על נפלאות הוייז

כל הזמן חיכיתי שהשטות הזו עם הגב תעבור ואני אחזור לעצמי. הקיץ חלף, הזמן עבר והגב המשיך לכאוב ובסוף החלטתי ללכת לרופא ממש רציני, אחד שלוקח הרבה כסף וגר רחוק.

ניצלנו את ההזדמנות שכבר נוסעים רחוק וקפצנו לבקר גם את לילי שגרה עכשיו ביפו ונסענו מצוידים במפות ואחרי התייעצות עם גוגל אבל כמובן גם עם וויז.

לתדהמתו של ג'ינג'י שעד היום היה קצת חשדני לגבי הפטנט המשונה הזה שבו קול מסתורי פוקד עליו לאן לנסוע ואיפה לפנות הוייז היה יעיל, תקיף וצודק עם כי קצת נודניק אובססיבי כל פעם שמישהו עצר בשולי הכביש. לא כל נהג ביש מזל שצריך פיפי ועוצר בצד הוא מכשול מסוכן.

הגענו בשלום ללילי שגרה ממש ליד וולפסון, אכלנו אתה בורקס על שפת הים ומשם נסענו לרעננה. עיר יפה מאוד, נחמדה כמעט כמו הקריה המושלמת שלנו חיוך

לצערי הרופא המהולל פסק שאין לי ברירה וצריך ניתוח כי חוליה אחת בגב שלי זזה מהמקום וצריך להצמיד אותה לאחרת כדי לקבע אותה. הוא לא מתעסק בסוג כזה של ניתוחים, אבל הוא ממליץ שאמצא רופא שכן ואתנתח.

ממש לא רציתי לעשות ניתוח, שונאת ניתוחים, אבל כנראה שלא תהיה לי ברירה כי כמה זמן אפשר לחיות על כדורים נגד כאב ולהיות נכה ומוגבלת?

נמאס לי לסבול, אני רוצה את החיים שלי בחזרה ואם חייבים להתאשפז אז חייבים אוף

מניסיוני עכשיו צריך לעבור הר של בירוקרטיה משמימה ובסוף להגיע לניתוח שיהיה, בדרכו שלו, כואב עוד יותר מהבירוקרטיה, ולקוות שזה באמת יעזור.

תחזיקו לי אצבעות.

 

 

35 תגובות בנושא “על נפלאות הוייז

 1. צופה. ממליץ לך חוות דכת שניה. הניתוח הזה אינו מה בכך. יש הרבה סיכונים. אני מכיר שני מיקרים שהניתוח רק הריע. האחד הוא אבא של המשנה לשיבא תל השומר שצלע בכאבים עד לשארית חייו ובא בטענות לבנו ששלח אותו לניתוח הזה. השני פגשתי בשיקום ושוחרר לאחר חודשיים לבית עם הליכון. אני לא רוצה להפחיד אותך, אבל כדאי חוות דעת נוספת ואם אין ברירה לבחור מנתח ראוי עם נסיון. מנהל מחלקה מבוגר לא בהכרח עושה אותו עם ידיים טובות ומבטיח שהוא עצמו ינתח ולא תחת השגחה שלו לחמש דקות. סליחה אם אני עושה לך שחור. זה רק מדאגה.

  אהבתי

   1. וקחי בחשבון גם את <a target=_blank href="זהhttp://betterthanspinalfusion.co.il/%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%95%D7%90-%D7%A9%D7%AA%D7%9C-%D7%94-tops/%D7%AA%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%9C.html">זה</a>. ובמידה והגורם בעצם סוג של דלקת פרקים מקומית את <a target=_blank href="זהhttp://www.camoni.co.il/index.php?idr=400&p=211172">זה</a>. ואני זוכר בפוסט דוקטורט בארה"ב יפני שהתפתל מכאבי גב וכבר התקשה ללכת – הבוס הפנה את תשומת ליבו לטיפול חדשני שהוא קיבל וכעבור מספר ימים שב לקפץ כמו ארנבת. מדובר בהזרקה מקומית של אנזים בין שתי החוליות שבהן הסחוס פגוע והאנזים הזה פועל על קצות החוליות ליצור ןלהפריש לתווך חומר סיכה. כדאי לברר אם זמין בארץ ומתאים למצבך.

    אהבתי

   2. בשביל למנוע את הניתוח שמציעים לך, הייתי נוסע גם להונוללו, וודאי לתל אביב. ואני זוכר שפנינו עם הבת כשהייתה פעוטה למנתח ילדים עם בעייה מסויימת והוא אמר: אני בטוח שיהיו מנתחים שימהרו לנתח ניתוח לא סימפטי, אבל אין סיבה. כמה שהוא צדק!

