מייל שנשלח אלי הבוקר

הגיעו מים עד נפש: מרי אזרחי
לא ייתכן שכעם אחד, ניתן לצמרת לצאת הפעם "בזול" מתוצאות התנהגות מזלזלת רבת שנים, באזרחים.
לא ייתכן שעכשיו יזרקו את כל האשמה על שני ילדים טפשים שלא כיבו מדורה, לא ייתכן שניתן להנהגה שלמה להסתתר מאחורי גבם של ילדים.
כמה מכם לא כיבו מדורה עד הסוף , לפחות פעם בחייכם? כמה זרקו סיגרה בוערת מרכב נוסע?  התרשלות היא אסון, אבל אין בזה לנקות את ההנהגה מאחריותה.
לא ייתכן שאנחנו, כל תושבי המדינה, נהיה אזרחים סוג ב' וכל המשאבים המגיעים לנו ייעלמו בכיסי יחידים, עמותות עלומות, מגייסי קולות ועושי דברם של "מנהיגינו".
לא ייתכן שניתן שיקרה שוב שחייהם של 41 איש יאבדו בתופת, בשל כל השיקולים הלא נכונים של הקצאת משאבים.
אנחנו חיים לא פחות ולא יותר- במדינת ישראל, במקום היחיד בעולם שצפוי בכל רגע להתקפות טילים שיגרמו לשריפות שלא ניתן לאמוד. ואנחנו יכולים היינו, ברגע כזה, להיות ללא מערך הכיבוי המשוכלל ביותר בעולם!
הייתכן????
אלי ישי – פשעך גדול במיוחד – אם התרעת והתרעת ולא נעשה דבר. כי לאברכים דאגת בזמן הזה. 100 מליון שקל שהם יעלו לנו היו מצילים את חיי 41 הקרבנות.
ממשלת ישראל – לא היה שר שלא דאג להיראות בתקשורת ב-4 הימים האחרונים ולומר דברי שטות נבובים – היכן אתם כשצריך לעשות את הדברים החשובים ביותר לטובת העם?
חברי הכנסת מכל המפלגות – מתי לאחרונה נקטתם בפעולה אמיתית להבטיח שהמחדל הידוע מראש לא יקרה? כולכם דואגים נפלא בכל ימות השנה לכיסכם ולכסאכם (אפילו עבור יחצ"ניכם היקרים בטירוף, אנחנו משלמים) ואנחנו שותקים.
איש בהנהגת המדינה אינו דואג בראש וראשונה לאזרחיה. טובת העם אינה עומדת על הפרק, לאורך כל השנים וכל הקדנציות. אנו נוכחים בזאת יום אחרי יום ושנה אחרי שנה ואנחנו שותקים.
אתם יושבים בנחת ויודעים שעוד שבועיים משכורותיכם יועלו אוטומטית – שוב, מכספנו, אנו – והכבאים, שעמלים בחירוף נפש ובגבורה עילאית, מביאים משכורות רעב לבתיהם, ואנחנו שותקים.

אתם דאגתם לעצמכם, בניתם לכם (לעשרות/מאות משפחות נבחרות) מקלט אטומי מפואר (שוב- מכספנו) וברוב יישובי הארץ אין מקלטים מסודרים ואין ממ"דים, ואנחנו שותקים.
כשקורה מחדל- ממציאים מס, (שאנחנו משלמים-שוב, מכיסנו) – בכיבוי שריפות מסוג זה- הנהגתנו מצטיינת!
ואנחנו שותקים
הזלזול בחינוך הדור הצעיר,(שוב- משאבים שלא מוקצים למטרות החשובות) אי השימוש במדיה, בעיקר  בטלביזיה, לחינוך לערכים הנכונים, כמו ללמד את כולם כיצד להיזהר באש, כמו שלימדו אותנו לא לקטוף פרח בר – גם אלה באחריות ההנהגה (האם זה עלה פעם בדעתך, שר החינוך?)
ואנחנו שותקים!
והרשימה ארוכה ארוכה ….
כן, גם אנחנו אשמים. אשמים בכך שכולנו מדברים בגנות המצב, אבל בבית, בסלון. כולנו , שצריכים להתייצב כאיש אחד – וזה כוח גדול בהרבה מכוחה של ההנהגה – ולצאת בנחישות נגד כל העוולות – עד היום לא עשינו זאת.
אני קוראת לכולללללללללם ( וזה אומר להעביר גם את דברי במיילים ובתקשורת)   להגיב. אם אכן, איני טועה וההסכמה היא גורפת – אין לי ספק שיהיה לפעולתנו המשקל הנכון.
ובמקום זה – עוד קריאה אחת – אני חיפאית. תושבי דלית אל כרמל ועוספיה הם חלק בלתי נפרד מחיינו. אנשים נפלאים, משלנו, אוהבי אדם ושכנים נהדרים. ההסתות הפרועות והגזעניות נגדם ראויות לכל גינוי. רוע לב ובערות אין להם מקום בתוכנו. עלינו לאמץ אותם ללבנו ולבקש סליחתם.
סליחה!

