שמחות קטנות

סוף השבוע האחרון לא היה מוצלח כל כך. הרבה הוצאות ומעט הכנסות. לא רק שאחרי חג השבועות יש פחות מכירות אז בסוף השבוע האחרון החליטו לעשות באלוני אבא – שם נמצא מרכז המבקרים שלנו – מרוץ, לא הצלחנו להבין אם של אופניים או רגלי, אבל בכל מקרה סגרו את הכביש. בגלל המרוץ הלא צפוי הזה באו אלינו מעט מאוד אנשים בשבת והיינו בלחץ כספי, וכמובן שדווקא השבוע המכונת הכביסה התקלקלה פתאום.

באוקטובר הקודם השקענו בה 900 ₪ כדי לשפץ לה את המנוע והנה, היא שוב מקולקלת.

המתקן המסור שלנו פירק אותה והשתדל מאוד להשיב אותה לחיים אבל לא הצליח. כדי שהיא תחזור לעבוד צריך לשפץ את הכרטיס שלה וזה סיפור של יותר מאלף ₪ התייעצתי בג'ינג'י שהיה באיזה כנס בבר-אילן (כנס הוקרה למתנדבים של ידיד לחינוך) והחלטנו שקודם נברר מחיר של מכונת כביסה חדשה, ואז נחליט.

הטכנאי אמר שגם הוא במקומי היה מתלבט מה לעשות והודיע שמחיר ביקור הוא 250 ₪ שכמובן לא היו לי ולכן שלפתי את הנרתיק בו אני מחזיקה את פנקס הצ'קים מתחילה לנסח במוחי התנצלות שאני יכולה לתת לו צ'ק דחוי לתחילת החודש כי… והנה הפתעה – גיליתי 400 ₪ שדחפתי לשם כנראה בהיסח הדעת, אולי בשבת, ושכחתי אותן.

זה לא היה סכום גדול אבל הרגשתי כאילו זכיתי בפיס. בדרך כלל כספים מפתיעים אותי לרעה, ויש לי תמיד פחות מידי מהם, והנה כסף שפשוט צץ לי בארנק בדיוק כשהייתי זקוקה לו, נדיר מאוד אצלי, ולא רק ששילמתי לטכנאי במזומן אלא גם נשאר לי די כסף להסתפר, איזה כיף!

מבט מסטלה מאריס
הנוף של הים התיכון ממנזר סטלה מאריס

37 תגובות בנושא “שמחות קטנות

 1. 900 ש"ח לתיקון מכונת כביסה??? כבר עדיף היה לקנות חדשה
  כשהמכונה שלי התקלקלה לפני כמה שנים היה ברור לי שעדיף לקנות חדשה
  צריך לעשות סקר מחירים ויש גם מקומות עם מבצעים
  אני קניתי את המכונה שלי ב1500 ש"ח (הייתה הנחה של 1000 ש"ח)
  ולזכור שקריסטל זו לא החברה היחידה שעושה מכונות כביסה (המכונות שלהם דיי יקרות!).
  ואה, כן פתח עליון יותר יקר מפתח תחתון

  היום יש את המכונות החסכוניות בחשמל וכו’.
  אבל צריך לשים לב לזמנים שלוקח להן לעשות כביסה. להורים שלי יש מכונה, שהתוכנית הכי קצרה לוקחת יותר משעתיים!
  כשהמכונה שלי עושה את הסבב הכי קצר שלה (האמת זה לא הכי קצר, זו פשוט התוכנית הרגילה שאני עושה) זה 40 דקות. והסבב הארוך ביותר שעה וחצי (שזו תוכנית עם הרתחה שאני לא משתמשת בה)

  אהבתי

 2. כיף למצוא כסף בארנק, ששכחת ממנו !

  לגבי מכונת הכביסה גם לדעתי עדיף להשקיע במכונה חדשה ( אפשר בתשלומים ) ולא להוציא כ"כ הרבה כסף על תיקונים.

  אהבתי

 3. תתחדשי על התספורת!

  אין ספק שזה כיף למצוא כסף בארנק. 
  באופן אישי אני תמיד מוצאת כסף במכונת כביסה. אמנם בדרך כלל מדובר בכמה מטבעות, אבל אני אומרת שזו הדרך של מכונת הכביסה להודות לי שאני מכבסת.

  אהבתי

  1. אני תמיד מוצאת מטבעות בפילטר, אבל זה תשלום קטן מידי אפילו כטיפ על כל העבודה שיש לי בנושא הכביסה.
   אולי כדאי שהמכונה שלי תעבור ליהלומים

   אהבתי

 4. מצטרפת לקודמי, אין טעם להשקיע בתיקון מכונת כביסה, זה כבר לא כמו המכונות של פעם שעבדו עשרים שנה לפני שחשבו להתקלקל.