    אהבתי

 2. ווייז היא ללא ספק אחת מהמצאות המאה,אני משתמש בה בעיקר בערים שאני לא מכיר,לבדוק מה המרחק ממקום למקום ואיפה יש פקקים כדי להמנע מהם. הוויזית אכן חופרת ברמות אבל זה המחיר כנראה שצריך לשלם כדי להגיע הכי מהר למקום מסויים. אני מאחל לך שהתור לניתוח יהיה קצר ושהוא כמובן יעבור בשלום ויתן מזור לכאבייך,לא נחמד לחיות ככה

  אהבתי

  1. וויזית זה שם מושלם בשבילה 
   לדעתי חייבים שני אנשים ברכב כדי להתמודד איתה, אחד שינהג ואחד שיענה לחפרנית.
   ותודה על האיחולים, אני נותנת לעצמי עוד קצת סיכויים לפני שאתנתח, אולי בכל זאת הגב שלי יצליח להתמודד בכוחות עצמו.

   אהבתי

 3. בנוגע לוייז, אני חולקת עלייך מעט, כל נהג שעוצר בצד הדרך מכל סיבה שהיא מהווה סכנה לשאר הנוסעים , נכון שלרוב זה עובר בשלום, אבל הרבה מאד נהגים נהרגו כשעצרו לרגע וימצאו מהאוטו. ווויז מתריע מפני הסכנות האלה, בעיני זה נהדר.

  בעניין הגב, אני הייתי מחפשת מומחה לעמוד שדרה ולניתוחי עמוד שדרה – ומתייעצת איתו לפני שהייתי מחליטה על ניתוח משמעותי כזה. לפעמים אין ברירה וחייבים כזה ניתוח(אגב, אני מכירה אנשים שזה עזר להם) אבל חייבים להתייעץ קודם ולקבל חוו"ד נוספת.

  אהבתי

  1. הרופא הזה הוא כבר השלישי שלי, לצערי נורא קשה לדעת מי רופא טוב שבאמת יודע מה הוא עושה. רופא המשפחה שלי טוען שכל האורטופדים הם בעצם נגרים מתוסכלים, אבל יש מצב שהוא קצת מתבדח 

   אהבתי

   1. הוא לא מתבדח  ראית פעם את כלי העבודה של האורתופדים?

    בתכלס, קשה לדעת מי רופא טוב, את צריכה ללכת לפי תחושת הבטן שלך ולפי המלצות שלל אנשים שטופלו אצל אותו אחד. החשוב ביותר הוא שתרגישי בטוחה. תחושת הבטחון שלך תעלה את סיכויי ההחלמה שלך.

    אהבתי

   2. היה רופא אחד שדווקא המליץ לחכות עם הניתוח ולתת לגוף להתמודד לבד שחיבבתי מאוד. מצד שני זה היה בקיץ והוא אמר שאם הכאבים לא יחלפו גם אחרי שלושה חודשים צריך לשקול ניתוח.
    אולי אני צריכה שוב להתייעץ איתו.

    אהבתי

 4. ודווקא אני לאחרונה לא ממש סומכת על ווייז, מאז שנמכר לחברה גדולה הוא מגמגם: שולח לדרך וכשאת כבר בתוך הפקק נזכר להוסיף עוד עשר דקות, ועוד עשר דקות. איפה היית קודם, לפני שנכנסתי לפקק הזה? 

  אהבתי

 5. אני מאד אוהבת ומסתמכת על ווייז וגם לא מתביישת להפעיל אותו כאשר אני במונית ורוצה לוודא שהנהג יודע איך להגיע במהירות ליעד. מצד שני צודקת מניפה שבשעוצ של עומס כדאי לקחת טווח ביטחון, לפחות רבע שעה מניסיוני, כי הפקקים מתהווים תוך כדי נסיעה ולפעמים אין לו לאן לברוח. אגב את ההתרעות על רכבים בצד בדרך נותנים הנהגים עצמם, וזה באמת חשוב לדעתי. לגבי הניתוח צידק מי שמזהיר וממליץ על עוד חוות דעת אבל לחיות ככה זו גם לא ממש אופציה. מאחלת המון הצלחה עם זה ובריאות שלמה. מה עם העין של ג’ינג’י?

  אהבתי

  1. אני בטח אתייעץ שוב אבל הכי חשוב זה למצוא רופא טוב ולא מזיק גם קצת מזל, זה תמיד עוזר.
   לג’ינג’י למשל היה מזל, הוא נפל בידיים של רופאה טובה והציל את העין שלו. הרשתית התאחתה ואחרי שיוציאו את דיסקית הסיליקון מהעין שלו הוא יראה כמו פעם. נקווה שגם לי יהיה אותו מזל.

