ביצות אוגוסט

מרוב התרגשות מהמחאה וההתקוממות האזרחית שכחתי קצת את חיי האישיים שגם הם עברו מספר שינויים.

קודם כל צץרץ שלנו שהתגייס ועשה השבוע גיבוש לסיירת של הצנחנים. היום הוא צריך לחזור והוא כבר הזהיר אותי שהוא יגיע מלוכלך ורעב ועם המון כביסה מלוכלכת.

השבוע מלאו לו 19 ואנחנו מתכננים לחגוג לו יום הולדת. סבתא תביא עוגה ואני אכין את השאר. כבר שמתי את העוף במרינדה ועוד מעט אלך לקלף תפוחי אדמה.

מקווה שיצא טעים.

החייל הצעיר לומד פרק בהלכות סידור מדים

חוץ מזה שני הרכבים שלנו, מפונקים שכמונו, בעלי שתי מכוניות שהלוואי ולא היינו נאלצים להחזיק, עשו ביקור במוסך. הרכב של ג'ינג'י פשוט קרס מהעומס והיה זקוק לשיפוץ דחוף, והרכב שלי סתם נכנס לטיפול.

החודש הזה היה חלש מאוד ולכן נאלצתי לבקש הלוואה מהורי. הם אמרו שאין צורך להילחץ להחזיר, אבל ממש לא נעים לי, וכדי להעיר את העסק, ולהרוויח קצת כסף החלטנו, (בעצם ג'ינג'י החליט ואני רק העוזרת ממלאת הפקודות), שבאוגוסט נפתח את המכון כל יום ונעשה הפעלה לילדים.

הפעלה לילדים זו מילת קסם המשולה לסומסום היפתח. אם אתה מבטיח באוגוסט תעסוקה לשעה לילדים פרנסתך מובטחת. עד היום די נרתענו מזה, ילדים זה מעייף ומתיש ומחייב הערכות מיוחדת, ולמי יש כוח באוגוסט לסבול את הבלגן שלהם?

אם להורים שלהם אין כוח אז לנו בטח אין, אבל חייבים לעשות כסף, ולכן החלטנו שאסור להתפנק וצריך לעשות מאמץ.

יש לנו צנטריפוגה ידנית שילדים נורא אוהבים, ואפשר להכין עמדות לרדיית דבש, ויש סרט וכסאות, וכל מה שצריך זה ילדים שיבואו עם הורים שישלמו.

 

אחרי שנפלה ההחלטה לעבוד גם באוגוסט עיצבנו יחד מודעה מפתה שפרסמתי בעיתון המקומי, ושילמתי עליה בצ'קים דחויים. המזכירה של העיתון והמעצבת הגרפית מאוד התלהבו מהרעיון, עזרו לי לנסח אותה בצורה רהוטה והבטיחו שהן יבואו עם הילדים. אחר כך היה צורך לקנות קופסאות קטנות לדבש – שכל ילד שרדה יקבל למזכרת, הרי חייבים לתת תמורה תמורת 30 ₪ לילד ו 5 ₪ למבוגר מלווה – ולפתור סוף סוף את הבעיה של האדניות שלנו, כי אי אפשר שכל מי שיכנס למכון יתקל קודם כל בביצה שורצת יתושים במקום בגינה פורחת.

ביצה תוצרת בית

 

הבעיה היא כזו – האדניות עומדות צמוד לקיר, ומגג הפח יש טפטוף של טל, ויש לנו כמה אדניות רטובות באורח קבע שורצות יתושים וזבובים. חוץ מהנענע כל צמח ששתלנו שם פשוט נרקב.

למזלנו העצום והמשמח הגיע אלינו השבוע קליינט קבוע – בחור ערבי מג'נין שקונה תמיד כמויות, וקנה המון דבש בשביל הראמדן. הוא אפילו לא טעם אותו כי הרמדן וזה, אבל הוא מכיר את הדבש שלנו ובוטח בנו.

אחרי שסחט גם קצת בקשיש מהצד – דבש עם פולן ויערה – הוא השאיר לנו סכום יפה מאוד ויכולנו לממן צנצנות קטנות. מזל שהחברה בנצרת שמייצרת את הקופסאות (גם הם ערבים, אנשים מקסימים וחרוצים) עובדת בראמדן.

