבית.

  שאלה , אם הג’ינג’י נוסע לחפור, את נמצאת לבד בעסקי הדבורים והדבש?

  אהבתי

 3. הפריחה מרהיבה בכל הארץ כולה וכלניות אפשר למצוא גם בחצרות הבתים. יצאתי אתמול לנחל דולב (מערת התאומים) והשקדיות מזמזמות מרוב עומס הדבורים שעליהן.

  אהבתי

 4. חחחח אהבתי את הסייפא,שיבואו לצפות בפריחה ולעשות סיור במכוורת שלכם,צודקת.
  יפה לג’ינג’י הפעילות החדשה ושעוגי יהיה בריא

  אהבתי

 5. סתיו? כן, את צודקת, חלק מהצמחים/עצים עדיין בשלכת וכבר במקביל מתחיל לבלוב ופריחה. העונות בארץ קצת מטורפות מהבחינה הזאת. 
  שמחה שהכל משתפר אצלכם, בהרבה תחומים שונים, וכיף לקרוא על זה (אז הנה סיבה לכתוב גם כשהכל בסדר )
  אתם פותחים את האתר שלכם רק בשבתות? מה עם ששי? 
  את צודקת שלא צריך לרמוס ולהדחף ולעמוד בפקקים כדי לנסוע כולם לאותו מקום. זה הפך לקטע שיווקי. אהבתי את התמונות, ואיזה יופי תפסת את קורי העכביש…..
  והעיקר הבריאות ותמשיכו ככה 

  אהבתי

  1. בשבתות אנחנו שם כמעט כל היום, ובשאר ימי השבוע נשמח להגיע אם יתקשרו ויבקשו שנבוא. בגלל צרכי העבודה בדבורים אנחנו נמצאים שם הרבה פעמים גם בימי שישי אבל זה תלוי בעונה. 
   העניין הוא שמכירת הדבש זה רק חלק מהעבודה, צריך גם לטפל בדבורים כדי שיהיה דבש ואת זה עושים בדרך כלל בשדה.

   אהבתי

 6. היי. סליחה על התגובה המאוחרת. קראתי מזמן אך שכחתי להגיב.

  כיף לקרוא שמצבכם משתפר ובעיקר שמצב הרוח והחיות מגיעים למקום טוב.
  נשיקות

  אהבתי

 7. ארכיאולוגיה זה מאוד מעניין
  השתתפתי פעם בחפירות וזה כייף גדול
  מה שכן נכנס חול לכל מיני מקומות שלא חשבת שיכול להיכנס לשם חול…

  שמחה לשמוע שמצבכם משתפר
  ג’ינג’י מתנהג לפעמים כמו אמא שלי שלא מבינה שבגיל 60 היא לא יכולה לעשות את אותם הדברים כמו בגיל 20….
  אגב, לאבא שלי גם קוראים ג’ינג’י 🙂

  אהבתי

 8. אוי לא נחמד בכלל.ראשית שגינג’י יעבור את הניתוח בקלות,שנית אני מקווה שהתור הבא לפייו לא יהיה רחוק מידי ושתשתלטי על הענינים שנו משאיר לך  בלי כאבי גב.

  אהבתי

 9. אוי בריאות שלמה לג’ינג’י, איזה סיוט שזה קורה לו עכשיו בעין השניה!!! מבינה את רגשות האשם שלך אבל איך יכולת לדעת או אפילו לדמיין שזה המצב? יבל שאת נאלצת לוותר על התור לפיזיו אבל בהחלט מזדהה עם הצורך שלך להיות שם איתו ובשבילו בניתוח ולאחריו. החבר שלכם עוזר עם הכוורות? טוב שיש חבר טוב, באמת זה לא מובן מאליו. הסיפור שלכם מזכיר לי שכאשר יש עסק שמבוסס על איש אחד, כל תקלה בבריאות או אחרת משפיעה!! לך אני מאחלת הפרדה מוחלטת בין הרגש והלחץ לבין הגב! שולחת אור, ריפוי ואהבה רבה

  אהבתי

  1. כן, זו באמת בעיה של עסק שמבוסס רק על בן אדם אחד ומזל שהחבר שלנו שאיבד את אשתו בפתאומיות ונשאר לבד הוא אדם מקסים ותומך עם שפע זמן פנוי ועם המון סבלנות. 

