חוקי בית צורבת

כמו לכולם גם לנו יש חוקים, אבל הבעיה היא שהם משתנים כל הזמן.


התחלנו כמו כל הזוגות עם החוקים שהבאנו מהבית, אני הייתי רגילה שכל יום שישי מוקדש לניקיון, וכולם מתעסקים בזה עד שהכול נקי, ואחר כך הולכים לנוח בצהרים עם עיתון. קריאה של מוסף סוף השבוע בבית נקי ומצוחצח הייתה עניין קדוש בשבילי.


הוא היה רגיל שאימא שלו אומרת לו כל בוקר מה ללבוש, ומכינה לו הכול ליד המיטה, ועושה הכול בשבילו, והוא מקבל צל"ש כל פעם שהוא מכין קפה או רוחץ כלים.


די מובן למה בשנה הראשונה שלנו יחד רבנו כמו משוגעים. בסוף הוא התרגל לעזור לי בניקיון של יום שישי, למד למצוא לבד את התחתונים והגרביים שלו ואפילו למד להכין סלט ובשעת הצורך חביתה.


אני עברתי לקרוא ידיעות במקום מעריב והשלמתי עם זה שלתלות בגדים בארון, ולזכור איפה מונח כל כלי במטבח ואיפה הוא שכח את המשקפיים והמפתחות שלו זה פשוט מעבר ליכולות שלו. אמרתי לעצמי שיש גברים עם פגמים יותר גדולים, כאלה שמהמרים ושותים ומכים את נשותיהם, והשלמתי עם העובדה המצערת שאני ממונה על קיפול בגדים, קנייתם ומציאת חפצים אבודים בבית.


למרבה המזל היו לנו גם דברים משותפים רבים. אין כסף שלי ושלך הכול, נכנס לקופה משותפת, הבעל ממונה על תיקונים וסידורים וטיפול ברכב, האישה על קניות ובישולים, צריך לדבר עם ההורים פעם ביום, ולבקר בסופי שבוע, וגם כשרבים לא מדברים בצורה מכוערת, ומילים כמו טיפשה ומטומטם הם לא בלכסיקון.


עם הזמן למדנו להתפשר ולהסתגל זה לזה והכול היה בסדר, ואז פרצו הילדים לחיינו השלווים.


עם הקטנה עוד הצלחנו איכשהו להתגבר על השינויים והמהפכות בעיקר כי היא הייתה ילדה רגועה ונוחה והייתה המון עזרה מהסבתות, אבל ברגע שהפכנו בבת אחת למשפחה בת שלושה ילדים הכול התהפך והשתנה ועד שהתרגלנו שאין מנוחת צהרים בימי שישי, ושבשבתות צריך לקום מוקדם ולהוציא אותם מהר מהבית לפני שהשכנים יתחילו להתלונן על הרעש הם הפכו למתבגרים עייפים שרק רוצים שיתנו להם לישון כי הם חזרו הביתה מהבילוי לפנות בוקר.


כיום החוקים שונים – אין כבר את טרור הניקיון של יום שישי, מנקים כשמלוכלך ויש זמן, ושאר הזמן מתעלמים או מחפפים. על קריאת העיתון בצהרי יום שישי לא ויתרנו ומאז שמעריב מוציא מוסף סודוקו והג'ינג'י התמכר אליו אנחנו קונים גם מעריב וגם ידיעות, ומאריכים במנוחת יום שישי עד הערב.


בכל זאת אנחנו כבר לא צעירים כמו פעם.


עם הזמן נקבעו חוקים חדשים שחס וחלילה להפר אותם וכמעט כולם משום מה מתרכזים סביב יום שישי.


יש את הפיצה של יום שישי – פיצה תוצרת בית עם טונה, בצל וזיתים, שבדרך כלל מלווה בבורקסים.


סוג הבורקסים משתנה לפי האופנה. כיום אנחנו חזק בבורקסים העגולים הקטנים עם גבינה מלוחה, ובשבוע שעבר פצחנו בטרנד חדש של לאזנייה.


אני אומרת אנחנו, אבל מי שעושה, טורח, מכין ומנקה אחר כך זו אני.


הג'ינג'י הרחיב את חוק קיפול ותליית הבגדים גם על המדיח ומכונת הכביסה ויש לו צו של בית משפט מטעמו לא לגעת בהם, אבל לעומת זאת הוא קם כל בוקר שבת בגבורה רבה ועושה סלט.


על פי חוקי בית צורבת כל מי שאוכל מהסלט של שבת בבוקר חייב לשבח את הטבח בכל פה ולהגיד שהוא יותר טעים מהסלט של השבוע שעבר, ואוי למי שלא ממלא אחר הצו הקדוש הזה, בתמורה הג'ינג'י רוחץ את התבנית של הפיצה מיום שישי ויושב לסיים את הסודוקו.