מהמוסך נסענו חיש ליגור וקנינו במשתלה הענקית שלהם צמחי גדה שמיועדים במיוחד לאדמה בוצית, ומשם דהר ג'ינג'י לנצרת וחזר עם קופסאות, ובבוקר, עוד לפני שהחזרנו את הרכב שלי, שתלנו אותם בביצות הקטנות והמרגיזות בפתח המכון, החזרנו את המכונית שלי, אכלנו ארוחת בוקר, התפעלנו מהמודעה שיצאה מקסימה ואז הוא נסע להמשיך לארגן את המכון למה שאנחנו מקווים שתהיה הסתערות של הורים וילדים תאבי פעילות, ואני התחלתי לארגן את יום שישי בבית…

ובין לבין אני מקשיבה כל הזמן לדיווחים מהמחאה, ואם אזכור לקחת מצלמה אפרסם בבלוג תמונות של אוהלי מחאה שצצו פתאום גם בקריה השלווה שלנו בדשא מול המועצה, ממש מתחת לחלונות של לשכת הרווחה.

צמחי גדה מחכים לשותלים

ייבוש הביצות?

נקווה שהצלחנו לייבש את הביצות הקטנות שלנו ולשפר את המצב  

37 תגובות בנושא “ביצות אוגוסט

 1. רעיון לא רע הצמחי בוצה האלה
  אני זוכרת שהשבוע אמא שלי ביקשה ממני לסגור את המים של הטיפטוף של הפרחים ובטעות במקום לסגור פתחתי עד הסוף, הפרחים היו מוצפים מים (12 שעות טיפטוף, אבל לפרחים שלום).
  קיבלנו חשבון מים של 500 ש"ח – תשלום על תחזוקת הגינה
  אבא שלי החליט שהשנה אנחנו מחזיקים את הגינה ויהי מה, חבל שכל הדשא ימות, ובשביל מה יש לנו עצי פרי? הרבה יותר חסכוני להשקות אותם ושיתנו פרי מאשר ללכת לקנות את זה בסופר/שוק
  וחוץ מזה מה זה לעומת גינה ירוקה ופורחת
  אמא שלי כבר הודיעה לי שהשנה יהיו לנו לימונים ענקיים וגם עץ הגויאבות (איכס!) כבר מתהדר בגויאבות לא קטנות בכלל אחרי צומי רציני לעץ הזה

  אגב, מה היו התוצאות של היום סיירות שצץרץ הלך אליהן
  אני מקווה שהוא התקבל למשהו שהוא רצה
  ומה עם עוגי? לא כתבת מילה עליו

  שיהיה בהצלחה עם ימי אוגוסט ופעילות הילדים – ילדים=כסף (לכל מי שעושה פעילויות לילדים)
  ואוגוסט זה ה-חודש שההורים מחפשים תעסוקה עבודה הצאצאים

  אהבתי

  1. שנים סבלנו באוגוסט בגלל החופש הגדול וחשבנו שאחרי שהילדים גדלו יהיה לנו קצת שקט…
   הלוואי ולא היינו חייבים לעבוד בקיץ.
   מצד שני אם כבר עושים אז לעשות כמו שצריך, לתת תמורה ראויה ובאמת להעסיק את הילדים ואולי גם ללמד אותם משהו ולשלוח אותם ואת ההורים עם טעם טוב בפה.

   אהבתי

  2. עוגי בסדר, עובד עם ג’ינג’י ומתרוצץ בין רופאים. עדיין אין דוח של מצח ואין לו עדיין אחוזי נכות וגם הכסף של דמי המחלה מתעכב…
   לקחת לוקחים מיד ובלי בעיות, אבל כשצריך להחזיר ולטפל זה איטי ומתיש

   אהבתי

  1. יש ילדים שכיף להעסיק אותם, להורים נחמדים יש גם בדרך כלל ילדים נחמדים שבאמת נהנים ומקשיבים ומתפעלים וזה תענוג להסביר להם.
   יש יותר מידי ילדים עצבניים וחסרי סבלנות ומפונקים להשחית, ברגע שרואים את ההורים מבינים למה וזה עצוב.
   אני בטוחה שהילדים שלך יהיו חמודים ושקטים

   אהבתי

 2. אני חושבת שזה רעיון נפלא, באמת פעילות לילדים באוגוסט זה אבן שואבת. אבל צריך לזכור שהמטרה היא לא הכסף שמרוויחים מהיום הזה אלא להחזיר את ההורים שלהם כלקוחות. 
  כמובן שעכשיו ידעו עליכם יותר אבל אפשר גם לתת תלושי הנחה למי שבא לקנות דבש לפני ראש השנה או באוקטובר או משהו כזה.
  וצריך להיות נחמד להורים, גם אם הילדים שלהם נודניקים.

