שינויים

זה לא בדיוק 'מה השתנה מהשנה שעברה' אבל בכל זאת שינוי, ואני עדיין לא יודעת אם לטובה או לרעה. כתבתי בפוסט לפני כמה שבועות על הגורה שהביא עוגי הביתה.

הוא נורא רצה כלב והשתוקק תמיד לכלב גדול ומפחיד, אבל ידע שאני נגד, אני קצת פוחדת מכלבים, ובטח לא רוצה כלב מסוכן בבית. הלך עוגי והביא לנו גורה קטנטנה, בת חודש בסך הכל – גיל צעיר מידי מכדי להפריד אותה מאימא – וסיפר לנו שזו תערובת של לברדור וכלב זאב, שני כלבים שידועים במזגם הנוח ובחביבותם.

כשמגדלים יצור מגיל צעיר כל כך מתרגלים אליו ואוהבים אותו אפילו אם זה כלב. לוקה שלנו כבר בת ארבעה וחצי חודשים. גדולה וחזקה ושובבה לא קטנה, ומקור לנחת ולשמחה בדרך כלל, אבל גם פה ושם לכעס ותסכול. חובבת לעיסת נעלי בית ונייר, בעיקר גלילי נייר טואלט אבל לא מואסת גם בחשבונות ארנונה, אוהבת להתנפל על מברשות ומטאטאים, וקופצת בתענוג גדול לכל שלולית בוצית בסביבה.

אף פעם לא גידלתי גור כלבים, ולכן עיינתי באינטרנט ללמוד מה לעשות ומה לא, ובדקתי מבלי משים כל מיני גזעי כלבים, והנה אני רואה תמונה של רוטווילר אימתני שנראה דומה בצורה חשודה לכלבלבונת המתוקה שלנו.

שאלתי את עוגי שהודה לבסוף שכן, זה נכון, אימא של לוקה היא כלבת רוטווילר. ולמה הוא לא סיפר לנו? כי חשש שנסרב בגלל השם הרע שיצא לרוטווילר. האבא הוא אמנם כלב זאב, אבל האימא שייכת לגזע המפחיד הזה.

חזרתי לאינטרנט ועיינתי שוב במה שהיה כתוב על הרוטווילר והתברר שאמנם מדובר בכלב חזק וחסון, אבל רק אם יאלפו אותו להיות תוקפני הוא יהיה מסוכן, ובכלל, הנקבות תמיד תוקפניות פחות, גם אצל כלבים.

וככה התחלתי עם לברדור עדין נפש וסיימתי עם רוטווילר נמרץ. ונכון, היא חזקה מאוד למרות שהיא עדיין גורה, ונהנית לתקוף חפצים שונים כמו סמרטוטי רצפה ומגבות, ויש לה טינה מיוחדת במינה כנגד המברשות של האסלות אצלנו בבית, אבל די בנזיפה תקיפה כדי להרגיע אותה, והיא עדיין לא מבינה שעליה לרדוף אחרי חתולים וגנבים. היא רוצה לשחק אתם ונעלבת כשהם בורחים מפניה בבהלה, וקופצת בשמחה גדולה על כל מי שנקרה בדרכה, ולנשוך היא נושכת רק מקלות ונעלי בית.

אולי בעתיד היא תהיה קצת יותר רצינית ותפסיק לעשות בושות לגזע המפואר ממנו הגיעה.

ביקור שכנות

 מבקרת ביקור נימוסין אצל השכנות

 

25 תגובות בנושא “שינויים

 1. רוטווילר יכול להיות כלב נהדר תלוי איך מחנכים אותו.
  אצלינו הייתה כלבת סטף, שהיא גם שייכת לזן שנחשב תוקפני
  אם היית רואה את הכלבה הזו, היית מבינה שתוקפנות ממנה והלאה

  בכלל אופי של כלב, תלוי מאוד בבעלים שלו
  תחנכי אותו לאהוב ולהיות מתלטף ומתפנק יהיה כזה

  אהבתי

 2. האם הגורה הופרדה מאימה ואתם מכירים אותה, אז היא הזן שאת מציינת. האם יתכן שהאמא בעצמה כלבה מעורבת? למרות שלגורה יש גם סימנים המאפיינים כלב זאב, האם אתם יודעים בוודאות מיהו האבא? כלבים מעורבים יכולים להכיל מטען גנטי של יותר משני זנים.
  ממליץ לכם להציג את הגורה בפני מאלף כלבים מקצועי אשר יומר לכם את חוות דעתו ויתן לכם טיפים להמשך גידול הגורה. כך תהייו שקטים יותר.
  מאחל שתרוו נחת מהגורה

