מליון דיסלייק עצבניים

אני מניחה שזה קרה לא רק לי אלא גם לאחרים – פתאום מבקשים ממני כל מיני חברים ומכרים ללחוץ לייק על סרטוני פרסומת לכל מיני עמותות, כולן ראויות ועושות עבודה חשובה מאין כמוה ומגיע להן כל התמיכה והעידוד, אחרי הכל הן עושות את עבודתה של הממשלה הלא מתפקדת שלנו, חבל שהן לא מקבלות גם את המימון של אותה ממשלה.

לקח לי קצת זמן להבין מה הסיפור, ובהתחלה חשבתי שאולי זו אני, הקשישה והלא מעודכנת, שלא מבינה מה קורה סביבי, הייתכן – הבנק מעביר את כל העמותות האלה מין זובור ריאליטי כזה כדי לדעת מי שווה יותר? למי מהן מגיע לקבל את התרומה שלהם?

זו הגרסא המופרטת של גמילות החסדים היהודית בימינו?

אם כן אז איחסססס אחד גדול עליכם בנק לאומי עצוב

אף פעם לא אהבתי אתכם, את החמדנות שלכם, את הקירות מצופי השיש שלכם, את המשכורות השמנות שנתתם למנהלים, בניגוד למשכורות המצומקות שהשארתם לפקידים הזוטרים, את הפרסומות המאוסות שלכם ואת העמלות המנופחות שלכם, ואת העובדה שאי אפשר יותר להרים טלפון לבנק ושתמיד יש תורים בלתי אפשריים אצלכם, וחצי מהזמן המכונות שאמורות למלא את מקום הפקידים לא עובדות מסיבה זו אחרת.

כמה שהתאמצתם יותר להיראות אנושיים ורוחשי טוב ככה הייתם בפועל מגעילים וקמצנים ולא נדיבים יותר. זרקתם מהבית אלמנות ויתומים והחזרתם צ'קים בלי להודיע ותמיד טעיתם לטובתכם, ועכשיו הגעתם לשיא הגועל – תחרות הלייקים המתועבת הזו שנועדה לתת לכם פרסומת שמוסווה כנדיבות.

אותי זה מגעיל ואני לא אשתתף בה בשום פנים ואופן. הלוואי ותחנקו עם המיליונים שלכם, וקחו אתכם את חברות האשראי וחברות הסלולר, התאומות הרוחניות שלכם.

עצבני

56 תגובות בנושא “מליון דיסלייק עצבניים

 1. לא ידעתי על התופעה,היא לא הגיעה אלי עדיין
  אבל אני מסכים ומחרה אחרייך על כל מילה שאמרת  על הבנקים ותאומיהם
  הכי מרגיז שאין כבר אפשרות להתקשר טלפונית ישירות עם הבנק אלר רק עם משהו וירטואלי שנקרא ישיר
  לאומי ישיר,יהב ישיר
  הכל ישיר,הם גם ירקדו ודאי,אנחנו לא

  אהבתי

  1. עד כמה שידוע לי בדיסקונט עדיין אפשר להתקשר ישירות לבנק ולדבר עם בן אדם ולא עם מכונה.
   אם יש משהו שאני חולמת עליו זה לחסל את כל חובותי לבנק ולעבור לבנק הדואר.
   אני בספק אם זה יקרה בימינו, אולי אחרי שהמשיח יבוא

   אהבתי

 2. יוצא שכל עמותה כזאת מקבלת בסך הכל 20,000 ש"ח…
  ובינינו – אפשר לנגב עם זה את הת**.

  אמנם יצאת חוצץ כנגד בנק אחד מסוים אבל לא נראה לי שהבנקים האחרים נוהגים אחרת.

