שבת הגדול

אחרי הקיץ המפואר של 2011 כולם התלוננו שהנה, קצת גשם ונגמרה המחאה.


גם אני קצת התבאסתי אבל הזכרתי לעצמי, ונדמה לי שגם לטליק, שגם המחאה שבאה בעקבות מלחמת יום כיפור השפיעה רק כמה שנים אחר כך ורק בשנת 77 החליפו את השלטון.


בינתיים שמתי לב שיש שינויים, קטנים אך עקביים, והשינוי העיקרי הוא שינוי התודעה. אנשים מתעניינים יותר ויותר בכלכלה ובמה שהיא עושה לחיים שלהם ולעתיד שלהם.


פתאום גם צעירים שמים לב לפנסיה ולחיסכון ומתעניינים בקופות גמל ובסכומים המוגזמים שגובים מהם בניהול קופות הגמל. 


אפילו אני שעד היום הנחתי לג'ינג'י לדאוג לעתיד שלנו כשנהיה זקנים מכדי לעבוד התחלתי להתעניין ולחקור ולנסות להבין ובסתר ליבי יש לי קראש ענקי על מתן חודורוב ההורס והחכם ואני מעריצה את סבר פלוצקר וקוראת בתשומת לב את המאמרים שלו ולכן חטפתי חום כשקיבלתי את הדו"ח השנתי של קופת הגמל הקטנה והמדולדלת שלי וגיליתי נחרדת שלא רק שהמנהלים שלה חברת מגדל מפסידים לי כל הזמן כסף הם גם גובים ממני סכומים מכובדים שממש לא מגיעים להם על ניהולה.


מה בדיוק אפשר לעשות נגדם? לא הרבה חשבתי בעצב. גם אם אצליח להשיג שם מישהו בטלפון (משימה כמעט בלתי אפשרית) מי יקשיב לי בכלל? 


אני הרי רק חוסכת אחת קטנה וענייה ומה אני יכולה לעשות כדי ללחוץ עליהם שיורידו לי את דמי הניהול? לצרוח על הפקידה שעונה לי?


שתינו יודעות שזה לא יעזור וחבל על מיתרי הקול שלי ואז התברר שלא רק אני מרגישה חסרת אונים ומתוסכלת, יש עוד הרבה אנשים כמוני ויש מישהו שמוכן לעזור לנו.


גטפנסיה


 


אם אין לכם ועד עובדים חזק שעומד מאחוריכם ומגבה אתכם וחברות הביטוח שודדות אתכם בלי רחמנות תירשמו לאתר הזה וביחד נאלץ אותם להפסיק לשדוד לנו את הכסף.


 


וחוץ מזה השבת הזו שדתיים קוראים לה השבת הגדול התחילה דווקא בקטן מאוד ועד הצהרים היה אצלנו ריק לגמרי. רק אחרי שהתחלתי לרדות דבש במו ידי הענוגות, מה ששימח מאוד את המעטים שנכנסו אלינו העניינים התחילו לזוז. אנשים פשוט מוקסמים מתהליך רדיית הדבש ונהנים לטעום דבש ישר מהצנטרפוגה. אחר כך הגיעה הקבוצה של המטיילים שקבעה עוד אתמול. למרבה השמחה התברר שכולם עולים מרוסיה שדיברו בעיקר רוסית, אבל זה לא הפריע להם להתלהב מאוד ולקנות תוך חצי שעה את כל הדבש שהספקתי לרדות ובכך להפוך את השבת הגדול לשבת גדולה וריווחית ביותר, למרבה השמחה והנחת של כולנו.ולסיום טיפ קטן ומועיל – שמעתי ברדיו בתוכנית הבוקר 'שבת עולמית' שאחת הסיבות לגירושים היא ההרגשה של חוסר הערכה שחשים אנשים מבני זוגם. החלטתי לפעול על פי העצה הזו כדי לסיים סכסוך קטן ומציק שהיה לי עם ג'ינג'י וזה עבד. לא הרגשתי נוח להסתער עליו במחמאות ולכן הקדמתי וסיפרתי לו על התוכנית והצעתי שנספר זה לזה מה אנחנו מעריכים אחד בשני. הוא הופתע קצת אבל הסכים והופתע כשאמרתי לו שאני מעריכה את היוזמה והמרץ שלו בעסקים, ואת המאמצים הגדולים שהוא עושה כדי לפרנס אותנו. מתפעלת מהכישרון שלו לתקשר עם אנשים ולארח אותם יפה, ומהאומץ שלו להיות עצמאי ולעבוד במה שהוא אוהב באמת.


