קורעים את העיר, מבזבזים כסף ומאבדים כלב

אתמול קמנו מלאי מרץ ועזוז והחלטנו להזיז עניינים. נכון, ג'ינג'י ניסה למשוך לכיוון של טיול או בילוי, אבל חסמתי את הרעיון ביד חזקה, הודעתי לו שלא מטיילים עד שלא מילאנו את כל המשימות שממתינות לנו עוד מראש השנה, וצריך לקום ולעשות מעשה וראשית חוכמה – רשימה!

הכנו רשימה מפורטת ועמוסת סעיפים, אכלנו ארוחת בוקר טובה, לקחנו בקבוק מים קרים לאושש את עצמו כחום היום, ויצאנו לדרך.

ראשית אספנו מהמחסן למטה (בניגוד למוסך שגם הוא סוג של מחסן חלקי) שתי עגלות עץ שבנה עוד חמי ז"ל, ולמרות שהן לא כל כך יפות הן מוצקות וחזקות, ובעלות גלגלים, והן שימושיות מאוד ונחוצות ביותר במכון. אחר כך נסענו למכון, הורדנו אותן שם, שדדנו את קופת הכסף הקטן ויצאנו לדרך.

עצרנו בכל מיני מקומות שאין לי כוח לפרט, אבל המקום החשוב ביותר הייתה חנות למכשירי חשמל, שם רקם ג'ינג'י יחסי רעות עם מוכר צעיר וחביב אחד ששכנע אותו לקנות טלוויזיית פלסמה שטוחה כדי שנוכל להקרין למבקרים אצלנו דיסק שהכינה ברוב טובה המועצה לשיווק דבש.

אחרי שבדקנו שהדיסק שלנו נראה טוב גם על מסך 42 אינץ' רכשנו בעשרה תשלומים שווים לכל נפש טלוויזיה בגודל מזעזע שאמורה לעמוד על אחת העגלות מעץ ולהתנייד ברחבי המכון לפי הצורך והנוחיות. בעזרת המוכר טוב הלב גררנו אותה לרכב, ומשם דהרנו לחנות אחרת וקנינו בלי הנד עפעף עשרים כסאות מתקפלים במחיר מצחיק של 25 ₪ לכיסא (היה מבצע), ואחר כך צ'יפרנו את עצמנו בצמד כריות מסיבי הולופיל משובחים כי הכריות הישנות שלנו כבר מתפוררות והיינו זקוקים לנחמה אחרי שגילינו שכדי לשכפל מפתח מהדלת החדשה שרכשנו לא מזמן צריך כרטיס פלסטיק מיוחד שאין לנו.

עצוב גם בזה נצטרך לטפל באיזה שלב.

בדרך הביתה צץרץ התקשר וביקש שנביא לו משהו טעים לאכול. עצרנו בסטופמרקט ביגור, קנינו לילד קובה חמה מהמזנון שמוכר אוכל ביתי, ואחר כך הזמנו את עצמנו לארוחת צהרים. נכון הכיסאות שם לא היו נוחים, וכלי האוכל היו חד פעמיים, והשולחן עשוי פורמייקה שרוטה, ולא הייתה שתייה, אבל המחיר היה זול מאוד, והאוכל היה בטעם ביתי מוכר ולא כל כך טעים – הרגשנו כמו בבית.

לרוע המזל ג'ינג'י התעקש לנגוס פלפל חריף וכמעט נחנק, מאחר ולא היו שם מים והתור לקולה היה ארוך ואיטי דהרתי לאוטו, מתעלמת מהחום ששרר במגרש החנייה, והבאתי לו את המים שנשארו בבקבוק.

אני עוד אזכיר לו את זה בבוא יום פקודה.

בדרך הביתה אמרתי לו שאם נפתח את הטלוויזיה החדשה בבית צץרץ יתקשה להיפרד ממנה, אבל הוא התעקש כי במכון עדיין אין מנעול רציני, ובכל זאת זו טלוויזיה שעולה מעל שלושת אלפים ₪. בהתחלה נבהלנו מהאזהרה שצריך טכנאי לחבר אותה לממיר, וקצת היססנו אם להוציא אותה מהקופסא, אבל בסוף לא התאפקנו ושלפנו אותה מקופסת הקרטון הענקית והשטוחה שנראית כמו מיניאטורה של הכותל המערבי, חיברנו לד.וו.די. ראינו כי טוב ובעזרת צץרץ, המומחה שלנו לנושאים טכניים, חיברנו אותה לממיר, וראינו כי עוד יותר טוב – בלי כוונה קנינו אחלה טלוויזיה!

צץרץ התחיל להסביר לנו כמה טיפשי להביא דבר כזה יקר וגדול למכון, ולמה המבקרים שלנו ירגישו נוח יותר עם טלוויזיה קטנה, הוא מוכן לנדב את הטלוויזיה מהחדר שלו תמורת המפלצת החדשה.

