לא מעוקצכן ולא מדבשכן

הבוקר קמנו, ג'ינג'י ואני והתחלנו לפתור בעיות – ראשית עניין החוזה על המכון החדש שכבר נגרר מעל ומעבר ואי אפשר יותר. שיחה קשה עם הממונה על העניין וקצת צעקות ואני מקווה שזה יסתדר סוף סוף.


אחר כך בירור לגבי הסלולרי שרצינו ואי אפשר להשיג כי המקום היחיד בחיפה שהיה בו מכשיר כזה מכר אותו רק הבוקר, ורק אלוהים יודע מתי, אם בכלל, יהיה להם אחד חדש. הנייד החדש שלי אחרי שיקול דעת מעמיק החלטנו שאם לא הוא אז נקנה אחר, אבל אני חייבת נייד כי שלחתי יותר מידי קורות חיים עם מספר הסלולרי שלי, ואי אפשר שיתקשרו ולא ישיגו אותי. החלטנו ופעלנו וזהו, כבר יש לי נייד חדש.


ראשית הלכנו לחברת הסלולר שאני עדיין מנוייה אצלה והם ביקשו סכום מזעזע על הנייד הכי פשוט שלהם. 900 ש"ח על נייד דור שני בלי שום דבר חוץ מזה שהוא סליידר, כאילו, זה מה ששווה כל כך הרבה כסף?


הצחקתם אותי!


לא שאני צריכה שהנייד שלי יהיה גם מצלמה וכולי, אבל למה כל כך הרבה כסף על מכשיר דור שני שאין בו כלום בעצם?


ברוב טובם הם עוד פורשים לי את התשלומים, כלומר, קושרים אותי אליהם לשלוש שנים, ורוצים מיד להוסיף לי כל מיני מבצעים מאוסים שאמורים לחסוך לי כסף, אבל כפי שכבר נוכחתי תמיד עולים יותר מהמובטח.


שלא יספרו לי סיפורים, הרי כבר שמענו עליכם ועל התחמונים שלכם.


אמרתי למוכר הנחמד (הם תמיד נורא נחמדים) שאני מאוד מודה לו, אבל איבדתי את האמון בחברות הסלולר – אני  לא עושה יותר עסקים אתם, שלום ותודה.


הסתלקנו משם לקריון, ובדוכן קטן קניתי נייד פשוט ונחמד ב- 250 ש"ח ששילמתי מיד, במזומן, ועוד קיבלתי אחריות לשנה.


ברגע שנגמר לי החוזה עם סלקום אני עוברת כמו הבן והבעל לטוקמן, לא רוצה לקבל יותר חשבונות סתומים שיש בהם כל מיני סעיפים מוזרים שאף אחד לא מבין, ולא רוצה לתת יותר לגזלנים האלה גישה חופשית לחשבון הבנק שלי.


אני שונאת את האופן בו הם מנסים לשכנע אותי בחלקלקות לשון שאם אכנס לאחת התוכניות שלהם זה יעלה לי פחות, פעם האמנתי וחשבתי שהם לטובתי אבל נוכחתי לדעת שלי זה תמיד עולה יותר, ושהם נותנים גישה חופשית לחשבון שלי לכל מיני עלוקות שעלק נותנות לי שירותים שלא ביקשתי. נמאס לי שאני אף פעם לא יודעת כמה כסף ירד לי ועל מה. לא תודה, לא מעוניינת, לא רוצה לתת להם יותר לעשות ככל העולה על רוחם בחשבון הבנק שלי. כשזה נוגע לחברות סלולר, אשראי ובנקים אני הולכת לפי הכלל – לא מעוקצכם ולא מדבשכם.


מהרגע שאנתק אתם את הקשר, בסוף השנה אינשאללה, חשבון הטלפון שלי יהיה בשליטתי ולפי היכולות שלי. יותר לא יהיו חשבונות ארוכים וחסרי פשר והפתעות לא נעימות בסוף כל חודש.


לקח לי הרבה שנים להפסיק להיות תמימה ונותנת אמון עיוור במוכרים חביבים, בחיים אני לא אחתום יותר על חוזה ארוך ומלא סעיפים ואותיות קטנות שאף אחד לא מבין ולא קורא. נכוויתי ברותחים ועכשיו אני נזהרת בצוננים ואני לא חושבת שאני היחידה בקטע הזה – חברות הסלולר יגלו שהן יצטרכו לעשות מאמצים גדולים מאוד כדי להחזיר לעצמן את האמון שהם איבדו בעבור חופן שקלים.


נכון, חבל שאין לי מכשיר שתואם את הדיבורית ברכב אבל מצד שני אז מה? מי מת? אני לא רופאה שמצילה חיים, מי שדחוף לו לדבר איתי שיתאפק ויחכה עוד כמה דקות עד שאני אעצור בצד ואדבר איתו.


