מניפלאות האינטרנט

אתם יודעים מה זה נשית? לפי האינטרנט זו בעיה של קשישים או של אנשים שיושבים הרבה. מאחר ואני גם וגם ברור למה זכיתי בנשית הארורה הזאת שבלעז קוראים לה – אישיאס.

האמת, זו לא פעם ראשונה שהכאב המעצבן הזה מציק לי, אבל בדרך כלל הספיקו כמה מתיחות ומנוחה של לילה אחד להיפטר מהכאב הזה, לא הפעם.

לאחרונה העניין הזה כואב ומציק ומטריד כבר כמה ימים, וכל פעם שאני מתאמצת ומתרוצצת יותר משעה שעתיים זה מציק עוד יותר.

למזלי ביום שישי זה הייתי בביקור משפחתי אצל דודה שלי שעובדת במכבי ויש לה סטוק ענק של תרופות בבית ובעלה – שעל כורחו הוא גם דוד שלי – הוא מעסה מוסמך ושניהם פסקו שיש לי אישיאס.

הדודה נתנה לי כדור אתופן והדוד אמר שכדאי מסג'ים, זה עוזר.

מזל שהיינו בארוחה משפחתית והוא לא הציע לעשות לי מסג', גם אחי שלכבודו נערכה הארוחה היה מוכן לשלוף את מחטי המדקר הסיני שלו ולנסות להקל עלי אבל בגלל כבוד האירוע הוא התאפק.

אחרי שבדקתי באינטרנט שאתופן הוא כדור נגד כאבים ודלקת לקחתי אחד ובאמת הרגשתי הקלה, אבל ביום שבת שוב עבדתי והתרוצצתי ושוב כאב וביום ראשון חזר הסיפור על עצמו.

עכשיו כבר באמת נמאס לי, אני אמנם קשישה, אבל אין לי זמן לשכב ולחכות שיפסיק לכאוב, אני עסוקה מידי. נכנסתי לאינטרנט וראה זה פלא, מלא הסברים וציורים ואפילו סרטון שמסביר למה זה כואב ומה לעשות נגד הכאב הזה.

עשיתי ובאמת עזר, מעכשיו פחות שעות מחשב ויותר טיולים עם הכלבה ואולי באמת הגיע הזמן לקנות כסא מחשב חדש ופחות מצ'וקמק? אני צריכה לבדוק באינטרנט איפה אפשר לקנות כיסא טוב ולא יקר.

פשוט פלא האינטרנט הזה, איך הסתדרתי עד היום בלעדיו.

 

מחר אני לוקחת את הכלבה לניתוח עיקור, בדקתי באינטרנט וגיליתי איפה המקום הנוח והזול ביותר לביצוע הניתוח (לשמחתי זה אצל הוטרינר החביב עלי) ואחרי שעוגי התמרמר ואמר שלא, הוא לא רוצה, הוכחתי לו בעזרת האינטרנט למה עדיף לעקר כלבה ולמה זה בריא.

הוא נכנע לבסוף וביקש שאמצא לו מתי נוסעת הרכבת הבאה לבנימינה, הוא מתכוון לשהות שם אצל קרובי משפחה עד שעניין הניתוח יסתיים, הוא קצת רגיש בנושא הזה של ניתוחים.

כמו שאמרתי, יש באינטרנט הכל אפילו הסבר מפורט כולל מפה איך להגיע מפה לשם בכל מקום בעולם. אחרי התייעצות באינטרנט ציידתי את לילי במפה ובהוראות כשהיא התעקשה לנסוע בלילה לבקר אצל החבר החדש שלה – לא התפלאת לגלות שנגד יכולת ההתמצאות העלובה שלה (ירושה מאימא) אפילו האינטרנט לא עזר, היא הלכה לאיבוד, אבל אחרי שקיבלה הוראות בנייד היא הגיעה בשלום, שוב הלכה לאיבוד בדרך חזרה אבל בזכות המפה שהורדתי מהאינטרנט היא ידעה בדיוק איפה היא שגתה ובסוף הגיעה בשלום הביתה.