בדרך כלל אחר כך הוא הולך למכור דבש במכון, חוץ מאשר בקיץ שאז אין ביקוש לדבש והוא עושה דברים אחרים, תלוי במזג האוויר. בחום יולי אוגוסט הוא מסתפק בדרך כלל בהתבטלות מול המזגן ובתלונות על עצמו שהוא נורא עצלן.


על פי ההחוקים אני צריכה להרגיע אותו שלא נכון, הוא חרוץ מאוד, עובדה שהוא הכין סלט ורחץ את התבנית ופתר את כל הסודוקו, ולכן מותר לו לנוח פעם בשבוע מול הטלוויזיה.


הוא מסכים איתי שנכון, מוצא לו איזה סרט משמים ומיד נרדם, ואז אני מגהצת, עם גיחות קטנות למחשב – חוק לא כתוב אבל מחמיר מאוד קובע שמותר לגהץ רק בשבת – עד שנמאס לי, וגם אני הולכת לשנו"ץ לי בנחת, ומודה לאל שהילדים כבר מספיק גדולים ולא צריך להעסיק אותם.

33 תגובות בנושא “חוקי בית צורבת

   1. אההה..עכשיו הבנתי ,את אשמה
    זה שהוא בא מהבית של אמאל’ה ששם קיפלו לו בגדים ושמו לו בתא שלו תחתונים וגופיות כדי שידע מה ללבוש ואת לא עשית את זה
    זו בהחלט אשמה שלך
    פויה של אשה את

    תאמיני לי  לפעמים אני מודה לאלוהים שהתייתמתי מאמא שלי בגיל 15 וחצי
    כי אם הברירה להיות כמו הגברים האלה שבעלך מייצג אותם או להיות יתום
    עדיף להיות יתום,אחולשקשוקה יתום

    אהבתי

   2. יש לי הרגשה שאתה כועס עלי משום מה.

    אולי לא הבהרתי את עצמי מספיק והפוסט הזה היה היתולי למחצה.
    בכל בית יש חוקים שונים ומנהגים שונים ולא צריך לכעוס ולהתרגז בגלל זה.

    אהבתי

 1. צורבת, איך הם מצליחים למרוח את יום שישי כי הם עובדים, אז צריכים לנוח. אנחנו לא עבדות, אנחנו יושבות כל השבעו בבית קפה.
  איזה  מעצבן

  אהבתי

 2. באמת שאפשר לכתוב סיפור או סרט מהתיאורים שלך…
  היו הרבה שנים שלא נחתי צהריים בימי שישי, אבל בשלוש שנים האחרונות חזרתי לזה בכייף. עיתונים מנייר אני לא קונה שנים. מעדיף לקרוא באינטרנט גם חוסך כסף (מי קורא הכל?) וגם שומר על איכות הסביבה…

  אהבתי

  1. אתה צודק בקשר לעיתונים אבל את המחשב אי אפשר לשים על הפנים ולהרדם איתו במיטה ואחר כך לזרוק על הרצפה ולדרוך עליו להתעצבן על הבלגאן
   ושנ"צ זה תמיד טוב ובימי שישי זו מצווה!

   אהבתי

 3. מה, חוקים הרי נוצרו כדי לעבור עליהם. לא?

  תציעי לג’ינג’י להתחלף פעם בתפקידים לסוף שבוע אחד. את תתעסקי עם הסודוקו והוא יאפה לזניה ובורקסים.

  אהבתי

 4. בשבילי אלה לא חוקים, אלא התנהלות של הבית, וגם קביעת גבולות, כך זה הוםך להרגלים, לא מסכימה עם המילה חוקים, זה נוקשה מדי

  אהבתי

 5. השנה הראשונה שלכם מזכירה לי את השנה הראשונה שלנו, אבל אצלנו זה היה הפוך, בבית הורי התרגלתי לעשות כל דבר, ובביתי עכשיו היא עושה כל דבר, היא אומרת שהיא רוצה לפנק אותי.

  גם אצלנו יש חוק קדוש ביום שישי, בכל יום שישי אנחנו נפגשים כל המשפחה בבית הוריי ואוכלים ארוחת צהריים שם, אנחנו (אני ואחיי והמשפחות שלנו) מתכננים כל השבוע כך שביום שישי ניפגש בבית הוריי.

  אהבתי

 6. זה כתוב בהמון אהבה ובהומור
  אבל בינינו, נשמע לי שכולם חוגגים עליך.
  אז הומור זו התכונה הכי חשובה כאן אחרת אפשר להתשגע…

  אהבתי

 7. טיפשי לקנות עיתון בשביל סודוקו
  יש אתרים באינטרנט שהג’ינג’י יכול להדפיס משם סודוקו כאוות נפשו
  חוצמזה שזה עולה לכם 600 ש"ח בשנה במקום 3 דפי נייר למדפסת

  אהבתי

  1. מה, כל כך הרבה?

   עיתון אחד בשבוע? את השני אנחנו מקבלים בסופר חינם…
   אבל אנחנו ממחזרים אותם בתור ריפוד לרצפה כשצובעים את הקירות או מנקים חלונות.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s