שונאת סידורים ובירוקרטיה

מכירים את זה שכל הסידורים שצריך לסדר נופלים איכשהו על יום אחד? זה קורה לפעמים וזה קרה גם לנו.

משום מה דווקא היום ג'ינג'י ארגן פגישה כפולה עם בעל היקב הנדיב – שחלק גדול מהציוד שלנו הגיע ממנו – ועם מתקין המזגן שפירק את המזגן מהיקב והעביר אותו למכון, וכמובן שהוא היה חייב להיות שם לפקח ולהשגיח, ואני קבעתי דווקא היום בדיקת דם בקופ"ח, ואילו עוגי היה צריך להגיע לחיפה בשביל לא פחות משלוש פגישות שונות. בדרך כלל אחד מאתנו מסיע אותו אבל היום זה פשוט לא הסתייע.

אחרי התייעצויות ומחשבה מעמיקה החלטנו להניח לילד למצוא לבד את דרכו בין רמב"ם למשרד הביטחון ומשם לכרמל הצרפתי. היום נורא אופנתי להתלונן על התחבורה הציבורית ולהשמיץ אותה, אבל בנעורינו גם אני וגם ג'ינג'י נסענו רק באוטובוסים, והגענו בקלות ויחסית בזול לכל מקום.

כיום זה כבר פחות זול, אבל עדיין, בצפון אפשר להגיע באוטובוס לכל רחבי חיפה ובנותיה בלי בעיות מיוחדות, ועם כל הכבוד חיפה לא פחות מסובכת מתל אביב, ואולי גם יותר.

הילד הגיע לרמב"ם ומשם למשרד הביטחון, בצד השני של חיפה, ועכשיו הוא עושה את דרכו לכרמל הצרפתי, והמזגן מותקן כהלכה אם כי השנה הסתדרנו רק עם מאוורר והיה בסדר, אבל נותנים לנו חינם אז לא ניקח? ורק אני הסתבכתי משום מה, בקופת חולים הכחישו בצורה מרגיזה ביותר את התור שלי שקבעתי גם דרך האינטרנטף וליתר ביטחון גם בטלפון.

מעצבן מאוד ומרגיז ביותרף ולא עזרו כל טענותיי ומחאותיי שקבעתי, ואישרו לי ואני בסדר, ומה פתאום אני לא ברשימות?

מרוב עצבים סירבתי להמתין עד שכולם יסיימו וידחפו אותי לסוף התור, וקבעתי עוד תור, הפעם, אישית כולל לקיחת פרטיה של הפקידה, והסתלקתי משם זועמת מאוד.

אני פשוט מתעבת בירוקרטיה עצבני

מכל הקשיים והבעיות היא תמיד הכי קשה לי ומלחיצה אותי. בשבוע שעבר עוגי הגיע לטיפול שיניים במרפאת פה ולסת ולא התקבל כי ההתחייבות שקיבל לא הייתה בסדר בגלל איזה טעות פקידותית מרגיזה, ועד שהכל התברר יצאתי מכלי מרוב כעס ולחץ! אני פשוט שונאת את כל הקטע המאוס הזה של התחייבויות ואישורים, חותמות וניירת. מכל טיפולי המבחנה הרבים שעשיתי בחיי החלק הכי קשה היו כל האישורים והעניין המעיק והמרגיז של קניית התרופות, והחתימה של הרופא המחוזי שחייב עוד תור אחד, ארוך ואיטי במיוחד… מבחינתי זה היה קשה עוד יותר מהטיפול הרפואי עצמו, שגם הוא לא היה פיקניק.

חוץ מזה הכל דווקא בסדר גמור – מוכרים המון דבש, ועושים פעילות לילדים, ואפילו למועדון גיל הזהב הגענו, ולילי באה לעזור בפעיות בחוות התבלינים והיה כיף לעבוד איתה, ובשבת נשארתי לבד במכון והשתלטתי לא רע על המצב, וירד גשם נהדר, ואם אשאר בחיים גם אחרי הביקור של חמותי בחג אשרוד גם את שאר השנה, כולל פסח המעיק – המעצבן בחגים. רק אל תפילו עלי סידורים ובירוקרטיה ואני כבר אהיה בסדר.

ולסיכום – ברכת שנה טובה שגנבתי מאיזה בלוג בדה מרקר. אותי הברכה הזו הצחיקה מאוד, מקווה שגם את קוראי.

25 תגובות בנושא “שונאת סידורים ובירוקרטיה

 1. שנה טובה צופה
  לך,לגינג’י הנחמד,לילדים ושלא  יהיו לך בעיות בירוקרטיה בשנה הבאה
  אה ושתמשיכו למכור הרבה דבש
  אגב, לקחתם גם מקום בחוות התבלינים הסמוכה אליכם?