  בהצלחה!

  אהבתי

  1. בטח נעשה מבצעי הנחות להורים שיקנו עוד דבש בנפרד, ומהניסיון – להורים נחמדים יש גם ילדים נחמדים.
   רואים מיד מי קיבל חינוך טוב ומי נתן לילדים גנים מוצלחים.

   אהבתי

   1. הרעיון עם תלוש הנחה לחגים הוא להביא אותם פעם נוספת לחנות ולהגדיל את השפעת המאמץ של הקיץ. מאותה סיבה חנויות נותנות לפעמים תלושי הנחה שתקפים לתקופה אחרת: להביא אותך שוב לחנות. 
    ובראש השנה אנשים אוהבים לקנות דבש.

    אהבתי

 3. נו, החברה שובתים בשבילנו. באמת איך ההורים פעם הצליחו להסתדר בלי עזרה של הורים. להורי לא היה מי שיעזור. כעת הקפיטליסטים דה לה שמטע הופכים את כולנו לעניים.
  בהצלחה לצץ רץ. התקבל?
  המכון נראה נהדר, חבל שאני גרה במרכז ואין לנו רכב. אגב, כשהחברה היו קטנים היינו מגיעים לכל מקום גם בלי רכב. אבל זה היה מזמן.

  אהבתי

  1. פעם נסעו הרבה יותר בתחבורה ציבורית, שנים נסעתי באוטובוס וברכבת לכל מקום אבל כיום זה יוצא יקר נורא ואם אתה עושה חשבון עדיף כבר רכב פרטי.
   אומרים שזה בכוונה, שאנשים יקנו מכוניות ואפשר יהיה להפיל עליהם מיסים ואגרות וחשבונות דלק גדולים.

   אהבתי

 4. בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה, גם לחייל הטרי וגם למכון.
  המודעה יצאה מאד יפה.
  אנחנו לקחנו את הילדים שלנו מספר פעמים למקומות שעושים דבש. מה שלי כהורה היה חשוב באוגוסט זה שהיה איפה לשבת בצל ושתייה קרה, מים קרים בקולר היה מצויין, שיכולנו לשתות כמה שרצינו וכמובן שירותים, כי באנו מרחוק. דברים פרוזאים, אבל לא תמיד חשבו על זה.
  לפעילויות ולהסברים יכולנו רק לתת תשומת לב אחרי שהדברים הבסיסיים שתיארתי למעלה סופקו. הפעילות שאני זוכרת הכי טוב היא הכנת נרות מפיסות שטוחות של דונג עם פתיל באמצע. הכנו ככה נרות הבדלה, צריך 2 פתיליות, ומאד נהנינו להשתמש בהם בבית. כמובן שגם קנינו דבש ויערת דבש וכו’.
  קופון לקנייה חוזרת לפני ראש השנה זה רעיון טוב של שצה. 

  אהבתי

  1. יש לנו כמובן שירותים (ותנחשי מי מנקה אותם בסוף כל יום?) ואנחנו מציעים מים קרים והסברים וטעימות ופעילות.
   זה די מתיש, אני מקווה שנעמוד בזה בכבוד.

   אהבתי

 5. הרעיון שהעלה קודמי, לפתוח "קייטנת דבש" נראה לי רעיון מצוין. אין ילדים נודניקים – יש ילדים משועממים. תצטיידו במספר סרטים, ספרים וסיפורים לילדים על דבורים ודבש. תספרו להם על החיים הנפלאים של הדבורים. תכינו עם הילדים מאכלים ומטעמים מדבש. תכינו חלבה מדבש ומטחינת שומשום (או מטחינה גולמית), לא חסרים רעיונות….
  אני מניח שאם ירשמו הרבה ילדים (ויש סיכוי סביר), תוכלו להרשות לעצמכם לשכור מדריך או שניים מנערי/ות הכפר שלכם, שישמחו למלא את זמנם בחופש הארוך ולהרוויח מספר מעות.

