סוף סוף, דלת חדשה!

אני מודה, מאז שהתחלתי לצפות בעונה החדשה של כלבוטק על שלל הרמאים והנוכלים בה התחלתי לחשוש מצ'קים דחויים ועסקאות שבהן אתה צריך לסמוך על אנשים ולא יוצא עם הסחורה ביד.

בסיוטיי ראיתי איך אנחנו ממתינים עד בוש לדלת המובטחת ונשארים בסוף בלי הכסף ובלי הדלת שהזמנו אבל לפני יומיים (שבועיים לפני הזמן המיועד) קיבלנו טלפון והתבשרנו שהדלת שלנו מוכנה ואתמול הגיע בחור נחמד והרכיב אותה והנה היא פה במלוא הדרה.

אנחנו מרוצים מאוד וכבר מתכננים להחליף את הדלת לפטיו לדלת חדשה שתהיה תואמת לדלת הכניסה.

עוד בשורה משמחת היא שסוף סוף אחרי היסוסים ודחיות וחיבוטים ממושכים עוגי נכנע לצה"ל וקיבל עליו את הדין והוא יהיה מורה חייל.


הוא נורא רצה להיות לוחם אבל הקב"א שלו לא היה גבוה מספיק ולדעתי בצדק.


הוא קצת עצוב וקצת מאוכזב ואני לא.


מספיק שלילי הייתה לוחמת, וכנראה שגם צץרץ יזכה להתרוצץ עם נשק ועם סכין בין השיניים כמו שתמיד רצה. הוא דיבר על שייטת 13 עוד לפני עניין המשט ההוא וכיום הוא משוכנע עוד יותר שעליו להגיע רק לשם, ומוכן להתפשר רק על סיירת אחרת, אבל העיקר הקרביות. כמו שאני מכירה אותו הוא גם יגשים את משאלתו, אז לפחות שעוגי לא יהיה כל כך קרבי, לא יקרה כלום, לא כולם יכולים להיות לוחמים.


אני מקווה שיום אחד אולי בעוד עשר שנים אולי פחות הוא יבוא ויודה שצדקתי ושלחנך וללמד אנשים זה חשוב לא פחות, ואולי יותר, מאשר להילחם באויב.
וגם הכלב מרוצה

94 תגובות בנושא “סוף סוף, דלת חדשה!

 1. מאד התפעלתי שעוגי יהיה מורה חייל. זה תפקיד מאתגר, חשוב מאד. חשוב שלילדים תהיה דמות גבר בכיתה.
  מאחלת לו הצלחה
  אגב, הדלת מכסימה, עושה תיאבון גם לקנות כזאת, אבל שלנו היא שלמה. אז חבל להחליף.
  ברני

  אהבתי

 2. עד היום אני נדהם  מהעובדה שזרקנו את הדלת לחדר הילדים
  זה היה לפני כמה שנים,הדלת הייתה טרנטה וחשבנו שאוטוטו נקנה אחרת
  הנה ,עברו כבר 10 שנים ואנחנו בלי דלת לחדר ובטח היא עכשיו עולה הון תועפות
   
  בהצלחה לעוגי בדרכו הצבאית
  אני רוצה שהבן שלי ילך לשק"ם 🙂

  אהבתי

 3. תתחדשי על הדלת מותק
  אהבתי את העובדה שאת משתקפת בתמונה
  מקווה שהוא יעשה חייל כמורה חייל
  סופש נעים

  אהבתי

  1. הבת שלי התחילה ללכת לנוער העובד בגיל די צעיר ומאז לא הפסיקה, משהו בתנועת נוער הזה מאוד קסם לה והיא עשתה שנת שירות במסגרת תנועת הנוער ואחר כך המשיכה במסלול שהם מפנים אליו את כל הבוגרים שלהם, הלכה לנח"ל והתגייסה לקרקל שזו הפלוגה היחידה בצה"ל שיש בה בנות לוחמות.
   אני ואבא שלה די התפלצנו כי הילדה היא יצור עדין ודקיק וממש לא בנויה לכל המאמצים הגופניים האלה. יש לה המון כוח רצון ומוטיבציה אבל היא די עדינה פיזית. בכל זאת היא התעקשה ולמרות שגמרה עם שברי מאמץ היא עשתה את  המסלול הקרבי שצה"ל מאפשר לבנות ועכשיו היא ממשיכה להדריך במסגרת הצבא והשירות שלה ייגמר רק בחורף, שנתיים וחצי אחרי הגיוס.
   ככה זה אצל בנות בנח"ל.

