עגלת הכסף של תנובה

מאז המחאה אני מחרימה את חברת תנובה, בעיקרון אני קונה כמה שפחות מהמוצרים שלהם. אני קונה חלב של טרה, גבינות של צוריאל ושטראוס ומדלגת בקלילות מעל המדפים של תנובה.

מתנובה אני קונה רק מוצרים זולים בפיקוח. עד היום היה ברור לי שאין לזה שום השפעה על החברה שפעם הייתה הכי ישראלית שאפשר והיום היא בכלל סינית, אבל הרגשתי צורך לעשות מחווה קטנה משלי נגד הטייקונים.

לתדהמתי ראיתי פתאום פרסומת של תנובה שבה היא מציעה לשלם כסף למי שימצאו אצלו בעגלת הסופר מוצרים של תנובה. עגלת הכסף קוראים לזה.

יכול להיות שהחרם שלי על תנובה בכל זאת נוגע להם והם מנסים לשחד אנשים שיקנו את המוצרים שלהם?

אם ככה חבל על הזמן והכסף שלהם. אני עדיין מחרימה אותם ואמשיך בזה עד שהם יחזרו להיות מה שהיו פעם, חברה שמייצרת אוכל בסיסי ולא יקר ולא מסחטת כספים של הסינים.

 

34 תגובות בנושא “עגלת הכסף של תנובה

 1. האמת שאני בקושי משתמשת במוצרי חלב בלי שום קשר
  ההורים שלי גרים במושב שיתופי, יש רפת, והרפת משווקת את החלב לתנובה
  ככה שטכנית, לא אכפת לי לקנות מהם
  הבעיה היא לא הרפתות האמת, הרפתות מוכרות ליטר חלב במשהו כמו 40 אגורות לליטה, המחלבות (תנובה שטראוס וטרה) הן אלה שעושות קופה על גבי הציבור

  אגב, סתם לידע כללי, בתוך ערים דתיות בסופרים שלהם את יכולה לראות מוצרי תנובה במחירים כמו שהיו לפני עשור (אחרת הם לא יקנו)
  ולדעתי השוק החרדי הוא אחד השווקים הגדולים שיש לתנובה (יש להם גם מוצרי מהדרין)

  אהבתי

  1. כן, אני יודעת.
   אנחנו צריכים להיות יותר כמו החרדים ופשוט לא לקנות.
   כנראה שזה כבר התחיל, אחרת תנובה לא הייתה מנסה לפתות אנשים לקנות מהתוצרת שלה, חבל שזו השיטה שלהם במקום פשוט להוזיל מחירים.

   אהבתי

 2. אחחח, אבל הקוטג’ שלהם… אז גם אני קונה חלב של טרה, ולבנה ערבית מדהימה של מחלבת רג’ב, אבל הקוטג’. לא אוהבת את הטעם של הקוטג’ של המתחרים  

  אהבתי

  1. גם אני חשבתי תמיד שאין כמו הקוטג’ של תנובה אבל לאחרונה הקוטג’ של טרה די מתקרב לתנובה.
   כולם יקרנים בצורה מקוממת אבל אותי תנובה מעצבנת במיוחד 

   אהבתי

   1. הקוטג’ של טרה מעולה בתנאי שנאכל כשהוא הכי טרי בעולם. כשהוא טרי , הוא טוב יותר משל תנובה. אם הוא בן יומיים או יותר, הוא מאבד את זה לחלוטין.

    אהבתי

   2. לטעמי דווקא זה של תנובה כעבור יומיים נהיה מיימי
    קוטג’ טרה בתור מכורה הוא הבחירה שלי.
    זה של שטראות שונה ונחמד לפעמים אבל מרגיש ממש לא טבעי.

    אהבתי

 3. זאת לא פעם ראשונה שעושים טריק כזה בתנובה או בחברות מזון בכלל. אני חושבת שזאת שיטת פרסום מאד יעילה. במקום להפיק סרטון פרסומת מושקע בעשרות אלפי ש"ח (לפחות), תנובה מארגנת לעצמה המוני אנשים שמוכנים להצטלם בחינם, כלומר, תמורת כמה מאות שקלים שקיבלו לכאורה על המוצרים שיש להם בעגלה, הרי ברור שכל "סיירת כסף" מגיעה לסופרמרקט עם צוות צילום, כדי שיוכלו לצלם ולהראות את הזוכים המאושרים בטלוויזיה (לא אתפלא אם זה תנאי לקבלת התשלום), ואז אנשים יראו איך אנשים רגילים כמוהם מקבלים כסף ויחשבו – זה יכול להיות אני, ולמשך תקופה מסויימת תנובה תגדיל מאד את המכירות שלה. 

  אהבתי

 4. תמיד הם רוצים שנקנה יותר, והם יעשו הכל כדי לגרום לנו לקנות יותר.
  בסופר המקומי יש לפחות פעם בשנה קידום מכירות של תנובה בנוסח של קנה ארבעה מוצרים וקבל סינר מטבח או משהו דומה.
  לא חייבים להתפתות לכל מבצע …

  אהבתי

 5. לדעתי לא צריך חרם. אני בודקת את המוצר שאותו אני רוכשת ואם הוא זול יותר עבור מוצר זהה אקנה אותו. עדיין תנובה היא ישראלית ומספקת מקומות עבודה רבים. אם שני מוצרים יהיו מאוד קרובים במחירם אעדיף חברה קטנה ולא טייקון שרובץ על כיסי.