24 תגובות בנושא “מייל שנשלח אלי הבוקר

 1. מסכים לחלוטין עם כל מילה ומילה.
  אבל לצערי, לעם מטומטם מגיע שליטים מטומטמים ואין לי ספק שהממשלה הרעה הזאת תיבחר פעם נוספת בבחירות הבאות.
  הלואי ואתבדה.

  אהבתי

  1. אני חושבת שאקלים ארץ ישראל לא משפיע טוב על המח היהודי. תוצאות הבחירות בשנים האחרונות הם הוכחה לכך.
   אין לי הסבר אחר לטמטום ששורר פה.

   אהבתי

 2. שלי יחימוביץ’ וניצן הורוביץ הם התקוה היחידה לדעתי בכנסת שלנו. הם גם יסכימו עם המכתב הזה אני חושב.
  הלואי ואנשים יפקחו עיניים בעקבות האסון הזה. הלואי.

  אהבתי

 3. אני התווכחתי עם אמא שלי, שהחליטה משום מה שהערבים לא שולחים עלינו טילים אלא מעלים אותנו באש
  ובכלל אם זכור לי טוב חלק מתושבי דליית אל כרמל ועוספייה, הם דרוזים
  לא שזה משנה לי
  הדו קיום תמיד היה קיים שם בצורה טובה
  למה להיכנס בהם?

  אשמתה של מדינת ישראל
  והאנשים שעומדים בראשה
  אין תירוצים פה!
  נכון שברגע שהיה צריך חומרי כיבוי והכל דאגו
  אבל מי נושא באחריות?

  אלי ישי עולה לי על העצבים עם התנהגותו החלקלקה וניסיונות הטיוח שלו
  אם היה אכפת לו ממצב הכבאות בארץ כמו שהיה אכפת לו מהאברכים סביר להניח שהמצב לא היה כל כך נוראי

  הבעיה שלנו, שנבחרי הציבור שלנו קודם כל דואגים לעצמם ולביתם ורק לאחר מכן לציבור שבזכותו הם נמצאים בתפקידם

  אהבתי

  1. השריפה בכרמל היא כנראה תאונה או רשלנות אבל מיד אחר כך היו יותר מידי שריפות, אחת ממש מתחת לבית שלי, זה כבר היה מוגזם.
   לא יודעת כבר מה לחשוב. בכל מקרה בטוח שנבחרי הציבור הדפוקים שלנו לא יועילו בשום דבר ורק יסבכו ויעיקו עוד יותר.

   אהבתי

 4. רוח הדברים נכונה  וכואבת והזלזול מרגיז
  אלא שאני מסרב להטיל אשמה רק באלי ישי
  זה פופוליסטי מידי להטיל עליו את האשמה
  כחילוני גם אני לא מת על העובדה שהוא עושה יותר עבור  בוחרי ש"ס ופחות מידי לאחרים ושהוא מרכז את מרצו  בנסיון לגרש ילדי עובדים זרים
  אבל  הוא לא היחיד בפאשלה הענקית הזאת
  ואם צריך לעשות מרי אזרחי,מוזר שנזכרו עכשיו ולא ב10 שנים האחרונות כששר פנים אחרי שר פנים ביחד עם שרי האוצר ממשלות קודמות זלזלו   בבקשות של הכבאים לציוד ולכסף
  איפה היו כל אלה שעכשיו רוצים לעשות מרי אזרחי אחרי מלחמת לבנון השניה?
  איפה הם הם היו לפניה? מה קרה להם עכשיו שהם נזכרו  לצאת בהכרזות על מרידות כאלה ואחרות

  אהבתי

  1. ברור שבסוף לא יקרה כלום, סתם דיבורים והוצאת כעס, האסון קרה במשמרת של אלי ישי אבל זה התחיל הרבה לפני שהוא הגיע לממשלה ויימשך גם הרבה אחריו.
   אין לי מושג מה לעשות כדי לתקן את זה

   אהבתי

 5. צודקת לחלוטין. תחושת הגועל האופפת מההנהגה. עצוב שלא באמת יש אלטרנטיבות לממשלה או כנסת ששמה על מישהו.