30 תגובות בנושא “מניפלאות האינטרנט

 1. אמנם זה תלוי גם בזן, אבל ניתוח עיקור גורם הרבה פעמים להשמנה אצל כלבות. יתכן שתצטרכו להגביל לה את כמות המזון.

  גם הבן שלי התעלף פעם אחת אצל הוטרינר כשראשו הותז על ידית הדלת (כי לא הספיק לצאת מהחדר). זה קרה באיזשהו טיפול לכלבה. ולא תאמיני, הוטרינר היה צריך לתפור לו את הקרע.

  אכן האינטרנט הוא דבר מצויין, אך יש בו גם הרבה שטויות וצריך לדעת לסנן.

  אם אחיך בקיא בדיקור סיני, זה עדיף על לקיחה כרונית של אתופן. תרגישי טוב צופה. קצת מוקדם להתפרק

  אהבתי

  1. לצערי אחי שמתפרנס מרפואה הוליסטית ודוקר אנשים לפרנסתו חי בארה"ב אבל תנוח דעתך, שום לקיחה כרונית. אני מקפידה לקחת רק כשהכאב ממש בלתי נסבל ועושה תרגילים ומתיחות שעוזרים לי מאוד

   אהבתי

 2. ותראי מה זה נפלאות האינטרנט, שמאפשר לחלוק טיפים בין אנשים שסובלים מאותו הכאב…. אגב, אני סובלת מכאבים כאלו מאז שהייתי בגיל העשרה.
  בכל אופן, בפעמים האחרונות לקחתי כדור בשם ארקוקסיה, או כמו שאני קוראת לו כדור הקסם. לוקחים כדור אחד ביום. הרופאה אמרה לי לא לקחת יותר מחמישה ימים, אבל תוך יומיים מקסימום שלושה הכל משתחרר.
  וכמובן, פילאטיס עוזר למתוח ולחזק את השרירים, ומקטין מאד את התדירות בין ההתקפים.

  אהבתי

  1. איזה קטע, אני הולכת היום לפילטיס

   אבל אם גם זה לא יעזור אז נלך על כדורים, כשהכאב כל כך חזק עד שאי אפשר לישון אז אין ברירה, צריך עזרה כימית.

   אהבתי

   1. אני ממליצה על שיטת פלדנקרייז. אני שנים בשיטה זאת. יש כמעט בכל מתנ"ס. מומלץ פעמיים בשבוע. יש גם במועדוני פנסיונרים, מתקבלים אנשים מעל גיל 50, ושם יותר זול. מניסיון, פלדנקרייז יורת טוב לי, משעמם אבל טוב.

    אהבתי

 3. אני ממש לא מומחית בכאבים מהסוג הזה
  אבל אמא שלי שסובלת מכאבי גב שמקרינים לכל מיני מקומות
  ככה שאף פעם לא יודעים אם זה הגיע מהגב או מהמקום שכואב
  בכל מקרה היא התחילה לעשות פליאטיס, סקפטית לחלוטין שזה הספורט לחלושס יעזור לה
  ופתאום היא ממש ממש מרגישה טוב ויכולה לעשות יותר דברים והכאב, פשוט לא שם

  לגבי עיקור,
  אני חושבת שאין דבר יותר חשוב מזה
  יש כל כך הרבה בעלי חיים שזורקים אותם לרחוב, או במקרה הגרוע יותר ליער
  חיות בית לא נועדו להיות ברחוב או ביער
  הן צריכות בית
  הן לא חיות פרא
  אין להן את היכולת ההישרדותית הזו
  ולכן עיקור חשוב
  כדי לא להגיע למצב בו "נתקעים" עם גורים שאין מי שיאמץ אותם

  אהבתי

 4. ויש גם באינטרנט תרגילים פשוטים ליושבים ליד המחשב ( כתבתי אפילו פעם פוסט בנושא), זה לא אומר שאני מתרגלת…
  גם אני קבלתי לאחרונה אתופן לכאבים בצלעות בצד שמאל, לא לקחתי ולמזלי בינתים הכאבים פחתו.