  אהבתי

 3. אין לי מושג למה את מתכוונת, לא שמעתי על הקמפיין הזה אבל כבר כמה שנים גופים גדולים יותר או פחות משתמשים בתחרות לייקים כזאת או אחרת כדי לחסוך לעצמם עבודה וכסף. עושים סוג של תחרות בין הגולשים וקוראים להם לעצב, לצלם, לצייר, להמציא סלוגנים וכו’ וכו’, ואחר כך עושים תחרות לכאורה על כמות הלייקים או ההצבעות או ה SMSים, ובדרך הם גם זוכים לקבל עבודה בחינם וגם מרוויחים עוד כסף מכל הפרסומות שהם מוכרים באתר שלהם.

  אהבתי

  1. אם לא שמעת סימן שגם את כמוני לא מסתובבת בפייסבוק, אבל חברה שגורלם של חתולים וכלבים ושאר בעלי חיים נוגע מאוד לליבה הפצירה בי לחתום ואז בדקתי על מה מדובר והתחלחתי ויום אחר כך דיברו על זה גם ביומן החדשות.
   רמת הצביעות והגועל באו עד נפש ודחפו אותי למחות במקום היחיד בו מותר לי לכתוב מה שאני באמת חושבת.

   אהבתי

  1. עוד לפני שהילדים שלי למדו להתגלח התחלתי לשנן להם שכמה שפחות עסקים עם בנקים ככה יותר טוב.
   וגם שכל הפרסומות הן שקר אחד ענקי ושאסור להאמין למה שרואים בטלוויזיה או קוראים בעיתון.
   חבל שלא מלמדים את זה בבתי ספר במקום להציק לילדים עם טריגונומטריה ושינון שירים עתיקים שלא מעניינים אותם כלל

   אהבתי

 4. זה מצטרף לעולם שלם של תרבות, שפה וערכים שכולו רייטינג וצריכה. התפקיד שלך מצטמצם תמיד לאיזה לייק קטן או SMS, וכמובן – שליפת הארנק.
  סטטיסט עלוב בהצגה של מישהו אחר.

  בא להתמרד נגד כל הפארסה הזאת. לזרוק את כל כרטיסי המועדון, כל הקופונים והמצבעים והSMSים על פיג’מה ב520 ש"ח על כל קנייה ב100 ש"ח, להחרים מפרסמים שקרנים, להגמל מהצריכה העודפת והמיותרת ולהשתחרר מהעול הזה. דיייייי.

  אהבתי

  1. אני מבינה אותך לגמרי למרות שאין לי כרטיס מועדון או חשבון בפייסבוק וגם מסרונים אני לא שולחת, ופיז’מה ב520 ש"ח?
   זה לא מוגזם? אני לא אוציא כזה סכום גם על חליפה יקרה, בהנחה שבכלל אלבש אחת כזו.
   אגב, יש מפורסמים שהם לא שקרנים? חשבתי שהם חייבים לדעת לשקר כדי להפוך למפורסתמים? או שאולי לא? אין לי מושג, לא צופה בערוץ 2

   אהבתי

 5. אני לא מסכים עם התגובה הזו. הם בכל זאת תורמים, הם מלמדים עמותות איך לשווק את עצמן כמו שצריך – וזה חשוב כדי להשיג תרומות בעתיד – והם מנגישים את העמותות האלה לציבור הרחב.
  משהו בתגובה הזו מזכירה את הילד שרוצה לעשות טובה לאמא שלו ומסדר את כל הבית, היא מגיעה הביתה וצועקת עליו שהוא סידר משהו לא נכון והוא מקבל את הרושם שכל הרצון הטוב שלו היה שווה לכלום, הוא לא יחזור על זה. זה לא המסר שאת מעבירה לחברה שמחליטה לוותר על מיליון אחד או שניים ולפזר אותו בקהילה, ולמה שחברות אחרות יעשו כמוה, או למה שהיא תעשה את זה שוב אחרי התגובה הזו?
  אני חושב שיש כאן זעם על השיטה הקפיטליסטית ולא על החברה עצמה, ואם כן – למה לא להפנות את הכעס ואת הטיעונים נגד השיטה, ולא נגד בנק אחד?