   אהבתי

 6. ניתוח! זה נשמע מאד מפחיד. 
  מצטרפת למגיבים שהמליצו על קבלת דעה נוספת. אם אפשר מרופא שאינו כירורג במהותו, כי כירורגים בדרך כלל מעדיפים לפתור על בעיה עם ניתוח. 
  התמונות בסוף הפוסט נראות מזעזעות. כואב לי רק מלראות אותן.

  אהבתי

  1. התמונות הן רק להדגמה, אצלי מדובר בדרגה שתיים, כלומר יכול היה להיות יותר גרוע.
   זו באמת בעיה עם מנתחים, הם אוהבים לחתוך ומפקפקים בטיפול שלא כולל ניתוח.
   קשה גם למצוא רופא שיחווה דעה על תחום שונה מתחום ההתמחות שלו, אפילו אורטופד כללי אומר שהוא לא יודע ושולח אותך לרופא שמומחה לגב. כאילו שהגב שלי לא צמוד אלי.

   אהבתי

 7. הצלחה וריפוי מהיר. מכאן ומהכאב יש לך רק מקום לשיפור.
  באשר לוויז. יתכן שההתנגדות התת הכרתית היא לקול של הוויז שהוא של אשה.  אם נשים מעוררות את זוגך למלחמה אז יש להחליף לקול גברי. מאידך יש פה מקום לפורקן. לצעוק עליה ולקרא לה "אידיוטית – לאן את לוקחת אותי?, ,"מטומטמת" "אשה על הכביש…" בקיצור – טיפול תראפויטי….

  אהבתי

  1. אני חושבת שאפשר להחליף את הקול של האישה בזה של גבר ועד היום הוויזית שלנו לא טעתה ואפילו הפתיעה וגילתה לנו כמה קיצורי דרך שלא הכרנו.

   הגב אמנם כואב ומפריע אבל סך הכל יש שיפור, חודשיים קודם הייתי הרבה יותר מוגבלת וכיום זה יותר טוב, השאלה היא אם כדאי להמשיך ככה ולחכות לשיפור או שככה זה יישאר תמיד?
   רק הזמן יתן לי תשובה על השאלה הזו ומצד שני רופא אחד גם הזהיר אותי שככל שאהיה מבוגרת יותר ככה הניתוח הזה יהיה מסובך וקשה יותר לביצוע ולהחלמה.
   לך תדע מה עושים במקרה כזה?

   אהבתי

 8. הלוואי שתוכלי להסתפק רק בפיזיותרפיה וכו’,  אבל בכל מקרה שיהיה בבריאות,  בקלות ובהצלחה.  מחזיקה אצבעות.
  אהבתי את התיאור של וויז כ"יעיל, תקיף וצודק".  יש בזה משהו 🙂

  אהבתי

 9. איזה קטע! לילי גרה ממש לידי! 🙂

  בירוקרטיות של ניתוחים מתישות, במיוחד כשיש מוגבלות וקשה להתרוצץ ממקום למקום. מקווה שיעבור לך בקלות ורפואה שלמה. 

  אהבתי

 10. רגע גם הרופאים האחרים שראית המליצו על ניתוח?
  אני חושבת שניתוח זה אמור להיות מוצא אחרון
  אולי כדאי לבדוק את הדברים שבלינקים שקנקן התה פרסם
  מי יודע, אולי יש לזה פתרון לא ניתוחי?

  בכל מקרה אני מאחלת לך שתרגישי טוב
  כאבי גב זה סיוט (מכירה מאמא שלי)

  אהבתי

 11. בעלי עבר את הטיפול שעליו המליץ קנקן. זה עזר למשך שנה תמימה והכאבים חזרו. כלומר זה יעיל לתקופה קצרה ובמקרה של בלט.
  טיפול יעיל הוא גם דיקור בשילוב מתיחות. בקיצור נסי כל דרך שמוצעת ובלבד שיהיה שיפור וימנע את הניתוח.
  ניתוחצריך להיות בעדיפות אחרונה, למרות שיש הצלחות, קיימים סיכונים.
  אולי שמעת על ד" ר לייטנר, הוא מומחה בבעיות גב וגם אדם נחנד ואמין. 

  אהבתי

  1. תודה על ההמלצה, אחת הבעיות היא שעוד לא מצאתי רופא שאני סומכת עליו. בכל מקרה אשמור את הניתוח כאופציה אחרונה ואבדוק את הרופא שהמלצת עליו.
   תודה 

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s