לא מבינה

 הבלוג שלי לא פוליטי, הוא בלוג של עקרת בית שמעדיפה לספר על חייה ועל משפחתה וכיוצא בזה ולא לדבר על פוליטיקה אבל מה לעשות שככה זה במדינה שלנו, גם אם רוצים מאוד אי אפשר להתעלם מהמציאות. 


אני חושבת שאני אחד הבלוגרים הראשונים בישראבלוג שכתב פוסט על המשט הארור הזה עוד לפני שהלוחמים שלנו עלו עליו. כבר אז חשתי שזה ייגמר בבכי, ולצערי צדקתי.


טוב, זו לא חוכמה, אני פשוט קמה מוקדם מאוד, ומכיוון שאני קשישה ועברתי די בעיות ומלחמות יש לי שפע של ניסיון בחיים במדינת ישראל ולכן יצאתי חכמה.


טוב, בסדר, אם אתם לוחצים אני מוכנה להודות שאני לא טיפשה, ובכל זאת אני לא מצליחה להבין אנשים שתורמים את כל התבונה, השנינות והכישרון שלהם כדי לעקוץ, לפגוע וללכלך על המדינה שלנו.


אני הראשונה שאודה שאנחנו לא מושלמים, רחוקים מזה, ומדינת ישראל עשתה הרבה טעויות, ובטח תעשה גם בעתיד, כי מי שלא עושה לא טועה, אבל הרצון שלנו לחיות ולא להיכחד, ולא להתאמץ כדי לשמח חבורה של מוסלמים רצחניים ואת קבוצת השמאלניים הפנאטיים שתומכים בהם הוא לא טעות, ממש לא.


למרות הניסיון שלי לא להיכנס לויכוחים פוליטיים לא יכולתי להתאפק ונכנסתי לבלוג של אחד שמכנה את עצמו 'תום' שגורר אחריו עדה גדולה מאוד של מעריצים ותומכים שחושבים שהוא גאון. קראתי אצלו פעמים רבות, לא עם הכל הסכמתי אבל נהניתי מהכתיבה שלו, הוא כותב מצוין ומטיב להתבטא אבל קשה לי לעכל את ההשוואה המגעילה שהוא עשה הפעם בין התירוצים (הבדויים) של פריצל, הפסיכופת האוסטרי שכלא ואנס את ביתו, לבין המדיניות של מדינת ישראל.


הוא קורא לזה סטירה, זכותו, זכותי לחשוב שזו לא סאטירה אלא שנאה עצמית חולנית וביקורת של מישהו שהלך רחוק מידי והגזים לגמרי, וזה מה שכתבתי אצלו, וכמובן שקיבלתי על הראש מכל המגיבים שלו שחושבים שהוא גאון ומסכימים איתו שהמדינה שלנו פויה ורעה כי היא חפצת חיים, ואם אני לא מסכימה עלי להצטרף לאנסטסיה על דוכן הכנסת, או משהו כזה.  


אני אחזור שוב – אני לא מסכימה עם כל הצעדים של המדינה וברצון הייתי מעיפה את כל חברי הממשלה מכיסאם כי לדעתי הם חבורה של דבילים, אבל כשהמדינה שלנו מותקפת מכל עבר, וכולם נגדנו, אני חושבת שזו נבזות ורשעות, וניסור הענף שאתה יושב עליו (למרות שתום הזה חי בכלל בארה"ב, לא יודעת אם זמנית או לתמיד) לתקוף בהתלהבות ובשמחה לאיד כזו את המדינה שלך עצמך כי היא לא המדינה הכי מוסרית בעולם.


משהו פה לא מסתדר לי, ומרגיז אותי להשחית, הדקדקנות הקפדנית הזו שבה הוא בודק כל אחת מהפעולות שלנו, ודורש מאיתנו להיות צדיקים יותר מהאפיפיור ולדאוג למסכני כל העולם לפני שאנחנו דואגים לעצמנו, והסלחנות המפליגה שהוא נוהג באויבים שלנו שרוצים אשכרה לחסל אותנו מרתיחה אותי.


