ט"ו בשבט שמח!

היום לא רק ט"ו בשבט אלא גם יום הולדתה של הכלבה החדשה שלנו. היא אמנם רק בת ארבע חודשים היום, אבל אצל כלבים זה מקביל לדעתי להתחלת גיל ההתבגרות.

היא מותק, למרות שהיא עושה תעלולים ושטויות מידי פעם. נכון להיום היא בטוחה שהיא אחת מבנות המשפחה, ונורא נורא נעלבת אם לא מתייחסים אליה כאילו גם היא בן אדם ומשאירים אותה לפעמים לבד בבית.

למרבה הצער היא לא בן אדם ואי אפשר לקחת אותה לכל מקום. אתמול השארנו אותה בבית כי נסענו עם עוגי לדבר עם עורכי דין. ביקרנו אצל שניים, אבל למרות שקיבלנו הרבה תשובות והסברים (שחבל שלא הסבירו לנו קודם) עדיין אנחנו מתלבטים מה עושים הלאה. 
לוקה בת ששה שבועות

לוקה הקטנה – בת חודש וחצי

 

מסתבר שמשום מה חקירת מצ"ח בעניינו ארכה מעל ומעבר, והסתיימה רק לפני כמה ימים – שנה אחרי הפציעה שלו. רק עכשיו כל החומר הנוגע אליו יגיע לדיון בפני קצין תגמולים שתפקידו להחליט למי מגיע להיות נכה צה"ל. לצערנו עדיין אין תשובה מה דינו של עוגי – האם הצבא לוקח אחריות על הפציעה שלו או – וזה כנראה סביר יותר – שיודיעו לו שהוא נפצע כתוצאה מהתנהגות רעה ומסוכנת (יש סעיף כזה בחוק) ולא מגיע לו שום דבר, ושיגיד תודה אם לא יתבעו ממנו להחזיר את הכספים שקיבל בזמן שהמתין עד שיוחלט מה קורה איתו.

רק אחרי השיחה המאלפת עם עורכי הדין התברר לנו לתדהמתנו שהמעמד של נכה צה"ל הוא מעמד נחשק ביותר, ושווה הרבה יותר מסתם נכה רגיל של ביטוח לאומי, כל כך נחשק עד שיש קבוצה גדולה של עורכי דין שמתעסקים רק בנושא זה ומתמחים באיך להוציא מצה"ל כמה שיותר אחוזי נכות.

מי ש"זכה" ויש לו יותר מ – 19 אחוזי נכות בגלל פציעה בצבא מסודר בחיים, ויקבל קצבה עד סוף חייו. מי שיש לו פחות אחוזים יקבל סכום כסף גדול אבל חד פעמי, ומי שנעשה נכה בצבא עקב התנהגותו הרעה והמסוכנת – למשל שתה אלכוהול ונהג – לא יקבל כלום, וישלח אחר כבוד לביטוח הלאומי שם יטפלו בו אבל בתנאים הרבה פחות מפנקים, וברגע שהוא יגיע לגיל פנסיה הקצבה שלו תתחלף בקצבת זקנה בעוד שצה"ל משלם קצבת נכות עד סוף החיים.

לעוגי, בגלל פציעתו, יש לפחות 40 אחוזי נכות, ואולי גם יותר על סעיף נפשי, עכשיו רק צריך להתווכח עם צה"ל ולהוכיח שמצבו הנפשי הורע בגלל היחס שקיבל בצבא ועקב כך הוא פגע בעצמו ולכן הוא נכה צה"ל כדת וכדין.

לצבא יש אינטרס לשלם כמה שפחות, ותפקידם של עורכי הדין הוא להוציא ממנו כמה שיותר, וכדי לעשות זאת הם דורשים אחוזים מכל קצבה שהנכה יקבל בעתיד, אם יקבל, ,וכדי שלא יעבדו חינם חלילה מתחלק שכרם לשני חלקים. את החלק הראשון תשלם עוד לפני שהוחלט אם אתה נכה צה"ל, והיה אם הוחלט שאתה במעמד הנחשק של נכה צה"ל יתחיל עורך הדין לפעול למענך כדי שיקבעו לך אחוז נכות גבוה ככל האפשר, כדי שגם שכרו יהיה גדול יותר.

