על טעויות משלמים

כמה חבל שרוב התשלום נופל דווקא על טופי ולוקה המסכנים שרק התנהגו כמו כלבים נורמאלים שמגנים על הבית ולא התכוונו לשום דבר רע.

קשה לי לדבר על מה שקרה ואפילו לחשוב עליו קשה אז אני אקצר – ביום חמישי בבוקר ג'ינג'י יצא בלי לסגור כמו שצריך את השער האחורי של החצר.

הכלבים שלי לא נוהגים לברוח החוצה גם אם הם יכולים אבל לרוע המזל הגיעה בחורה אחת שפוחדת מכלבים כדי לבקר את השכנה שלי והם יצאו החוצה וקיבלו את פניה בנביחות.

היא נבהלה וניסתה לברוח ואחד מהם כנראה טופי נתן לה ביס קטן ברגל מאחור. היא נבהלה עוד יותר והתחילה לבכות בהיסטריה וכמובן שמיד יצאתי וגירשתי אותם לחצר והתנצלתי שוב ושוב כי נכון שהיא עשתה את הדבר הכי טיפשי שאפשר לעשות כשכלב נובח עליך וזה להסתובב ולברוח אבל היא פחדה והם באמת היו אמורים להיות סגורים בחצר.

לצערי השכנה שלי רק הגבירה את ההיסטריה שלה ובמקום לשים לה פלסטר ולתת לה כוס תה היא נכנסה גם ללחץ ולקחה אותה בבהילות לקופת חולים ושם שלחו אותה למשרד הבריאות ולמרות שהכלבים שלי כמובן מחוסנים ומטופלים אין ברירה הם היו צריכים להגיע להסגר.

למרות כל מאמציו של הווטרינר העירוני לנסות לברר איזה מהכלבים נשך אותה אי אפשר היה לקבל ממנה תשובה הגיונית ולכן למרות שרק אחד נגע בה שניהם נשלחו להסגר.

הבוקר כשכולם הסתגרו בבית בגלל הגשם או ניסו לראות שלג בירושלים או לצאת מירושלים הסענו בעצב רב את הכלבים שלנו להסגר בניר יפה. לפני הנסיעה שמנו להם אמפולות נגד פרעושים ושניהם גם קיבלו את החיסון המשולש השנתי שלהם, רק ליתר ביטחון.

מנהלת ההסגר היא ג'אניס – אישה חביבה מאוד שבאמת אוהבת כלבים והיא הסבירה לנו את ההיגיון של ההסגר לפעמים יש כלבים שהחיסון נגד כלבת לא תופס אצלם וניחמה אותנו שזה לא נורא ויהיה בסדר. לשמחתנו היא הסכימה להכניס את שניהם לתא אחד ככה שלפחות הם לא יהיו בודדים. השארנו להם צעצועים ושמיכה ועצובים מאוד נסענו הביתה בגשם סוחף.

אנג'ל שהמתינה לנו בכניסה על השמיכה שלה הייתה אומללה מאוד כי הגשם ירד באלכסון והרטיב אותה ואת השמיכה. ניגבנו אותה ולקחנו אותה לחדר שינה שלנו ומותשים מכל העניין הלכנו לישון. בטלוויזיה יש כל הזמן שידורים על מזג האוויר ועצוב לראות איך המדינה כולה מתפרקת בגלל קצת שלג וגשם. אצלנו הכל בסדר, אין הצפות ואין נזילות וחוץ מכמה הפסקות חשמל קטנות הכל בסדר ואחרי שלוקה וטופי ישובו הביתה יהיה עוד יותר בסדר.

אה, והתשלום? זה עולה 35.5 ₪ ליום ככה שהתענוג יעלה לנו מעל 700 ₪ אבל הייתי משלמת פי שניים אם הייתי יכולה לחסוך מהם את החוויה הזו.

 

58 תגובות בנושא “על טעויות משלמים

  1. לא, כי אם חלילה הם באמת חולים בכלבת הם מסוכנים לסביבה. אם הם לא ימותו תוך עשרה ימים סימן שהם בריאים וזה כנראה מה שיקרה אבל בינתיים הם יהיו נעולים בתא ויהיו מבודדים מכל שאר העולם.