מזל שיש בחורה מקסימה שנוקטת בתום לב ובאומץ בפעולות עצמאיות כדי לחזק את מעמדנו ולשפר אותו ולהציג תמונה מאוזנת של המדינה שלנו – חזקי ואמצי!


אני מקווה שהרבה אנשים יכנסו לבלוג שלה ויענו לבקשתה

31 תגובות בנושא “לא מבינה

 1. קראתי את הדו שיח שלך עם תום ועם עוד כמה אנשים שם
  אני  קורא שם בקביעות אבל לא מגיב  כי בעיקר אני לא חושב שיש לי יכולת להכנס לויכוחים כאלה ואחרים על מה שנכתב שם
  לאנשים שם יש ידע מאוד רחב ,הם מתבטאים היטב ובעיקר בצורה שנונה וחדה
  ראיתי איך הוא ענה לך אבל בניגוד אלי שלא התערבתי בויכוח עדה כן התערבה וונתנה לו על הראש בעיקר על  איך שהוא הגיב אלייך
  אני מסכים עם רוח דבריו,  ולמרות שאני מחשיב עצתמי שמאל מתון לפעמים קשה לי עם דעותיו למרות שבבסיס הדברים הוא צודק ואי אפשר להתעלם מהעובדות
  אנחנו כובשים עם אחר במשך 43 שנים ועושים הכל כדי למרר את חייו
   אני חושב שאנחנו חלוקים בדעותנו לפתרון  אבל בגדול אני מסכים איתו
  מה שאני לא מסכים לו זה כשלעיתים  הוא קצר רוח,כנראה שכך היה איתך כי רב הזמן הוא עונה בסבלנות רבה שלו אני במקומו הייתהפורחת כבר מזמן ולזכותו יאמר עוד שהוא שומאר על תרבות דיון ודיבור
  כנראה תפסת אותו ביום רע ושום דבר לא מצדיק שיוציא את זה עלייך ועדה העירה לו על זה
   

  אהבתי

  1. עשיתי טעות שנכנסתי לשם והגבתי.
   זה מה שקורה שנותנים לכעס לשלוט על ההיגיון.
   עזוב פוליטיקה, אין לי כוח לזה, הבן אדם פלצן וקשקשן וחכם בעיני עצמו. הוא נורא מחזיק מעצמו, ואני לא סובלת טיפוסים כאלה.
   לא יזיקו לו קצת ענווה, ואולי מעט דרך ארץ אבל אני בטח לא אחנך אותו. יש בלוגרים שעדיף להתרחק מהם והוא אחד מהם. 

   אהבתי

 2. אין לי מושג מי זה תום, אבל לפי מה שאת כותבת הוא כנראה לא כל כך תמים. מה שמטריד אותי במיוחד בעקבות אירועי המשט הם הקריאות לדה-לגיטימציה של ישראל. זה משהו שהיה בעבר מאד נקודתי והיום הופך להיות סוג של נורמה. למשל אותה עיתונאית של הבית הלבן שקראה ליהודים לחזור לפולין ולגרמניה, היא אמנם התנצלה אבל היא לא היחידה שקוראת ל"פירוק" מדינת ישראל. 

  אהבתי

 3. אני מכירה את הבלוג של תום, ובהתחלה גם אני כמעט הצטרפתי לעדת מעריציו. אבל אח"כ הבנתי שיש כאן משהו קיצוני ומוגזם לגמרי. ולא יכולתי יותר לסבול את הפוסטים שלו, למרות שעם חלק מהדברים אני מסכימה.( אני לא אוהבת הגדרות ’תוחמות’, אבל אני בדעותי שמאלנית ’מתונה’, אפשר לומר).
  הרעיון של הבחורה הצעירה ממש מרגש אותי. לא יכולה להצטרף כי אין לי מצלמה, אבל אם הייתי יכולה הייתי מצלמת גם כן.
  זה מרגש אותי כל כך כי גם אני חושבת על רעיונות בכיוון הזה כל הזמן. לדעתי אנחנו צריכים להשקיע המון משאבים בנושא הסברה ותקשורת, כי השנאה, כמו כל דבר אחר, נולדת וצומחת ממה שקולטים בתקשורת> ומכאן המלחמות. צריך אפילו להקים ערוצים בכל העולם שיספרו מה קורה כאן.

