הפגנה

ב – 8.11.2011 אני מתכננת לנסוע לירושלים להפגנה של נפגעות נפגעי אלטרוקסין.

ולמי שלא מכיר את הסיפור – אלטרוקסין זו תרופה לתת-פעילות של בלוטת התריס. בפברואר השנה החליפו לה את הפורמולה בלי לגלות לאף אחד, ופתאום המון אנשים התחילו לסבול מכל מיני בעיות ולקח כמה חודשים עד שגילו מה הבעיה.

מי שאשם זו קופת חולים שעשתה קומבינה על הגב שלנו בלי לגלות לנו שזו לא אותה תרופה ושמייצרת אותה חברה חדשה ששינתה את הפורמולה.

התרופה החדשה דומה מאוד מבחינת האריזה לישנה, השינוי הוא זעיר ואדם סביר לא יכול להבחין בו, אבל מסתבר שהמון אנשים אלרגיים לחומרים הלא פעילים שיש בה ובגללם היא נספגת פחות טוב בגוף. אנשים שהיו מאוזנים הרבה שנים, כמוני למשל, יצאו מאיזון בלי שידעו על כך וסבלו מתופעות לא נעימות שחלקן מסכנות חיים.

אנשים התלוננו לפני הרופאים והם וסיפרו להם שזה פסיכוסומאטי או שזה וירוס, או גיל מעבר, או קשקוש אחר במקום לספר את האמת.

בדיוק אז החלפתי משקפיים והייתה תקופה שחשבתי שהבחילות והסחרחורות הן באשמת המשקפיים החדשים שלי, או שיש לי וירוס או משהו. דפקתי את המכונית בברז כיבוי – מה שעלה לי מעל אלף שקל לתקן – בגלל סחרחורת, ורק עכשיו אני מבינה שזה לא הייתה אשמתי בכלל, ועוד מזל שלא עשיתי נזק גדול יותר. כל הקיץ חשבתי שיש לי התקפות הזעה ודפיקות לב חזקות בגלל החום וגיל המעבר, ושאני לא מצליחה לישון כמו בן אדם ועייפה כל הזמן כי ככה זה בקיץ ולא נורא, זה עוד מעט יעבור.

בסוף הסתבר שהכל בגלל האלטרוקסין.

ומה שהכי מרגיז זה שנורא קשה להשיג תחליף, כבר כמה חודשים אני לוקחת תרופה שגורמת לי להתקפי שלשול וסחרחורת, אבל לא יכולה להפסיק כי חוסר איזון בהורמוני בלוטת התריס גורם לי לתופעות אחרות עוד פחות נעימות.

פשוט מלכוד!,

אני מאוד כועסת ולכן אני מתכוונת ללכת, פעם ראשונה בחיי, להפגנה. אנשים שלוקחים מאיתנו שנים כסף ואומרים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם הרסו לנו את הבריאות ופגעו מאוד באיכות חיים שלנו, הסתירו מידע ושמו עלינו זין.

קשה לתאר את גודל החוצפה שלהם ואת מידת הנזק שנגרם לאנשים, בעיקר לנשים הרות ולילדים.

לדעתי הם אמורים לשלם על זה והרבה, צריך שיכאב להם טוב בכיס, ושיפטרו את האחראיים, וילמדו לקח שאי אפשר לזלזל בקליינטים שמשלמים להם את המשכורת.

ואני בכלל לא רוצה להתחיל להגיד מה דעתי על העלק סגן שר בריאות הזה ליצמן, העסקן הקטן והעלוב הזה לא מתאים לנהל אפילו חנות מכולת במאה שערים, אבל לא הוא אשם אלא הבוס שלו שמינה אותו והפקיר בכך את הבריאות של כל תושבי המדינה שאין להם לא רופאים ולא רפואה לא בתי חולים מתפקדים ולא קופות חולים ראויות.

כל כלב בא יומו וגם יומם יבוא עצבני

30 תגובות בנושא “הפגנה

 1. שערוריה, אין מילה אחרת.
  גועל נפש שדווקא מי שאמור לשמור על הבריאות שלנו פוגע בצורה כל כך בוטה בבריאות שלנו.
  אני מאד מקווה שההפגנה תעזור.

  אהבתי

 2. צופה יקרה.
  הפגנה זה על הכיפק, אבל…
  ימשיכו לא לספור אתכם, למרות ההפגנה.
  צריך להכות את הקופה היכן שבאמת כואבלהם – בכיס.
  כל עו"ד מומחה בתביעות רפואיות יצדיק אתכם.
  רק תביעה משפטית, יצוגית תועיל ותרתיע.
  המון בריאות, ובהצלחה.