חייתי המון שנים בלי טלפון סלולרי ואני בטוחה שחיי ימשכו בלי שום בעיות גם אם לא אהיה צמודה אליו כל דקה משעות היום.


אחרי שפתרנו בקלילות את בעיית הנייד טיילנו קצת בקיריון ושוב הגענו למסקנה שאנחנו לא אוהבים מקומות כאלה. נכון, ממוזג ומרווח, אבל גדול ועמוס מידי, יותר מידי אנשים, המון חנויות, רעש, ומבחר גדול מידי מכל דבר. די מהר אני מרגישה שעמוס ודחוס לי מידי ואני רוצה אוויר צח.


לפחות הספקתי, לפני שאיבדתי את הסבלנות, לקנות במבצע את הדיאודורט החביב עלי שחיפשתי נואשות כמה שבועות. אני יודעת, יש מבחר עצום אבל אני נאמנה לחברה בשם ROOTS שהמוצרים שלה די נדירים, אולי כי הם איכותיים בלי לקרוע את הקונה במחיר? עד שיצאתי מהחנות עם שלוש רולאון במחיר המגוחך של 10ש"ח לאחד הספקתי להתווכח עם מוכרת עקשנית שרצתה לדחוף לי כרטיס מועדון, ובדרך החוצה הצלחתי גם לקנות לצץרץ ארנק עור קטן ומשובח במחיר מצחיק, כי נמאס לי לראות את הארנק הבלוי והמשופשף שהוא מסתובב איתו, ויש לו עוד מעט יום הולדת.משם הגענו חיש ל'לין' ועברתי בדילוג קליל מרופאה אחת לשנייה בלי שום התנגשויות מביכות. מזל שהן היו באותה קומה, דלת מול דלת. הריאומטולוגית שלי – גברת צעירה ומיוחדת במינה – זימנה לחדר גם את הממונה עליה שהיא גם ריאומטולוגית, אבל מבוגרת ומנוסה יותר כדי שהן יודיעו לי, אחרי בדיקה קפדנית והתייעצות מלומדת, מה שידעתי לבד, ולא כי אני מומחית כזו גדולה, אלא כי בניגוד להן אני גרה בתוך הגוף שלי ואני מכירה אותו כבר די הרבה שנים. כמו שחשדתי הדלקת פרקים חזרה וצריך לעשות משהו כדי להרגיע אותה, היא עוד לא חזקה כמו שהייתה פעם, כשרק התחילה, אבל המצב שוב לא מזהיר.


הן החליטו להוסיף לי עוד תרופה אחת שעוד לא ניסיתי, והרגיעו אותי שלמרות שנשברה לי הרגל אין לי אוסטיאופורוזיס. יפה מצידן אבל אחרי שקיפצתי כמה חודשים על רגל אחת בלבד ולא קרה לה כלום כבר הבנתי את זה לבד.


בקיצור, מצבי לא נורא, אני לא ממש בריאה, אבל היה יכול להיות גרוע יותר. אני צריכה להקפיד לקחת את התרופות, לנוח הרבה, לא להעמיס על הגוף שלי כשהוא מבקש מנוחה, ולהחזיק מעמד עד מאה ועשרים, לא צריך יותר מזה.


ג'ינג'י העיר כשחזרנו הביתה שאולי זה שאני מובטלת זה לטובה, כי ככה אני יכולה לעבוד בקצב שלי ולנוח מתי שאני רוצה, מה שלא יכולתי לעשות כשהיה לי בוס על הראש, יש בזה משהו.


קצת מדכא אותי לראות איך אחרי גיל חמישים הגוף מפסיק לאט לאט לתפקד וכל התפקודים הגופניים מתדרדרים ודועכים. נכון, יש תרופות ויש מה לעשות, אבל אף אחד לא יודע איך לעצור את הזקנה שמתגנבת אלינו עם הזמן וכובשת כל חלקה טובה. אני מקווה שהראש והמוח ילכו אצלי אחרונים. מילא עייפות ומוגבלות גופנית, קמטים ושיבה, אבל אם גם הראש לא עובד אז באמת שאין טעם להמשיך לסחוב.

73 תגובות בנושא “לא מעוקצכן ולא מדבשכן

 1. יופי. הנייד קיבל בעלעבית כמו שצריך. הפתרון לשימוש בנהיגה – אם יש הרבה שיחות בדרך- זה לקנות בלותוט או שהשד יודע איך כותבים בעיברית. מחברים לאוזן ואפשר לנהוג. אבל יותר עדיף זה לעשות כפי שהחלטת.
  כשגילי התקדם כל גופי אומר שירה. אבל אני נוהגת להתמודד פרה פרה..
  לדלקת הפרקים עושה לי טוב חמי טבריה. או ים המלח. אבל לא טבילה חד פעמית אלה לרחוץ כמה ימים רצופים ובא לציון גואל.
  והקניונים, סוף סוף אני מכירה מישהיא שטעמה כטעמי. אני חולת שווקים ושנאת קניונים.