יש עורכי דין שלוקחים יותר אחוזים, ויש צנועים שלוקחים פחות, אבל כולם לוקחים, וכדי להצדיק את שכרם הם מוכיחים לך באותות ובמופתים שאם לא תשלם עכשיו תצא בלי קצבה, ובלי אחוזים, ותאלץ לסמוך על חסדיו הדלים של הביטוח הלאומי שאוסף אליו את כולם, בלי שום קשר לנסיבות נכותם.

למעשה יש פה הימור שעל הנכה לקחת, האם להשקיע עכשיו בתקווה לקבל תוצאות בעתיד, או אולי עדיף לחסוך כסף וזמן, לקבל את העובדה המצערת שאתה נכה, לא להאבק בצה"ל, ולהמשיך בחייך כמיטב יכולתך.

עוגי היה איתנו אצל שני עורכי הדין ושמע כל מה שאנחנו שמענו. לא חתמנו ולא הבטחנו כלום לאף אחד מהם, אמרנו שנחשוב על זה ונעשה מה שעוגי יחליט כי מדובר בחיים שלו ובעתיד שלו. עכשיו אנחנו חושבים, ואולי נלך לעוד עורך דין, לשמוע מה התנאים שלו, לא יודעת מה יהיה בעתיד, ואיך זה ייגמר, אבל דבר אחד אני יודעת – חטפתי בחילה מכל העסק הזה של עורכי דין ואחוזים, והלוואי ולא הייתי צריכה לדעת על זה שום דבר.

לוקה בת ארבע חודשים
לוקה בת ארבעה חודשים

35 תגובות בנושא “ט"ו בשבט שמח!

 1. תשמעי, אני נורא מבינה את כל מה שאת אומרת, אבל דווקא בגלל שעוגי הוא עוגי ואתם יודעים את היכולות והקשיים שלו, כן הייתי שואפת בתור המבוגר האחראי בסביבה שיהיה לו את רשת הבטחון של קצבת נכות. ולצבא יש אחריות! במיוחד שידעו שיש איתו בעיה ועובדה שלא רצו לגייס אותו, שידעו שיש לו בעיית הסתגלות. לא היו צריכים לגייס ומרגע שגייסו היו צריכים לדאוג שלא יגיע למצב אליו הוא הגיע. אין לי ספק הרי שהוא לא עשה את מה שעשה כי התחשק לו. הילד היה במשבר מישהו היה צריך לשים לב לזה, מישהו היה צריך לדאוג שלאדם במצבו לא תהיה גישה לנשק.
  כל הערכים והחינוך שאת כותבת עליהם פה הם נכונים, אבל בנתיים יש פה בחור שנכון לרגע זה וסביר להניח שנכון גם לשאר חייו יזדקק לתמיכה. האם את מסוגלת לתת לו את התמיכה הזו?
  משרד הבטחון שואף לשלם מה שפחות אם בכלל, והם ינסו הכל בשביל לא לתת לעוגי גרוש. ולכן,  אני חושבת שאת צריכה עורך דין טוב, אחד עם נסיון רב בתחום. וגם אם הוא לוקח אחוזים על הפיצוי (וזה מה שמקובל) זה בסדר גמור, הרי גם עורך הדין צריך להתפרנס לא?
  המשך..

  אהבתי

 2. אוי זה עסק ארוך התביעה  להכרה במשהו שמגיע לך
  עסק מחורבן לגמרי
  אבל לעיתים אין ברירה וצריך להלחם על מה שמגיע

  הכלבה מתוקה מופלאה

  אהבתי

  1. אצלנו משום מה זה מתארך יותר מהרגיל, איש לא יודע למה בדיוק.
   אני מקווה שזה לא סימן לרעה.
   והכלבה באמת מותק, עוגי קשור אליה מאוד והטיפול בה מהווה בשבילו עוגן ונקודת אור בחיים.

   אהבתי

 3. למרות שיש דבש בטבע אני לא יודעת איפה למצא אותו ולא יודעת לרדות אותו.
  לכן אני קונה בכספי דבש. אחר כך מתוק לי ונחמד.
  והמשל…עורכי דין.
  יש יקרנים ויש זולים כמו דבש. יש טהור ויש מעורבב בסוכר.
  צריך לקחת משהוא מוכר עם שם טוב שיודע את עבודתו.