  אהבתי

  1. תודה על התשובה המאוד מפורטת ובהירה שלך, יש משהו במה שאתה אומר, וחלק מאי הנוחות שאני חשה בגלל כל השיטה הזו נובע באמת מכל ההתנהלות הקפיטליסטית וההפרטה המוגזמת לדעתי שבה נוקטת הממשלה שמפרשת את עניין ההפרטה כרשות להתנער מחובותיה ומתפקידיה, ויש גם זעם על הבנק הזה ועל בנקים בכלל שגובים המון ונותנים מעט ובקמצנות, ובעיקר על הצביעות שלהם ועל הצורך של אזרחים להקים עמותות התנדבות ולדאוג למימון שלהן כי שוב, הממשלה שלנו יודעת לגבות מיסים ביעילות אבל לא להשתמש בהם באותה יעילות לטובתנו.
   וחוץ מזה לדעתי לא צריך להפוך צדקה ומימון פעולות לטובת הקהילה למסע פרסומת.
   אבל זו רק אני, יכול להיות שאני טועה.

   אהבתי

   1. במסגרת מסע הפרסום הזה הם מחזירים את ההוצאות על הקמפיין. הם מרוויחים, העמותות מרוויחות והציבור מרוויח על שיותר עמותות מגיעות למודעות שלו.
    אם היית מתיקה את הטענות שלך מהחברה הספציפית לשיטה הלקויה מנקודת המבט שלך (כנראה הכלכלית) ולפעילות של הממשלה (עד כמה היא מתעסקת ברווחה) הייתי יכול לומר שאני פשוט לא מסכים איתן, ולגבי החברה אני לא רואה טיעון מיוחד.
    למה צביעות?

    אהבתי

   2. לדעתי מעשה הוא מוסרי אם באופן כללי הוא מצמצם את סכם הסבל בעולם. במקרה הזה הפעולה של הבנק גורמת לו לטוב יותר, לעמותות לטוב יותר ולנזקקים לאותן עמותות. אני לא רואה בעיה בפעולה של הבנק.
    לא בטוח בכלל שכוונת הקמפיין היא להביא רווח או פרסום, אולי זה צמצום הפסדים. אם הם היו עושים את כל זה בצורה אנונימית, הם היו מפסידים המון כסף ולא מרוויחים כלום. כל עוד הם עושים את זה ככה, ההפסדים מתאפסים, וכך גם הם לא סובלים וגם יש להם אינטרס לתמוך באותם ארגונים.

    אהבתי

 6. אז זהו שיש שני צדדים למטבע.

  הבנק חרא, גם כלפינו הלקוחות, גם כלפי העובדים (לא הבכירים) וגם ביחס לעמותות וארגוני צדקה וחסד.

  אז מה?

  וכאן בא הצד השני של המטבע.

  ניהלתי בעצמי הרבה שנים, ארגון עזרה כזה (הצלת חיים במקרי חרום), ואני יודע מהנסיון, שאם יש מישהו שמוכן לתת צ’יק, שמן או רזה, אני סותם את האף, מקיא בשקט אחר כך, אבל לא יכול להרשות לעצמי להכשיל פעילות של הארגון שלי בגלל שתורם זה או אחר מבקש בקשות מגעילות.

  ותאמינו לי שנתקלתי בכל הסוגים, "תפרסם מודעת תודה אנונימית", "תקרא לי לנאום בכנס שלכם" ועוד ועוד.

  אני חושב שהחוק הפלילי צריך להיות הגבול, ואם יש עמותה שאת מעריכה את הפעילות שלה, לא תעזרי לה ולא תשפרי את העולם אם תסרבי ללחוץ ללייק שלה.

  אהבתי

  1. אתה צודק, אבל אני, אם היה לי כסף לתרום הייתי עושה את זה כמו שמבקשת הדת היהודית, בצניעות, בשקט, בלי לעשות עניין ובלי לבקש תודה והכי חשוב, בלי לבזות את מי שזקוק לצדקה.