   אהבתי

 1. אוי, מסכנים!
  במזג האויר הזה…
  האמת היא שאם זה יגמר בהסגר בלבד, דעי לך שיצאת בזול, כי אם אותה בחורה תחליט לתבוע אותך אזרחית, היא יכולה לפשוט לך את התחתונים…

  הבית שלי עומד על הדרך לסופר המקומי והמון אנשים עוברים עליו כל יום, הכלבות הטיפשות שלי אוהבות לנבוח על חלקים נבחרים מהם (יש להן העדפות שאני לא מפענחת) הדבילית העיקרית זו הדוגמנית הטיפשה שעושה בושות. התולעת בדרך כלל יושבת בשקט.
  לפני שנה מישהו הזמין לוכד כלבים מהמועצה שלא לכד אף אחת מהן, אבל קנס אותי על התולעת שהסתובבה בחוץ בחמש מאות שקלים.
  מאז הן סגורות בבקרים ואני משחררת אותן רק אחר הצהריים שהלוכד לא עובד…

  אהבתי

  1. האמת שחשבנו על העניין והיא באמת יכולה לתבוע אותנו אם כי הנזק הפיזי שנגרם לה הוא לא רציני. גרביון קרוע ושריטה קטנה, זה הכל, אבל היא יכולה ללכת על העניין של נזק נפשי ופה באמת השמיים הם הגבול.
   אני מקווה שזה לא יקרה למרות שלך תדע…

   אהבתי

 2. אין מה לעשות, זה החוק. ברגע שכלב נושך מישהו הוא חייב להיות בהסגר. 
  אצלנו רוצים אפילו להחמיר ולהכריח אנשים שהכלבים שלהם נשכו למסור אותם. יש אצלנו בישוב כמה אנשים די פנאטיים בכל מה שקשור לכלבים. 
  מקווה שטופי ולוקה יעברו את ההסגר בשלום, וממליצה לכם להתייעץ עם מאלף כדי למנוע הישנות של מקרה כזה. 

  אהבתי

   1. יש פה קולות שאומרים שכלב שנשך אדם פעם אחת יעשה זאת שוב, ולכן כלב נושך צריך להרחיק מחוץ לישוב. הם מוכנים להתפשר על מחסום, אבל בעלי הכלבים אומרים שמחסום על הפה זה די אכזרי. בקיצור, יש פה ויכוח בנושא. 

    אהבתי

 3. אכן כפי שחגית כתבה זה החוק !

  מתסכל את בעלי הכלבים שיודעים שכלביהם מחוסנים ובריאים ,
  מקוה שהתקופה תחלוף במהרה וטוב ששניהם ביחד.

  אהבתי

 4.  אמנם חוק זה חוק אבל כנראה מפרשים אותו באופן שונה ממקום למקום. כששרט אותי חתול במוסד השיקומי (והחתולים שם הם חתולי רחוב בלתי מחוסנים) אף אחד לא הכניס אותם להסגר וגם אף אחד לא נתן לי בעקבות חיסונים נגד כלבת. נו, טוב – חלפו שבועיים ולא חליתי, אז כנראה שבאמת לא היה צורך. הכלבים יחזרו בעוד שבועיים ואולי תתנחמו שפנסיון כלבים היה עולה לכם 100 שקל ליום עבור שניהם ו… שהבחורה לא הגישה נגדכם תביעה- וזה  היה יכול להסתיים הרבה יותר יקר. העיקר שהכלבים יחזרו אליכם בשלום ובשמחה במהרה.

  אהבתי

  1. חתולי רחוב קשה להכניס להסגר ובמקרה הזה באמת היו צריכים לחסן אותך נגד כלבת.
   ככה עשו לבן החייל שגורת כלבים שהוא השתעשע איתה שרטה אותו.
   ולשמחתי מדובר רק בעשרה ימים, לא שבועיים.
   אגב, הבחורה עוד עלולה להגיש תביעה, אני מקווה שלא אבל היא יכולה להגיע גם בעוד שנה ולטעון שהיא בפוסט טראומה או משהו…

   אהבתי

 5. באמת באסה,גם בגלל ההסגר של כלבים שבאמת חביבים ולא עושים כלום וגם בגלל התשלום להסגר
  אין לי עצה טובה לפעם הבאה לצערי ,אני רק יכול לקוות שלא תתקלי באנשים כאלה שכל כך מפחדים מכלבים ולא משנה עד כמה הכלבים ידידותיים

  אהבתי

  1. זה אירוני שהיא ננשכה דווקא בגלל הפחד שלה מכלבים.
   אנשים שלא פוחדים ומלטפים אותם זוכים מהם לקשקושי זנב חביבים.
   היכולת שלהם לקרוא את שפת הגוף של אנשים פשוט מדהימה.