  אהבתי

  1. אחרי פחות משעה אני מרגישה שהראש שלי מתחיל לזמזם ויש לי סחרחורת ובחילה, אני מאבדת את הסבלנות ורוצה רק שקט ואוויר.
   סוג של ורטיגו קניונים

   ובאמת, אני לא אשת עסקים ולא רופאה, אפילו לא עורכת דין, מקרי חירום נדירים מאוד אצלי ואני גם לא מסתובבת כל כך הרבה בדרכים, הכל יכול לחכות עוד קצת. עדיף שאנהג מרוכזת ואדבר כשאני לא בתנועה.
   הכי בריא לכולם.

   אהבתי

 2. למיטב ידיעתי חברות הסלולר לא אמורות לקשור אותך בחוזה ל-3 שנים.
  זה נגמר !!!
  החוזה ללקוחות פרטיים הוא מקסימום 18 חודש..
  עשית בשכל שקנית טלפון משלך וחסל סדר חוזים

  גם לי אין דבורית באוטו. אני משתמשת בדיבורית ניידת שמתחברת ישירות לאוזן וגמרנו עם כל הסיפור…

  לגבי הירידה במצב הגוף עם הגיל וכו’. פה אני ממש לא מסכימה אתך. נכון שיש דברים שלא תלויים בנו אבל אם שומרים על אורח חיים שיש בו פעילות גופנית קבועה ואכילה נכונה – זה משפיע מאד.

  אהבתי

  1. לא יודעת, לא רוצה שם עסקים אתם, אין לי אמון בהם ולא מוכנה לתת להם יותר גישה לחשבון בנק שלי.
   ואני חוששת שאיחרתי קצת את המועד, נהניתי וחייתי בלי חשבון ועכשיו אני משלמת את המחיר

   אהבתי

   1. בעיני אין דבר כזה לאחר את המועד
    כל יום הוא יום טוב להתחיל
    וכשתתחילי – ולא תאמיני מה שזה יעשה לך
    כמה טוב זה יהיה
    וכמה רחוק את יכולה להגיע עם עצמך

    אהבתי

 3. טוב עשית שלא קנית סלולרי אצל חברת הסלולר. הם סתם שוחטים במחיר.
  אני מבינה אותך לגמרי לגבי הקריון. אני לא אוהבת לבוא לשם. יותר מדי גדול והמוני לטעמי, וחוץ מזה, אני עוד זוכרת שפעם היה שם המפעל של אתא. סבא שלי עבד שם (והספיק לצאת לפנסיה לפני כל הבלגן), ויש לי משם זכרונות נעימים.

  אהבתי

   1. פעם עבדתי בפניציה!
    ארזתי כוסות לפני ראש השנה. זאת היתה העבודה הכי משעממת והכי מתישה שאי פעם עשיתי. פיטרו אותי אחרי שבוע.

    אהבתי

   2. פעם יצאתי עם בחור שעבד בפניציה, איזה טיפוס מוטרף שהוא היה
    והעבודה שעשיתי בבית המלאכה בעשר השנים האחרונות הייתה בדיוק עבודה מהסוג הזה, משעממת ומתישה להחריד, וכשסוף סוף עזבתי ומצאתי עבודה נחמדה יותר שברתי רגל

    אהבתי

 4. הי! היה מעניין מה שכתבת.נהניתי לקרוא ומאחלת לך בריאות טובה! מחכה לכתיבתך הבאה,להתראות ,קרן

  אהבתי

 5. את כרגיל מקצינה את תופעות גיל 50
   
  אני בריא, הולך 7 קמ’ ביום יש לי כושר פנטסטי,זרקתי את כדורי לחץ הדם
  לאיפה שהכדורים של הכולסטרול נמצאים,אני אוכל הרבה ירקות,  יש לי 7-8 קג’ להוריד אבל אני  שם קצוץ על המשקל העודף הזה
  שיניתי הרגלי אכילה אני אוכל פחות מטוגן ומרגיש נהדר
  ואני ממש לא מרגיש זקן
  אני לא צעיר ולא יכול לרוץ 100 מ’ שליחים או מרתון
  אבל  אני בסדר ועוד חודשיים אני בן 58

  אהבתי

  1. אולי אני מקצינה אבל אני זו אני ולא אתה ואני יכולה לספר רק על עצמי בלבד, כל אחד מזדקן באופן אחר וככה אני מרגישה.

   לא נשאר לי אלא לאחל לך בריאות טובה עד מאה ועשרים.

