הסבר והתנצלות

לא הייתי פה הרבה זמן, הפסקתי להגיב ואני ממעטת להדליק את המחשב. כואב לי מידי, פיזית, לשבת מולו. זו הסיבה שאני לא מגיבה לאחרונה אצל אף אחד אוף

לצערי כל החודש האחרון היה רצוף כאבים ודאגות, ובסוף השבוע הזה היה השיא – ביום חמישי נפל דבר, והיום עוד אחד.

ביום חמישי הצלחתי בקושי לנסוע עם הג'ינג'י לביקורת בכרמל ושם קיבלנו בשורה רעה שלא ציפינו לה – הטיפול לא עזר וצריך ניתוח דחוף.

ביום ראשון בבוקר הוא ינותח ואחר כך שבועיים מנוחה מוחלטת, ורק אחר כך נדע אם הצילו את העין שלו או שהוא יישאר עיוור בעין אחת.

את סוף השבוע הקצר עד הניתוח הוא מנצל לסדר כמה שיותר עניינים ולפתור כמה שיותר בעיות. אי אפשר להיות חולה בארץ בלי לטפל בכל מיני בירוקרטיות מרגיזות, ולצערי אני לא מסוגלת לעשות הרבה.

כמו שתכננו קודם נסענו על הבוקר לרופא פרטי, מומחה גב. בנוסף להיותו רופא מומחה הוא התברר גם כמנטעש, וזה בניגוד לרופא הקודם שהייתי אצלו שממש לא מצא חן בעיני. הפעם היה לי גם צילום סי. טי. להראות לו, ולמרבה המזל המומחה הנחמד ידע לפענח אותו (לוקח לקופ"ח שבועיים לשלוח פיענוח של סי. טי. וזה המון זמן כשאתה מתייסר בכאבים) ובישר לי מיד שאכן, יש לי בעייה שלא קל לפתור אותה. הדיסק בין חוליה L5 לבין עצם הסקרום שלי מנוון וזו הסיבה לכאבים ולסבל שעובר עלי. טוב עשיתי שסירבתי לקבל זריקת קורטיזון, היא לא הייתה עוזרת לי כלל ובעצם הדבר היחיד שיעזור הוא ניתוח אם כי הוא חושב שקודם עלי לנסות פיזיותרפיה ומנוחה וטיפולים אלטרנטיביים כדי להניח לגוף להתגבר לבד על הבעייה. רק אם אמשיך לסבול עוד כמה חודשים ולא יהיה שיפור הוא מציע לשקול ניתוח ובינתיים כדאי שאלך לצילום אמ. אר. אי.

אם לא הייתי מודאגת וחרדה מהניתוח שג'ינג'י עומד לעבור עכשיו גם זה! הבשורה הרעה הזו נפלה עלי כרעם ביום בהיר והוסיפה לעננת הבאסה שמרחפת מעלינו הקיץ. לפחות דבר טוב אחד קרה, הדיירים האנטיפטיים שלנו עזבו בזריזות ובלי שום בעיות ועניינים והמקרר שהתקלקל בשבוע שעבר ועבר תיקון עובד יפה. עכשיו רק נשאר לנו להבריא ולמצוא דיירים חדשים ולהמשיך בחיינו כרגיל.

תחזיקו לנו אצבעות.

 

21 תגובות בנושא “הסבר והתנצלות

 1. לזוגתי היה דבר דומה לפני 6 שנים ,למרות שאצלה לא התנוונה העצם אבל עצם פגעה בעצב באזור הגב וגרמה כאבים שהיא לא הייתה יכולה לזוז. העניין נפתר כשהיא קיבלה זריקת אפידורל סמוך למקום הכאב וזה מחזיק מעמד מאז,אולי כדאי לבדוק את העניין. ליבי איתכם. מקווה שהעין של הג’ינג’י  תינצל ושלך יהיה מזור סוף כל סוף לכאבי הגב ,מצב לא נעים בלשון המעטה. תרגישו טוב

  אהבתי

 2. למיטב ידיעתי זריקת קורטיזון "מכבה שריפות" ( אבל לא פותרת את הבעה בסופו של דבר ( אני לא רופאה…)
  בהצלחה לג’ינג’י וגם לך שתפתר הבעיה  בגב.

  אהבתי

 3. אין צורך בהתנצלויות, צופה, לבי לבי לך. מכירה כל כך הרבה ’מקרי גב’ סביבי, בדרך כלל נפגעים מהשרות הצבאי, כשהפגיעה באה לידי ביטוי בטווח ארוך.
  ובפינה הרפואה העממית והבלתי מתקבלת על הדעת אבל מסתבר שיש שהיא עוזרת להם: אמא שלי נשבעת שהדבר שהכי עוזר לה (אצלה זה תזוזה של חוליה ושחיקה של דיסק) זה חגורת גב מצמר פלדה בין שתי שכבות של בד כותנה. אל תשאלי אותי למה, אבל היא חובשת אותה מתחת לבגדים וזה עוזר לה לכאב. זה השנקל שלי לעניין.
  מאחלת לג’ינג’י ולך רק בריאות. וקצת הופתעתי מהסיפור על הדיירים, רק זוכרת שנכנסו עם הכלב/ים, לא ידעתי שהיו בעיות. אם היו, טוב שהלכו. 