   יש הרבה אנשים שפוחדים נורא מכלבים והתרופה היחידה בשבילם זה פשוט לגדל בעצמם כלב, עלי זה עבד.

   אהבתי

 6. אוי איזה מעצבן! זוכרת כאשר הכניסו את הכלב שלי (של הורי) להסגר בגלל שהוא קפץ על תייר (גרנו מול מלון בהרצליה) והפיל אותו….אפילו לא נשך!
  והכל בגלל טעות קטנה אך מצערת…
  מהצד השני אני יכולה לספר לך את חוויית הננשכת…החברה של בני, שכלל לא מפחדת מחיות, שטיילה בעת ביקורה האחרון בארץ בשכונה שלה וכלב רועה גרמני של השכנים (שהיה על רצועה אבל ללא מחסום) נבהל מחצאיתה המתנפנפת ברוח כאשר עברה על פניו, ונשך אותה בישבן – ממש "לקח ביס". בגלל שלא היו בטוחים לגבי היסטורית החיסונים שלו, היא נאלצה לקבל זריקות יומיות (ומכאיבות) נגד כלבת, וכמובן היו לה תפרים…ולקח זמן רב עד שהכל החלים…

  אהבתי

   1. לא, היא לא תבעה את השכנים. מאז ומתמיד הם היו שכנים בעייתיים, והיא והוריה לא טיפוסים שתובעים…..
    היתה התנצלות מן השפה לחוץ, ולא נעשה מאמץ להקפיד על טיול עם הכלב עם מחסום להבא או משהו כזה…..זה פשוט לא אכפת להם

    אהבתי

 7. באמת עצוב מאד על הכלבים… מצד שני, בתור מישהי ששני כלביה היו בהסגר למשך יותר מחודש (כי רק ככה הרשו להם להיכנס ליבשת המובטחת), הופתעתי לגלות שזה היה הרבה פחות קשה להם מאשר לי. 
  באנו לבקר אותם פעם אחת, והם היו די אדישים.  הם שמחו לראות אותנו, אבל היתה להם גישה כזאת של: "טוב, באתם, סבבה, מה אתם עושים עניין".
  קיבלתי את הרושם שהם מרגישים בקייטנה:  נמצאים עם הרבה ילדים אחרים, צועקים הרבה, וחוזרים הביתה צרודים ושזופים.

  באמת מבעס שזה באמצע החורף, אבל טוב לשמוע שהאחראית שם באמת אוהבת כלבים, והם בידיים טובות בסך הכל.

  מקווה שהבחורה תתנהג באנושיות כלפיכם.  גם לתבוע זה לא פיקניק, אז נקווה שזה לבדו ירתיע אותה.

  אהבתי

  1. הבעיה היא שלא מרשים להם לצאת מהכלוב, הם נחשבים לחשודים כחולי כלבת ואסור לאף אחד לבוא אתם במגע.
   שובר לי את הלב לדעת שהם לא יכולים לצאת לטיולים כמו שהם אוהבים ושאין אף אחד שמלטף ומפנק אותם

   אהבתי

 8. אוי, כמה שזה עצוב. כלבים, הרי, הם חלק מהמשפחה, וכאשר המשפחה שלך נפגעת, זה עצוב וקשה ומאוד מתסכל. אני רק מאחלת לכם "החלמה" מהירה מכל העסק הזה, ומקווה שהבחורה לא תתבע אותכם. אני חושבת שכבר נענשתם מספיק. 