  אהבתי

  1. הטון עושה את המוזיקה והטון שלו צורם לי מאוד.
   לא אוהבת חכמולוגים בעיני עצמם שתמיד צודקים.
   עשיתי טעות שנכנסתי לבלוג שלו והגבתי, יש מקומות שעדיף לשמור בהם על שתיקה.

   אהבתי

 4. אני לא חושב שהבעיה היא בכותבים עצמם משום שכל אחד חופשי לכתוב מה שהוא רוצה וכל קורא חופשי להסכים או לא להסכים. לדעתי הבעיה לרוב היא במגיבים שדוחפים את עצמם ומנהלים דיון בבלוג שלו שייך להם ומתנגחים עם המגיבים באותו בלוג, זה אומר הרבה על התרבותיות שיש לקוראים.

  אהבתי

 5. אני אוהב לקרוא אצל "תום", גם אני לא מסכים אופן מוחלט עם כל העמדות שלו מהנושא אבל אני קורא כי חשוב לי לשמוע את המקום שממנו מגיעה כל טענה. אני מתייחס בדרך כלל לדברים שלו בתור סאטירה, ואני מניח שגם הוא התייחס לאותו פריצל כסאטירה. לא יצא לי להגיב בבלוג שלו איזושהי תגובה מנוגדת לעמדה שלו אז אני לא מכיר את התגובות שם. רק ראיתי הרבה תומכים שם והתפלאתי שיש כל כך הרבה מהם. יכול להיות שרוב התגובות הנגדיות באות מכיוון אחר והתרגלו שם להתנפל ויכול להיות גם שבאמת, יום רע.
  עכשיו כשאני רואה את התגובה שלך שמתי לב שהוא עצמו לא היה הראשון שהגיב לך אלא מגיבים אחרים, אז זה יכול להגיד משהו על הקוראים המגיבים שלו אבל פחות עליו (זה קורה הרבה, שהמגיבים משתלטים ומגנים על הכותב בצורה שבסופו של דבר פוגעת בו ומעבירה משהו שהוא לא רצה להעביר). מצד שני, הוא דווקא שיבח את המגיבים ולא ביקש להחזיר לעצמו את הזכות לענות למי שפונה אליו. או שזה בגלל שהוא באמת הסכים איתם באופן מוחלט או שזו תוצאה של רצון לא לעצבן את המעריצים ולשמור עליהם. לא הייתה לי את הסבלנות לקרוא את כל התגובות לתגובה שלך אבל אני איתך.

  אהבתי

  1. טוב, לא משנה מה הסיבה, האווירה שם לא נעימה לי ובגילי אין לי כוח למריבות האלה.
   לא אוהבת קיצוניות משום סוג, לא פטריוטים נלהבים מידי וגם לא שונאים קיצוניים של המדינה.
   אני מקווה שבסוף הרוב השפוי והמתון הוא זה שינצח, גם אצלם וגם אצלנו.

   אהבתי

 6. עשית טוב שהגבת,ושביטאת  את תחושותייך. מי שאין בו יכות הכלה לדיעות של אחרים, שיבדוק היטב את ליברליותו. ועדר הוא עדר, גם אם הוא קורא לעצמו שמאל-נאור.

  אהבתי

  1. הם ליברלים ונאורים עד שמישהו לא מסכים אתם, מצחיק שפעם חשבתי כמותם אבל מה לעשות שהחיים עושים את שלהם ויש גבול כמה אפשר להתכחש למציאות.