   אהבתי

 6. לגבי סלקום, אני מסכימה איתך לגמרי.
  אני חושבת שהקניונים עכשיו במיוחד עמוסים ורועשים כי זה חופש ויש הרבה ילדים שם.

  לגבי הבריאות, אני חושבת שיש אמת בדברי הג’ינג’י. עכשיו שאין לך לחץ של בוס על הראש את יכולה יותר טוב לטפל בעצמך.

  אהבתי

 7. גם אני מצטרפת לאלה שכתבו לך בעניין  הבריאות,
  לא מאוחר להתחיל , אפשר בהליכה יומית קצרה ( אני יודעת שהיתה לך בעיה עם הרגל) או התעמלות שמתאימה לגיל ועוד…

  תרגישי טוב !

  אהבתי

  1. אני בטוחה שמי שנהנה מהבדיחה הזו לא מבין כמה היא מעליבה נשים.
   שיוויון בין גברים לנשים זה עניין של מודעות שמתחיל משטות כמו בדיחות ומחלחל בסופו של דבר גם לנושא רציני כמו מעמד הנשים.
   אני לא שונאת גברים ויודעת שטליק שהכניס אותה לבלוג שלו הוא גבר מהזן הפמיניסטי שלא יחלום אפילו להפלות אישה לרעה בגלל המין שלה, אבל הבעיה היא שלא כולם כמוהו, בעצם הוא די יוצא דופן וזה חבל ותלוי רק בנו ובחינוך שניתן לדור הצעיר.
   חינוך לשיוויון בין גברים ונשים מתחיל משטות כמו בדיחה בעיתון ומגיע עד לדברים כמו שכר שווה לנשים וההבנה שאישה היא לא רכוש ולא משרתת ויש לה זכות להחליט על חייה וגופה.

   אהבתי

 8. בהחלט אסור לזלז בנשים ובבדיחות מאוד מאוד בזהירות,כי אם משקורה והשוביניסטיות העולה אני לא יודעת כמה זה יצחיק…
  צודקת בהחלט,ואהבתי ת’פוסט!

  אשמח אם תגיבי גם בבלוג שלי 🙂

  אהבתי

 9. גם אני לא אהבתי את הבדיחה של טליק. אני לא מכירה את בלייזר, אבל אני יכולה לתאר לעצמי איזה סוג מגזין זה.

  אני מסכימה איתך שהבדיחות כמו שטליק הביא מנציחות את הסטריאוטיפים הנשיים שאנחנו לא אוהבות.

  אהבתי

  1. ביילע,ביילע הייתי מצפה ממך לקצת הומור יקירתי
    יש בדיחות שלא צריך לקטלג אותם ישר כאנטי נשיים
   ובלייזר למרות היותו עיתון גברים לכאורה הוא מגזין מצויין שאני נהנה לקרוא בו להסתכל על תמונות של נשים יפות ולצחוק מבדיחות שהן לא תמיד פוליטיקלי  קורקט
   אז מה קרה?
   מישהו מת? נחרב העולם?
   אני לא צריך להעיד על עצמי  בשום צורה ואופן ואני יכול להכיל את העיתון בלייזר על כל הסממנים האנטי נשיים לכאורה שיש בו ,להנות מאוד ועדיין להשאר אני
   די עם התייפייפות הנפש והתגובה מיועדת גם לצופה מהצד שמכל דבר עושה פיל
   סיפרתי בדיחה  נחמדה ומצחיקה ומה קרה?
   לא הצחעיק אותך? לגיטימי לגמרי
   לא הכל מצחיק את כולם אבל לעשות מזה אג’נדה גברית נגד אג’נדה נשית זה מנופח ומוגזם

   אהבתי

   1. ידעתי שתתעצבן

    ואני יודעת שאתה בעל מסור שמקפל כביסה ופמיניסט בדם אבל לפעמים בא לי לבעוט בעורכים של בלייזר ושו"ת בתחת, מאחר שזה בלתי אפשרי אני צועקת במקום זה על בעלי שאומר משהו נגד נהגות

    אהבתי

   2. תשמעי,יש  אנשים כמו עופר לוי למשל שאם תקראי את הראיון איתו ב7 לילות  תביני מאיזה סוג עשוי האיש הזה
    ושלא לדבר על נמוכי המצח  שחושבים שאם הם גברים אז הם יודעים הכל ועושים הכל נכון
    העניין שיש גם נשים כאלה כמו ההיא מלמעלה  שאוטומטית מחלקת את העולם לגברים מנגה ונשים ממאדים
    זה שאני אוהב להסתכל על נשים יפות  לקרוא בדיחות גבריות מצחיקות לא עושה אותי ואת שכמותי שונאי נשים
    מתי תבינו את זה כבר
    העולם לא עשוי מקשה אחת וזה לא קשור לעובדה שאני מכבס ותולה (אישתי דווקא מקפלת) או רגיש לעניני נשים באופן מיוחד
    אני לא , אני רגיש לצורכי כולם  ואני לא תופס את כל מי שקורא את בלייזר לאנטי נשי אוטומטית
    באותה מידה אני יכול לחשוב רעות על המגזין אבל לא בגלל הבדעיחות או תמונות הערום של הנשים שם
    ואת זה צריך להבין פעם אחת ולתמיד בלי לקטלג