  אהבתי

 6. לדעתי לא צריך חרם. אני בודקת את המוצר שאותו אני רוכשת ואם הוא זול יותר עבור מוצר זהה אקנה אותו. עדיין תנובה היא ישראלית ומספקת מקומות עבודה רבים. אם שני מוצרים יהיו מאוד קרובים במחירם אעדיף חברה קטנה ולא טייקון שרובץ על כיסי.

  אהבתי

  1. החרם הוא בעיקר בגלל הדוברת שלהם בתקופת המחאה שענתה מאוד בגסות למפגינים ונורא עצבנה אותי.
   היא כבר פוטרה מאז אבל עדיין הזיכרון מעצבן אותי 

   אהבתי

 7. אני לא מחרים אף אחד, אני בוחן את המוצרים לפי מחירם וקונה על פי זה, אין לי בעיה מיוחדת עם תנובה, שטראוס יקרה לא פחות וגם טרה וכל המונופלים מעצבנים באותה מידה

  אהבתי

  1. זה דווקא נכון, כולם חוגגים על חשבוננו וחשבון החקלאים.
   ותמיד הם מגלים לך שהם מפרנסים המון עובדים. מה שהם לא מספרים זה שהעובדים שלהם מקבלים משכורות רעב והם לעומת זאת גורפים לעצמם משכורות ענקיות וצוחקים עלינו כל הדרך לבנק.

   אהבתי

 8. כמו טליק אני חושב שאין הבדל בין תנובה ושטראוס. כולם לוקחים מחיר מופקע כי הציבור משלם. אבל אני מחרים שנים רבות את נחלב העמיד של תנובה בגלל הסבון שמצא בחלב ומאז קונה רק מתוצרת רמת הגולן.

  אהבתי

  1. לא קונה חלב עמיד כבר שנים, ובכלל, קונה הרבה הרבה פחות דברי חלב מאז שהילדים גדלו.
   מה שבאמת מעצבן אותי בתנובה זה הניסיון העלוב שלהם להעמיד פנים שהם הבית של כולנו, מתייחסים אלינו כמו אל טיפשים עם זיכרון של דג זהב 

   אהבתי

   1. גם אנחנו לא משתמשים על פי רוב בחלב עמיד אבל מחזיקים תמיד קרטון קטן לשעת חירום- אם נגמר חלב בשעה שאין מאיפוא לקנות.

    אהבתי

 9. לגמרי איתך. מחרימה את תנובה כבר הרבה שנים (עוד מימי הסיליקון והעכברים בחלב), ועם הזמן (והמחאה החברתית) מחרימה גם את כל החברות שבבעלותה (למשל הרדוף). אני דווקא מאוד מאמינה בחרמות קטנות ועקביות של האנשים הקטנים, ובעצמי מקפידה להחרים כל מי שהתנהלותו אינה לרוחי, בראש ובראשונה את כל החברות שמבצעות ניסויים בבע"ח.
  המבצע הנוכחי לא הפתיע אותי, ולדעתי אינו קשור בהכרח לירידות במכירות (שהם סוד גלוי שפורסם בכל מקום). כל חברה מסחרית עושה מדי פעם מבצע גדול, זה חלק מההתנהלות השוטפת. מה שכן – הופתעתי מאוד מהפרזנטור (עידו רוזנבלום). לא שעד עכשיו החזקתי ממנו במיוחד, אבל כעת הוא מעורר בי מיאוס.

  אהבתי

 10. אני בכל מקרה מעדיפה מוצרי חלב עיזים או כבשים וקונה הרבה בחנוית הטבע למיניהן, בצוריאל, תנובה והשאר זה לא 100% חלב צאן או לא 100% חלב בכלל(אלא מסמיכים ועמילנים למיניהם). עוד יתרון הוא שאין חומרים משמרים במוצרים, חלקם אורגניים, טעימים בעיני הרבה יותר, וגם הקידום של מחלבות קטנות באמת. גם אוהבת את גד כי רוב המוצרים ללא ח.משמרים.
  יש גם ביצי תנובה שאני לא קונה.
  חלב זה רק חלק הרווח שלהם.

  אהבתי

  1. זאת הסיבה שגם אצלי בבית הפסקנו לקנות חלב תנובה, ההורים שלי עשו איזה ניסוי מעניין עם חלב תנובה וחלב יטבתה (לצורך ההשוואה) והגיעו למסקנה שהחלב של תנובה לא באמת חלב בהשוואה ליטבתה שזה כן חלב, אולי קצת יותר יקר אבל לפחות חלב אמיתי יותר.

   אהבתי

 11. אני מאד מאד בעד הכוח של הצרכן הקטן שמצביע ברגליים. תמיד בודקת איזה מוצר זהה/דומה זול יותר או נמצא במבצע ואותו אעדיף, אלא אם הטעם או האיכות באמת באמת שונה באופן משמעותי. לאחרונה קונה חלב טרה, גבינה לבנה של שטראוס אבל קוטג’ מעדיפה תנובה. אבל חייבים לאכול טרי, אחר כך מתקלקל מהר. אגב הסינים קנו את תנובה מאייפקס…היא מזמן לא בבעחות ישראלית

  אהבתי

  1. אני יודעת שהיא כבר לא ישראלית ובכל זאת הם מנסים להמשיך למכור לנו את הבלוף העלוב הזה של הבית הישראלי, לא רק הפוליטיקאים חושבים שאנחנו טיפשים אלא גם הפרסומאים.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s