   אהבתי

 7. אהממ. אני עושה כמיטב יכלתי להתרחק מכל סניף בנק. אין כמוהם כדי לגרום לי להרגיש שאני שווה בדיוק כמספר הספרות בחשבון הבנק שלי.

  כשאני צריכה,אני מתקשרת איתם בטלפון, במינימום מגע.

  אני מניחה שבנק לאומי הם חארות, סליחה על הביטוי. אבל גם בנק דיסקונט. וגם בנק הפועלים, אצלם סגרתי חשבון לפני כמה שנים.

  מה ההבדל.

  וגם את תרגילי שירות הלקוחות הגרוע אני מכירה. "הסניף יחזור אליך".

  אהבתי

  1. הם עסק כלכלי, הם בעניין של עשיית כסף. זו זכותם ובעיקרון זה בסדר, אבל
   לצערי הם עושים את זה בחזירות מגעילה ונוהגים בחמדנות ולפעמים ברשעות.
   הממשלה שלנו יותר לטובתם מאשר לטובת האזרחים, לא מגבילה אותם ולא מרסנת את החמדנות שלהם, ולכן אין כמעט אף בן אדם רגיל מהשורה שאין לו מליונים בבנק שלא חש טינה ולפעמים אפילו שנאה, ובטח שחשדנות, כלפי בנקים, חברות אשראי ולאחרונה גם כלפי חברות סלולר.

   אהבתי

 8. יש אנשים שמקשרים בפוסטים שלהם ובתגובות לתחרות הזו, וזה נראה לי יותר כמו תוכנית ריאליטי ולא כמו רצון לתרום.
  אגב, כל הבנקים אותו דבר. לאומי אינו החריג.

  אהבתי

 9. אחרי שהתגברתי על הגועל הראשוני הגעילה אותי בעיקר העובדה שאם נכנסים לאתר שלהם אפשר לראות שאנשים דירגו את צער בעל חיים ועוד עמותות בסגנון לפני ניצולי שואה וכו’. אני יודעת שזה אופנתי עכשיו והכל אבל עדיין משהו ממש ממש לא בסדר עם אנשים

  אהבתי

 10. התופעה הזו עוד לא הגיעה אליי. ייתכן שמאחורי היוזמה הייתה כוונה טובה כלשהי, אבל עם כל הכבוד, תחרות לייקים זו דרך מטומטמת להחליט לאן לתרום. מה גם בסופו של דבר לא כל כך הרבה כסף עובר לעמותות (מיליון שקל שמתחלקים בין 50 עמותות! מה כבר עמותה יכולה לעשות עם 20,000 ש"ח?)

  אהבתי

 11. אוי כמה שאני שונא סוציאליסטים עיוורים!!
  הבנקים מגעילים.. עד כאן בסדר גמור, תעברי בנק ותתמכי בהפרטה אמיתית של הבנקים כך שייכנסו עוד שחקנים מהעולם (למשל CITIBANK האמריקאית לה סניפים בהרבה מדינות) והבנקים גם יזיעו, יצטרכו לחזר אחרינו, העמלות יירדו ובהתאם שכר הבכירים..
  לגבי העמותות: הן לא צריכות לקבל אגורה מהממשלה והן כן צריכות לשכנע אותי ורבים אחרים שצריך לתרום להם. העובדה היא שהרבה כסף מהמיסים הולך לעמותות מושחתות שאח"כ צריך מבקר המדינה לספר לנו כמה המנכ"לים שלהם מרוויחים.
  בעבר ה"גמילות חסידים" המופרטת כלשונך הייתה באמת מופרטת. איש כמתנת ידו ויכולתו (בעיקר ה"גביר"..) תרמו לנזקקים האמיתיים. לא היה קיים גוף שגזל בכח את הכסף מאנשים והעביר אותו למי שמצא לנכון.
  הסוציאליסטים שינו (הלאימו) את השיטה, שודדים את כלל האוכלוסייה ע"י מיסים דרקוניים ומעבירים את הכסף ל"מי שצריך".. לא פלא שקמות כל יום עמותות חדשות שחלקן באמת עושות עבודת קודש אבל זו לא החלטת הממשלה למי לתת את הכסף שלי אלא שלי בלבד..