הסתכלנו זה על זה ושנינו התפוצצנו מצחוק ואמרנו לו שישכח מזה אבל בינתיים, עד שנתארגן, שיעשה חיים.

אחר כך הלכנו לנוח, ואז הגיע עוגי, מבואס ושבו"ז אחרי שבועיים מפרכים של שמירות בצבא, ואפילו הספיק לאכול קצת קובה שצץרץ עוד לא גמר לפני ששם לב שהכלב נעלם.

הכלב שלנו כבר נעלם לאיזה יומיים בתחילת השבוע בגלל כלבה מיוחמת. היינו בטוחים שהוא שוב חזר לתעלוליו, אמרנו לעוגי המודאג שהוא בטח יחזור בקרוב, ושכחנו מכל העסק.

בינתיים היו לנו די והותר עיסוקים ובעיות, ורק היום, אחרי שג'ינג'י ועוגי חזרו מהמכון, עייפים אחרי שפינו סופית את המכון הישן ושטפו אותו התברר שהכלב שלנו ננעל איכשהו אתמול במחסן למטה, ובזמן שהתרוצצנו בכל רחבי המפרץ, בזבנו כסף כאילו אין מחר, והאבסנו את עצמנו באוכל המסכן היה תקוע לבד במחסן.

אין לי מושג למה הוא שתק כשיצאנו היום בבוקר לעבוד – אני שטפתי את המקום החדש ואחר כך נסעתי להביא את לילי שעיקמה את אפה, אמרה שהטלוויזיה החדשה גדולה מידי ולא מוצאת חן בעיניה, ונתקעה מולה בלי לזוז, בעוד אני מנסה להבין מה הבעיה של המדפסת שלי ולמה היא מהבהבת באדום ומסרבת להדפיס – כל אותו זמן הכלב המשונה הזה שתק ולא השמיע קול. רק אחרי שעוגי חזר בצהרים עם ג'ינג'י ועם בקבוק בירה לשניהם הכלב התחיל פתאום לנבוח, ורק אז הם הבינו איפה הוא והלכו לשחרר אותו.

מסכן, הוא היה צמא ורעב, שתה המון, וזלל את שני חתיכות העוף שנתתי לו כדי להקל על נקיפות המצפון שלי, ואחרי שהתאושש ניסה שוב לברוח החוצה, לבקר את אחת החברות שלו. מזל שצץרץ שם לב והחזיר אותו הביתה.

יש לפנינו שלושה ימי חג שהמכון יהיה פתוח בהם וזה אומר שאנחנו נעבוד כשכל עם ישראל יחגוג ויטייל ומהשבוע הבא סוף סוף שקט, ואני מקווה שגם סימנים של חורף.

30 תגובות בנושא “קורעים את העיר, מבזבזים כסף ומאבדים כלב

 1. אין אצלכם רגע דל.. או סקנדל או פסטיבל
  בכל זאת נעים לקרוא שנוצרת אצלכם שגרה מבורכת
  מקווה שיהיה לכם חג מוצלח מבחינת המבקרים במכון
  ואני מסכימה עם צץ רץ. תנו לו ת’טלוויזיה החדשה וקחו את הישנה למכון
  היא מתאימה יותר לעגלות..

  אהבתי

 2. כמה תובנות:
  1. הכלב נבון, דאג לא לבזבז את כוחו על שטויות, והתרכז במשימת החילוץ רק לאחר שהבין כי יש סיכוי לכך עם חזרתכם הביתה
  2. ניוד טלויזיה גדולה על עגלה במכון – מתכון לאסון – זרוע המחברת לקיר בנקודה אסטרטגית , ומאחר וראיתי את המכון בתמונות השיפוץ, כנראה באמת גדול מדי – ניתן לבצע "החלפות" עם טלויזיה ביתית קטנה יותר
  3. הילדים שולטים בטכנולוגיה טוב יותר ממה שנצפה בכל עת

  חג שמח, צורבת יקרה…

  אהבתי

  1. תודה על התובנות, ואגב, כתבתי עגלה אבל למעשה זה שולחן טלוויזיה שנבנה במיוחד למטרה זו. חמי ז"ל שהיה נגר גם חיבר לו גלגלים קטנים לסייע לנייד אותו.
   הוא יציב ומוצק כמו שרק אבא של ג’ינג’י ידע לבנות.
   כמה חבל לי שהוא לא זכה לראות איך התקדמנו עם התחביב הצנוע שלו ועוד יותר חבל שהילדים לא רוצים להמשיך לעסוק בדבוראות.
   אולי בעתיד הם ישנו את דעתם.

   אהבתי

 3. איזה יופי…
  האופטימיות שופעת…
  לפעמים מפתיע להיות פולניה… הא?