  אהבתי

 2. קצת סיבוכים בחיים מוסיפים להם את הפלפל… לא?
  בכל אופן, טוב שהדברים הסתדרו ואת שקטה ובוטחת מצפה כבר בכליון עיניים לפסח…

  שנה טובה ומאושרת, המון אור ואהבה (בעצם את אור אשאיר לעצמי… ),
  המון הצלחה ופריון, ובעיקר המון המון בריאות.

  אהבתי

 3. צחקתי מהשנה טובה הזו. היא גם נראית לי אילוסטרציה מאוד מתאימה לתוכן, בדיוק אותה תחושה שיש לקרפיונים תחת עול הגזר של הגעפילטע, ככה התחושה של הבן אדם כשהוא נכנס לאהלה של בירוקרטיה. הפרצופים ושפת הגוף של הדגים הנושאים את משאם הם בדיוק, אבל בדיוק, הפרצופים והשפיפות של אנשים שמחכים לתורם במשרד ממשלתי. 

  שנה נפלאה לך בדוי, וגם לכל אחינו עובדי השירות הציבורי ולכל הנזקקים לו. שנהיה לדג ולא לגעפילטע.  

  אהבתי

 4. גם אני, גם אני, גם אני שונאת סידורים !!!!!
  זאת המכה ה-11. סידורים. אם היא הייתה המכה ה-10 לא היה צורך במכת בכורות. היו פשוט אומרים לפרעה – רוצה שבני ישראל יישארו במצרים, סבבה, תחתום לנו פה ופה, ולך תביא חותמת ממרים הפקידה בקומה ג’, אחר כך תוסיף בולים שאפשר לקנות רק בסניף דואר אחד שפתוח בין 8:30 ל 8:35 …
  עוד קצת טרטורים יצירתיים והוא היה אומר – יאללה ישראל, עופו לי מהפרצוף!

  בתמורה לתמונה המצחיקה קחי סרטון:
  <a href=http://www.youtube.com/watch?v=FlcxEDy-lr0&feature=youtube_gdata_playerhttp://www.youtube.com/watch?v=FlcxEDy-lr0&feature=youtube_gdata_player<br />
  שנה טובה!

  אהבתי

 5. שנה טובה!!!
  בירוקרטיה זה מעצבן נורא
  אבל אין מנוס ממנה היא נמצאת בכל מקום
  פשוט צריך לנשוך שפתיים ולסמן V על זה

  אהבתי

 6. שמחתי בשגשוג עסקי הדבש שלכם.
  גם אם הם עונתיים, יופי שעכשיו הם ככה.
  איחולי שנה טובה לכולכם, קצת קלישאי, אבל גם מתוקה, (זה החג שלכם!)

  אהבתי

 7. לפעמים גם יש פקידים נחמדים ויוזמים… לא כולם נגועים למרותשהכי הכי נורא זה ביטוח לאומי ומס הכנסה קופת חולים זה שטויות  – צריך להלחם בהם בכלים שלהם וטוב עשית , מזל שזה תור שניתן לדחות ולא משהו דחוף.

  שנה טובה בריאות והצלחה בעסק.

  אהבתי

 8. בא לי דבש!
  אם מדברים על סידורים, נתקלתי בנציגת הוט מוזרה מיוחד, לקח לי זמן להבין שהיא אינה יודעת את ה-abc ולמרות זאת מתעלמת ממיגבלותיה ומנסה לכתוב את כתובת האימייל שאני מכתיבה לה. 
  אוף!!!!

  אהבתי

 9. שנה טובה צופתי, שתהיה לך שנה של דבש, ובשורות טובות מכל הצאצאים.

  לבי איתך על הסידורים הביורוקרטיה בארץ.  כנראה שזה מה שהופך אותנו הישראלים לקשוחים ועשויים לבלי-חת:  מי ששורד את הביורקרטיה הישראלית, חזקה עליו שהוא גיבור ואמיץ.

  יש גם מקומות שבהם זה יותר גרוע.  למשל, איטליה.  או הודו.

  אהבתי

 10. אם היו לך גיהוקים בחג זה היה בגללי. כל פעם שאכלנו דבש חשבתי עלייך.
  מכיוון שאנחנו נוהגים לטבול את החלה בשבת בדבש במקום במלח עד הושענה רבה את יכולה לצפות לעוד הרבה גיהוקים.

  אני מאד מאד מזדהה עם השנאה שלך לאישורים, התחייבויות ומרשמים לתרופות. כאשר עשיתי את הטיפולים זיס טיפל בכל הצד הזה, כי פשוט השתגעתי מזה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s