איך חגגנו את יום העצמאות השנה

האמת, לא היה משהו. כשהילדים היו קטנים נהגנו לצאת אתם לרחוב הראשי של הקריה ולחגוג עם כולם. יש אצלנו מצעד מחולות, ובגן הציבורי, במרכז, יש אטרקציות לילדים. מתנפחים ענקיים שהילדים נורא אהבו, ומוזיקה רעשנית, ודוכני נקניקיות ומכונות למכירת שערות סבתא וכל מיני ממתקים מזיקים אחרים.

היינו קונים כל מיני שטויות כמו קשתות עם קרניים מנצנצות שהיו מתקלקלות אחרי חמש דקות, ודגלים מהבהבים, והיה קצף ומוזיקה והמון רעש וכולם חיכו בקוצר רוח לרגע השיא של החגיגה – הזיקוקים.

להישאר ער כדי לראות את הזיקוקים היה אתגר רציני לקטנים, ובדרך כלל לא הצלחנו חוץ מפעם אחת מוצלחת וממוזלת במיוחד. ראינו שהקטנים נרדמים בישיבה ונסענו הביתה, אבל מסביב, כי הכביש הראשי היה עדיין חסום ובעליה הביתה הצלחנו לצפות (בעיקר בזכות העובדה שהיינו במקום הנכון ברגע והנכון, ובגלל שהקריה שלנו ממוקמת על גבעות) בכל מופע הזיקוקים בכל הדרו, אבל בלי לשמוע כמעט את הרעש שהם עושים, וכל זה כשאנחנו יושבים בנוחיות במכונית בלי שאף אחד יסתיר – היה מושלם!

אחר כך הילדים גדלו ויצאו לבד ואנחנו נשארנו באנחת רווחה בבית, לצפות לבד בטקס של יום העצמאות בטלוויזיה. הבית שלנו שוכן במורד גבעה ומהזיקוקים אנחנו יכולים לראות רק הבהוב קטן ולשמוע רעש עמום.

מילא, לא הפסד גדול, אחרי מלחמת לבנון השנייה עבר לי לגמרי מזיקוקים.

בשלוש השנים האחרונות צץרץ היה אחראי על נבחרת הילדים של הכדור מים שתמיד השתתפה במצעד המחולות ולהפתעת כולם, בעיקר שלי, הוא לקח את התפקיד ברצינות גדולה והתנהג בצורה אחראית ובוגרת וזכה למחמאות, ואפילו קיבל מכתב תודה ממארגנת המצעד שהיא גם שכנה שלנו, וכל פעם שאנחנו נפגשות בסופר היא שואלת לשלומו ומחמיאה לו בחום.

השנה הוא כמובן לא יכול היה להשתתף במצעד כי הוא בבסיס. לילי נמצאת כמו תמיד בקומונה שלה, חוגגת עם החניכים שלה, ועוגי שתמיד הקפיד לחגוג כל הלילה עם חבריו לא יצא השנה לשום מקום כי הוא חולה ומרגיש נורא, ואנחנו כרגיל, בבית, צופים בטקס בטלוויזיה.

 
יום העצמאות שלנו

 

ועכשיו עדכון בריאות – עוגי המסכן סובל מזה כמה ימים מכאבים בלשון, נא לא לצחוק, זה מאוד לא נעים והוא ממש סובל. רופא המשפחה נתן לנו תרופות שלא עזרו והפנייה לרופא אף אוזן גרון. סידרתי לו תור לעוד שבועיים אבל עוגי סבל מידי ואחרי יומיים הכריז שהוא ימות אם יצטרך לחכות כל כך הרבה זמן והוא מבקש שניקח אותו למיון.

בדיוק אז ג'ינג'י היה אצל אימא שלו ואני סבלתי מכאבים עזים ברגל וידעתי שלא אצליח לנהוג עד רמב"ם. למזלי הצלחתי להקדים בניסי ניסים ובתחנונים את התור שלו לרופאת האף אוזן גרון, וחבר טוב שלו שהוא גם שכן שלנו לקח את המכונית שלי והסיע אותו לרופאה ששלחה אותו מיד למיון.

החבר שלו, שיהיה בריא, הסיע אותו למיון וחיכה איתו בסבלנות עד שבדקו אותו ונתנו לו תור למרפאות חוץ לרופא פה ולסת. נתנו גם משהו נגד כאב אבל זה פשוט לא עזר, כואב לו נורא ושום דבר לא מרגיע את הכאב.

בינתיים ג'ינג'י חזר ובבוקר נסע עם עוגי למרפאות חוץ ואז גילו סוף סוף מה הבעיה שלו, בגלל שאין לו בלוטות לימפה בצד שמאל הוא רגיש יותר לזיהומים והכאב נובע מבלוטת רוק שנעשתה דלקתית. הוא קיבל אנטיביוטיקה שחייבים לאכול לפני שלוקחים אותה ונשלח הביתה. הבעיה שהוא לא יכול לאכול כלום, בקושי לשתות. למזלנו הוא נורא אוהב מילקי ויש את הגביעים הקטנים האלה לילדים שאותם הוא מצליח, בקשיים גדולים, לגמור.