   אהבתי

   1. אני מקווה שאני לא מאכזבת אותך אבל האמת היא שרוב הזמן היא בילתה בשמירות ובמארבים למבריחים שניסו להבריח זונות חשיש ופליטים ממצריים. לא עיסוק מלהיב כל כך, חשוב לעשות את זה, אני מתארת לעצמי, אבל זה היה תענוג קטן מאוד.
    מילא שחילים גיבורים מתרוצצים עם נשק כבד ומדים אבל בעיני היא רק תינוקת קטנה ועדינה… הנשק שלה נראה לי תמיד כבד מידי וארוך מידי. 
    שמחתי מאוד שזה נגמר והיא חזרה לשרת בתנאים פחות קשים. 

    אהבתי

   2. היי,את טועה כל כך!!!

    בצה"ל יש עוד פלוגות שיש בהן בנות לוחמות.אני הייתי באב"כ, שזו יחידה ששייכת להנדסה קרבית, ושירתתי שנתיים וחצי כלוחמת (הבנות שם היום משרתות 3 שנים).  בנוסף,יש בנות גם בתותחנים, בטיס, ובחובלים.

    לא רציתי לתת לך לסלף את המציאות,פשוט.נכון שצריכות להיות בנות בעוד יחידות קרביות,אבל קרקל היא בפירוש ל-א הפלוגה הקרבית היחידה לבנות בצה"ל (וטוב שכך,כי אני יודעת מה הן עושות,ואני חושבת שאני נהניתי יותר.. בין השאר שירתתי בהרבה גזרות בארץ, מה שהיה ממש נחמד..ומגוון).

    אהבתי

  1. אני מודה שאני לא ממש מבינה מה עושה מורה חייל אבל עד כה עוגי הפתיע לטובה והתמודד יפה עם החיים מחוץ לבית, חלק גדול מזה זה לזכות הנוער העובד שתרם לו המון.
   שני הילדים הגדולים שלי גדלו בעיקר בתנועת הנוער והקטן במסגרת של הפעילות הספורטיבית שלו, הם אלו שחינכו אותם, בית הספר השפיע פחות.

   אהבתי

   1. גם לך…

    לגבי שברי המאמץ- הרבה אנשים קצת הורסים את הגוף בצבא. חשוב לבוא מוכנים…עם קצת כושר,מגדנ"ע וכו’. זה אמור לעבור לה עם מנוחה,אם זה לא יותר מדי חמור…

    אהבתי

 4. תתחדשי על הדלת ,שתהיה דלת לעתיד .. למעברים .. למה שתרצו. לגבי מורה חייל- אני הייתי מורה חיילת וזה שירות מספק אבל מאוד מאתגר ולא קל בכלל. עם זאת מאוד מעצב. חוויה בונה.ולגבי המורים.. מסכימה שנשלם ביוקר על היעדר תנאים מתאימים למורים.

  אהבתי

   1. יש כמה סוגים:* בבתי’’ס באזורים טעוני טיפוח ואז זה קצת דומה לעודה רגילה של מורה.* בבסיס חינוך – בסיס המיועד לקליטה וחינוך חיילים. כאן התפקיד הוא שילוב של מורה עם מ’’כ רסר משמעת ועו’’ס. הרבה יותר נושא של משמעת. כל מורה מופקד על קבוצת חיילים.היתה תכנית בטלויזיה לא מזמן בערוץ שמונה והראו את עבודתן המאתגרת של המורות עם חיילים שלא תמיד הגיעו לןצבא במטרה לשרת בו . * מורה בסדנה- בתוך בסיס צה’’לי משולבים בני נוער לפני גיוס ברובם בעלי עבר בעייתי ונפלטי מסגרות חינוך. חלקם עם עבר פלילי. מדריך חברתי מטפל בצד החברתי ומורה מנסה ללמד אותם- בדרך כלל קרוא וכתוב ופעולות בסיסיות בבחשבון.
    אנסה לכתוב על ההתנסות האישית שלי כמורה חיילת מתישהוא בבלוג שלי ( דפנה אמא עובדת..)

    אהבתי

   2. עוגי סובל מליקוי למידה ואם יש מישהו שמבין בקשיים ובעבר בעייתי זה הוא.
    אני מקווה שהוא יהנה מהשירות ויתרום כי זה מאוד חשוב לו, להביא תועלת ולעזור.
    אני אשמח אם תספרי על החוויות שלך בצבא

    אהבתי

 5. תתחדשו על הדלת.
  אני אוהבת גם את הדלתות החדשות שהתקנת פה בבלוג 🙂
  ולגבי השירות הצבאי – אני חוזרת ואומרת לבן שלי בכל יום כשהוא יוצא לתפקיד – אל תהיה גיבור. לא אכפת לי שילעגו לפולניות שלי, אני רוצה אותו חי ושלם ובריא בבית.

  אהבתי

 6. אחלה דלת… ואחלה כלב…
  אז אם אגיע לאיזור שלכם ואראה בחור מתהלך עם סכין בין השיניים אדע שזה צץרץ?

  שאלה: דלת כזאת עם זכוכית תמנע ממך לגשת לראות מי מצלצל בבגדייך התחתונים?