    אהבתי

   3. טליק, אני מקווה שלא נעלבת, בלייזר עיתון גברי שמעצבן אותי בגישה הדבילית שלו לעולם אבל בעלי דווקא אוהב אותו.
    ככה זה, העולם מגוון ויש בו מכל הסוגים ואם נכעס על כל מי שלא חושב כמונו נבזבז המון זמן.
    אין לי כלום נגד גברים, מתה עליהם, אוהבת לראות תמונות שלהם מרוחים בעירום על עיתון צבעוני, ועוד יותר לספר עליהם בדיחות.

    שבת שלום טליק ושנזכה לצחוק יחד מהמון בדיחות ואם נפגעת אישית אני מתנצלת 

    אהבתי

   4. אני ממש לא כועס מכסימום אני מתרגז שמנסים לומר לי שהטעם שלי קלוקל בגלל תוכן
    אני אוהב לראות נשים עם חוטיני וציצי ,מישהו יכול לומר לי שהטעם שלי בגלל זה הוא קלוקל?

    שבת שלום יקירה

    אהבתי

   5. לכל אחד יש נקודות רגישות שעליהן לא אוהבים לצחוק.
    אצל כל אחד זה משהו אחר ובדרך כלל מי שאין לו את הרגישות הספציפית הזאת לא מבין למה השני לא מבין שזה בסך הכל בדיחה ושום דבר אחר.
    זה לא אומר כלום על האדם שסיפר את הבדיחה. גיסי מספר בדיחות כאלה כל הזמן ואני מאד אוהבת אותו.
    לא צריך להפוך את זה למניפסט, מותר לי לא לאהוב את הבדיחה גם אם 99% מהאנושות כן אוהב אותה. מהרגע שאתה מעלה את הבדיחה לבלוג ואני קוראת אותה אני יכולה להגיב ולהביע את דעתי, או לא, לאהוב אותה או לא. אני מקווה שאתה מסכים איתי על זה, ולא התכוונתי שום דבר נגדך.
    על טעם וריח, גם בבדיחות, אין להתווכח. אני, דרך אגב, באותה מידה לא אהבתי את הבדיחה בגלל הפן של הרמאות, כמו בגלל הפן הפמיניסטי והייתי מרגישה אותו הדבר אילו היו מרמים גבר.

    אהבתי

   6. הבנתי לגמרי ואני מקבל את הגישה שלך שהיא שונה מהגישה של צופה
    בעניני טעם פרופר אין לנו ויכוח

    אבל להפוך בדיחה תמימה ונחמדה למשהו מנוביל מאבק חברתי  זה קצת מוגזם ועל זה באתי להתריע
    על זה ועל הכללה האוטומטית

    אהבתי

   1. אפשר לצחוק מנשים ולא להחשב שונא נשים
    באותה מידה אפשר ורצוי לצחוק על גברים
     העיקר לא לעשות מהבדיחה אג’נדה

    אהבתי

 10. ילדים- להתנהג יפה.
  כל הבדיחות הצחיקו אותי.
  בייעלה לעמוד בפינה. למה כל דבר כל כך סופי אצלך? כשתצאי מהפינה אולי תקבלי דעות של אחרים ותאמיני לי שהדעות הן לא נגדך.

  אהבתי

  1. לא, לא נגדה אישית, שום דבר לא אישי אבל בהחלט הן נגד נשים. יש טרנד גברי כזה לצחוק על מה שהם תופסים כחולשות של נשים, בדיחות שכבר לא מקובל לספר על אף אחד חוץ מאשר על המיעוט הקטן והלא נחשב הזה שנקרא נשים.
   שימי לב שדווקא גברים מהסוג הזה הם הראשונים שנזעקים כשמספרים בדיחות עליהם. תספרי בדיחות על גברים שיש להם זין קטן והם נוסעים לקנות להם נשים במולדביה כי רק נשים עניות ובלי שום ברירה אחרת יסתכלו עליהם ותראי איך פתאום הם מאבדים את חוש ההומור. 

   אהבתי

 11. צחקתי מהבדיחות
  אבל לא מבינה למה התרגזת… לדעתי הדיחה הזו מייצגת איזו מציאות שאנחנו לא רוצות להודות שהיא קיימת….
  זה כלל לא עניין של שוויון.
  יש נשים כאלה כמו שיש גם גברים שמנציחים את חוסר השוויון.

