יין ישמח לבב אנוש?

אלכוהול גורם לי להרגיש רע. כמה שיש יותר אחוזי אלכוהול ככה אני מרגישה רע יותר והרגשת החולי תוקפת אותי מהר יותר.

לפעמים מצער אותי שאני לא יכולה ליהנות מכוס יין טוב, יש אנשים שמתענגים מאוד על יין, ואני פשוט לא מסוגלת, גם כי יין אף פעם לא טעים לי, וגם כי מיד אחר כך אני מרגישה כאילו אני עומדת לחטוף שפעת. כאבים בכתפיים, חולשה בברכיים, כאב ראש וטשטוש, וזה רק מסתם יין, משהו חזק יותר אני אפילו לא מעזה לשתות.

ג'ינג'י מכין ליקר מפירות ודבש, יש לו מכל הסוגים – תפוח, גויאבה, הדר, רימון. אנשים שותים ונהנים ולפעמים גם קונים, ומידי פעם אני לא עומדת בפיתוי ושותה גם, זה מתקתק וטעים ועם ריח נהדר של פרי, אבל דקה אחר כך אני מצטערת וחייבת לשבת ולהתאושש כמה דקות, וזה רק מליקר עם ממש מעט אלכוהול. בליל המילניום אזרתי עוד ושתיתי שתי כוסות יין לבן, התמוטטתי על הספה ולקח לי שעתיים להתאושש ולזחול למיטה. מאז אני לא נוגעת יותר ביין.

כשהייתי חיילת ניסיתי פעם לשתות עראק, זוועה, למה אנשים שותים משהו מגעיל כל כך?

ניסיתי גם בירה, לא טעים וגם הריח לא משהו. קראתי פעם באינטרנט שהבעיה שלי היא שהכבד שלי לא מפרק את האלכוהול ולכן כשאני שותה אותו אני מרגישה ששתיתי רעל. זה בעצם פגם גנטי שאגב, נפוץ יותר אצל יהודים. אולי בגלל זה אומרים שיהודים לא יודעים לשתות?

יכול להיות שאני יהודיה יותר משאר בני משפחתי שדווקא נהנים להרים כוסית מידי פעם – אם כי חוץ מעוגי מעולם לא ראיתי אף אחד מהם שיכור.

אם כולם היו מרגישים כמוני לא הייתה בעולם בעיית אלכוהוליזם, ואיש לא היה משתכר, אבל כל היקבים, מבשלות הבירה, בעלי הפאבים ומוכרי המשקאות היו פושטים את הרגל.

אלכוהול הוא סם חזק עם השפעה רעה, אבל יש בו המון כסף, ואנשים רבים מתפרנסים ממנו, אנשים רבים עוד יותר ניזוקים בגללו. אני מניחה שאיש לא מתפלא לגלות שעשיית כסף חשובה יותר לעולם מאשר בריאות.

 

 והנה תמונה של עוד אחת שלא אוהבת ולא יודעת לשתות אלכוהול סבבי

 

26 תגובות בנושא “יין ישמח לבב אנוש?

 1. האמת היא שכשהייתי צעיר(ויפה) שתיתי בירות וודקות חופשי
  עכשיו כשאני קשיש (ויפה) אני לא מצליח להבין איך אהבתי את זה בכלל.
  הבירה מרה לי,את הוודקה אני לא יכול לשתות ויין אני שותה בארוחות חגיגיות,לא יותר
  אני מקווה שאף אחד מ ילדי לא ישתה

  אהבתי

 2. את יודעת מדוע את לא מסוגלת לשתות? יש לך רמה נמוכה בכבד של אנזים שמפרק את האלכוהול וכשאת שותה מצטבר אצלך פורמאלדהיד – שהוא חומר רעיל ביותר. רמת האנזים הזה נקבעת באמת על ידי גן. ליהודים אין רמה נמוכה במיוחד של האנזים הזה, אלא לסינים. כמוך, סיני לא יכול לשתות.
  צופה, תבדקי את שושלת היוחסין שלך

  אהבתי

 3. כנראה גם לי יש פגם גנטי כזה.  החולשה שאת מתארת בכתפיים ובברכיים מוכרת לי אפילו אפילו אחרי לגימונת זעירה.  לכן אני לא שותה בכלל,  אף פעם.

  אהבתי

  1. טוב לדעת שיש לי שותפים לבעיה, לא שזה ממש מטריד אותי, הלוואי וזו הייתה הצרה הכי גדולה שלי, שאני לא יכולה לשתות ארבע כוסות בליל הסדר או להשתכר עד דלאידע בפורים

   אהבתי

 4. גם אני לא שתיינית גדולה ומשתכרת דיי מהר, אבל לא באופן קיצוני כמוך, אני כן יכולה להנות מכוס יין טובה בארוחת ערב, או מקצת שתיה יותר חריפה בארועים מיוחדים. אבל יש סיכוי לא רע שאני אעשה שטויות מהר מאוד.
  אגב, האלכוהול הוא רעה חולה מאוד בחברה, לפעמים אני לא מבינה למה אלכוהול חוקי וסמים קלים לא. הנזקים של אלכוהול בצירכה לא מרוסנת פי אלף יותר גרועים משל חשיש או מריחואנה.
  רק לפני כמה ימים שמענו על ילד שמת משתיה מופרזת של אלכוהול, ורוב אם לא כל מקרי האלימות שאנחנו שומעים עליהם נובעים משכרות.
  זו בעיה אמיתית היום בחברה הישראלית ואני מנחשת שגם בעולם זה ככה.