  אהבתי

  1. גם אני חושבת שהעונש שהם ואנחנו קיבלנו הוא מעל ומעבר אבל אני לא אתפלא אם לה יש דעה שונה.
   פיזית הנזק שלה ממש קטן. גרביון קרוע ושריטה קטנה פלוס נסיעה לא מתוכננת למשרד הבריאות.
   נפשית זה כבר סיפור אחר. קשה לדעת איך מעריכים בכסף בהלה ופחד וכאבים. היא עלולה לטעון שהיא בטראומה והיא לא מסוגלת לצאת יותר מהבית מאז המקרה… הכל יכול לקרות

   אהבתי

 9. כמה זמן הכלבים עוד צריכים להיות בהסגר?
  ומכונת כביסה זה אחד הדברים ההכרחיים ביותר
  אצל ההורים שלי התקלקל המייבש, יש להם מייבש תעשייתי ישן שאפשר להכניס אליו 2-3 מכונות (של 7 ליטר)
  אמא שלי אמרה שבמחיר שיקחו לתקן אותו אפשר לקנות אחד חדש
  וגם ככה אנחנו לא משתמשים בו כדי לייבש אלא רק במקרי חירום
  או אם ירד גשם והכביסה לא התייבשה לגמרי

  אהבתי

  1. מכונת כביסה זה בהחלט פריט חיוני לחיים.
   תמיד אמרתי שאם אני אצטרך לבחור בין בעל למכונת כביסה אני אבחר בה.
   בלי מייבש אפשר לחיות, כשיש גשם זה לפעמים קשה אבל אפשרי אבל בלי מכונת כביסה… אין מצב!

   אהבתי

 10. מצער לשמוע שהיא הלכה להתלונן במשטרה
  מה היא רצתה להשיג בזה?
  הרי לא הכחשתם ולא התעלמתם ממה שארע
  ומה המשטרה כבר יכולה לעזור בזה?

  אהבתי

  1. לדעתי היא רוצה לבסס את התביעה שלה נגדנו בבית משפט. היא כנראה נורא כועסת, בעיקר בזכות השכנה שלי שחיממה אותה עלינו וסיפרה שקרים וסיפורי זוועה מוגזמים על הכלבים שלי ורוצה לעשות עלינו קופה יפה.
   יום קודם סיפרה לי מנהלת הכלבייה שהיא התקשרה וניסתה לדלות פרטים עלינו ועל הכלבים. באמת לא ברור למה ומה מנהלת הכלבייה שאנחנו כלל לא מכירים יכולה לספר לה.
   האישה הנהדרת הזו אמרה לה שהיא לא יכולה לספר לה כלום וגם אם יכלה אסור לה אבל שהכלבים הם כלבים רגילים וחביבים ולא תוקפניים כלל.
   יש לי הרגשה רעה מאוד בקשר לסיפור הזה 

   אהבתי

  1. לדעתי מה שבאמת חשוב לה זה להזיק לנו ולקבל מאיתנו פיצוי כספי.
   התקשרתי אליה לפני יומיים, השארתי לה הודעה במשיבון כי היא לא ענתה ואחרי ששוב התנצלתי הצעתי לה פיצוי על ההוצאות שהיו לה עקב המקרה אבל היא לא חזרה אלי.
   לדעתי היא הולכת לתבוע מאתנו אלפי שקלים למרות שסך הכל חטפה נשיכות קטנה שלא חייבה אפילו תפרים ונקרע לה הגרביון. היא בטח תלך על עוגמת נפש וטראומה. זו ההרגשה שלי 

   אהבתי

   1. ממש מעצבן !

    לפני שנים הבת שלי ננשכה בבית ספר שדה ’אכזיב’ על ידי כלב וגם שם שלחו את הכלב להסגר
    בתי היתה קטנה וממש בטראומה, המכנסיים שלה נקרעו ולא עלה בדעתנו לתבוע את בעלי הכלב ואפילו לא היה לנו נעים שמכניסים אותו להסגר ,כי הוא היה כלב של חברים של בת דודי שלקחה אותנו לשם.

    אהבתי

   2. ההסגר זה בגלל חוק הכלבת. עם כל הצער שלי על הכלבים ברור שהבריאות של הננשכת חשובה יותר ואם חלילה יש לאחד מהם כלבת חשוב מאוד לדעת את זה. החוק מאוד נוקשה בנושא הזה ובצדק.

    אהבתי

  1. יכול להיות, למרות שכל חברת ביטוח תנפנף אותה בקלות. הנזק הפיזי לא באמת רציני. היא אפילו הלכה והוציאה שישה ימי חופש מחלה, בגלל שריטה ברגל. באמת מוזר. יש לי הרגשה שהתביעה המשפטית כבר בדרך.