  ולגבי הדחיות שהבאת – סחטיין על החוש הומור
  חוש הומור זה דבר חשוב מאין כמוהו

  אהבתי

  1. דווקא בגלל שהבדיחה מייצגת מציאות היא לא מצחיקה.
   יש המון גברים שחושבים שהם יכולים לקנות נשים בעזרת כסף ומתנות ושזה ממש נפלא שהם מצליחים לסדר אותן וללכת לצחוק אחר כך על העניין עם החבר’ה.
   אותי זה לא מצחיק

   אהבתי

 12. אני מסכימה עם כל מילה,לגבי חברות הסלולר. אחרי שנקשרתי אליהן פעם ל3 שנים, רק כדי לגלות בדיעבד שהתענוג לא היה שווה 1000 ש"ח, אני תמיד הולכת וקונה נייד פשוט וזול.

  חברות סלולר,בנקים,ועוד- כולן חיות בשביל לחלוב אותנו. בתור אחת שמשאביה מוגבלים (ולא נחלבים מההורים, כמקובל אצל סטודנטים סביבי), לא יעשו עלי עסקים כאלה יותר. אשתדל,לפחות.

  אהבתי

 13. אהממ. אנסה לדבר בזהירות,כדי שדברי לא יוצאו מהקשרם…

  1.כל עניין הפמיניזם הוא בנפשי, מאוד נוגע לליבי, מאוד מרגיז אותי לפעמים, ומאוד חשוב לי שיראו באשה בן אדם, עם יכולות פיזיות ואינטלקטואליות כמו שאכן יש לרובינו, למרות שגברים מסוימים – ונשים מסוימות- אוהבים לבטלן

   (כן,גם נשים אשמות בנזק שנגרם למעמד האשה,אם הן משתפות פעולה עם דרך המחשבה המסורתית שלא רואה בנו בני אדם אלא "כוסיות" שלא צריכות לאכול "יותר מדי" לא אמורות לפתח שאיפות קרביות לא אמורות להיות חזקות פיזית לא אמורות להיות מסוגלות לפרנס את עצמן בכבוד, מבלי להתלות בגבר שיעשה זאת).

  2.למרות כל האמור לעי"ל, יש מקום להומור. אני לא מכירה את בלייזר יותר מדי ולכן לא אדבר עליו, פן אתן לו קרדיט שלא מגיע לו. אבל הבדיחה, כשלעצמה, לא נראתה לי כ"כ גרועה או מבזה נשים באופן יוצא דופן. הבחור רימה בחורה, שהתרגשה ממחוותו, שלא היתה אלא תרמית. לא נורא.

  אהבתי

  1. 3.גם הבדיחות שאת נתת כקונטרה הן בסדר גמור ,ואין שום בעיה (וגם לא חסרה לנו השראה) לצחוק על גברים, כתגובה לבדיחה על נשים שמעצבנת אותך.

   4. ממה שאמרת על טליק, אשמח לציין שהוא לא היחיד- אני מאמינה שיש לא מעט גברים שהם בסדר גמור, פמיניסטים, ואין להם רצון לעשות את זוגתם עבד לרגליהם. ביום שבו אפסיק להאמין בזה,אשקול לפתח מערכת יחסים עם אשה.

   אהבתי

   1. ובעצם,יש לי סיכום:

    לא התרגשתי מהבדיחה,כי לדעתי היא לא מייצגת מציאות. לא רק שהגבר לא "קנה" את הבחורה, כי לכל היותר הוא קיבל ממנה רק לילה או שניים (ואני לא מסכימה עם הגישה ברוח המאה ה12 שגורסת שהיא "נתנה מעצמה" כי התמסרה לו),

    גם המסר הישן, שגברים רוצים מנשים "רק דבר אחד" הוא לא מציאות (למרות שגברים מסוימים מרגישים פחות פגיעים אם הם חושבים על עצמם ככאלה)- גברים רוצים גם אהבה, מן הסתם, ולא רק זיון.

    בקיצור, אל תקחי ללב…

    (למרות שכוונתך מבורכת. סחטיין על הפמיניזם ועל הניסיון לחנך).

    אהבתי

   2. בעיקר מכעיסה אותי המילה כוסית, מילא גברים, מהם יש לי מעט מאוד ציפיות אבל שגם נשים תשתמשנה במילה הזאת?
    אם היינו קוראות לכל גבר שהיה אומר את המילה המרגיזה הזאת שמוק הם היו מפסיקים מהר מאוד.
    קשה לנו לשים לב כי כבר התרגלנו אבל החברה שלנו מאוד אלימה מילולית נגד נשים, יש המון שנאת נשים ויחס מבזה כלפיהן.
    נשים מוחלות כל כבודן, לא רוצות לעשות עניין מכל בדיחה מטופשת, שותקות ועוברות הלאה אבל זה מחלחל ומגיע לכולם, בעיקר לנוער, ואחר כך מתפלאים למה יש כל כך הרבה מקרה אונס ורצח של נשים

    אהבתי

   3. צודקת, זאת לא מילה יפה. ואין מילה מקבילה על גברים,אז אולי לא הייתי צריכה להתרגל להשתמש בה..