  בהצלחה

  אהבתי

 6. יופי. בהצלחה

  🙂

  אני מתחילה לאבד אופטימיות לגבי המחאה. הם קצת ילדים, החבר’ה שמנהיגים אותה. תהיה בעיה אם היא תאבד כיוון… או תבוא בלי מטרות ברורות וריאליות. הם מתפרסים על הרבה דברים..

  יש בעיה של ייצוג במדינה הזאת. קבוצות לחץ מקבלות, ולחילונים שהם הרוב-אין וועדי עובדים ואין קבוצות לחץ בכנסת. רק ח"כים מנותקים שמעבירים חוקים דרקוניים (היום נמרוד הסביר לי איך הוד"לים יכול להרוס את הטבע במדינת ישראל… שלא לדבר על הבעייתיות ביישום שלו,שודאי ילך לוילות על חוף הים לעשירים).

  אהבתי

 7. התמונה של צץ רץ – מחממת ת’לב.
  אבל ממש.
  ולמרות הקושי והקיטורים אני תמיד קוראת אותך ושואבת עידוד 🙂
  ילדותית שכמוני

  וקיטנת דבש נראה לי רעיון מדהים!!!!!!שיכול להיות גם בחופשת סוכות!!!

  אהבתי

  1. צץרץ הוא הדוגמן המשפחתי שלנו, גם הגדולים יפים ומוצלחים אבל הוא עוד יותר, מאז שהוא היה קטן הוא תמיד התבלט ומשך את העין והלב.
   אני מקטרת ומתלוננת הרבה אבל איכשהו אנחנו תמיד מצליחים לצוף ולהתקדם, חבל רק שאין לנו זמן לנוח קצת לפעמים ולשאוף אוויר, רצים מהר קדימה כדי לא ללכת אחורה ומעבירים לממשלה ולשלטון החוק חלק גדול מידי מההכנסות שלנו, זה מתחיל להיות מייאש.
   אנחנו מקווים שבחגים יהיה פסטיבל הדבש ועד אז נגבש נוהל ילדים מסודר.
   ואולי גם שיהיה פחות חם?
   הכל קל יותר כשלא מזיעים כל כך. 

   אהבתי

 8. התמונה של החייל החמוד מקסימה! לא צריך מילים ממש.

  בהצלחה עם הילדים , הרעיון מצויין והמודעה נראית טוב וכבר על הדרך קיבלת עוד כמה רעיונות – לא לפחד לנסות  – זה מה שחשוב לדעתי.
  אני מחזיקה לך אצבעות

  אהבתי

  1. החייל שלנו מאוד חמוד, אני מצלמת אותו מזה שנים ולא מפסיקה להתפעל כמה פוטוגני הוא.
   גם המדים שלו שונים מאלה שזכרתי פעם, מין ירכית כזו שהולמת אותו מאוד.
   מי אמר שצהל לא אופנתי?

   בחיים שלנו ג’ינג’י הוא האחראי על היוזמה והאומץ ודוהר קדימה, ואני נשרכת מאחור, מטפלת בפרטים הקטנים ודואגת, איכשהו זה מתאזן.

   אהבתי

 9. כל הכבוד על היוזמות, היזמות והפעילות. אני בטוחה שעם אנרגיות כאלו ורעיונות כאלו תצליחו. בכל מקרה, מחזיקה המון אצבעות. 

  ובהצלחה גם עם הכביסה והבישולים….זה כיף לפנק חייל שחוזר הביתה.

  אהבתי

 10. שיהיה בהצלחה!
  אגב, ערבים עובדים ברמדאן כי מהרבה בחינות החודש הזה נחשב לאחת התקופות הכי מכנסיות בשנה, וזוהי אחת הסיבות מדוע אומרים רמדאן כרים, כלומר רמדאן נדיב.

  אהבתי

   1. בד"כ מתרגלים לצום ולעבודה אחרי כמה ימים וזה הופך לדבר שגרתי. חוץ מזה מי שיש לו עבודה קשה המחייבת מאמץ, מותר לו שלא לצום.

    אהבתי

 11. שיהיה בהצלחה!
  אם הדבש הטעים שלכם לא יספיק לשכנע, אז הפעילויות בטח יגרמו לכך!