  ואני רוצה להגיד לך שלהיות עצמאי ולא שכיר זה אומץ גדול הרבה יותר מאשר לחיות ללא בן זוג שיכסה או לא יכסה את האוברדראפט…

  אהבתי

  1. יכול להיות שאת צודקת, קשה להיות עצמאי אבל לזה כבר התרגלתי. בעלי אף פעם לא היה שכיר ועם הזמן פשוט הצטרפתי אליו אם כי גם היום יש לי משרונת זעירה של שכירה.
   אי אפשר לחיות מזה אבל נחמד לדעת שתמיד נכנס קצת כסף לחשבון בעשירי לחודש.

   אהבתי

 5. עזבי, להשקיע אלף שקל והיא תחזיק עוד שנה??? אורך חיים של מכונות הייום קצר. והטובות באמת לא כאלה יקרות… אז חבל… וכמה נפלא למצוא כסף בארנק:-) אפילו שהוא שלך… והוא היה שם קודם. עצם זה ששכחת ממנו:-)

  אהבתי

 6. אז אני אצטרף לקודמי וגם אגיד שיותר מ-300 ש"ח על מכונת כביסה של עד 6-7 שנים זה הגבול. מכונה סבירה עולה 1500 ומחזיקה כ8-10 שנים בשימוש סביר(מפיו של טכנאי מכונות כביסה…)
  אני קניתי מכונה מדהימה (טפו טפו טפו…) אחרי שנגררתי לתיקון של 450 ש"ח  למכונה הישנה שלי – כלומר היה קלקול, תיקנו ב 250 ש"ח ואז אחרי שלושה שבועות היתה תקלה אחרת שכאילו לא קשורה ולא היה לו נעים אז הוא לקח רק 200… בקיצור – למי שאין כסף לבזבז צריך לקנות חדש…
  אני כמוך כשיש לי כסף בלי "כתובת" אני תוקעת אותו במעטפה בארון בין הספרים – וכשאני בהיסטריה ולחץ וחסר לי  – אני מגיעה לשם לחפש – אף פעם אני לא יודעת כמה יש לי שם.

  אהבתי

 7. איזה כייף זה למצוא כסף שלא ידעת עליו, זה מצחיק אבל אפילו שטר של 20 שקל שאני מוצאת באיזה כיס של מכנסיים גורם לי אושר כאילו זכיתי בפיס..

  אהבתי

 8. טוב אין לי מה לחדש – קודמי כבר הספיקו לומר את הכל
  תתחדשי על המכונה ועל התספורת – מאחלת שתיהני משתיהן, ושהמכונה תחזיק הרבה יותר מהתספורת… טוב, זה היה סתם
  נראה לי מיותר לציין שחשוב לבדוק מדי פעם את הפילטר לגלות דברים שנתקעו שם, לבדוק תמיד כיסים וכו כדי לא לכבס ניירות ומטבעות – זה מזיק למכונה
  להוסיף קלגון לכל כיבוס – נכון זה נראה כמו תוספת נכבדת לתקציב אבל זה באמת שומר על התוף מפני האבנית הנוראית שיש לנו כאן במים בארץ…..
  אז שיהיה בשעה טובה, ושתמשיכי למצוא כסף בכל מיני מקומות בלתי צפויים! 

  אהבתי

 9. איזה כיף הפתעה בארנק!
  אני קניתי מכונה לפני 13 שנים ב 1,500 ש"ח ועד היום היא עובדת בשמחה ובששון. היה תיקון אחד לפני כמה שנים (נדמה לי איזה 6 או 7 שנים), נדמה לי שעלה איזה 400 ש"ח, אבל זו היתה ההוצאה היחידה עליה (זוכרת עד היום מה היתה הבעיה – "נתפס" לה המדחף.) אז חשבתי לעצמי שאם תתקלקל שוב כבר אקנה חדשה, אבל עד היום היא עובדת כמו סוס! 

  אהבתי

 10. שמחות קטנות של יום חולין – נעלמות לעיתים בנצח החיים…

  ברצינות, מאחל לך לאהובייך , תמיד , צרות כפי שתיארת ושמחות כפי ששיתפת…

  ( קני מכונת כביסה חדשה…   )

  אהבתי

 11. תשע מאות זה באמת קצת מוגזם כמו שכתבו פה קודם, עדיף לקנות חדש כל חמש-שש שנים ככה, מכונות של בקו או משהו בסגנון נעות בין אלף לאלף חמש מאות (חמש קילו), ואם קונים אותן מוואלה-שופס למשל אז גם ההובלה גרושים (וההתקנה בחינם אם אני זוכר נכון) אבל להזהר, התכנאי התקנה האלה מתחילים למכור לך כל מיני שטויות כמו מגן ברקים או השד יודע מה באיזה מאתיים שקל, וזה כל-כך מיותר.

  הבעיה בישראל שהמים מלאי אבנית וזה מעמיס בלאי על המכונה במהירות, אז צריך להתכונן מראש. אותו דבר עם מדיחים. מכונות ייבוש לעמת זאת מחזיקים הרבה מאד זמן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s