  אהבתי

  1. רוב הסיכויים שיהיה לו מסטיק בין השיניים או איזה ממתק אבל תכיר אותו לפי העיניים היפות, הסגנון הערס לייט והמוזיקה היוונית שבוקעת מהנייד שלו

   ולמרות שאני כבר הרבה שנים לא מסתובבת רק בתחתונים בבית החלון הוא מזכוכית אטומה, אין רואה ואין מציץ.

   אהבתי

 7. קראתי את הדו שיח שלך עם תום ועם עוד כמה אנשים שם
  אני  קורא שם בקביעות אבל לא מגיב  כי בעיקר אני לא חושב שיש לי יכולת להכנס לויכוחים כאלה ואחרים על מה שנכתב שם
  לאנשים שם יש ידע מאוד רחב ,הם מתבטאים היטב ובעיקר בצורה שנונה וחדה
  ראיתי איך הוא ענה לך אבל בניגוד אלי שלא התערבתי בויכוח עדה כן התערבה וונתנה לו על הראש בעיקר על  איך שהוא הגיב אלייך
  אני מסכים עם רוח דבריו,  ולמרות שאני מחשיב עצתמי שמאל מתון לפעמים קשה לי עם דעותיו למרות שבבסיס הדברים הוא צודק ואי אפשר להתעלם מהעובדות
  אנחנו כובשים עם אחר במשך 43 שנים ועושים הכל כדי למרר את חייו
   אני חושב שאנחנו חלוקים בדעותנו לפתרון  אבל בגדול אני מסכים איתו
  מה שאני לא מסכים לו זה כשלעיתים  הוא קצר רוח,כנראה שכך היה איתך כי רב הזמן הוא עונה בסבלנות רבה שלו אני במקומו הייתהפורחת כבר מזמן ולזכותו יאמר עוד שהוא שומאר על תרבות דיון ודיבור
  כנראה תפסת אותו ביום רע ושום דבר לא מצדיק שיוציא את זה עלייך ועדה העירה לו על זה
   

  אהבתי

  1. עשיתי טעות שנכנסתי לשם והגבתי.
   זה מה שקורה שנותנים לכעס לשלוט על ההיגיון.
   עזוב פוליטיקה, אין לי כוח לזה, הבן אדם פלצן וקשקשן וחכם בעיני עצמו. הוא נורא מחזיק מעצמו, ואני לא סובלת טיפוסים כאלה.
   לא יזיקו לו קצת ענווה, ואולי מעט דרך ארץ אבל אני בטח לא אחנך אותו. יש בלוגרים שעדיף להתרחק מהם והוא אחד מהם. 

   אהבתי

 8. אין לי מושג מי זה תום, אבל לפי מה שאת כותבת הוא כנראה לא כל כך תמים. מה שמטריד אותי במיוחד בעקבות אירועי המשט הם הקריאות לדה-לגיטימציה של ישראל. זה משהו שהיה בעבר מאד נקודתי והיום הופך להיות סוג של נורמה. למשל אותה עיתונאית של הבית הלבן שקראה ליהודים לחזור לפולין ולגרמניה, היא אמנם התנצלה אבל היא לא היחידה שקוראת ל"פירוק" מדינת ישראל. 

  אהבתי

 9. אני מכירה את הבלוג של תום, ובהתחלה גם אני כמעט הצטרפתי לעדת מעריציו. אבל אח"כ הבנתי שיש כאן משהו קיצוני ומוגזם לגמרי. ולא יכולתי יותר לסבול את הפוסטים שלו, למרות שעם חלק מהדברים אני מסכימה.( אני לא אוהבת הגדרות ’תוחמות’, אבל אני בדעותי שמאלנית ’מתונה’, אפשר לומר).
  הרעיון של הבחורה הצעירה ממש מרגש אותי. לא יכולה להצטרף כי אין לי מצלמה, אבל אם הייתי יכולה הייתי מצלמת גם כן.
  זה מרגש אותי כל כך כי גם אני חושבת על רעיונות בכיוון הזה כל הזמן. לדעתי אנחנו צריכים להשקיע המון משאבים בנושא הסברה ותקשורת, כי השנאה, כמו כל דבר אחר, נולדת וצומחת ממה שקולטים בתקשורת> ומכאן המלחמות. צריך אפילו להקים ערוצים בכל העולם שיספרו מה קורה כאן.

  אהבתי

  1. הטון עושה את המוזיקה והטון שלו צורם לי מאוד.
   לא אוהבת חכמולוגים בעיני עצמם שתמיד צודקים.
   עשיתי טעות שנכנסתי לבלוג שלו והגבתי, יש מקומות שעדיף לשמור בהם על שתיקה.