  ניסיתם לאחד כוחות עם עסקים דומים בסביבה שלכם? אני רואה כל הזמן את המודעות של דרך התבלינים, ואני יודעת שיש עוד כל מיני עסקים באיזור שלכם. אז אולי כדאי לכם לצאת במבצעים משותפים, לארגן ימי פעילויות גם לילדים/משפחות/וועדי עובדים וכו’. אם יש כמה אטרקציות בסביבה שלא דורשות הרבה נסיעה ויכולות למלא יום שלם אז יבואו הרבה מטיילים.

  אהבתי

  1. יש את חוות התבלינים ואת שביל פרות החלב, עד היום לא רצינו להתעסק עם ילדים, זה נראה לנו מסובך וקשה מידי ואנחנו גם פוחדים מאוד שאיזה ילד יעקץ ויתחיל לבכות.
   ילדים זו אחריות גדולה מאוד ולכן אנחנו עובדים בצעדים קטנים וחושבים המון על כל פעילות ונוקטים המון אמצעי זהירות. אם זה יצליח נציע לחוות התבלינים ולפרות החלב שיתוף פעולה, בינתיים אנחנו עוד בשלב הפיילוט.
   קיבלנו טלפון מקייטנה בחיפה, ארבעים ילדים… אימל’ה!
   אבל יהיה בסדר

   אהבתי

   1. יופי. הפירסום משתלם ואולי ילדי הקייטנה הזו כבר מכסים את הוצאות הפירסום. אם עדיין לא עשיתם זאת, כדאי לשקול לפרסם גם בגוגל (למשל בקטגוריות פעילויות/אטרקציות לילדים/הורים). אין משלמים על גודל הפירסום (אפשר לצרף גם מאמר הסבר ותמונות של המכון שלכם), אלא לפי מספר הכניסות לאתר שלכם (לפי הפירסום שקל אחד לאלף כניסות).

    <a target=_blank href="https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=adwords&hl=iw_IL&ltmpl=regionalc&passive=false&ifr=false&alwf=true&continue=https://adwords.google.com/um/gaiaauth?apt%3DNone&error=newacct&sourceid=awo&subid=il-iw-et-symhhttps://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=adwords&hl=iw_IL&ltmpl=regionalc&passive=false&ifr=false&alwf=true&continue=https://adwords.google.com/um/gaiaauth?apt%3DNone&error=newacct&sourceid=awo&subid=il-iw-et-symh">https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=adwords&hl=iw_IL&ltmpl=regionalc&passive=false&ifr=false&alwf=true&continue=https://adwords.google.com/um/gaiaauth?apt%3DNone&error=newacct&sourceid=awo&subid=il-iw-et-symh<br />
    עלי לציין שאין לי כל שייכות לענייני פרסום ולגוגל!!!

    בהצלחה

    אהבתי

 12. תיצרו גם קשר עם בעלי צימרים וקיבוצים מארחים באיזורכם, מספיק לפעמים לבקש לשים פלאיירים בקבלה.. אולי אפילו לבתי ספר, כדי להציע חלק ממסלול בטיול שנתי :).
  ואם כבר- אז לשים ארון או תיק עזרה ראשונה במקום בולט לעין כדי להרגיע אמהות כמוני :)..
  ואם יש איזה חיסון כזה שאפשר לרכוש כדי להזריק למישהו שמפתח תגובה אלרגית, כאלה שלא יודעים שהם אלרגיים, אני מתכוונת, ופתאום מתנפחים.. כדאי להיות מוכנים לכל מצב..

  ילדים זה באמת לא פשוט, אני מניחה שאתם יודעים לטפל בעקיצות דבורים, אני אישית דבורפובית (כחלק ממכלול פוביות  ) ולא משנה כמה ישכנעו אותי שזה לא יותר כואב מזריקה, נעקצתי בילדותי מדבורה בתוך הפה ומאז אני חיה עם תריסים סגורים :).. באופן תיאורטי אני יודעת איך לטפל בהוצאת העוקץ- קורס החייאה במסגרת קורס מטפלות..
  אבל הטיפול בילדים הוא לא העניין שלכם, אלא של המורים וההורים המלוים אז אתם יכולים להסיר את הדאגה הזאת מליבכם וגם להבהיר זאת למלוים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s