  אהבתי

  1. כן, זה ברור לי.
   אבל למה צריך בכלל עורך דין למשהו כזה?
   אם מגיע שיתנו, ואם לא אז לא, את לוקחת אתך עורך דין לעשות קניות בסופר, נכון?
   את רוצה משהו ואת קונה אם יש לך כסף, פה זו זכות שצהל צריך להחליט אם היא מגיעה או לא בלי שעורכי דין ידחפו את עצמם, או שאולי אני סתם תמימה?

   אהבתי

 4. אני יודעת כמה נחשק להיות נכה צה"ל
  אבא שלי נכה צה"ל, ולפני כמה שנים הוא היה צריך להעלות את אחוזי הנכות שלו (מה לעשות שעם הגיל המצב מחמיר)
  והוא רעד מפחד לעמוד מול הועדת רופאים
  אבא שלי נפצע בפעילות צבאית, והוא שנים נכה צה"ל
  ומקבל קצבה
  טוב זה לא רק הקצבה יש עוד דברים, כמו הנחה בארנונה למשל
  נכה צהל לא משלם על לימודים אקדמים והילדים שלו מקבלים החזר של 45% על לימודים אקדמים
  מקבלים 10 ימים בשנה חופשה – בחינם לנכה צהל (שכוללת מסאג’ים וכו’) ו50% הנחה לבן/בת זוג (ומדובר על מלונות 5 כוכבים).
  כרטיס חבר והנחות של חבר
  וזה רק על קצה המזלג

  כך שיש אנשים שפגעו בעצמם בכוונה כדי לקבל את ההטבות האלה
  זה ידוע בצבא שכך הם הדברים
  לכן, הם לא נותנים את התואר נכה צה"ל לכל אחד
  במיוחד כאשר לא מדובר במקרה של פציעה בפעילות צבאית וכד’ אלא מקרה מצער כמו שקרה לעוגי

  איך עוגי מרגיש בכלל ומה הוא עושה בימים אלה?

  אהבתי

  1. לוקה שלשה את הגודל שלה והיא עדיין לא סיימה לגדול.
   ובקשר למשרד הביטחון… זה שצריך עורך דין כדי לקבל מה שמגיע כדין, זה נראה לי מוזר ולא הוגן.
   גם אדם שנפצע במלחמה צריך עורך דין?
   למה בעצם?
   ואם לא מגיע אז לא, למה לשלם לעורך דין אם הצבא לא צריך לפצות אותו?
   משהו פה מרגיש לי עקום ולא נכון.

   אהבתי

 5. א. אני איני משוכנע שהעסק הזה מתארך דווקא במקרה שלכם. שמעתי על מקרים רבים כאלה. ראי כמה זמן התארך הדיון בהקשר ללוחמי השייטת.
  ב. אני מסכים עם קודמתי שלצה"ל יש אחריות, כי גייסו אות למרות הסעיף הספציפי שקבע את מגבלותיו הנפשיים. לדעתי אתם צריכים להצטייד בחוות דעתו של פסיכולוג קליני, שייפגש עם עוגי ויחקור את המניעים שגרמו לאירוע – זה ישלול את עניין "ההתנהגות הרעה". ד"א, ראית מישהו שמתאבד ללא מניעים נפשיים ועקב סתם התנהגות רעה?
  ג. אני משוכנע שיש עורכי דין טובים, שמסתפקים רק באחוזים ושאינם דורשים כל סכום ראשוני. כדאי לעשות סקר שוק.
  ד. זה נכון שמשרד הביטחון יעשה הכל כדי שלא ישלמו ולכן חשוב שתקחו עורך דין טוב, שיש לו רקורד מצויין בנושא. כדאי לכם להשקיע זמן בחיפוש וכדאי לבדוק אם יש איזושהי עמותה של  נפגעי משרד הביטחון, שתיתן לכם טיפים. כדאי להתעניין גם אצל אגודת הנכים.
  אל תתיאשו ובהצלחה. 

  אהבתי

  1. יש לנו קרוב משפחה שכבר עשר שנים נמצא במאבק עם משרד הביטחון.
   לדעתי אם היה מקדיש את השנים והאנרגיות הללו להתקדם בחיים היה יוצא ברווח גדול יותר אבל הוא מתעקש ועשר שנים הוא תקוע במאבק הזה.
   מפרנס עורכי דין ודש בפציעה שלו שוב ושוב.