    החברה היא לא מקשה אחת.יש שוביניזם בחברה (תלוי עם מי את מתרועעת), אבל אני לא יכולה להגיד למה יש אלימות נגד נשים- כי לדעתי יש אלימות באופן כללי , ואלימות נגד נשים היא רק פן אחד שלה.

    אני חושבת שנשים צריכות לדעת להיות תקיפות,אלימות בחזרה יותר, לא פראייריות. לא יזיק לנערה ללמוד קרב מגע, גם כי להרבה נשים יש בעיה של ביטחון עצמי, וזה ישפר אותו. יש בעיה גדולה עם נשים שלא מתגוננות, שמקבלות את עצמן כקורבן, שמוכנות לקבל מכות (למשל) ולהישאר עם האדם שמכה אותן.

    ביטחון עצמי הוא גם חשוב לילדים וילדות בחברה שלנו-כי פעמים רבות תוקפים אנשים שהם מראש נראים חלשים,חסרי ביטחון, פגיעים כך שרואים שאפשר לעשות להם מה שרוצים, והם לא יתגוננולא יתלוננו.

    חוץ מזה,מאוד מרגיז אותי כשאני חושדת שמעסיקים לא מעריכים נשים כמו גברים, או חושבים שאפשר לשלם להן פחות -על אותה עבודה. זה,אני חושבת, קורה ביותר מדי מקומות (למרות שאף אחד לא יגיד לך בפנים שהוא לא מעריך אישהחושב שהיא יכולה להסתדר עם דמי כיס).

    אהבתי

 14. אממ.לא אימצתי גישות,די קבעו לי עובדה. אצלנו ,מי שלא עוזר לעצמו, ההורים לא יוציאו אותו מהבוץ (וניסיתי לבדוק את זה).

  לפעמים זה מציק- כי אין לי גב גם אם אני צריכה.אבל עד כה הסתדרתי עם לשרוף חסכונות ועם מלגות. מקווה שאהיה ילדה גדולה ועצמאית ואסתדר בסוף, עם כל המשבר הכלכלי והחיים הלא-קלים פה…

  זה בהחלט הגיע למצב שאני לא רוצה לבקש מהם שום טובות.

  אהבתי

   1. כן,גם אמי בכלל לא -עשירה. אבל עדיין, יש אצלנו גישה קטנונית שהיא למדה מאבי. שהוא,פעם,נזרק ע"י הוריו, עלה ארצה לבד,ומאז מתנהג כאילו -אם הוא לא ישמור על כספו מפני כל העולם,הוא יכול לחזור לרחוב.

    הכי אהבתי כשהתחלתי ללמוד,והוא בנה לעצמו עוד שני חדרים בבית, עם פועלים סיניים,שפך כסף על כלום, ולא הציע לי עזרה.

    (הם גרושים,אגב).

    אהבתי

   2. כנראה שזה משהו שמקבלים מהדור הקודם, הגישה לכסף ולחינוך.
    אני מוכנה להכנס לחובות ולעשות מאמצים גדולים כדי לממן לילדים שלי לימודים.
    יש חסכונות שמיועדים במיוחד לזה וזו נראית לי השקעה מוצלחת ומתבקשת. גם הורי כאלה, היום למרות שאני מעל חמישים הם מממנים לי לימודים ושמחים בכך.
    הלוואי והילדים שלי ירצו להשקיע וללמוד. אני אשמח לעזור להם כמה שרק אפשר.

    אהבתי

   3. א. כל הכבוד לך .

    ב.אנחנו שלושה אחים,ולשלושתנו היה חשוב ללכת ללמוד. אני משוכנעת שזה בא מאמי (ואפילו הלכתי לתחום קרוב לשלה ולזה של אחותי,ואני יודעת שרציתי להתחרות קצת…).

    למרות הטענות, אמי היא חברה קרובה ואשת שיחה, ואני יודעת שהיא השכילה לגרום לי לפתח עניין גם בתחומים ריאליים, וגם בספרות ובשירה. זה מאוד יפה ואני די קשורה אליה (למרות שזמן רב היא לא רואה את זה, כי אני עסוקה בחיי).

    טוב,עכשיו היא סבתא, אז גם היא עסוקה…

    אהבתי

   4. וכל הכבוד גם להוריך.

    אני מסכימה,זה בהחלט משהו שעובר בחינוך מההורים,גישה לכסף..
    (אני מקווה שלא תמיד…אבל ימים יגידו).