   אהבתי

 10. אני לא חושב שהבעיה היא בכותבים עצמם משום שכל אחד חופשי לכתוב מה שהוא רוצה וכל קורא חופשי להסכים או לא להסכים. לדעתי הבעיה לרוב היא במגיבים שדוחפים את עצמם ומנהלים דיון בבלוג שלו שייך להם ומתנגחים עם המגיבים באותו בלוג, זה אומר הרבה על התרבותיות שיש לקוראים.

  אהבתי

 11. אני אוהב לקרוא אצל "תום", גם אני לא מסכים אופן מוחלט עם כל העמדות שלו מהנושא אבל אני קורא כי חשוב לי לשמוע את המקום שממנו מגיעה כל טענה. אני מתייחס בדרך כלל לדברים שלו בתור סאטירה, ואני מניח שגם הוא התייחס לאותו פריצל כסאטירה. לא יצא לי להגיב בבלוג שלו איזושהי תגובה מנוגדת לעמדה שלו אז אני לא מכיר את התגובות שם. רק ראיתי הרבה תומכים שם והתפלאתי שיש כל כך הרבה מהם. יכול להיות שרוב התגובות הנגדיות באות מכיוון אחר והתרגלו שם להתנפל ויכול להיות גם שבאמת, יום רע.
  עכשיו כשאני רואה את התגובה שלך שמתי לב שהוא עצמו לא היה הראשון שהגיב לך אלא מגיבים אחרים, אז זה יכול להגיד משהו על הקוראים המגיבים שלו אבל פחות עליו (זה קורה הרבה, שהמגיבים משתלטים ומגנים על הכותב בצורה שבסופו של דבר פוגעת בו ומעבירה משהו שהוא לא רצה להעביר). מצד שני, הוא דווקא שיבח את המגיבים ולא ביקש להחזיר לעצמו את הזכות לענות למי שפונה אליו. או שזה בגלל שהוא באמת הסכים איתם באופן מוחלט או שזו תוצאה של רצון לא לעצבן את המעריצים ולשמור עליהם. לא הייתה לי את הסבלנות לקרוא את כל התגובות לתגובה שלך אבל אני איתך.

  אהבתי

  1. טוב, לא משנה מה הסיבה, האווירה שם לא נעימה לי ובגילי אין לי כוח למריבות האלה.
   לא אוהבת קיצוניות משום סוג, לא פטריוטים נלהבים מידי וגם לא שונאים קיצוניים של המדינה.
   אני מקווה שבסוף הרוב השפוי והמתון הוא זה שינצח, גם אצלם וגם אצלנו.

   אהבתי

 12. עשית טוב שהגבת,ושביטאת  את תחושותייך. מי שאין בו יכות הכלה לדיעות של אחרים, שיבדוק היטב את ליברליותו. ועדר הוא עדר, גם אם הוא קורא לעצמו שמאל-נאור.

  אהבתי

  1. הם ליברלים ונאורים עד שמישהו לא מסכים אתם, מצחיק שפעם חשבתי כמותם אבל מה לעשות שהחיים עושים את שלהם ויש גבול כמה אפשר להתכחש למציאות.

   אהבתי

 13. האמת שאני מאמינה לתום,  וגם לחלק מהאחרים,  שהם עושים את מה שהם עושים דווקא מתוך אכפתיות ורגש אחריות,  ולאו דווקא ממניעים אחרים   –   אבל יש לי  השגות (גם מן הבחינה העקרונית וגם מן הבחינה הפרקטית) על השיטות שבהן הם נוקטים.
  אבל,  מעבר לזה,  אני אמרתי על העניין הזה כבר כל כך הרבה,  שנראה לי שמוטב שאשתוק עכשיו:)

  אהבתי

  1. אני בטוחה שהם אוהבים גם כן את המדינה, אבל אני חוששת שהם תמימים מאוד ולא ממש מבינים באיזה עולם הם חיים.
   פעם גם אני הייתי קרובה לדעות שלהם (למרות שכל הקטע הזה עם פריצל עדיין מרתיח אותי) אבל התפכחתי ונעשיתי יותר ריאלית.
   היית מאמינה שסבא וסבתא שלי ז"ל היו ממייסדי הקומוניזם בפולין ועד יום מותם הם האמינו שזו השיטה הכי צודקת וחבל שכולנו לא קומוניסטים?
   הם היו אנשים מקסימים ואידאליסטים מה שלא הפריע להם לדבר שטויות איומות ולטעות לגמרי
   אידאליסטים ברי לבב ורודפי צדק יכולים בדרכם להיות מסוכנים יותר מטרוריסטים רצחניים.