  וללילי מזל  שהיה טלפון נייד, עוד אחד מפלאי הטכנולוגיה שאיך חיינו בלעדיו..

  אהבתי

 5. אצלנו היתה תרגולת קבועה למתברברים בדרכים טרם פרוץ הGPS ואחרכך האפליקציות – היינו מתקשרים לאח אחר שסטטיסטית היה ליד מחשב והוא היה מכוון אותנו, אנחנו אמנם רק שלושה אחים אבל בדרך כלל זה הספיק – תמיד המתברבר הצליח לתפוס מכוון…
  אני במיעוט שנגד עיקור עקרונית למרות שאני מבינה לגמרי את הצורך שבו ועם כלבות גדולות הבעיה מתעצמת.לדעתי העיקור דווקא פוגע בבריאות ובחיוניות הכלבה – אף פעם לא עיקרתי כלבה והיו לי די הרבה נקבות ואף פעם כלבה אצלי לא היתה בהריון לא רצוי… אני תיד קשרתי אותן וצמצמתי את הטיולים וזה הספיק – ואני לא מדברת על שנה או שנתיים אלא על אחת שהיתה 13 שנים אצלי, אחת חמש שנים ועוד… אבל כמו שאמרתי – עדיף לעקר אם לא חושבים שאפשר לשמור בבטחון מלא. ו…זה לא הליך נורא כל כך-הכל בפרופוציות.

  אהבתי

   1. לוקה שלנו פשוט נהדרת, והיא גדולה וחזקה מידי בשביל לשמור עליה קשורה.
    אני רוצה לטייל אתה בחוץ, בטבע בלי לדאוג ולתת לה לשחק עם הכלבים של השכנים בלי חשש.
    קראתי גם שהניתוח הזה מונע בעיות של סרטן ודלקות, שרק יעבור בשלום והיא תחזור הביתה בריאה ושלמה.

    אהבתי

 6. האינטרנט באמת עושה נפלאות.  אפשר למצוא בו הכל,  ומהר. אני רק מזכירה לעצמי להשתמש בו בתבונה,  כי יש נטייה להיסחף בתוכו ולשכוח לצאת.
  תרגישי טוב.

  אהבתי

 7. הכאבים האלה מוכרים לי מאד. אני סובלת מהם מתחילת שנות העשרים וכאשר הכאבים האלה תוקפים אני די משותקת. כדורי ארקוקסיה עוזרים מאד, אבל הם מאד יקרים, יש רק החזר חלקי של הקופה, והם מאד חזקים כך שאני לא רוצה שהגוף שלי יתרגל אליהם.
  אני מצאתי שהתעמלות בשיטת פלדנקרייז עוזרת לי ודיקור סיני גם. אומרים שטוב לשחות, אבל אני לא יכולה להיכנס לבריכה בגלל שאני חוטפת דלקות במקומות לא נעימים. הכי חשוב זה כן להיזהר, לעקוב אחרי מה גורם להתקפים ולהימנע מלעשות את הדברים האלה.

  ואה, כן, אין כמו האינטרנט. אחרת איך היינו מכירות?

  אהבתי

  1. אני מניחה שזה שילוב של גורמים, גם קור וגם מתח בגלל כל מיני בעיות משפחתיות וגם עבודה קשה וגם, לא נעים להודות, עודף משקל שאני סוחבת על עצמי כבר שנים
   היום כבר יותר טוב

   אהבתי

 8. רעיון.
  לפני מס’ חודשים חשבתי לעבוד על המחשב גם בעמידה, ועלה לי רעיון ליצר עמדת עבודה כזו. הכנתי משהו זמני, אצרף את התמונה לבלוג שלי. בבדיקה באינטרנט הסתבר שישנם כבר מוצרים כאלה למכירה (אבל אפשר לעשו משהו ביצור עצמי).
  זה גם מקטין את הזמן שעובדים ליד המחשב (כי מי יכול לעמוד כל כך הרבה…) וגם פותר בעיות גב.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s