  אהבתי

 4. אין לך מה להתנצל יקירה, את עוברת ימים קשים ומדאיגים – וגם פיסית קשה לשבת מול המחשב במצב הזה. ממקרה עין אחד לשני שולחת איחולי החלמה והזדהות לג’ינג’י ומתפללת שלא יאבד את הראייה. אוף! 
  והגב שלך – אני מבינה למה הרופא המענטש מנסה לעזור לך בדרכים אחרות לפני ניתוח, ניתוח הוא גם קשה, גם מסוכן, גם לא באמת מבטיח ריפוי מלא…אז הוא מקווה לפתור לך בדרכים פחות פולשניות.
  טוב שנפטרתם מהדיירים ובקלות יחסית – אתם לא צריכים את כאב הראש הזה בנוסף לצרות. מאחלת לכם הרבה בריאות – הרבה הרבה הרבה בריאות – כל השאר מסתדר איכשהו, נכון?

  אהבתי

 5. המון בריאות לך ולבעלך!
  אני מכירה מישהי שעברה ניתוח כזה בעין לפני כחצי שנה. במשך שבועיים היא הייתה צריכה ללכת עם ראש שמוט ולא להרים את המבט. עכשיו היא רואה מצויין. חזרה לנהוג אפילו. גם אותה הפחידו שהמצב שלה קשה ויש סיכוי שהיא תאבד את הראיה בעין. ככל הנראה מדובר בכסת"ח. 
  מקווה שהגב שלך ישתפר ולא תזדקקי לניתוח!

  אהבתי

 6. מקווה שהניתוח של ג’ינג’י יעבור בהצלחה!
  היום הטכנולוגיה כל כך מתקדמת שאפשר ממש לעשות המון דברים
  כמו כן שמצב הגב שלך ישתפר ותרגישי טוב יותר
  כאבי גב הם דבר נוראי

  דיירים נוראיים זה ממש אסון
  להורים שלי פעם היו כאלה
  והם רק חיכו שהם יעזבו
  בשנים האחרונות יש להם דיירת ממש טובה
  ובדיוק בשבועיים האחרונים הם עשו שיפוץ בדירה (מקלחת שירותים ומטבח) וכן הכניסו מזגן חדש וחסכוני יותר
  על דיירים טובים שווה לשמור

  אהבתי

 7. קודם כל צופה אני מחזיק לכם אצבעות ומקווה שיצילו את עינו של ג’ינג’י. האם את יודעים מי המנתח?
  אל תמהרי לנתח עמוד שדרה. קרוב משפחה שהוא רופא בכיר מאוד בתל השומר שכנע את את אבא שלו לעבור נתוח. הניתוח רק החמיר מאוד את מצבו ומאז האשים כל הזמן את הבן שלו על שהקשיב לו.

  אהבתי

 8. אחולי החלמה לשניכם ושמרו על עצמכם. ממליצה על יוגה צחוק, יש באינטרנת תחת yoga laughter . כי צחוק זה בריא.

  אהבתי

 9. וווי באמת מכה רודפת מכה. שיהיה רק בריאות. בהצלחה לג’ינג’י בניתוח, ובקשר אליך, תשמעי, אל תאבדי תיקווה, בהריון עם הבכור שלי היתה לי פריצת דיסק בשלוש חוליות, פריצה משמעותית. האורטופד אמר שכל הסיכויים שצריך ניתוח אבל שהוא רוצה לתת לי "צאנס" ולנסות קודם פיזוטרפיה, הוא אפילו אמר שהוא לא ממש מאמין שיעזור אבל שווה לנסות , אז ניסיתי, ובהתחלה לא רק שלא עזר אלא אפילו נהיה יותר גרוע, אבל היה לי תינוק בבית וניתוח היה הדבר האחרון שרציתי לעשות, ודיברתי עם הפיזוטרפיסטים, וניסנו ביחד שיטה כזו ואח"כ אחרת, וזה לקח שנה אבל עבר לי לגמרי! ממצב שבו גררתי רגל, כבר 25 שנה שאין לי בעיות גב תחתון. (טוב נו, כמעט בכלל, רק כאלה שבאו עם הגיל.  )

  אהבתי

 10. אני מקווה שהניתוח של ג’ינג’י עבר בשלום ועינו הבריאה
  המתח לא עוזר לגב, שמעתי מפזיותרפיסטים רבים, אבל פיזיות תעזור
  הרבה בריאות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s