זה עבד כמו קסם. ג'ינג'י נמס מנחת והחזיר לי במחמאות על היכולת הטכנית שלי ועל העזרה העצומה שלי בעסק בעיקר בעניין המיחשוב שדי מפחיד אותו ואולי גם היה מוסיף איזה מחמאונת על ההתגברות שלי על פחד קהל והעמידה שלי לצידו בהקמת העסק הקטן שלנו, למרות שתמיד הייתי שכירה והיה לי מאוד קשה להסתגל לחיים של עצמאית, אבל אז נכנסו אנשים והוא הלך להרעיף עליהם מהקסם האישי שלו והשאיר אותי עם ידיים דביקות וצנטרפוגה שהיה צריך למלא ולסובב. מפה לשם השלמנו והכל שוב טוב ונעים ביני לבינו חיבוק של הסוררת

32 תגובות בנושא “שבת הגדול

 1. איזה כייף של יום!
  רדיית הדבש היא אכן סוג של קסם והדבש גם הכי טעים כשהוא נוזל מהברז.

  מקסים בעיני שאת מחפשת דרכים לשפר את הקשר עם ג’ינג’י, כי מערכת יחסים באמת דורשת תחזוקה תמידית. (מי אמר ספא ולא קיבל?)

  אהבתי

 2. איזה סיום-פוסט משמח 🙂
  מסכימה אתך לגמרי על ההשפעה האיטית והמצטברת של המחאה ההיא.  זה לא נגמר,  וכל מיני דברים קטנים צצים כפטריות אחרי הגשם.  אפילו כחשבנו שיסגרו לנו את ישרא,  שקלנו ברצינות את הרעיון של קואופרטיב.
  חג שמח!

  אהבתי

  1.  מחמאות, בעיקר אם הן כנות, מרפדות את חיי הנישואים.

   המון פעמים אנחנו אומרים רק מה לא בסדר ומחכים עד שהבן אדם מת כדי לספר כמה הוא היה נפלא.
   טיפשי לגמרי, מתים לא זקוקים למחמאות שלנו אבל אם נחמיא ונוקיר תודה כולם ירוויחו.

   אהבתי

 3. אני באופן אישי מלאת הערצה לאנשים שמקיימים זוגיות לאורך שנים, ובפרט הזוגות שעדיין מדברים אחד עם השניה! ו/או עם השני ו/או כל אפשרות אחרת.

  את מוכרת רק דבש שאת רודה בו במקום? משום מה הנחתי שיש צנצנות מוכנות מראש.
  חג נעים וניגר כדבש.

  בקשר למחאה – מסכימה לגמרי, אנשים הרבה יותר מודעים ואני נתקלת בכך כמעט כל יום. מתן חודרוב הורס על המסך, במציאות נראה כמו ילד חנון שמנמן.

  אהבתי

  1. האמת, גם אני מעריצה לפעמים את הסבלנות והתושייה שגיליתי כדי לא להפסיק להיות נשואה ולהפוך לאלמנה שיושבת בכלא על רצח בעלה.
   חבל שבעלי לא מעריץ אותי גם כן, למעשה הוא חושב שמי שמגיעה לו ההערצה ואפילו צל"ש זה הוא 

   אנחנו מוכרים את הדבש שרדינו מהכוורות שלנו אם כי בדרך כלל חולף קצת זמן בין הרדייה לבין המכירה. מניחים לדבש להצטלל קצת ולחתיכות הדונג הקטנות שחמקו מהמסננת לצוף למעלה ורק אז אורזים ומוכרים אבל לפעמים חייבים להאיץ את התהליך.
   אנשים נורא מתלהבים לקנות דבש טרי ישר מהצנטרפוגה. וכמובן שקודם אנחנו אורזים אותו בקופסת פלסטיק או צנצנת ושוקלים.

   אהבתי

  1. לגמרי לבד, בלי שאף אחד ביקש, הבנתי שאולי זה לא מתאים והכנסתי אותו לטיוטות.
   אני לא מבינה למה הסודיות הגדולה אבל לא רוצה לבאס אף אחד ועוד בערב חג.