  אהבתי

 3. אני מסכים איתך לחלוטין לגבי הטיפול הכושל שרץ כבר מס’ שבועות ברשת…

  מאידך , לחמותי ( שעליה לא כתבתי בשנים האחרונות – אך יש פוסט מאלף הנקרא "חמות ללא תקווה" ) יש מעתה תירוץ לעויינות , דכאון, כעס וחוסר רצון להחלים ותצאת ממצבה – כאילו לא היתה שם מלפני 10 שנים…

  אהבתי

  1. יש אנשים שמדווחים על שינוי במצב רוחם כתוצאה מהסיפור הזה, לי זה לא קרה לדעתי. אני חושבת שנשארתי אותו בן אדם אבל כמובן שבעיות גופניות משפיעות גם על ההתנהגות.
   לא נהניתי לחשוב שבגיל חמישים פלוס הפכתי לקשישה חלושה ומותשת וזה קצת דיכא אותי אבל נילחמתי בחולשה והמשכתי לקוות שזה זמני ויחלוף. 
   למזלי נולדתי בן אדם אופטימי, ועוד לא נולד ההורמון שישנה אותי. נכון, תמיד יש סיבה לקטר ולהתלונן ולהיות מר נפש אבל זה כל כך משעמם ולא כיף  
   אני מעדיפה לקחת כפית דבש ולצחוק קצת.

   אהבתי

 4. אוי, אני לא אהיה בארץ, תייצגי גם אותי שם בהפגנה, אני כן שלחתי פקס לאחד ממשרדי עורכי הדין שמגישים את התביעה הייצוגית, זה לא בשביל הכסף בתביעות ייצוגיות הרי אין הרבה כסף לכל אחת מהפרטים המרכיבים את התביעה כי אלו קבוצות מאוד גדולות, במיוחד באלטרוקסין אני מתארת לעצמי שזה יהיה עשרות אלפי אנשים, אבל אסור לשתוק על דבר כזה, אנחנו כבר רגילים כצרכנים שדופקים אותנו מכל הכיוונים, אבל בבריאות? כאילו אין בכלל גבולות?
  נורא מרגיז.
  עוד לא עשיתי בדיקות לראות אם יצאתי מאיזון או לא, אבל אני חווה תופעות לוואי מאוד דומות למה שאת מתארת ולמה שאני קוראת בכתבות השונות שמתפרסמות, ביום ראשון אני הולכת לרופאה שלי, אני אבקש ממנה לעשות שוב את הבדיקות לבלוטה, ונראה ובכל מקרה אני אדורש להחליף תרופה, הבנתי שקופ"ח כללית התחילה לייבא תרופה חילופית לאלטרוקסין, העניין הוא שזה שוב להכנס לסיפרו של למצוא את המינון הנכון עד שתאזנים , היום אני לוקחת 150 מ"ג אלטרוקסין, וגם למינון הזה לקח לנו דיי הרבה זמן עד שהגענו והצלחנו לייצב אותי. הייתי בטוחה שכל הסיפור הזה כבר מאחורי. 

  אהבתי

  1. גם אני לקחתי אותו מינון, שנים הכל היה בסדר ופתאום לא. בעיקרון צריך לבדוק כל שנה את רמת ההורמון אבל הרבה מזניחים. אני כן בדקתי כי יש לי עוד בעיות בריאותיות.
   אמרו לי שזה בגלל תרופות אחרות שאני לוקחת והגדילו את המינון ושום דבר לא השתנה.
   הבעיה שהשינויים מתרחשים בהדרגה וקשה לדעת למה לייחס אותם. כל אחד מגיב אחרת, ובעיקרון בקיץ אני בדרך כלל מרגישה עייפה ונרגנת קצת. לקח זמן עד שנפל לי האסימון, בלי האינטרנט זה בטח לא היה קורה מהר כל כך.
   מרגיז שצריך שוב להסתגל למשהו חדש, אני מקווה שהתקופה הזו תעבור לך בקלות

   אהבתי

 5. זו שערורייה מכל הבחינות  –  החל מזה ששינו את ההרכב והמשיכו לקרוא לזה באותו שם,  עבור דרך זה שלא יידעו את הצרכנים,  וכלה בזה שאמרו למתלוננים שהכל בראש שלהם.  נדמה לי שבכתבה שהייתה היום ב"הארץ" הזכירו שגם בניו-זילנד היו בעיות עם ההרכב החדש,  ושלמרות זאת אישרו אותו לשימוש כאן.
  ועדיין אני לא מבינה מה גרם לתופעות  –  ולמה אמרו למטופלים שהיו להם תופעות לוואי לקחת כמות כפולה מהתרופה שמזיקה להם.  תמיד פחדתי מתרופות,  עכשיו אפחד יותר…
  תרגישי טוב,  אני מקווה שיתנו לך בקרוב את התחליף החדש שהם מייבאים.