  אהבתי

  1. המשך:
   מבחינתי סבבה שהבנקים מחזירים פרומיל ממה שהם שודדים אותנו ומי שאוכל את הלוקש ומתפעל מה"רוח הציונית" או ה"נדבנות" שלהם – בעייה שלו, לא חייבים להשתתף במשחק הבאמת דוחה. 

   אהבתי

 12. מה גם שחלק מהכסף יגיע לעמותות מגוחכות להחריד…
  ניקח לדוגמא את "מחשב נייד לכל מורה". אתם צוחקים עליי נכון?
  מסתבר שלא, וזוהי לא העמותה המגוחכת היחידה ברשימה הארוכה הזאת.
  יוזמה שיכולה להועיל אבל עושה רק רע.
  חבל

  אהבתי

 13. בתור אחת שחיו של דוד שלה תלוים בכסף הזה,אני יכולה להגיד לך בפה מלא-
  לא מעניין אותי הבנק שתרם,ולא מעניין אותי התוכניות ריאלטי המקומבנת הזאת.

  הכסף הזה הוא פשוט מתנה לעמותות האלה.
  וזה נורא חבל שאתם רואים את הצדדים השליילים.
  כל שקל מציל חיים.

  זה שהממשלה לא דואגת לזה לא אומר שאף אחד לא צריך לעשות את זה.

  אהבתי

 14. הבנק הוא ספונסר של תחרות תרומות לעמותות. איך זה שונה מלהיות ספונסר של משחקי כדורגל ("המדינה צריכה לממן אותם!") או הופעות מוסיקה ("המדינה!") או שידורי טלויזיה ("מ-ד-י-נ-ה!").
  את מאשימה את בנק לאומי ברמה הרדודה שהקמפיין שלהם מגייס תרומות. תחרות בין עמותות על מסכנות ועל יכולות שיווקיות היא באמת תחרות שפלה. אבל האשמה מוטלת על החברה שלנו, שמחפשת אחרי ריגושים רדודים, ולא מתעניינת בזולת הנזקקת.
  את בנק לאומי אפשר רק להאשים בגאוניות. הם יודעים מה מושך את הציבור ואיך לעשות פרסומת טובה, והפעם הפרסומת הולכת למטרות טובות. אז אוקיי, הם מחלקים כסף רק כדי שנחבב אותם, אבל זה יותר טוב מלהשיג את המטרה הזאת באמצעות דוגמניות, מפורסמים, אנימציות, ג’ינגלים, סופרלטיבים, או כל צורה אחרת שעוקפת את שיפור המוצר. כלומר, יש לך הרבה מאוד שיטות לצאת נגדן לפני שאת תוקפת את זאת.

  אהבתי

  1. הלו קפלוט שחי/ה בסרט!
   כל עוד המדינה מכריחה אותי לבטח את הבריאות של הילדים (בביטוח לאומי ובמס בריאות אם עוד לא ברור) שלי ואחרכך מתנערת מחובתה, מותר לי לדרוש ממנה את מה שלדעתי מגיע לי.
   אם הייתי מבטחת רכב וחברת הביטוח היתה מסרבת לשלם לי ומשתמשת בתירוץ הקלוש של "למה אני צריכה לשלם למסכנים שדפקו להם את הרכב" הייתי מתרגזת פחות, כי זה רק רכוש.
   כשזה מגיע לבריאות של הילדים שלי, אני עולה באש!
   נראה למישהו הגיוני שאני צריכה לעורר רחמים בשביל לקבל משהו ששילמתי עבורו?
   איפה נשמע דבר כזה?
   עוד לא ראיתי שמתנהגים ככה ללקוחות בסופר! "קודם תשלמי, אחרכך נעשה תחרות ריאלטי ובסוף, אם תהיהי מסכנה מספיק, ניתן לך את הלחם ששלמת עבורו"….
   ממש לא!