   אני מקווה שזה לא יקרה לעוגי. קרה מה שקרה וצריך להתגבר ולהמשיך הלאה, זו דעתי.
   כל המאבק שחייל צריך להאבק בצבא כדי לקבל את זכויותיו נראה לי נורא ומעליב ולא שווה את הטרחה.

   אהבתי

 6. משרד הביטחון מעוניין לייבש את האנשים ושכולם יוותרו, כי זה מעליב וכו’. השאלה החשובה ביותר היא האם עוגי יוכל להיות עצמאי ולפרנס את עצמו בכבוד. אם לא, בוודאי עימדו על שלכם.
  להבדיל, מזכיר לי שני מקרים שתבעתי, נלחמתי בעצמי ונצחתי בגדול. במקרה האחד תבעתי חברת אוטובוסים על נהג שפגע במכוניתי וסרב להשאיר פרטים. טרחתי להשיג את הפרטים מהמשטרה, תבעתי, חברת האוטובוסים הכחישה כל שייכות ובעלות על הרכב הפוגע. ייצגתי את עצמי, בזבזתי זמן בבית המשפט, הייתי צריך לכתוב מכתבים וגם לאחר שבית המשפט פסק לטובתי – החברה התעלמה ולא שילמה לי. נגשתי להוצאה לפועל, נלחמתי בבירוקרטיה שם. והתוצאה: 1250 ש"ח שחברת האוטובוסים הייתה צריכה לשלם (ההשתפות העצמית שלי) הפכו לעשרות אלפי שקלים שקיבלתי לבסוף מהם+ הוצאות המשפט שלהם. את יודעת מה אמר לי לבסוף עורך דינם? שווה להם גם הפסד אחד כמו המקרה שלי, כי אני רק אחד מאלף אחרים שמתייאשים ומוותרים. 

  אהבתי

  1. כל הכבוד לך שלא ויתרת, אני מצדיעה לך אבל אני שונאת בירוקרטיה והייתי מוותרת מראש.
   בעלי לעומת זאת שש אלי קרב וממש מתענג על משפטים ומאבקים כאלה, גם הוא היה נוהג כמוך כנראה.
   עורכי דין דרך אגב הם יצורים מתועבים ויש יותר מידי מהם בעולם ובטח בישראל

   אהבתי

   1. מקרה שני היה כנגד אחת האוניברסיטאות שבהן עבדתי בפרוייקט קיץ מסוים. היינו קבוצה של סטודנטים, שתבענו אותה בבית דין לעבודה, על הלנת שכר במשך מספר חודשים. האוניברסיטה טענה להגנתה כי מדובר במלגות ולא בשכר ולכן לא חלות עליהן חוקי השכר. כל הסטודנטים בקבוצה בטלו את התביעה ופרשו , למעט סטודנטית אחת ואנוכי. הוכחתי לשופט שלא הייתי בקריטריונים למלגת פרוייקט קיץ ולכן לא יכולתי לקבל מלגה. פניו של עורך הדין שייצג את האוניברסיטה החליפו צבעים, כאשר השופט פסק תשלום של 10% מהשכר המגיע, עבור כל שבוע של הלנת המשכורת עד לתשלום.
    אני לא נלחם על כל דבר, אך על דברים ממש עקרוניים שמרגיזים אותי, אני נלחם גם נלחם. אומרים שטחנות הצדק טוחנות לאט, אך הן טוחנות.
    (ישנה כאן חזרה בתגובה, כיוון שענית לפני שהספקתי לשלוח חלק ב’ של התגובה).

    אכן יש עורכי דין שעושים דברים מתועבים עם רשיון, אך לא כולם כאלה -ראיתי גם כאלה עם מצפון.

    אהבתי

  2. מקרה שני היה כנגד אחת האוניברסיטאות שבהן עבדתי בפרוייקט קיץ מסוים. היינו קבוצה של סטודנטים, שתבענו אותה בבית דין לעבודה, על הלנת שכר במשך מספר חודשים. האוניברסיטה טענה להגנתה כי מדובר במלגות ולא בשכר ולכן לא חלות עליהן חוקי השכר. כל הסטודנטים בקבוצה בטלו את התביעה ופרשו , למעט סטודנטית אחת ואנוכי. הוכחתי לשופט שלא הייתי בקריטריונים למלגת פרוייקט קיץ ולכן לא יכולתי לקבל מלגה. פניו של עורך הדין שייצג את האוניברסיטה החליפו צבעים, כאשר השופט פסק תשלום של 10% מהשכר המגיע, עבור כל שבוע של הלנת המשכורת עד לתשלום.
   אני לא נלחם על כל דבר, אך על דברים ממש עקרוניים שמרגיזים אותי, אני נלחם גם נלחם. אומרים שטחנות הצדק טוחנות לאט, אך הן טוחנות.