   אהבתי

 14. כבר כתבתי בבלוג של תום ואמיתי סנדי שזו בדיחה לצאת נגד קיצון על ידי קיצון אחר.
  אנשים איבדו פרופורציה וזה מדהים כי אני תמיד פתוחה לדיונים ויש לי כלכך הרבה ביקורות כלפי המדינה אבל אני לא חושבת שלדרוך עליה או לנשק את הטוסיק לאוייב המסכן שבסה"כ מפציץ את שדרות במשך שנים כי אין לו ברירה, זה מה שיעשה את השינוי.
  קיצוניים לעולם לא ישנו את המצב לכיוון חיובי, הם אלו שמחריבים את המדינה הזו הימין והשמאל הקיצוניים. לפעמים בא לי לירוק לכולם בפרצוף ולחזור עשרים שנה אחורה לילדות שמחה במולדת שבה עוד היתה אחדות ואהבת הארץ.

  שמעת פעם על ערבים מארצות אוייב שיוצאים להפגנות נגד רצח ישראלים או יהודים? מצחיק.

  אהבתי

  1. קיצוניות מכל סוג מאוסה עלי, ומה שהכי הרגיז אותי ופגע בי זו ההתנפלות עלי בבלוג של תום מצד המגיבים האחרים שלו.
   בסופו של דבר הוא יישאר לבד, עם עדת מעריציו וינוח לו על זרי הדפנה.
   שיהיה בריא, לא אני ולא אף אחד שלא מסכים איתו מילה במילה לא יעז יותר להגיב אצלו, ככה קרה גם לבלוגרית אחת שאני מעדיפה לא להזכיר את שמה – כל מי שהעז לחלוק על דעותיה חטף על הראש בגסות כזו עד שבסוף היא נשארה רק עם קומץ מגיבים שעונים אחריה תמיד אמן.
   מי שנהנה שתמיד מסכימים איתו ולא מעזים להתווכח איתו שיבושם לו.

   אהבתי

 15. כל הכבוד שכתבת את דעתך שם בתגובות של אותו בלוגר מוֹערץ, למרות שידעת שלא תתקבלי בזרועות פתוחות.
  אדם שחי בארה"ב ושאיננו חי בארץ פשוט לא יכול לכתוב על ישראל ועל מעשיה ועוד לשפוט אותה ולבקר אותה… אם הוא רוצה שיהיו לו הזכויות האלו, שיעבור לגור בארץ.
   

  אהבתי

  1. אני לא חושבת שהייתי מעזה להגיד מה דעתי אם הייתי יודעת שיתנפלו עלי ככה ובכלל אני ממעיטה להגיב בבלוגים פוליטיים אבל ההשוואה של מדינת ישראל שזה בעצם כולנו, גם אני ואתה, לפריצל עוררה את חמתי.
   אני בטוחה שאנחנו לא קדושים ויכולנו לעשות הרבה דברים טוב יותר ומוצלח ואפילו אנושי יותר אבל פה הוא חצה גבול שלא היה צריך להחצות וההערצה של כולם למה שהם הגדירו כ"גאוניות שלו" עוררה את כעסי מעל ומעבר.
   גם ההתנפלות עלי לפני שבעל הבלוג הספיק בכלל להגיב הייתי מגעילה לדעתי.
    טוב, עוד בלוג שאני לא אחזור אליו יותר.

   אהבתי

   1. עוד בלוג שאין לך ולי צורך לחזור אליו, ולכן האוף. פופולריות, בעיקר של בלוגים ושל בלוגרים, אף פעם לא היוותה מדד אמיתי לתוכן של הבלוג. כלומר, בלוג פופולרי כלל לא מבטיח תוכן הגיוני ומעניין, ולרוב ההפך הוא הנכון, גם בבלוג של תום בו מוצגים לרוב רק דברי הבל.

    השוואת המצב בעזה למצב בגטאות בשואה, השוואת מעשיה ופעולותיה של מדינת ישראל למה שעשו הנאצים משגעות אותי ומרגיזות אותי בצורה קשה. כיצד אפשר בכלל להשוות את מה שקרה ל-6 מיליונים של יהודים לעומת מה שקורה לפלשתינאים ברצועה? פשוט אי אפשר, ועדיין רבים משווים זאת, ואפילו ישראלים ויהודים.

    אהבתי

   2. כן, מעולם לא הבנתי במה גדולתם של רוב הבלוגים שנמצאים בטבלת הפעילים, כל ההרכב של הטבלה הזו הוא תעלומה בעיני

    ועוד תעלומה מרגיזה מאוד הוא היחס של כמה ישראלים למדינה שלהם שאמנם לא חפה מטעויות אבל זו המדינה שלכם!
    איך זה שאתם מצטרפים לגרועים שבאויבינו כדי לבקר אותה?
    ומילא ביקורת אבל למה לשקר ככה, במצח נחושה, כדי להוציא את דיבתנו בעיני העולם?
    זה מכעיס אותי מאוד.