   אהבתי

 15. הם פשוט מרוויחים פרסומת. ואני שונאת צביעות.
  אנשים העבירו אליי את הקישור. לחצתי.
  לא הצלחתי לצפות באף סרט, אבל כן הצלחתי לצפות בפרסומות של הבנק.
  והרגיז אותי שככה עבדו עלי.

  אהבתי

 16. אני איתך ובכל ליבי.
  אולי אני לא מסכימה עם חלק ממה שאמרת אבל ברור לי למה התכוונת ומה דחף אותך לשפוך את הג’יפה הזאת שהרגשת.
  אותו בחילה בדיוק גורמת גם לי להחנק בכל פעם שבה אני מקבלת מייל מעמותת "קשר" (שדואגת לבת החירשת שלי יחד עם עוד ילדים חירשים בארץ) שבו הם אומרים לי במפורש אבל במילים עדינות יותר, משהו כמו "גם אנחנו נגעלים אבל נחייך עד שנקבל את הכסף ונקיא אחרי שנקנה עוד מכשירי שמיעה לילדים חירשים"

  אהבתי

   1.  את יותר!
    ואגב, המיליון שקל האלה הם גרושים בשביל בנק לאומי, יפה שהם תורמים אבל למה לאלץ את העמותות להפיק סרטים ולהתחנן?

    אהבתי

 17. מזל"ט.את שוב במועדפים.

  מישהו במערכת ישראבלוג קורא אותך קבוע,נראה לי. 🙂 את שם כל שבועיים לאחרונה…

  ובבוקר דיברו על זה,אגב, ברדיו, על הריאליטי הנ"ל.

  אהבתי

  1. אין לי מושג למה הם בוחרים בי כל פעם, ותמיד זה בפוסט הכי פחות מושקע שאני כותבת סתם, בלי יותר מידי מחשבה, יורה אותו בגלל קריזה רגעית.
   גם אני שמעתי את התוכנית ברדיו ושמחתי לשמוע שכיוונתי לדעתה של עירית לינור שאני מאוד מעריכה ומחבבת.
   האמת זה מחמיא אבל לפעמים גם מעיק.
   המון מגיבים לא מוכרים והמון עבודה לענות לכולם.
   פעם בכמה חודשים מספיק לי לזכות בכבוד הזה.

   אהבתי

 18. בקשר למה שכתבת על "הממשלה הלא מתפקדת" – המגזר השלישי מתוקצב חלקית על ידי הממשלה וטוב שלא יותר מכך. בכלל השאיפה של עם צודק ושוויוני היא להגדיל מאוד את העשייה המגזר הראשון, על חשבון צמצום המגזר השלישי. רק ככה נגיע לחברה מתוקנת. למידה שטחית ביותר של הנושא תבהיר לך שכתבת כאן הרבה שטויות.
  פוסט ברמה מאוד נמוכה שנכתב על ידי ילדה מתלהמת שלא מבינה כלום בכלכלה ותגדל להיות טוקבקיסטית מן המניין. אלוהים יודע איך הוא הגיע למומלצים.

  אהבתי

  1. למה הכוונה המגזר השלישי?
   אם כוונתך לאנשים עניים שלא מרוויחים די כסף להתפרנס אז לדעתך כדי שנהיה חברה צודקת הם אמורים למות מרעב?
   אם זו דעתך אז אני מעדיפה שיקראו לי ילדה מתלהמת למרות שאני בת 54 ולא רק שאני לא כותבת טוקבקים אני גם לא קוראת בהם.
   ואני גם לא מגיבה אף פעם בלי להזדהות כראוי, אז טון קורה מבין עיניך חסר שם יקר ומנומס שלי.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s