    אהבתי

  1. ריאומטיזם זו מחלה אוטואימונית שפוגעת במפרקים ויש רופאים שמתמחים בבעיה הזו.
   יש כל מיני סוגים ויש המון תרופות אבל אין לזה בעצם פתרון.
   זו מחלה שפוגעת בכולם אבל בעיקר בנשים מעל גיל ארבעים ומשהו.
   יחסית המצב שלי די סביר אבל יש תקופות קשות יותר… אני מקווה שאמשיך להיות בסביבה עוד המון שנים.

   אהבתי

 15. אויש צורבת
  בלייזר הוא עיתון ממש לא מזיק- הכל שם הפוך על הפוך
  למעשה הם מכבדים מאוד נשים
  אהבתי את הבדיחות שלך
  נשיקות

  אהבתי

  1. אני לא ממש מכירה אותו, יצא לי לעיין בו קצת כשהייתי אצל רופא, לדעתי זה בעיקר עיתון מטופש.
   גם לאישה הוא עיתון מטופש אבל העורכים שלו לא מעזים להתבדח על חשבון גברים בגסות כזו.
   בבלייזר כן.
   זה כאילו בדיחות לא חשובות אבל מדברים קטנים כאלה בנויה אווירה כללית והאווירה הכללית בארץ היא של בוז לנשים, בעיקר אם הן לא "כוסיות".
   עצם העובדה שהמילה הזו תפסה כל כך מהר אומרת הכל.
    חבל שגם נשים שמגדירות את עצמן פמיניסטיות משתמשות בה.
   תנסי לקרוא לגבר שמוק בתור מחמאה ותראי מה יקרה.

   אהבתי

   1. אלחש לך באוזן מבלי שאף אחד ישמע – המקבילה של כוסית היא "כוסי" או "כוסון". כן כן. תתפלאי. ושתי המילים מגעילות באותה מידה אלא שמדובר בסמנטיקה. בשלב מסויים, אחרי כביסה ושימוש תכוף המילים מאבדות את משמעותן  המקורי והופכות למושגים בלתי תלויים.

    למשל, הידעת מנין מגיעה המילה חתיכה? מ"חתיכת תחת". כן כן. זה המקור שלה. שאלי היום אישה עליה נאמר שהיא חתיכה ושמקבלת את התואר במחמאה והיא לא תדע זאת. כי מבחינתה ובצדק (כיוון שגם זה שיקרא לה "חתיכה" קרוב לוודאי אינו מודע למקור) חתיכה משמעו – חטובה. (-:
    נשיקותות לחלק הפמיניסטי שבך.

    אהבתי

   2. כן, ידעתי, זה בא מהסלנג הבריטי בתקופת המנדט.
    מוזר, למה גברים לא מסוגלים להחמיא לנשים בלי להעליב אותן?
    ולידיעתך אליפל, אין שום חלק שהוא לא פמיניסטי.
    עוד כילדה התקוממתי שדרשו ממני לעזור בבית ולאחי ויתרו, ולמרות שמאז חלפו שנים רבות אני עדיין כועסת על האפליה נגד נשים.
    וכשאני מנסה לחנך את הילדים שלי לשוויון בין המינים העולם ואבא שלהם מפריעים כל הזמן

    אהבתי

   3. את מקסימה. תגידי לי בבקשה למה את חושבת שאם אקרא לאשה בשם חיבה שקשור באופן זה או אחר למין, שם החיבה הזה אמור להיות עלבון? זו את שנעלבת, אני למשל כשאומרים לי כוסית (או כוסון או כוסי) ממש לא מתאר לעצמי בחור או בחורה הזכאים לעלבון, אלא דווקא כאלו שלבטח הייתי נופל עפיים למראם.

    אלה היבלות שלך יקרה שלי, לא שלי. אישתי אחלה כוסית וגם חתיכה לא נורמאלית ואני מבשל, אופה, מנקה, מכבס, נושא אותה על הידיים ושוכב על הרצפה כדי שיהיה לה נעים יותר לדרוך. האשה הכי מופלאה (אחרי אשתי) בעולם זונה במקצועה וגם בה מעולם לא ראיתי מישהי הזכאית לעלבון מכל סוג שהוא. אני מתגעגע אליה כי בגלל התביעות המחורבנות בהאג מזה שלוש שנים לא ראיתיה. אני זוכר אותה מימים שהייתה מה זה כוסית! היום בגרה, אני יודע שמספר הלקחות שלה קטן, אבל אני, כשאני רואה אותה, עודה עומדת לבפני העיניים הילדה האדמונית והמפולפלת שכ"כ אהבתי.

    אם היית לידי, הייתי מנער אותך ואומר לך – צאי מזה. תאמיני לי שברגע שאת תבםטרי המסטיגמות, לך יהיה קל יותק.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s