   אהבתי

 7. האמת שאני מאמינה לתום,  וגם לחלק מהאחרים,  שהם עושים את מה שהם עושים דווקא מתוך אכפתיות ורגש אחריות,  ולאו דווקא ממניעים אחרים   –   אבל יש לי  השגות (גם מן הבחינה העקרונית וגם מן הבחינה הפרקטית) על השיטות שבהן הם נוקטים.
  אבל,  מעבר לזה,  אני אמרתי על העניין הזה כבר כל כך הרבה,  שנראה לי שמוטב שאשתוק עכשיו:)

  אהבתי

  1. אני בטוחה שהם אוהבים גם כן את המדינה, אבל אני חוששת שהם תמימים מאוד ולא ממש מבינים באיזה עולם הם חיים.
   פעם גם אני הייתי קרובה לדעות שלהם (למרות שכל הקטע הזה עם פריצל עדיין מרתיח אותי) אבל התפכחתי ונעשיתי יותר ריאלית.
   היית מאמינה שסבא וסבתא שלי ז"ל היו ממייסדי הקומוניזם בפולין ועד יום מותם הם האמינו שזו השיטה הכי צודקת וחבל שכולנו לא קומוניסטים?
   הם היו אנשים מקסימים ואידאליסטים מה שלא הפריע להם לדבר שטויות איומות ולטעות לגמרי
   אידאליסטים ברי לבב ורודפי צדק יכולים בדרכם להיות מסוכנים יותר מטרוריסטים רצחניים.

   אהבתי

 8. כבר כתבתי בבלוג של תום ואמיתי סנדי שזו בדיחה לצאת נגד קיצון על ידי קיצון אחר.
  אנשים איבדו פרופורציה וזה מדהים כי אני תמיד פתוחה לדיונים ויש לי כלכך הרבה ביקורות כלפי המדינה אבל אני לא חושבת שלדרוך עליה או לנשק את הטוסיק לאוייב המסכן שבסה"כ מפציץ את שדרות במשך שנים כי אין לו ברירה, זה מה שיעשה את השינוי.
  קיצוניים לעולם לא ישנו את המצב לכיוון חיובי, הם אלו שמחריבים את המדינה הזו הימין והשמאל הקיצוניים. לפעמים בא לי לירוק לכולם בפרצוף ולחזור עשרים שנה אחורה לילדות שמחה במולדת שבה עוד היתה אחדות ואהבת הארץ.

  שמעת פעם על ערבים מארצות אוייב שיוצאים להפגנות נגד רצח ישראלים או יהודים? מצחיק.

  אהבתי

  1. קיצוניות מכל סוג מאוסה עלי, ומה שהכי הרגיז אותי ופגע בי זו ההתנפלות עלי בבלוג של תום מצד המגיבים האחרים שלו.
   בסופו של דבר הוא יישאר לבד, עם עדת מעריציו וינוח לו על זרי הדפנה.
   שיהיה בריא, לא אני ולא אף אחד שלא מסכים איתו מילה במילה לא יעז יותר להגיב אצלו, ככה קרה גם לבלוגרית אחת שאני מעדיפה לא להזכיר את שמה – כל מי שהעז לחלוק על דעותיה חטף על הראש בגסות כזו עד שבסוף היא נשארה רק עם קומץ מגיבים שעונים אחריה תמיד אמן.
   מי שנהנה שתמיד מסכימים איתו ולא מעזים להתווכח איתו שיבושם לו.

   אהבתי

 9. כל הכבוד שכתבת את דעתך שם בתגובות של אותו בלוגר מוֹערץ, למרות שידעת שלא תתקבלי בזרועות פתוחות.
  אדם שחי בארה"ב ושאיננו חי בארץ פשוט לא יכול לכתוב על ישראל ועל מעשיה ועוד לשפוט אותה ולבקר אותה… אם הוא רוצה שיהיו לו הזכויות האלו, שיעבור לגור בארץ.
   

  אהבתי

  1. אני לא חושבת שהייתי מעזה להגיד מה דעתי אם הייתי יודעת שיתנפלו עלי ככה ובכלל אני ממעיטה להגיב בבלוגים פוליטיים אבל ההשוואה של מדינת ישראל שזה בעצם כולנו, גם אני ואתה, לפריצל עוררה את חמתי.
   אני בטוחה שאנחנו לא קדושים ויכולנו לעשות הרבה דברים טוב יותר ומוצלח ואפילו אנושי יותר אבל פה הוא חצה גבול שלא היה צריך להחצות וההערצה של כולם למה שהם הגדירו כ"גאוניות שלו" עוררה את כעסי מעל ומעבר.
   גם ההתנפלות עלי לפני שבעל הבלוג הספיק בכלל להגיב הייתי מגעילה לדעתי.
    טוב, עוד בלוג שאני לא אחזור אליו יותר.