    אהבתי

   3. ידעת שאת עלילת הדם הראשונה המציא יהודי? הוא הגה, אם אפשר להכניס בה היגיון (ואי אפשר) שיהודים רוצחים ילדים נוצרים קטנים כדי שיוכלו להשתמש בדמם בחג הפסח. יהודי העליל על היהודים.
    יהודים נאלצו להמיר דתם, והיו כאלו שכלל לא נאלצו וחויבו על כך אך בכל זאתה המירו את דתם, כמו היינה. וגם כיום ישראלים שונאים את ישראל, יהודים שונאים את ישראל ובל נשכח את נטורי קרתא… אז אני אומר מזל שיש את הדתיים.

    טבלת הפעילים מוכיחה שפופולריות הינה דבר של "על טעם ועל ריח אין להתווכח".

    אהבתי

   4. שמעתי כבר את הטענה הזו, שכל החרם והנידוי של ישראל מאורגן מקודם על ידי ישראלים ויהודים, זו דרכם להראות את אהבתם למדינה.

    ושוב, יש באמת הרבה מקום לביקורת ובטח שיש עוד המון דברים שצריך לשפר אבל הם שופכים את התינוק עם מי האמבטיה ומתרגזים נורא כשמעירים להם שהם נסחפים קצת, בעצם הרבה, הם גם לא ממש קולטים באיזה שכונה אנחנו גרים, מה שבאמת מפתיע כי סך הכל כולם אנשים נבונים מאוד.
    דווקא בני אדם פחות משכילים ומתוחכמים (כמוני למשל)
    מבינים את הפואנטה בלי יותר מידי התפלפלויות וקולטים שיש פה מאבק לחיים או למוות, ושאם חלילה אויבינו ינצחו הם יחסלו את כולנו, כולל אלה שתמכו בהם, לי זה נראה פשוט מאוד.
    לא מבינה איך הם לא רואים את זה

    אהבתי

   5. הם ודאי הורידו את המשקפיים לשנייה ולכן לא רואים את מה שקורה… השאלה היא אם כשירכיבו את המשקפים בחזרה זה יהיה מאוחר מדי?
    את די חכמה וגם דעתנית. החוכמה היא לשתוק כשצריך ולדבר כשמותר, להתבטא כשכדאי (כדאי למי זו השאלה) ולא להקל על המצור אחרי המשט. מה הפלא ששש ספינות נוספות עתידות להגיע, וגם ספינות של תומכי חיזבאללה וספינות של אירנים…

    אהבתי

 16. בוקר טוב צופה
  בחיים יש עליות וירידות. כעת כנראה את בירידה קלה. בסוף תהיה עליה.
  בקשר לאוסטופורוזיס: אתמול, ברדיו, אולגה רז דיברה שמה שמשפיע ועוזר לספיגת סידן או מגנזיום וויטמין די. לפי המצה כיום, כולנו בחסר גדול של הויטמין, אז כדאי לך לעשות את הבדיקה, הרופאים שולחים בלי להתווכח אבל לא מציעים לבד כי הבדיקה יקרה, התוצאות מפחידות בנמיכותן. בנוסף, מניסיון, ברגע שמתחילים לקחת את התוספים, העצם מתחזקת קצת. מדהים, אבל אצלי זה קרה. יש עליה קטנה, אבל עליה בצפיפות.
  שבת שלום

  אהבתי

  1. כן אני מודעת לזה, לכולנו יש מחסור בויטמין די, מאז שנבדקתי אני פשוט לוקחת אותו דרך הפה אבל אין לי אוסטאופורזיס.
   עשיתי בדיקת קלציום והיא תקינה.
   לפחות זה

   אהבתי

 17. נו נו,פעם אחת הגבת שם אצל תום וזה מה שזה עשה לך?אז אתם לא חושבים אותו דבר
  בגלל זה יש כאן עשרות אלפי אחרים שחושבים כמוך או דומה לך ועד עכשיו הגבת אצלם והם הגיבו אצלך והכל היה בסדר
  אז רק תום איכפת לך?
  עזבי אותך משטויות צופה ,אם  בכל פעם שמישהו הגיב אלי לא יפה או באגרסיביות הייתי צריך לעזוב כאן 200 פעם
  אז תרדי מהקטע, הדברים יהיו טובים יותר ואני בטוח שהמדריך עם הקבוצה יעצור במכון דבש שלכם
  תאמיני לי,אם זה לא היה רחוק,אני הייתי לוקח את המשפחה שלי ובא,אני אוהב דבש

  ויש לי סימפטיה אלייך:-)

  אהבתי

  1. לשמחתי הרבה המדריך הזה באמת הגיע עם חבורה נמרצת מאוד של פנסיונרים תאבי דבש והיה נהדר.
   מזל שהכנו להם מקום ישיבה בצל ומים קרים, אני מתחילה לחשוב שהעתיד הוא בקבוצות מטיילים.
   זה קשה אבל שווה

   אהבתי

   1. באמת אולי? 
    וצריך קצת לעבוד על זה. לעשוות שיווק בין המדריכים (גם להם זה שווה, קצת מנוחה).
    אפשר לעשות את החוויה יותר מלאה: 
    – לעשות סרטון שמסביר על הרדיה.
    – להוסיף מידע על סוגי דבש.
    – למכור בצורה ההדדית מוצרים של בעלי עסקים דומים, למשל יין (הם ימכרו דבש שלכם ואתם יין שלהם).