  מה הדבר שבאמת יכול לנקות את מצפוני על השתיקה הזאת, הציבורית? מה באמת צריך להיעשות? הפגנות כבר היו. מה ישנה פה משהו באמת??

  תאמרי ואעשה. אם יש כזה.

  אהבתי

  1. לדעתי צריך לשנות את שיטת הבחירות אצלנו, בגלל נוצרו עיוותים ומפלגה קטנה יכולה לסחוט הטבות לציבור שלה ולקפח את רוב הציבור.
   וצריך כמובן ללכת לבחירות ולהצביע, לא להיות אדישים.
   הם המשרתים שלנו וצריך להשגיח עליהם ולא לשקוע בשאננות.

   אהבתי

 6. אני לא מתלהבת מהטון המתלהם,  למרות שיש במכתב הזה גם טיעונים נכונים.
  זה נכון שלהיתלות עכשיו באשמת ילדים שעשו שטות ונבהלו וברחו  –  זה במקרה הטוב מגוחך.  הילדים היו אולי הטריגר לשריפה,  אבל לא מעבר לזה.
  אני לא בטוחה שאלי ישי הוא האשם העיקרי  –  לכישלון היתום הזה
  יש הורים נוספים,  וצריך לדרוש תשובה קודם כל מראש הממשלה שאחראי לכל,  כולל למינוי השרים שלו.
  צריך גם לזכור שלאיתני הטבע היה תפקיד חשוב מאד בשרפה הזאת.  אפשר וצריך להתכונן לאסונות,  אבל ההצלחה בטיפול בהם לא מובטחת אפילו כשמוכנים מראש.
  המשך עוד רגע –

  אהבתי

  1. לכישלון הזה ולעוד כשלונות שממררים את חיינו בארץ יש אחראיים רבים.
   יש את החינוך הציבורי הגרוע שהולך ומדרדר, את מצב המלחמה המעיק ששואב מאיתנו כספים וכוחות ודם של אנשים צעירים, את הכלכלה שפורחת בעוד אנשים רבים נעשים עניים ואומללים יותר.
   לא חסרים מחדלים, השריפה בכרמל היא רק משל וסמל לכל הקלקלות במדינה.
   לדעתי צריך לשנות את שיטת הממשל והבחירות שלא משקפות את הרצון האמיתי של העם ובעיקר לצאת מהשאננות, ללכת לבחור, להיות מעורבים, להשגיח ללא הרף על נבחרי הציבור שנוטים לשקוע בכסאות ולשכוח שהם משרתי הציבור ושליחיו, לא אדוניו.
   המצב לא טוב אבל יש לנו בארץ אנשים נפלאים ורצון חזק לעזור ולתקן ולפעול לטובת הכלל.

   אהבתי

 7. סוף:
  לא מרי אזרחי אנחנו צריכים, אלא יותר אנשים טובים והגונים שיילכו לפוליטיקה. אם משאירים את הטיפול בהנהלת חיינו בידיים של אנשים בינוניים,  שלא לומר מושחתים  –  מקבלים תוצאות גרועות. הצרה היא שזה לא מקצוע קל, וגם לא פופולרי  –  יותר פשוט למתוח ביקורת מאשר להזיז דברים. גם סוג הביקורתיות המקובל אצלנו מרתיע רבים מלהיכנס לקלחת.  אז אולי עכשיו,  בתור התחלה,  אפשר לנסות להשתלט קצת על ההיסטריה הביקורתית:  לדרוש (ולקבל) תשובות אפשר גם בשקט,  זה לא חייב להתבצע באווירה של צימאון-לדם.

  אהבתי

  1. אני מסכימה איתך. השאלה היא איך יגיעו לפוליטיקה אנשים הגונים? המערכת הפוליטית כל כך נגועה שכל מי שנכנס אליה צריך איכשהו "להתברג" לתוך הנורמות והערכים המקובלים שם. ורוב האנשים ההגונים שהם משכמם ומעלה לא יכולים ולא מתאימים למערכת מסואבת כזו. אז נכון שיש שם כמה אנשים באמת הגונים. אבל אילו כנראה לא יגיעו יהיו ראשי ממשלה…

   אהבתי

   1. אבל הרי לא כולם צריכים להיות ראשי ממשלות.  יש אנשים שמוכנים להיכנס לפוליטיקה רק אם יובטח להם שתוך שנתיים הם ייבחרו לראשות הממשלה   –   וזה מגוחך.  יש מספיק מה לעשות בדרגים הנמוכים יותר.  ואם הרבה אנשים הגונים יילכו לפוליטיקה,  ולא רק אחד בעשר שנים,  אז גם ההתברגות שלהם פנימה יכולה לשאת  אופי אחר.