  אהבתי

  1. זהו, שאני לא משתכרת, סתם מרגישה זוועה ומצטערת שנגעתי ביין.
   הבנתי שאלכוהול הרבה יותר מזיק מחשיש למשל, ובעצם צריך לסמן אותו כסם מזיק לכל דבר אבל אני מניחה שאין סיכוי שזה יקרה.
   יותר מידי אינטרסים כלכליים תלויים בדבר.

   אהבתי

   1. וגם תחשבי על תקופת היובש בארה"ב הנסיון הלא מוצלח להוציא את האלכוהול מחוץ לחוק, כמה פשע זה בעצם הביא. וכמו שאנחנו יודעים, גם מסמים קלים, וגם מהאיסור למכירת אלכוהול לקטינים, הצאה מחוץ לחוק אף פעם לא היתה הפתרון שמנע שימוש כזה או אחר. 
    תשמעי, אני באמת לא יודעת מה עושים עם הדברים האלה, אבל בעניין הזה של בני נוער שמשתכרים ברחובות ברור לי שחייבים לעשות משהו!

    אהבתי

 5. בנסיבות מיוחדות אני אוהבת לשתות כוס של יין אדום
  אבל ככה? ממש לא
  אלא אם כן אני לא מצליחה להירדם
  אלכוהול מרדים אותי
  ולפעמים גם עושה לי קצת סחרחורת
  אני לא משתכרת
  וכשהייתי צעירה יותר הייתי שותה יותר
  פשוט מתישהו הפסקתי והגוף שלי לא מת על זה במיוחד

  בכלל אלכוהול זה כמו סמים (רק חוקי)
  זה ממכר, זה עושה נזק לגוף
  במקרים מסויימים עלול לגרום להזיות
  וגם יכול לגרום להרעלה של הגוף

  אהבתי

 6. אני כן אוהבת לשתות יין וליקרים, אבל יש לי בעיה עם רוב הסוגים של יין אדום. זה עושה לי כאב ראש. זה משהו שקשור ביינות מסויימים כי למשל עם היינות של יקבי רמת הגולן אין לי בעייה כזאת.
  עכשיו אני בתקופת יובש בגלל הדיאטה כי אלכוהול מאד מאד משמין.
  הכי חשוב לך, להתרחק ולא להתפתות ולא לתת לאף אחד לשכנע אותך שהליקר או היין המסויים לא יעשה לך בעיות.

  אהבתי

 7. זה יכול להיות רעיון נפלא למכור אצלכם גם ליקרים. אנשים שאוהבים להכין אותם, כמו ג’ינג’י, יכולים להוציא יצירות מופת. (כמובן אם אין בעיה של כשרות).

  אהבתי

  1. אני תמיד צוחקת על בעלי שהיה מתאים לו להיות בעל פאב. אנשים שהוא מחבב זוכים לשתות אצלו כל מיני סוגים של ליקרים ויוצאים תמיד במצב רוח טוב

   אהבתי

 8. אני חולה על אלכהול, יש לי בר מצוייד לעילא ולעילא. כשהייתי בן עשרים בערך הייתה לי בעיה של שליטה עצמית וכשיצאתי מהבית של ההורים היא החמירה כמובן. אבל היום אני כבר בוגר ואחראי יותר, שותה רק פעם בכמה שבועות ומשתדל להגביל את הכמות. הייתה לי בעיה דומה עם סיגריות, אבל גם לעשן הפסקתי לפני שמונה שנים. אז אני מניח שאני משתפר עם הזמן.

  אהבתי

 9. אלכוהול הוא לא ’סם חזק עם השפעה רעה’. יש לו כנראה השפעה שלילית עלייך, וטוב שאת מודעת לזה, אבל יש אנשים שהוא משמח אותם, וכמו כל דבר בחיים זה עניין של מידה ואי הפרזה. 

  אהבתי

  1. אני לא מדבר על אנשים בוגרים ששותים כמה כוסיות תוך כדי ארוחה ואחר כך הולכים לישון אלא על צעירים שצריכים להשתכר כדי לשמוח ולחגוג.
   לא מבינה את זה וזה גם מסוכן וגורם להם לעשות שטויות מזיקות.

   אהבתי

 10. גם אצלי במשפחה מכינים ליקרים. סבא שלי מכין בעיקר משזיפים ודובדבנים, ואבא שלי שכלל את האמנות ועושה ליקר כמעט מכל פרי קיים.
  כמובן שכמו שדייג אוהב דגים, מכיני הליקרים אוהבים גם לשתות …
  סבא שלי מספר לי איך היה שותה וודקה כדי להתחמם בהרי אורל כשהטמפטורה צנחה ל-50 מעלות. ככל הנראה הוא הביא איתו לארץ את האהבה לוודקה, ואני זוכרת פעם אחת כשהייתי בערך בת 4 והתארחתי בבית של סבא וסבתא, הייתי נורא צמאה. ראיתי כוס עם נוזל שקוף על השיש, הייתי בטוחה שזה מים. לגמתי. אני זוכרת עד היום את תחושת הצריבה בפה ובגרון, זה היה כל כך מפתיע ולא צפוי. עד היום אני חושדת במים 🙂
   

  אהבתי

 11. שתי לגימות גורמות לי כאב ראש חזק, או נטייה לישון בכל מצב, בכל חברה… ומיד…
  יותר אינני מעזה לשתות.
  אבל אלכוהול בליפתן פירות חיים הוא אהבת חיי. ושם אני נדיבה מאוד…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s