  הכלב לא נבח כי הוא ביקש לשמוע את כל הרכילויות בלי שתדעו שיש אוזן צופיה… רק כשהגיעו הבירות הוא הבין שהדיבורים הסתיימו והוא נבח.

  אהבתי

 4. כל הכבוד לך שהצלת את חיי הג’ינגי’. מגיע לך צל"ש.
  מזל טוב על הטלויזיה. מעניין מי בסוף ינצח, הילדים או אתם…

  אני מתה לקרוא פוסט על הקונים שלכם, אולי אזהה את עצמי, למרות שעוד לא הייתי אצלכם. חשבתי בביקור הבא בצפון, אבל אם אתם רק פתוחים בשבת ובחגים זה יהיה בעיה בשבילי להגיע.

  אהבתי

  1. בינתיים הילדים נצחו, הטלוויזיה החדשה והענקית חולשת על הסלון ובמכון יש אחת קטנה שמספקת, נכון לעכשיו, את מי שרוצה לצפות בה.
   כנראה שבעתיד נזמין קבוצות מטיילים גדולות יותר ואז לא תהיה ברירה הטלוויזיה הגדולה תעבור דירה.
   ואנחנו ממש לא מתעקשים לפתוח בשבת ושישי, למעשה היינו מעדיפים לנוח כמו כולם אבל מה לעשות שרוב עם ישראל מטייל דווקא בסוף השבוע?
   אם תודיעי לי מראש מתי את מגיעה אשמח לקבל את פניך, בין כה וכה אנחנו שם כמעט כל יום כי זה מקום העבודה שלנו מעכשיו וחוץ ממכירה יש עוד המון מה לעשות שם.

   אהבתי

 5. נשמע שהימים שלכם עמוסים למדיי
  בעבודה (קניות לפעמים) ומשפחה

  לגבי המדפסת, בדר"כ שהיא מהבהבת זה אומר שיש לה בעיה כלשהי
  בדר"כ לכל דגם יש את הכפתורים שלו, אבל בדר"כ זה אומר על: נגמר הדיו/טונר, יש דף תקוע (יכולה להיות גם חתיכה מניאטורית שצריך להוציא עם פינצטה – במיוחד במדפסות של HP). במדפסות חדשות שיש צג בדר"כ כתוב מה הבעיה

  אהבתי

  1. לקח לי קצת זמן להבין אבל כנראה שנגמר הדיו.
   למה הדיו יקר כל כך?
   זה פשוט מזעזע
   ועכשיו אני נאבקת עם המחשב שלא נותן לי להוריד נגן מיוחד כדי שאוכל לצפות בסרטים של יו טיוב.
   אני חוששת שהאנטי וירוס שלי אשם בזה, הוא יעיל מידי

   אהבתי

   1. הדיו, טוב זה תלוי בסוג המדפסת
    בדר"כ דיו למדפסות HP הוא הכי יקר – כל כך יקר שלהחליף דיו זה עולה כמו לקנות מדפסת חדשה
    למדפסות אחרות הוא במחירים הרבה יותר סבירים
    אם זה טונר (זה למדפסת לייזר) המחירים של זה אף פעם לא זולים במיוחד.

    האנטיוירוס שלך לא אמור למנוע ממך לראות סרטים ביוטיוב
    הכי הרבה זו איזו אופציית אבטחה באקספלורר
    בדר"כ כל מה שאת צריכה זה נגן פלאש זה מה שהוא מבקש להתקין

    אהבתי

 6. אני שואלת את עצמי איך תצליחו לשכנע את הילד לוותר על הטלוויזיה…
  אגב, זה אומר שכשכולם עובדים אתם נחים? כי אם כן זה יוצא עסק לא רע

  אהבתי

  1. לצערי זה לא מדויק, אנחנו עובדים כשכולם נחים ומבלים וממשיכים לעבוד גם כשכולם חוזרים לעבודה. פה ושם חוטפים איזה יום חופשי אבל בקושי רב.
   באמת מוזר אבל ככה זה יוצא.

   אהבתי

 7. קראתי במכה את שלושת הפוסטים האחרונים.  אני חושבת שזה נורמלי לגמרי לא לעבור לסדר היום אחרי התפרצות.  זה לא קטנוני ולא נטרני.
  והנה ההוכחות שלי:
  <a target=_blank href="http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3406599,00.htmlhttp://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3406599,00.html">http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3406599,00.html<br />
  אם הג’ינג’י שלך קורא, תני לו שיקרא גם.

  תתחדשו על הטלוויזיה ומקווה שהרווחים יצדיקו אותה.  מצפה בכליון עיניים לשמוע את דעתך עליהם, במיוחד דרך הכתיבה הכנה והפתוחה שלך.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s