    אהבתי

   2. הבעייה היא שרוב האנשים האיכותיים לא מתאימים להתברג לתוך מערכת כזו. ולגבי ראשי ממשלה, אני פשוט חושבת שצריך להיות מנהיג איכותי שיוביל דרך עם חזון ראוי, אדם שהוא פחות עסקן פוליטי ויותר איש חזון ומעשה שמסוגל להשפיע ולסחוף אחריו אחרים.

    אהבתי

 8. איפה א’? איפה ש’? איפה מ’? נעלמו להן פתאום.
  האשמה הראשית היא התקשורת. לפני 15 שנה היתה ועדה שעסקה בנושא הכבאות ובראשה עמד האלוף לפידות ( כנראה בחרו אותו בגלל שמו…) ואח"כ ועדת גינוסר. איפה היתה התקשורת 15 שנה? מדוע נושא חשוב זה לא הועלה תכופות לסדר היום הציבורי?

  אשמה נוספת היא הכנסת והממשלה. מסתבר שכן פעל משרד הפנים לבצע רפורמה במערך הכבאות. היום יש אינטרנט, אז זה המסמך שפורסם לפני 5 שנים:
  <a href=http://www.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m01557.docwww.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m01557.doc<br />ובשורה התחתונה, הכל נפל בגלל כסף שמשרד האוצר התנגד לפנסיה ולזכויות של הכבאים, ואפילו התווכח על אורך המשמרות של הכבאים.

  אז שוב התקשורת במלחמתה הנמשכת בחרדים ובדתיים, מוצאת את אלי ישי אשם, אבל כפי שקראתי דווקא הוא העביר 100 מיליון שקל לכבאים.
  ודבר נוסף, האשמה נופלת גם על  הרשויות המקומיות. הן אחראיות ב-50% בתקצוב הכבאות, והיה בשנת 2005 חוב של 60 מיליון שקל של הרשויות שלא שולם לכבאים.
  למזלנו יש היום אינטרנט ואפשר לבחון את שקריה של התקשורת הישראלית.

  אהבתי

 9. איפה א’? איפה ש’? איפה מ’? נעלמו להן פתאום.
  האשמה הראשית היא התקשורת. לפני 15 שנה היתה ועדה שעסקה בנושא
  הכבאות ובראשה עמד האלוף לפידות ( כנראה בחרו אותו בגלל שמו…) ואח"כ ועדת גינוסר. איפה היתה התקשורת 15 שנה? מדוע נושא חשוב זה לא הועלה תכופות לסדר היום הציבורי?

  אשמה נוספת היא הכנסת והממשלה. מסתבר שכן פעל משרד הפנים לבצע רפורמה במערך הכבאות. היום יש אינטרנט, אז זה המסמך שפורסם לפני 5 שנים:
  <a href=http://www.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m01557.docwww.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m01557.doc<br />ובשורה התחתונה, הכל נפל בגלל כסף שמשרד האוצר התנגד לפנסיה ולזכויות של הכבאים, ואפילו התווכח על אורך המשמרות של הכבאים.

  אז שוב התקשורת במלחמתה הנמשכת בחרדים ובדתיים, מוצאת את אלי ישי אשם, אבל כפי שקראתי דווקא הוא העביר 100 מיליון שקל לכבאים.
  ודבר נוסף, האשמה נופלת גם על הרשויות המקומיות. הן אחראיות ב-50% בתקצוב הכבאות, והיה בשנת 2005 חוב של 60 מיליון שקל של הרשויות שלא שולם לכבאים.
  למזלנו יש היום אינטרנט ואפשר לבחון את המציאות.

  אהבתי

  1. אלי ישי העביר אבל הכסף לא הגיע, נעלם בין משרדים.
   ולהפיל על הרשויות המקומיות את הכבאות זה רעיון רע שהיה צריך לתקן כבר מזמן ולעשות רשות כבאות ארצית.
   ההזנחה וההתעלמות זה עניין שנמשך כבר שנים רבות.
   חבל שקרה אסון כל כך נוראי לפני שסוף סוף התעוררו.

   אין אשם אחד, זו הזנחה מתמשכת וחייבים לתקן אותה ומיד, מזג האוויר שגם בו חלק מהאשמה לא ישתנה בעתיד, להפך, יעשה קשה ויבש יותר.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s