   אהבתי

 7. צופה
  כה זה היום. אבא שלי היה נכה מלחמה, הביא את התעודות הרפואיות, קבעו לו אחוזי נכות לי מה שכתוב בספר סעיפים וגמרנו. אם זה היה כיום, הוא היה קטוע רגל ועוד, בלי עורך דין היו עובדים עליו.
  הבן שלי נפצע בצבא בזמן שירות, גם לא קרביים נפצעים בזמן שירות. אנחנו בדיונים עם המשרד כבר 7 שנים. השופטת נזפה במשרד, ועדיין הכל זוחל. בינתיים יש הרעה במצב כי ככה זה בפציעות. אם ימרחו את הזמן הוא יצא עם אחוזי נכות הרבה גבוהים. אז מה הרוויחו? אגב, הצבא הכיר בפציעה של הבן שלי, המשרד לא.

  אתם לא הסתרתם כלום מהצבא, הם ראו שיש לו בעיות. יכלו לא לגייס אותו. יכול היה ללכת לשירות לאומי.
  תבדקי בתפוז, בפורום נכי צה"ל, יש רשימת עורכי דין מוכרים.
  בהצלחה ויום הולדת לכלבה החמודה.

  אהבתי

  1. אני מצטערת נורא שגייסו אותו, לא רציתי שילך לצבא אבל בגיל הזה מי מקשיב לאימא?
   מה יעזור לו הכסף שלהם, העין לא תחזור ותמיד ישארו לו צלקות, על הפנים ובלב.
   ועכשיו יש לי עוד ילד בצבא

   אהבתי

   1. לפעמים פציעה או במילים אחרות אירוע קשה לפעמים גורם לשינוי אצל האדם ולפעמים זה לטובה. אל תאשימי את עצמך, את עושה המון למען הילדים האלה ואני חושבת שהיה להם המון מזל שפגשו אותך.

    אהבתי

 8. כסף בהחלט חשוב לקיומו של עוגי בעתיד. הכי טוב היה אם אפשר לתבוע ולנסות אבל לא להשקיע אנרגיות נפשיות רבות מדי בנושא אלא להתקדם. ועוד יותר טוב היה אם כדבריך לא היה צריך להעזר בעורך דין ועוד יקרן.
  בנושא אחר- אני דווקא לא כ’’כ חובבת כלבים ( בגלל פחד מגזעים מסויימים) אבל הכלבה מקסימה.

  אהבתי

  1. כסף זה חשוב אבל מה שדורשים מאיתנו לעשות כדי להשיג אותו די מרתיע אותי.
   משרד הביטחון והצבא גוררים את הנכה שנים על גבי שנים וזה מאוד לא בריא ולא הוגן, בעיקר לא לאדם צעיר שכל החיים לפניו.
   והכלבה באמת מקסימונת, עוגי פורח בזכותה.

   אהבתי

 9. תמיד ידעתי בכלליות שלהיות נכה צה"ל זה שווה יותר מנכה "סתם" אבל לא תארתי לעצמי באמת עד כמה ונראה לי שגם את לא מכירה את רוב ההטבות…
  גם את מורכבות ההתקשרות בין הלקוח לעו"ד לא יכולתי לתאר לעצמי עד הסוף, זה מפתיע מאוד. נראה לי מוזר שעל עבודה שביצע במשך כמה חודשים או שנים אפילו , שזו רק עבודה עבורו, הוא מתוגמל עד סוף ימי הפציינט. מהמקום הזה צריך העו"ד לפנק את ה"נכה" שלו שיאריך ימים ככל האפשר…

  לוקה מתוקה מאוד. נראית נבונה וסקרנית לפי המבט. איזה יופי שעוגי נהנה ממנה , זה כל כך טוב ובריא. תהנו (ולנו תדאגי לתמונות לפחות….)