  אהבתי

  1. עד כמה שידוע לי האם היא רוטווילר מכף רגל ועד ראש, היא המליטה שמונה גורים והבעלים התעייפו אחרי חודש מהמהומה ומסרו אותם קצת מוקדם מידי אבל טיפלנו בה יפה והיא ממש לא תוקפנית.
   יש לנו חצר גדולה ויש מלונה ואנחנו מקפידים לטייל איתה ולשחק איתה, היא מאוד נבונה ומבינה בקלות מה מותר ומה אסור.
   אף פעם לא תיארתי לעצמי שכלב יכול להיות תענוג כזה גדול

   אהבתי

 3. חשוב לקחת בחשבון שככה"נ הכלבה (היפייפיה!) כלכך מעורבת שנשאר בה מעט מאוד מהתכונות "המקוריות" של רוטווילר. אני מניחה שלמרות שאמא שלה היא דמויית רוטווילר (נכון להיום כל כלב שאין לו תעודות של מגדל הגזע הוא דמוי ואני מניחה שגם אמא שלה היא כזאת מאחר והבעלים נתנו לה להזדווג עם כלב מגזע אחר) התכונות התוקפניות מאוד מאוד מעומעמות. באופן כללי רוטווילרים הם מאוד עדינים למרות גודלם ומראם.. ברגע שהחמודה הקטנה תעבור את השלב הגורי המקסים (ולפעמים גם מרתיח כשמגלים שנשארת עם נעל בית אחת בלבד ובלי נייר טואלט) היא תהפוך לכלבה רגועה לתפארת. אלא אם כן תחליטו לאלף אותה אחרת ואני מתארת לעצמי שלא בכך מדובר 🙂

  אהבתי

  1. אין לנו שום עניין בכלב גזעי יקר ערך, גם הכלב הקודם שלנו היה מעורב לתפארת אבל חכם, עדין נפש ונאמן מאוד.
   הכלבה הזו הרבה הרבה יותר גדולה אבל עדיין קצת תינוקת.
   באילוף אנחנו בכלל חלשים, שרק תהיה לנו בריאה ומאושרת.

   אהבתי

 4. זה לא שבכחבים הם רעים, יש לכל סוג את האופי שלו, לנו היה את פאלקור מגיל חודש, פוינטר שכנראה היה מעורב עם עוד משהו, לא ידענו מה הטבע שלו אבל גילינו מהר מאוד שהוא לא כלב לבית בבניין (אני בכלל חושבת שלבעלי חיים צריכה להיות סביבה שבה הם רצים ומסתובבים באופן חופשי ולא בין קירות), הפוינטר הוא בעל אופי של שומר, או סדרן.

  אהבתי

  1. הוא חירב לנו את הבית ולעס את שקיות הזבל, את הקירות והספות, וגם כבל חשמלי (במזל היתה רק הפסקת חשמל והוא לא נהפך לטוסט).
   בהריון עם הגדולה הבננו שעדיף לו להסתובב חופשי והוא היה קצת יותר משנה אצל הוריי, יחד עם כלב הזאב שלהם, הם היו חברים הכי טובים!.
   אחרי זמן מה השכנים החלו להתלונן וההורים שלי העבירו את פאלקור לחברה, גם אצלה הוא נבח בלי סוף.. משעמום, הוא לא יכל להוציא אנרגיות כמו שצריך.. ובפעם האחרונה ששמעתי עליו, הוא הועבר נדמה לי אל מקום שבו מאלפים כלבים כמאבטח :), הבנתי שזה עשה לו רק טוב. אני מקווה.
   לוקה אגב, נראית יותר דומה לזן הזאב.
   ומנסיון עם הזאב של הורי, הוא נראה אימתני רק כשהוא קשור, אבל הוא פודל כשהוא חופשי, פודל בגובה מטר.. אבל פודל :).
   מסירות, מילים קבועות עם הבעות פנים מתאימות והשקעה בצעצועים (ראיתי פעם הדרכה בסרטון איך עושים לבד את החבל לעיסה, במקום לקנות אותו סתם בהרבה כסף), הם אלה שמכוונים את הכלב לכיוון אליו רוצה הבעלים לכוון.