אנחנו מקווים שהוא יתגבר ויבריא ויפסיק לסבול. בינתיים זה לא קל, קשה לו לדבר והוא סובל נורא ולעבודה החדשה הוא כמובן לא הלך כבר יומיים. אני מקווה שהם לא יפטרו אותו, אבל גם אם כן, כפרה, העיקר שיבריא.

החלטתי להוציא מתוק מעז ואמרתי לו שלדעתי העובדה שהוא מעשן (לצערי הוא מעשן עוד מהתיכון) רק החמירה את המצב, ויש סיכוי שאם הוא לא היה מעשן הוא לא היה סובל מהבעיה הזו, ובכלל, הוא צריך להתחיל לטפל בעצמו טוב יותר – לא לשתות אלכוהול במסיבות, ולא לאכול בדוכני שווארמה מחוץ לבית כמו שהוא אוהב, כי המערכת החיסונית שלו היא לא כמו של כולם, היא רגישה וצריך להיזהר איתה.

עוגי שתק כי קשה לו לדבר אבל אני מקווה שמה שאמרתי חלחל והשפיע.

 

צמד חמד

לוקה מנסה לנחם את עוגי ולגלות אמפטיה והשתתפות בצערו ועושה את זה בלי הטפות מוסר מייגעות

 

18 תגובות בנושא “איך חגגנו את יום העצמאות השנה

 1. אוי זו צרה צרורה כאבים בתוך הפה
  ואם מעשנים זה בכלל לא מקדם טוב את ההחלמה
  נקווה שהאנטיביוטיקה תעזור
  כמוכם גם אנחנו נשארנו בבית המרעישים האלה  נמצאים ממש מול הבית שלנו

  הילדה הגדולה נסעה לגדרה לבת דודתה ו2 הילדים אחריה כבר גדולים ועצמאיים
  הדבר הרע היחיד ביום העצמאות שהמתנס בו מתנהלות החגיגות נמצא קרוב לבית שלנו,את הרחוב שלנו סוגרים ואוי למי שמזיז את האוטו אחרת לא תיהיה לו חניה
  והזיקוקים עפים ממש מולנו
  אז טוב שהכל הסתיים כבר עד לשנה הבאה

  אהבתי

 2. גם אצלנו הילדים כבר מבלים בלעדינו,  והזיקוקים כבר לא מעניינים אותם כל כך.  אז הלכנו אתמול לבדנו לציד זיקוקים ותפסנו אותם במקרה לגמרי בראש גבעה (עירונית) מצוינת,  וראינו אותם ממש כאילו התנפצו רק לכבודנו.
  הרבה בריאות לעוגי,  והכלבה שלכם היא ממש נשמה טובה 🙂

  אהבתי

 3. האמת שאני כבר שנים נשארת בבית ורואה את הטקס בTV
  במושב היו תמיד עושים חגיגות, ובשנים האחרונות גם יש זיקוקים
  אותם כן ראינו מהבית 🙂
  זה היה מצחיק כי איך שהתחילו הזיקוקים ראית קבוצה של ציפורים טסה במהירות משם

  פעם היה אחרת
  אבל זה כבר לא מעניין אותי ולא מדבר אלי

  אתם ממנגלים?

  אהבתי

 4. לגבי סיגריות את מאוד צודקת בקשר למחלות והחלמה בכלל
  לאבא שלי לפני כמה חודשים הייתה דלקת ריאות, בעוד כל אדם נורמלי יצא מזה תוך שבוע גג 10 ימים לו לקח חודש!!! הרופאה אמרה לו שבגלל הסיגריות הגוף שלו מגיב כמו גוף של בן אדם בן  70 לא כמו של בן אדם בן 60

  ובתור אחת שהמערכת החיסונית שלה שנים לא עבדה כמו שצריך (שילוב של צמחונות ומחלת הנשיקה שדפקה לי לחלוטין את המערכת החיסונית) אני יודעת על מה את מדברת.
  כי מגיל תיכון עד לפני ממש כמה שנים כל פעם שהיה וירוס בסביבה הוא היה נדבק אלי, ובכל פעם במקום שבוע שלושה. מתסכל ברמות.
  כל מה שיש לעשות זה לשמור כמה שיותר
  היום כמובן זה לא ככה

  החלמה מהירה לעוגי
  וחג שמח לכולכם!

  אהבתי

   1. אני מאוד מקווה כי נכון להיום האוכל החביב עליו זה נקניקיות בחרדל.
    כל הניסיונות שלי להסביר לו איך בדיוק מכינים נקניקיות עלו בתוהו.
    הוא אוהב קולה ושאר שטויות ממותקות, מילקי וממתקים במקום פירות וירקות שהוא בכלל לא אוכל

    אהבתי

 5. ok מכיוון שקראתי בסדר הפוך אז אני כבר יודעת שהסיפור לא מתפתח לטובה. אני מקווה שימצאו ממה זה נגרם ויצליחו לעזור לו מהר ועם מה שפחות התערבות כרורגית. (אם כי אני מבינה מהפוסט הבא שאין ברירה, נכון?)
  בכל אופן שוב, שיהיה בריא ולכם שיהיה קל.
    

  אהבתי

  1. בעזרת גוגל החכם גיליתי שיש דבר כזה אבנים בבלוטות הרוק, יש אנשים שסובלים מהתופעה הזו ויש אפילו ניתוח מיוחד שנועד להיפטר מהן.
   הילד הזה מרחיב מאוד את ההשכלה הרפואית שלי

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s