   אהבתי

 10. כל הכבוד לג’ינג’י שידע להבחין בכאב חרום אמיתי – זה מאוד לא פשוט לדעת לעשות את הסוויץ’ בראש ולהחליט שזה זה. וכן, זה הכל מאוד לחוץ, ואני מקווה שאחרי שהבעיה תפתר גם בעין הזו תהיה רגיעה. והמון בריאות גם לאמא שלו, שמלווה את הבלוג הזה מאז שאני עוקבת אחריו. ולך, יקירה, לא אמרנו שגב זה בראש? וטוב שיש חברים כאלה, שבאים כשצריך. לא מובן מאליו בכלל. 

  אהבתי

  1. התנצלתי בפניו שהתייחסתי אליו כמו אל היפוכונדר שנבהל מכל שטות והכל בסדר אם כי אני חייבת לציין שהמקרה שלו מאוד יוצא דופן והדהים אפילו את הרופאה המאוד מנוסה שלו.
   אף אחד לא מסביר לנו למה זה קורה לו, זו תופעה שאין לה סיבה 

   אהבתי

 11. באמת תחושה מעורבת של הזדהות. איך יכלת לדעת שיש בעיה רצינית?. זאת הסיבה שאסור לצעוק זאבים על כל דבר קטן…העיקר שקיבלת פורפורציות נכונות ואת מלווה אותו.  תמיד צריך לשכלל מה יותר חשוב ומה קודם כי אי אפשר לעשות הכל מושלם.
  למה שלא תיקחו עובד חיצוני לתקופה הזאת? אולי דבוראי שפרש וירצה לעזור?אולי פועל או סטודנט? תנסי לחפש דרך הפייס . ספרי על הבעיה ולא תאמיני איזה תגובות יהיו לך.
  בהצלחה.

  אהבתי

  1. לשמחתי יש לנו הרבה מכרים וחברים מקהילת הדבוראים ששמחים לעזור במכוורת.
   ג’ינג’י עוזר ותומך תמיד בדבוראים אחרים וכולם מחבבים אותו ומוכנים לבוא לעזרה כשהוא בצרה.
   רק שיעבור את הניתוח בשלום ויצילו לו את העין, זה הכי חשוב.

   אהבתי

 12. אל תאשימי את עצמך, זה לא עוזר ולא יכולת לחזות שאותו דבר יקרה בעין השניה.
  אני מקווה שכבעל נסיון, ג’ינג’י יתמודד בצורה טובה עם הניתוח הנוסף. שמרי על עצמך וחיבוק גדול.

  אהבתי

  1. זה נורא מוזר ונדיר. הרופאה שלו הייתה פשוט המומה ולא ידעה להסביר למה זה קורה אצלו דווקא. החלק הקשה הוא שצריך לשכב המון זמן אחרי הניתוח ולזוז כמה שפחות וזה ממש קשה.

   אהבתי

 13. מסתבר שהמתנה של זוגות איברים שקיבל האדם יכולה להיות גם קללה כשמחלה תוקפת – היא עוברת לעיתים מהאחד לשני. 
  שיהיה בהצלחה בניתוח והרבה בריאות לכולכם. 

  אהבתי

   1. נראה שהם כבר שכחו את הקורס ’תהליכי מחלה’ וחוצמזה הידע של מרבית הרופאים בגנטיקה שואף לאפס. האם ג’ינג’י סובל מסוכרת?