   אהבתי

 5. כלב הוא אחד הדברים המספקים ביותר, משום שהוא מחזיר את ההשקעה שנותנים בו בתחילת חייו במהירות יחסית. כל מה שתשקיעי בגורה בחודשים הראשונים בחייה, יחזור אליך עשרות מונים מאוחר יותר.שלב האילוף הוא קצר למדי, ולמעשה, אם תקפידי על החינוך שלה בחודשים הקרובים, עד שתהיה בת שנה, תקבלי בגיל שנה כלבה עם הרגלים למופת, שמתאימה לך בדיוק.
  לגבי לעיסת החפצים – חשוב מאוד שיהיה לכלבה משהו ללעוס, שמותר לה. בגיל הזה השיניים עדיין צומחות ומתחזקות, ולכן היא לועסת ממש כמו תינוקות, דברים עם מרקמים שונים. הפתרון שאנחנו מצאנו בזמנו – נתנו לגורים לסחוב הביתה ענפי עץ (אפילו גדולים), ובכלפעם שהחלו ללעוס משהו שאסור, היינו מוציאים את החפץ האסור ומחליפים אותו בענף המותר. אמנם זה אומר מספר חודשים של שבבי עץ על הרצפה, אך לאחר מכן, הכלב מתרגל שזה מה שמותר לו ללעוס, וגם הצורך הזה בלעיסה נרגע, ואת לא חווה נזקים רציניים ברכוש.

  אהבתי

 6. באופן כללי, הדבר החשוב ביותר עם כלב ואילוף זה התמדה. להקפיד על מונוטוניות והקפדה. האם את רוצה שהכלבה תשב לצידכם בעת הארוחה? האם מותר לה לעלות על רהיטים? החליטי עכשיו מה הם כללי המותר והאסור, והקפידי עליהם בשנה הראשונה, ולאחר מכן הכלבה תתעצב כך. מאוד חשוב אילוף בסיסי הקשור לאכילה רק של דברים מהכלי, שתדע לבוא כשאת קוראת לה, ישיבה ושכיבה. כולם דברים שקל מאוד לאלף את הכלב אליו.
  בנוסף, בהקדם – לעקר. 
  כלבה היא דבר נפלא. לעולם לא יהיה לך חבר נאמן ואוהב כמוהה. אני מבטיחה לך.

  אהבתי

  1. כמה נעים לראות אותך שוב אלה, כל הכבודה על הבקיאות בכלבים. הגורה שלנו באמת נפלאה, קנינו לה עצמות מיוחדות ללעיסה ויש לה כמה צעצועים שהיא מכרסמת בהנאה.
   על פי הוטרינר צריך לעקר אותה בגיל חצי שנה וזה בדיוק מה שנעשה.
   היא הרבה יותר גדולה מכפי שחשבנו שתהיה אבל מאוד מתוקה וגורמת לנו שמחה רבה.

   אהבתי

  1. אכן אושר גדול, יש לי הרגשה שהיא נהנית מאוד להערים עלינו ושהיא צוחקת בליבה כשהיא מצליחה לחטוף מידינו משהו לכרסם.
   לכלבה הזאת יש חוש הומור ממזרי שמצחיק אותנו כל פעם מחדש

   אהבתי

 7. וואי, הצחקת אותי. הלכת לישון עם גורה, וקמת עם רוטוויילר(ית)…אין לי את הבקיאות של כל מגיבייך המשכילים, אבל הבנתי שהשידוך מבטיח טובות, והגנטיקה במקרה הזה עובדת לגמרי לטובתכם. יש! התבוננתי חזור והתבונן, והגורה הזאת ממש סימפטית לי, ואני בטוחה שכל הצדדים יהיו שבעי רצון.
  חוצמזה טיילנו באיזורכם ביום חמישי האחרון, ולמרות שאני יודעת שיערת הדבש שלכם סגורה בימי חול, קיוויתי אולי-אולי, לכבוד הסופ’’ש המתקרב, נצליח לקנות אצלכם קצת דבש וקצת את ההוא נגד הצטננות, אפילו שאלנו בחנות הטבע הצמודה, אבל נאדה. לא הצלחנו הפעם. מילא, בפעם הבאה.

  אהבתי

 8. איזה סיפור…פעם כתבו על איזה ברווזון סיפר דומה 
  אנחנו גידלנו פעם גולדן רטריוור שבסוף התגלה כלוחם רציני נגד כלבים אחרים, וכל הזמן ביליתי איתו אצל וטרנרים.  אחרכך הסתבר שכנראה מאחר והיה גזעי, וההורים הם קבוצה מצומצת אז חלק מהגולדנים בארץ הם לא פריירים בכלל. 
  הוא היה כלב נהדר ואפילו היה איתנו בארה"ב. תהנו מהכלבה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s