  אהבתי

  1. יש פה שתי בעיות. ההורמון הסינטתי שצריך להיות ברמה מסוימת ויש את החומר הלא פעיל שמהווה חלק מהכדור.
   למרות שהחומר הלא פעיל הוא סתם חומר מילוי הוא משפיע על ספיגת ההורמון ויש כאלה שהוא גורם להם שלשולים ואלרגיות וגירודים וכיוצא בזה.
   יכול להיות מצב שבו יהיה לך די הורמון בגוף ובכל זאת תרגישי רע בגלל החומר הלא פעיל. כל אחד מגיב אחרת ויש אנשים שלוקחים עוד תרופות שמשפיעות על ספיגת ההורמון. זה מסובך ולא עניין שאפשר לקחת בקלות דעת. יש רופאים שזו ההתמחות שלהם, להתאים לכל חולה תרופה שתאזן אותו.
   לצערי משרד הבריאות פשוט זלזל ולא התייחס. מישהו שם חשב שזה בסדר, הכל יסתדר מעצמו, עובדה שלא.

   אהבתי

 6. שמעי, את צודקת
  אין מה להגיד, זו שערוריה לשמה ששינו את המינון
  שערוריה שלא הודיעו
  שערוריה שלא היה מעקב אחרי זה
  מעניין אותי אם היחס בקופות החולים השונות היה אותו הדבר במקרים האלה

  האם אין אופציה למצוא את התרופה כמו שהייתה באופן פרטי?

  אהבתי

 7. ולגבי ליצמן, אני מסכימה איתך בכל מילה
  שמעתי את הבן אדם מדבר ברדיו
  אם הייתי יכולה הייתי מעיפה לו כאפה דרך הרדיו
  (הוא אמנם דיבר על העניין של המתמחים)
  הגישה שלו, החוסר פתיחות, החוסר יציאה מהריבוע שהוא תקוע בו
  הקיבעון המחשבתי
  פשוט מעצבנים!
  וזה הבן אדם ככה, זה לא קשור לתפקידו
  הוא בהחלט לא מתאים לתפקיד מהסוג הזה
  בעצם לאף תפקיד ציבורי

  מה עם להוסיף קצת צבע לבלוג?
  נורא לבן פה
  דווקא עכשיו אחרי ששינית את התמונה, חשבתי על גוונים של תכלת-כחול, וכיתוב בצבע כתום-זהוב ברשימות

  אהבתי

  1. רק בשביל המינוי של ליצמן צריך להעיף את נתניהו, וזו רק ההתחלה.
   אין לי כוח להתעסק בעיצוב של הבלוג, עסוקה מידי ועייפה מידי.

   אגב מיד צצו כל מיני מעכרים שרוצים לעשות קופה על הגב שלנו וליבא בשבילנו תרופות חלופיות מחו"ל, על חשבוננו כמובן.
   כולם חושבים איך להרוויח מהחולים, כל כך מדכא

   אהבתי

   1. אם בא לך להוסיף קצת צבע, אני יכולה לעשות את זה (בסופ"ש אז יש לי זמן)

    אני לא מבינה את הקטע הזה, כי זה לא שהחליפו יצרן או משהו כזה
    ליצמן הזה, גם עם ההתנהגות שלו מול המתמחים, אפשר רק לקבל ג’ננה
    זה אופי של בן אדם, לא קשור בכלל לתפקיד שהוא מבצע כרגע
    ולדעתי נתניהו נתן לו את התפקיד הזה כי הוא היה צריך את התמיכה של ש"ס
    לא יותר מזה (טכנית למשרד הבריאות אין שר – שזה ביזיון בפני עצמו)

    אהבתי

 8. לי היה תת פעילות (אני חושבת, עייפות ומטבוליזם איטי והשמנה.. אני לא זוכרת אם זה תת או עודף) לפני הצבא וטיפלתי בזה עם אלטרוקסין וזה עבר.. לא ידעתי שזה מצב שיכול להיות קבוע.
  אני עושה מעקבים לפחות פעם בשנה לגבי כל הדרעק שאני סובלת ממנו וסבלתי בעבר ולמזלי עניין הבלוטה לא חוזר.
  תעדכני איך עבר ותרגישי טוב 🙂

  אהבתי

  1. התופעות שאת מתארת הן תת. כדאי לבדוק מידי פעם, זה בדרך כלל מצב כרוני.
   אם לא תבקשי מהרופא הוא לא יבדוק כי זו בדיקה יקרה יחסית וקופות החולים הן בקטע של חיסכון על הגב של החולים, מישהו הרי צריך לממן את המשכורות המנופחות של הבוסים כדי שהם יוכלו להמשיך לעשות שום דבר בסטייל.