   אהבתי

   1. עוד בלוג שאין לך ולי צורך לחזור אליו, ולכן האוף. פופולריות, בעיקר של בלוגים ושל בלוגרים, אף פעם לא היוותה מדד אמיתי לתוכן של הבלוג. כלומר, בלוג פופולרי כלל לא מבטיח תוכן הגיוני ומעניין, ולרוב ההפך הוא הנכון, גם בבלוג של תום בו מוצגים לרוב רק דברי הבל.

    השוואת המצב בעזה למצב בגטאות בשואה, השוואת מעשיה ופעולותיה של מדינת ישראל למה שעשו הנאצים משגעות אותי ומרגיזות אותי בצורה קשה. כיצד אפשר בכלל להשוות את מה שקרה ל-6 מיליונים של יהודים לעומת מה שקורה לפלשתינאים ברצועה? פשוט אי אפשר, ועדיין רבים משווים זאת, ואפילו ישראלים ויהודים.

    אהבתי

   2. כן, מעולם לא הבנתי במה גדולתם של רוב הבלוגים שנמצאים בטבלת הפעילים, כל ההרכב של הטבלה הזו הוא תעלומה בעיני

    ועוד תעלומה מרגיזה מאוד הוא היחס של כמה ישראלים למדינה שלהם שאמנם לא חפה מטעויות אבל זו המדינה שלכם!
    איך זה שאתם מצטרפים לגרועים שבאויבינו כדי לבקר אותה?
    ומילא ביקורת אבל למה לשקר ככה, במצח נחושה, כדי להוציא את דיבתנו בעיני העולם?
    זה מכעיס אותי מאוד.

    אהבתי

   3. ידעת שאת עלילת הדם הראשונה המציא יהודי? הוא הגה, אם אפשר להכניס בה היגיון (ואי אפשר) שיהודים רוצחים ילדים נוצרים קטנים כדי שיוכלו להשתמש בדמם בחג הפסח. יהודי העליל על היהודים.
    יהודים נאלצו להמיר דתם, והיו כאלו שכלל לא נאלצו וחויבו על כך אך בכל זאתה המירו את דתם, כמו היינה. וגם כיום ישראלים שונאים את ישראל, יהודים שונאים את ישראל ובל נשכח את נטורי קרתא… אז אני אומר מזל שיש את הדתיים.

    טבלת הפעילים מוכיחה שפופולריות הינה דבר של "על טעם ועל ריח אין להתווכח".

    אהבתי

   4. שמעתי כבר את הטענה הזו, שכל החרם והנידוי של ישראל מאורגן מקודם על ידי ישראלים ויהודים, זו דרכם להראות את אהבתם למדינה.

    ושוב, יש באמת הרבה מקום לביקורת ובטח שיש עוד המון דברים שצריך לשפר אבל הם שופכים את התינוק עם מי האמבטיה ומתרגזים נורא כשמעירים להם שהם נסחפים קצת, בעצם הרבה, הם גם לא ממש קולטים באיזה שכונה אנחנו גרים, מה שבאמת מפתיע כי סך הכל כולם אנשים נבונים מאוד.
    דווקא בני אדם פחות משכילים ומתוחכמים (כמוני למשל)
    מבינים את הפואנטה בלי יותר מידי התפלפלויות וקולטים שיש פה מאבק לחיים או למוות, ושאם חלילה אויבינו ינצחו הם יחסלו את כולנו, כולל אלה שתמכו בהם, לי זה נראה פשוט מאוד.
    לא מבינה איך הם לא רואים את זה