    אהבתי

  1. אני מקווה שאת צודקת כי האמת, אני יכולה בקלות לחשוב על עוד כמה דברים נוראיים שעלולים להתרחש, אבל עדיף שלא אכתוב אותם, אסור לפתוח פה לשטן.

   אהבתי

   1. אם היינו חיים בתוך סרט הוליוודי הייתי אומרת מקסימום – יתחיל לרדת גשם. אבל במציאות שלנו הייתי אומרת הלוואי שיתחיל לרדת גשם 🙂

    אהבתי

 18. זה נראה כאילו שהסיפור עם תום היה הקש ששבר את גב הגמל. אחרת אני לא מבינה איך בלוגר אחד יכול לשבור אותך ככה. אם יש לך כזו אהדה בקרב הבלוגרים.
  לגבי שאר הדברים, אני רואה 2 אפשרויות. אחת היא שמשהו מכל הדברים צריך להתחיל לזוז, משהו בטח יסתדר וזו תקופה זמנית. את מכירה את זה שכל המכות באות בבת אחת? אבל הגלגל מסתובב…
  אפשרות שנייה היא שאולי יש כאן סימן שאת לא בכיוון הנכון. יש לך כישרון מובנה שמבקש לצאת לאור. כתבתי לך על זה. ואולי את צריכה להתחיל להסתכל על הדברים אחרת.

  אהבתי

  1. אני מנסה אבל דבר ראשון אני חייבת להתחיל ליצר פרנסה, פשוט אין לנו די כסף וזה די דחוף.
   הקטע עם תום והמגיבים התוקפניים שלו היה באמת רק עוד קש אחד יותר מידי

   אהבתי

   1. לא
    אני לא חושבת שהכתיבה שלי טובה מספיק ובכל מקרה אי אפשר להתפרנס מכתיבת ספרים בימינו.
    אולי סופרים מאוד ידועים ומפורסמים אבל לא אנשים כמוני.

    אהבתי

 19. אני מתפלאה עליך שככה השפיע עליך בלוגר אחד
  זו המהות של הבלוגוספירה. כל אחד מביע את דעתו. מתאים לך – תישארי. לא מתאים לך – לכי למקום אחר
  בבלוגים שבהם משתלחים בך לא הייתי נשארת דקה..

  שמחה לשמוע שהקבוצה הגיעה והיה לכם נחמד
  אולי מזה יצוץ הפתרון שלכם

  את בתקופת שפל. קשה להיות שם. אני יודעת… זה יעבור

  אהבתי

  1. כן, גם אני התפלאתי איך אני ממשיכה לכעוס ולטחון את כל הנושא בראש עוד ימים אחר כך. כנראה שמשהו בהתנפלות הזו עורר בי זכרונות לא טובים מהעבר, למזלי כיום הכל וירטואלי ואני כבר מספיק חכמה לדעת איפה לא כדאי לי להיות.
   האמת שהקיץ הוא תמיד תקופת שפל אצלנו, העסק שלנו בנוי על תיירות ובקיץ אנשים נוסעים לחו"ל או הולכים לים, לא מטיילים בגליל.
   אנחנו צריכים להתחיל ליצור קשר עם מדריכים ולהגדיל ככה את ההכנסות שלנו.

   אהבתי

 20. טוב, אל תאכלי את עצמיך, אלו טעויות שכולנו עושים, בדרך כלל בתום לב.
  גם לי זה קורה. יש נושאים שמעוררים מחלוקות וויכוחים וגם אני כמוך עברתי את הגיל לוויכוחים. הם לא ישנו את המציאות.
  יש בעיה מסויימת עם המדיה הוירטואלית הזאת שמשחררת את האנשים מנימוסים אלמנטריים. הרבה מגיבים מגעילים מנצלים את האנונימיות כדי לתת דרור לכל האגרסיות שלהם. אילו היו פנים אל פנים איתך לא היו מדברים ככה.
  זה כואב וזה מעצבן, אבל זאת עובדה.
  כל פעם שזה קורה לי אני מרגישה נורא, בעיקר כי נשארים חסרי אונים מול תגובות כאלה. אני לא רוצה לרדת לרמה שלהם ולענות באותה צורה.
  בעיקר אני כועסת על עצמי איך נכנסתי למצב הזה. מה אין לי מספיק צרות בעולם האמיתי? בשביל מה אני כאן? בטח לא כדי לריב. בעולם האמיתי אני בורחת מוויכוחים פוליטיים כמו אש אז איך נגררתי לזה בתוך בלוג?
  תתעודדי ופשוט אל תכנסי יותר לבלוג שלו.