   אהבתי

  1. באמת לחץ וצער גדול.
   הכלבים שלי בחיים לא פגעו לרעה במישהו ותמיד היו רגועים וחביבים.
   אני לא מבינה מה קרה שם שהם תקפו אותה פתאום ונורא חבל לי על המקרה ועל הסבל שלה.

   אהבתי

 11. אנשים מזהים איפה אפשר לעשות כסף מכלום וקופצים על המציאה כאילו תיכף יקבלו מיליונים,זה רע ומרגיז ואני מקווה  שאם היא תתבע זה ימשך שנים על שנים ובסוף לא יצא מזה כלום

  אהבתי

  1. זה בדיוק החשש שלי, שהיא תנסה להוציא מאתנו כספים.
   ברור שהיו לה הוצאות בגלל הנשיכה. נקרע בגד, הפסידה ימי עבודה, נסעה לחיפה למשרד הבריאות. אני מעריכה שההוצאות שלה היו בסך של כמה מאות שקלים וגם הפחד והכאב שלה כנראה ראויים לפיצוי והיינו מפצים ומוסיפים התנצלות אם היא הייתה מדברת איתנו. לצערי היא לא עשתה את זה ויש לי הרגשה שכל העניין יגיע לבית משפט.

   אהבתי

 12. אוי אלוהים! הבחורה כנראה באמת רוצה לעשות עליכם קופה!
  רק שתדעי שכאשר היה לנו "חתול שמירה" (חתול חצי סיאמי שהגיע לבגרות לפני שהספקנו לסרס אותו והיה תוקפן כלפי כל העולם חוץ מאיתנו) הוספנו ביטוח צד ג’ לביטוח הדירה שלנו, כדי להגן על עצמנו מפני מקרים כאלה!
  מאד מאד מאד מקווה שהיא לא תתבע אתכם תביעה אזרחית ושאם כן – שבית המשפט לא ייתן לה להתפרע על חשבונכם!

  אהבתי

  1. ואכן, זה בדיוק מה שעשינו. יש לנו ביטוח צד ג’.
   אם התביעה שלה תהיה יותר גבוהה מההשתתפות העצמית נפעיל את הביטוח.
   אני עדיין מקווה שלא נגיע לכדי כך אבל לך תדע?

   אהבתי

 13. אם יש לכם ביטוח לדירה אז אולי זה יכסה את ההוצאות של התביעה המשפטית כיוון שאולי יש לכם כיסוי צד שלישי. ואין דבר מדכא יותר מלכבס כל היום :/שתהיה שבת שלום!

  אהבתי

  1. יש לנו ביטוח צד ג’, במידה והיא תתבע אלפי שקלים על עוגמת נפש ומי יודע מה עוד יהיה כיסוי.
   עדיין מקווה שלא נגיע לשם אבל אין לי מושג מה עובר לבחורה הזאת בראש.

   אהבתי

 14. מתי הם אמורים לצאת מהסגר??? אני מקווה שמהר הכל ישוב על מקומו ולא תהיה בכלל תביעה אזרחית. (האיסור על יצירת הקשר הוא בכדי שלא תפעילו עליה לחץ לבטל את התלונה..ולא תגיעו אליה בלחץ החקירה…)

  אהבתי

  1. ביום שני בבוקר אנחנו מתייצבים שם כדי להביא את הכלבים הביתה.
   אם היא תתבע אותנו נאלץ להתמודד עם העניין למרות שבאמת חבל להגיע לזה.
   אם היא הייתה באה ומבקשת פיצוי על הנזקים שנגרמו לה היינו מפצים אותה ברצון. כמובן שאם היא תדרוש אלפי שקלים לא נסכים אבל עד 500 ש"ח זה לגמרי סביר והוגן לדעתי.

   אהבתי

 15. מה שחשבתי 😦
  כשסיפרת לראשונה היתה לי הרגשה רעה בקשר לזה. מפרסומים בעבר בנושא נזקים שנגרמו על ידי כלבים, כנראה שתצרכו לשריין לא מעט כסף לפיצויים, כי החוק לא עומד לטובתכם פה, וגם הודיתם באשמתכם במשטרה…