  אהבתי

  1. עד היום תודה לאל לא הבנתי הרבה בזכויות נכים, מעדיפה להמשיך להישאר בורה אבל אלה החיים

   וההתקשרות עם עורך הדין היא לא לכל החיים, אחד לוקח כסף ככל שהוא משיג לך יותר אחוזי נכות והשני לוקח אחוזים מהקצבה אם יש במשך שש שנים. זה לא כל החיים אבל זה בכל זאת הרבה זמן, כמעט כמו משכנתא

   אהבתי

   1. גם אני מעדיפה כמובן להשאר בבורות…
    לא הבנתי נכון היה נדמה לי כאילו העו"ד שותף כל עוד מקבלים את הקצבה. אם זה 6 שנים זה כבר לא נורא, נראה לי שזה שווה את זה.
    יום מצויין שיהיה ובהצלחה במלחמה הזו.

    אהבתי

 10. חיבוק.
  כי ככה בא לי.
  קיבלת עצות לגבי עו"ד.ובטוחני שתנהגי לפי האינטאיציה שלך שהיא בריאה ווטובה.
  אל תצטערי שהלך לצבא.זה מהדברים שהיה קורה גם אם היה במקום אחר.
  אי אפשר לעטוף הכל מכל בכל.

  והכלבה?
  מזו שישנה לידי בבית ונוחרת כמו גבר , היא מוסרת לשלך ד"ש ולק חם.

  ובעיקר – כוח להמשיך הלאה.בכל מכל.

  שיהיה יום של בשורות טובות בעיקר.

  אהבתי

 11. בדיחה שהשמיע דודי על עורכי הדין:
  בנו של עורך דין מפורסם סיים את ההשתלמות ומגיע לעבוד אצל אביו. הבן מגיע לאביו כעבור שבוע ואומר לו שהוא סיים את העבודה בתיק שאביו נתן לו.
  האב מתעצבן – "התיק הזה אצלי כבר חמש שנים, ואני מרוויח ממנו מצוין, ואתה חיסלת אותו תוך שבוע, אדיוט".

  ככה זה, אבל צריך לבחור את הטוב ביותר האפשרי.
  ישנם 50,000 עורכי דין בישראל (מקום ראשון בעולם ביחס לגודל האוכלוסיה). 

  אהבתי

 12. חיבוק גדול גדול יקרה. אני יכול רק להתפלל שזה יגמר לטובה, וכמה שיותר מהר. מאמין שמגיע לך ולעוגי ולכולכם שזה יסתדר לטובה, ואולי לכן זה באמת יקרה ככה. מקווה מאוד מכל הלב

  אהבתי

 13. כמה היא גדלה בככ קצת זמן!

  מותר לי לחוות את דעתי (אני הולכת לעשות את זה בכל מקרה)?- אני מבינה את הכעס שלך- אבל אני חושבת שאתם זקוקים לטיפול משפחתי, לא רק עוגי. כדי להכיל את זה. כי ברור שאין לו את הכח והיכולת לעמוד על רגליו בעצמו עם איך שהוא מרגיש לגבי עצמו כרגע. וכעס לגמרי לא יקדם אותו רק יפיל אותו- למרות שזה כעס לגמרי מוצדק.

  אהבתי

 14. צופה שלי, אני מעריצה אותך.  היכולת שלך להאמין בכוחותיו של אדם להשתקם ולכוון לשם את האנרגיות היא מדהימה בעיני.  הרי הרבה יותר קל להאשים ולהתלונן ולתבוע.

  גם במדינה המתוקנת שבה אני חיה צריך לפעמים לשכור מישהו כדי להשיג שירותים שמגיעים לך.  למשל, כדי לנווט את מערכת הבנקים הסבוכה ולמצוא משכנתא כלבבך (או ככיסך) צריך לשכור לפעמים ברוקר שמבין מהחיים שלו בכל התחום.  או כדי לקבל החזר מס, צריך ללכת לרואה חשבון שישים בקטגוריות הנכונות את כל ההוצאות המוכרות שלך.

  במקרה של ישראל, העוגה קטנה יותר ויש יותר פיות רעבים.  אז נלחמים.  

  אני מאחלת לכם שתצליחו למצוא את האיזון בין להשיג לעוגי את התמיכה שהוא צריך ובין להשקיע מכוחותיכם ומשאביכם.

  והכלבה מתוקה!  לדעתי לא ירחק היום והיא תראה את חובתה להגן עליכם בכל מאודה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s