  אהבתי

  1. כנראה שאת כמוני, לוקחת מאוד ללב את מה שנכתב במדיה וירטואלית. אולי כי חיינו את רוב חיינו הבוגרים בלי להתמודד עם המכה הזו שנקראת בלוגוספירה.
   אני לא מצליח להפריד בין התחומים ומרגישה כאילו דיברו אלי אישית וצעקו עלי פנים אל פנים וזה פוגע
   אני לא מבינה בכלל את הטעם בויכוחים פוליטיים, אולי כי ראיתי בימי חיי יותר מידי ויכוחים שלא הובילו לשום מקום?
   יש בלוגים שעדיף לשתוק בהם או בכלל לא להיכנס, לאט לאט אני לומדת את התורה הזו.

   אהבתי

   1. אני חושבת שאת צודקת. שהסיבה שאנחנו לא אוהבות ויכוחים פוליטיים היא כי ראינו שויכוחים פוליטיים לא מובילים לשום מקום.
    הגיל עושה את השלו…

    אהבתי

   2. יש מצב שבעוד עשרים או שלושים שנה הם יתפכחו, (כמו קומוניסטים נלהבים בנעוריהם שלקח להם שנים להבין איפה הם חיים) ואז הם יגידו – סליחה טעינו, אבל אז זה עלול להיות מאוחר מידי, לא שזה יטריד את תום שחי לו בנחת בארה"ב
    בדיוק כמו אחי היקר, חי לו בצפון ארצות הברית וכועס למה אנחנו מפגיזים את הילדים המסכנים של עזה ומציקים לחיזבללה החמודים וכל זה בזמן שאני והוריו חוטפים קטיושות.
    דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

    אהבתי

 21. אל תתני לחווייה רעה אחת לשבור אותך.
  אם טוב לך כאן איתנו תישארי, ואם לא אז לא, אבל לא בגלל בלוגר אחד.
  יש הרבה אנשים שכתבו ועזבו כי נמאס להם, אבל את לא יכולה לתת פרס לתום הזה ולעזוב בגללו והקוראים שלו. אני לא מסכימה!
  לגבי המצב הכלכלי, זה באמת קשה. אני מקווה שמשהו ישתנה לטובה בקרוב.
  העסק עם קבוצות יכול בהחלט להיות רעיון טוב.

  אתם רק מוכרים במקום או שאתם גם עושים משלוחים?

  אהבתי

  1. יש תקופות שאני כותבת יותר ויש כאלו שבהן נמאס לי ואני בקושי נכנסת לבלוג, הסיבות לזה הן מורכבות מאוד, לפעמים די בכמה תגובות לא נעימות כדי לגרום לי להתרחק מהבלוג לזמן מה, אבל עובדה שבסוף אני תמיד חוזרת

   וכן, אנחנו משווקים גם לכמה חנויות של קיבוצים וחנויות בסביבה, ולקליינטים ותיקים אנחנו גם שולחים פרופוליס ואבקת פרחים בדואר כי יש אנשים שקשה להם להגיע לעיתים קרובות לצפון. דבש עדיף לא לשלוח בדואר אבל יש דברים פחות דביקים שמגיעים בשלום.

   אהבתי

 22. אם זה יעודד אותך במעט, התאהבתי בך מהפוסט הראשון שקראתי בבלוג שלך לפני כמה חודשים.
  אני מאמינה שאני שווה יותר מעדר הפאנטים שהתקיפו אותך בבלוג של תום  אז תתעודדי!

  אהבתי

 23. אני חושב שההתנפלות עלייך אצל תום, מעידה הרבה על סוג השיח שם, בחוגי השמאל הרדיקלי והשמאל בכלל, שיח שהוא אלים ופשטני, שחור/לבן , טוב/רע.
  "הנצורים והצודקים"  – הם אומרים את זה בלעג על המנטליות הישראלית, ואין להם טיפה מודעות עצמית לראות שהם עצמם מתנהגים בדיוק ככה.

  אהבתי

 24. רק בשבילך אני שוברת את צום הבלוגיה שלי, שתדעי!!

  גם אני קראתי את הפוסט ההוא של תום והזדעזעתי.  לא הצלחתי להבין למה אדם שמחזיק מעצמו רגיש ואיכפתי כל כך נחוש להמנע מאיכפתיות כלפי ארצו-שלו.  למה הוא היה חייב להקביל את ישראל, המדינה היחידה של העם היהודי הנרדף, לפאדופיל ואנס מתועב ובלתי שפוי.

  מקווה לחזור לפעילות בקרוב, ומקווה שאת תשיארי פעילה עד אז!  נשיקות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s