  אהבתי

  1. אני ממש גרועה בשקרים ומה לעשות? האמת היא שהתרשלנו והיא שילמה על זה בטראומה קטנה.
   הנזק הפיזי שנגרם לה הוא באמת לא משמעותי. שלוש שריטות וסימן שחור על השוק וכמובן הגרביון הקרוע.
   לא נעים אבל באמת לא נורא. לא תפרים אפילו ובטח לא ניתוח.
   השוטר הרים גבות בגלל שהיא קיבלה חופש מחלה של שישה ימים והעיר שכנראה יש לה רופא משפחה נחמד.
   גם אני פחדתי פעם מאוד מכלבים ויש בי צד שמבין את הפחד שלה אבל מאחר והכלבים שלי באמת לא תוקפניים הנזק שנגרם הוא די קטן. נשאר לה רק העניין של נזק נפשי ופה השמים הם הגבול 

   אהבתי

  1. גם אני.
   אין לי שום כוונה להתחמק מהאחריות שלי בעניין. זה לא היה בסדר שהכלבים ברחו מהחצר ופגעו בה וברצון הייתי מפצה אותה על הנזקים הכספיים אבל היא לא חזרה אלי וכנראה שבקרוב אקבל הודעה מבית משפט.

   אהבתי

 16. ואנחנו כשכלבה של השכים נשכה את שלנו וההוצאות שלנו על ניתוח ותרופות היו 400 ש"ח – אפילו ויתרנו להם על זה בשל שכנות טובה. תראי, בשל שהיא לא יכולה להוכיח זק כספי גדול, קרוב לוודאי שתגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. מסיון מועט שיש לי כתובע, אולי היא תזכה במשהו אבל התהליך יהיה מתיש גם לה. בבית משפט לתביעות קטנות אין יצוג על ידי עורכי דין ואתם תוכלו להתיש אותה כאשר בדיון הראשון תבקשו מהשופט להביא עדים על אופיים הנוח של הכלבים. ואתם תביעו עדים שהיא הכתה את הכלבים במטריה שלה ולכן הם הגנו על עצמם. ובכל פעם שתבקשו עדים, המשפט ידחה בעוד חצי שנה. לדעתי עשיתם טעות שהשארתם הודעה מוקלטת בטלפון שאתם רוצים לפצות אותה (אבל את הנעשה אין להשיב).
  את יודעת – גם לה לא יהיה נעים להיות מוזמנת לבית משפט לשעה מסויימת ולהמתין 4 שעות לפחות, כי לאותה שעה הוזמנו 10 תיקים. ובדקה התשעים יבטלו דיון (בשל מחלת השופט) וידחו את הדיון לעוד חצי שנה…
  המשך יבוא

  אהבתי

  1. יישר כוח ויתכן שהיא תצטער על כך שלא הגיעה אתכם לפשרה.

   בעניין מכונת הכביסה – האם לא תיקנתם אותה לפני כשנה? נראה לי שבימינו עדיף לקנות מכוה חדשה ולא להשקיע על תיקון. נתת לי רעיון לכתוב משהו על תיקונים בפוסט הבא.

   אהבתי

   1. אין לי מזל עם מכונות כביסה. 
    הראשונה שלנו החזיקה מעמד עשר שנים ומאז המצב רק הולך ומדרדר.
    הטכנאים נשבעים שכיום מייצרים בכוונה מכשירים שמתקלקלים מהר כדי שאנשים ייקנו מכשירי חשמל חדשים כל שנתיים שלוש.
    אני מתחילה להאמין בזה 

    אהבתי

  2. הבעיה היא שהגברת לא שכנה שלי ופגשתי אותה רק פעם אחת בחיים.
   בית משפט הוא תמיד עניין מעצבן וממושך ובדרך כלל גם יקר.
   ברצון הייתי מתפשרת איתה. אין לי שום רצון ויכולת לחמוק מאחריות. חבל שלא הצלחתי להבהיר לה שכוונותי טובות ואני מצטערת בכנות על האירוע ורוצה לפצות אותה.
   למזלנו יש לנו ביטוח דירה כולל צד ג’ ואם היה נגרם חס וחלילה נזק משמעותי היינו מפעילים את הביטוח אבל להערכתי הנזק הוא לא רציני אלא אם כן היא תלך על העניין הנפשי ותנסה להוכיח שבגלל הכלבים שלי היא בפוסט טראומה וכל חייה נהרסו ומהיום אני צריכה לפרנס אותה עד סוף חייה.
   נקווה שהתביעה לא תלך רחוק כל כך אבל האמת, היא עשתה עלי רושם של בחורה די הזויה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s