   אהבתי

   1. ביום הראשון שמאוד התלהבתי מהמיזם אמרתי שאני רוצה לכתוב עליו בבלוג,מישהו,ולא אזכיר שמות ביקש שלא אעשה זאת,מכיון שלא אני יצרתי את הדף ואני אורח בו כמו אחרים נשמעתי לבקשה ,אתמול שאלתי את היוזמת אם אפשר לכתוב פוסט היא לא ענתה לי ,ודאי  בלי  תגובות לתגובות כמו כאן קשה למצוא שאלה בערמה כזאת גדולה של דברנים

    לכן אני כתבתי בלי לתת פרטים מזהים או קישורים וזהו,לא תארתי לעצמי שתסירי את הפוסט,ודאי אם אף אחד לא אמר לך כלום

    אהבתי

   2. הבעיה היא שהרבה אנשים שמגיע להם להיות בקבוצה לא מגיעים אליה כי אף אחד לא יודע מה הפייסבוק שלהם, ואולי בכלל אין להם פייסבוק?
    האמת, איבדתי כבר את הידיים והרגליים בשטף האנשים והתגובות.

    אהבתי

   3. אז למי שאין פייסבוק  זו באמת בעיה ,למרות שאם למישהו אין פייסבוק עד עכשיו כנראה הוא לא ממש רוצה חשיפה כלשהי , בעקרון אני מיציתי כבר

    אהבתי

 4. חג שמח אשת הדבש!
  משהו בתמונה שלך עם ידיים מלוכלכות מדבש עשה לי את היום!
  וכל הכבוד לך על שעצרת את המריבה עם הג’ינג’י ופעלת לסיום הסכסוך
  תמיד ידעתי שאת אשה גדולה

  בקשר לענייני הפנסיה אני מאלה שנרדמים ברגע ששומעים בדל קצה מזה- אבל זה עומד להשתנות

  נשיקות וחג שמח

  אהבתי

  1. גם לי העיניים היו מתחילות להעצם ברגע שמישהו דיבר על כלכלה אבל המחאה שינתה את התודעה שלי בנושא הזה, והזקנה המתקרבת בצעדי ענק גם עשתה את שלה.

   אהבתי

 5. את לא מפסיקה להרשים אותי! מה שעשית עם ג’ינג’י מרשים ביותר. העיקר שלא בא לך לרצוח אותו, זה גם טוב לקראת החג. 
  ואין פלא שכולם מתלהבים מתהליך הרדיה… זה נשמע כמו אחד הדברים המגניבים בעולם. 

  אהבתי

 6. מסכים איתך שלמי שאין ועד עובדים הוא פגיע יותר בקטע הזה. למרות שהיום יש גם וועד עובדים לאנשים בודדים כמו ההסתדרות הלאומית הישירה שנותנת ייעוץ משפטי, מגנה על זכויות ועוד דברים ממש כמו וועד בתשלום חודשי.
  שיהיה המון בהצלחה בתור עצמאית! וחג שמח:)

  אהבתי

 7. אני מבינה שפספסתי כאן פוסט שעלה ומייד ירד….. אוף. אוהבת לקרוא כל מילה שלך…אבל ודאי סיבותייך עמך. 
  הפוסט הזה, לעומת זאת, מלא כל טוב. 
  גם עצות טובות לחיים הכלכליים וגם לחיי הזוגיות! נהדר!
  אין ספק שהחוויה של אכילת דבש שזה עתה נרדה (כך אומרים?) חייבת להיות משהו מיוחד. כאמור – מקווה להגיע אלייך עם הנכדים מתישהו בקרוב…
  בכל אופן חג שמח לך ולג’ינגי ולילי וצץ רץ ועוגי והכלבלבים….כווווולם

  אהבתי

 8. }{ הכל הכל הכל נשמע מדהים. אני כ"כ שמח בשבילך שזכית במילים טובות מפיו של ג’ינג’י. גם כי מגיע לך וגם כי זה עושה טוב לכל מערכת יחסים. 
  אהה… גם אני הייתי נדבק לרצפה ובוהה בך מתעסקת עם הדבש. זה מרתק! ולראות את זה, זאת חוויה!

  (ואם לא הייתי קורא את חילופי התגובות שמעליי, הייתי ממשיך לחשוב שזה אני הדפוק שאיכשהו פספסתי עדכון). 

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s