   אהבתי

  1. תודה אם כי אני מאוד בספק שזה יעזור, בסוף יעשו טובה ויביאו איזה תרופה אחרת אבל אף אחד לא יחזיר לי את החודשים האבודים ויתקן את העוול ויפצה אותי על הסבל ועוגמת הנפש.

   אהבתי

   1. פעם קראתי שאת התרופות, ואת יתר המזון שפגום שלא נמכר כאן שולחים לעולם השלישי, אפריקה, וגם את הנסיונות בבני אדם עושים ככה.  לא ידעתי שגם אנחנו כבר עולם שלישי, אבל הנה

    אהבתי

  1. עובדה שאין, אפשר ליבא בתהליכים מאוד מסובכים תרופה חליפית מחו"ל.
   מתגבשות כבר כמה תביעות יצוגיות אבל למי יש כוח וזמן להתעסק עם בתי משפט?
   בסוף זה בטח ייגמר באיזה פשרה דרדלה, מי שאשם ברשלנות לא יקבל עונש, זה בטוח.

   אהבתי

   1. מרגיז באמת. רק בישראל.

    אבל,כמה אפשר לאכול ולשתוק? אני מציעה שהפעם, תילחמו. מגיע להם.

    אגב, נימ העיר עיני לעובדה שאין לנו שר בריאות,רק סגן שר, והוא בכוונה חסר חוט שדרה נגד הממשלה.

    העיקר שיש אינספור שרים בעלי תארים מיותרים ומשעשעים, שלא עושים כלום. ו"שר בלי תיק" זה מושג שבכלל צריך להיות מוצא מחוץ לחוק.

    אהבתי

 9. העברתי הודעה על ההפגנה לשלוש חברות שאני יודעת שיש להן בעהי עם בלוטת התריס. לועגים לבריאות שלנו, העקר הרווחים של חברות תרופות.

  אהבתי

  1. הבעיה היא שמדובר בדרך כלל בנשים לא צעירות, נשים עייפות ומותשות מחודשים של מאבק בכל התופעות האיומות הללו.
   אני מאוד רוצה ללכת אבל לאחרונה בגלל שהרופא הגדיל לי את המנה של התרופה יש לי התקפי שלשול איומים ולכי תסעי מהצפון לירושלים במצב כזה…
   ואני עוד במצב טוב יחסית.

   אהבתי

   1. שכחת להוסיף נשים לא בריאות. אבל מי מתייחס אלינו? אני מציעה לך להצטרף לפחות לתביעה ייצוגית. רק בכח אפשר יהיה להזיז דברים.
    היחס לנשים כל יום יותר גרוע. החודש היית לי התקפת גב נוראית, בקושי זזתי. תארי לך שהרופא לא רצה לתת לי תעודת מחלה כי הייתי חולה יותר מידי ימים לדעתו. ואחת הסיבות היו שאני מדי חודש סבלתי מהתקפי שלשולים. הוא בכלל לא התחיל לבדוק זאת עד שבאתי אליו כי נמאס לי. חשבתי שיש לי צליאק או אמבות. ומה הסיבה, מוצרי חלב. כי חלב אני בכלל לא שותה. אני הייתי צריכה למצוא לעצמי? הלא הוא היה צריך ליזום את הבדיקות, לא? ככה מתיחסים אלינו, כמו בטלניות ורמאיות. חוצפה כזאת. מה הוא חשב, שאני חגגתי באותם ימים?

    אהבתי

 10. גם אני צורכת אלטרוקסין באופן קבוע, אבל אצלנו, בקנדה זו עדיין אותה חברת תרופות. מה שכן כשבאנו לארץ בקיץ האחרון קניתי מלאי כי בארץ זה יותר זול. איזה מזל שלא התחלתי להשתמש…

  את בטוחה שהתגובות שלך זו אלרגיה, ולא מינונים שאולי צריך לשנות לך? בכל מיקרה אני מאחלת לך שהבעיה תפתר במהירות. זה ממש מזעזע מה שעשו במשרד הבריאות. לצערי אני לא מופתעת, והפרשייה הזו חושפת את קצה הקרחון של השחיתויות בין מערכת הבריאות וחברות התרופות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s