    אהבתי

   2. כן, יש לו קצת סכרת ולחץ דם אבל הוא מטופל וגם הסכרת וגם לחץ הדם נמצאים בשליטה.
    הרופאים מופתעים מאוד מהבעיה שלו ולא יודעים איך להסביר אותה. מה שהכי מפחיד אותו זה שגם אחרי הניתוחים הרשתית שוב תתנתק והוא יאבד את הראייה.

    אהבתי

   3. שיקפיד על שמירת סוכר ולחץ דם תקינים. אכן ידועים מקרים של הפרדות רשתית חוזרת, אבל על פי רוב זמן קצר מאוד לאחר הניתוח הראשון. אבל מכאן ולהסיק שזהו הכלל המרחק רב במציאות. 

    אהבתי

 14. בריאות לך ובריאות והצלחה בניצוח לו  !!
  אצלנו גם המצב לא טוב מכל מיני בחינות
  ואני אפילו לא מעזה להחשף בשם …

  אהבתי

 15. החלמה מהירה וטובה. אם את בשיטת פלנדקרייז, מניסיון, תביניתאת ההבדל לטובה לעומת הפזיוטרפיה, אז לא נורא שתדחי את הטיפולים שלהם. את בעצמך מבינה, שמתח לא בריא לגוף. כל אחד מגיב בחלק החלש שלו. אז תעשי הרפיות ותמשיכי הלאה. 

  אהבתי

  1. אני לא תולה תקוות רבות בפזיותרפיה. האמת, כבר הרגשתי ממש טוב וזה היה די מיותר. לא ברור לי למה אין פלדנקרייז בקופת חולים, שיטה מעולה שעזרה לי המון.
   אני מבינה למה הכאבים חזרו ויודעת להתמודד אתם ובגלל שאני לא נבהלת יותר הם הרבה פחות חמורים. 

   אהבתי

   1. פלדנקרייז היה ד"ר לפיזיקה. הוא היה גם ספורטאי , מתאגרף וג’ודוקה. כשהתחילו אצלו בעיות ברכאים ושום דבר לא עזר, פתח שיטה על סמך תורות סיניות והסתכלות על תנועה של תינוקות, וגם בתור פיזיקאי פרק את התנועות שלנו בכוחות פיזיקאלי. אבל מה, הוא לא היה רופא ולכן הממסד הרפואי שלנו לא כל כך מקבל אותו. פעם, הרופאים היו באים אליו לטיפולים ולא דיברו על השיטה שלו. כעת יש רופאים שממליצים לחולים ללכת רק לשיטת פלדנקרייז.

    אהבתי

   2. וחוץ מכל העובדות המרתקות שציינת יש גם את המדריכה שלנו שהיא אישיות מדהימה לדעתי ואם לא היא והבטחון הגמור שלה בשיטה בטח לא הייתי מתמסרת לה כל כך ומצליחה להעזר בה.
    חוץ מההוראות של פלדנקרייז עצמו המדריך שמעביר אותן צריך להיות אדם תומך שמסוגל להתחבר למודרכים ולשמחתי יש לה את זה בגדול.

    אהבתי

 16. ואוו….
  לא פשוט עוד ניתוח…
  אבל יש דברים שאסור להזניח וצריך לטפל עכשיו ומייד
  דווקא לא התנהגות אופיינית לגברים (שבדר"כ דוחים טיפול בדברים עד שהם כבר בלתי נסבלים או בלתי הפיכים)

  בתקופה שלאמא שלי היו כאבי גב, היא הלכה לפיזיו דרך קופ"ח זה עזר לה, אבל זמנית, אני חושבת שמה שבעיקר עוזר לה זה הפילאטיס שמחזק לה את שרירי הגב (שמחזיקים את כל השלד וכו’).
  וכאבי גב אכן מושפעים ממצב נפשי, אז כדאי להשתדל להיות רגועים עד כמה שאפשר

  לגבי הכוורות, מישהו מהילדים שלהם יכול/מוכן לעזור?

  הרבה בריאות לכם
  ושיהיה לג’ינג’י ניתוח קל והחלמה מהירה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s