    אהבתי

   5. הם ודאי הורידו את המשקפיים לשנייה ולכן לא רואים את מה שקורה… השאלה היא אם כשירכיבו את המשקפים בחזרה זה יהיה מאוחר מדי?
    את די חכמה וגם דעתנית. החוכמה היא לשתוק כשצריך ולדבר כשמותר, להתבטא כשכדאי (כדאי למי זו השאלה) ולא להקל על המצור אחרי המשט. מה הפלא ששש ספינות נוספות עתידות להגיע, וגם ספינות של תומכי חיזבאללה וספינות של אירנים…

    אהבתי

 10. טוב, אל תאכלי את עצמיך, אלו טעויות שכולנו עושים, בדרך כלל בתום לב.
  גם לי זה קורה. יש נושאים שמעוררים מחלוקות וויכוחים וגם אני כמוך עברתי את הגיל לוויכוחים. הם לא ישנו את המציאות.
  יש בעיה מסויימת עם המדיה הוירטואלית הזאת שמשחררת את האנשים מנימוסים אלמנטריים. הרבה מגיבים מגעילים מנצלים את האנונימיות כדי לתת דרור לכל האגרסיות שלהם. אילו היו פנים אל פנים איתך לא היו מדברים ככה.
  זה כואב וזה מעצבן, אבל זאת עובדה.
  כל פעם שזה קורה לי אני מרגישה נורא, בעיקר כי נשארים חסרי אונים מול תגובות כאלה. אני לא רוצה לרדת לרמה שלהם ולענות באותה צורה.
  בעיקר אני כועסת על עצמי איך נכנסתי למצב הזה. מה אין לי מספיק צרות בעולם האמיתי? בשביל מה אני כאן? בטח לא כדי לריב. בעולם האמיתי אני בורחת מוויכוחים פוליטיים כמו אש אז איך נגררתי לזה בתוך בלוג?
  תתעודדי ופשוט אל תכנסי יותר לבלוג שלו.

  אהבתי

  1. כנראה שאת כמוני, לוקחת מאוד ללב את מה שנכתב במדיה וירטואלית. אולי כי חיינו את רוב חיינו הבוגרים בלי להתמודד עם המכה הזו שנקראת בלוגוספירה.
   אני לא מצליח להפריד בין התחומים ומרגישה כאילו דיברו אלי אישית וצעקו עלי פנים אל פנים וזה פוגע
   אני לא מבינה בכלל את הטעם בויכוחים פוליטיים, אולי כי ראיתי בימי חיי יותר מידי ויכוחים שלא הובילו לשום מקום?
   יש בלוגים שעדיף לשתוק בהם או בכלל לא להיכנס, לאט לאט אני לומדת את התורה הזו.

   אהבתי

   1. אני חושבת שאת צודקת. שהסיבה שאנחנו לא אוהבות ויכוחים פוליטיים היא כי ראינו שויכוחים פוליטיים לא מובילים לשום מקום.
    הגיל עושה את השלו…

    אהבתי

   2. יש מצב שבעוד עשרים או שלושים שנה הם יתפכחו, (כמו קומוניסטים נלהבים בנעוריהם שלקח להם שנים להבין איפה הם חיים) ואז הם יגידו – סליחה טעינו, אבל אז זה עלול להיות מאוחר מידי, לא שזה יטריד את תום שחי לו בנחת בארה"ב
    בדיוק כמו אחי היקר, חי לו בצפון ארצות הברית וכועס למה אנחנו מפגיזים את הילדים המסכנים של עזה ומציקים לחיזבללה החמודים וכל זה בזמן שאני והוריו חוטפים קטיושות.
    דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

    אהבתי

 11. רק בשבילך אני שוברת את צום הבלוגיה שלי, שתדעי!!

  גם אני קראתי את הפוסט ההוא של תום והזדעזעתי.  לא הצלחתי להבין למה אדם שמחזיק מעצמו רגיש ואיכפתי כל כך נחוש להמנע מאיכפתיות כלפי ארצו-שלו.  למה הוא היה חייב להקביל את ישראל, המדינה היחידה של העם היהודי הנרדף, לפאדופיל ואנס מתועב ובלתי שפוי.

  מקווה לחזור לפעילות בקרוב, ומקווה שאת תשיארי פעילה עד אז!  נשיקות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s