מסיבת סיום

תכננתי לספר לקוראי על מסיבת הסיום של עוגי. איך הלכנו שוב לאיבוד בדרך לבית הספר שלו – תמיד זה קורה לנו –  ואיך הגענו באיחור וגילינו שהרוב הגיעו עוד יותר מאוחר, ואיך שפכו על הג'ינג'י קפה חם בתור לכיבוד, ואחרי הטקס שהיה קצר, תודה לאל, מישהו דרך לי על הרגל וסדק לי ציפורן בבוהן וירד לי דם, ובדרך חזרה נתקענו בפקק בגלל עבודות בכביש והבנים הציקו זה לזה כל הזמן – מסכת תלאות ויסורים מטופשת שרובה חוסר מזל ושלומיאליות, מרגיזה בזמן שהיא מתרחשת, ומצחיקה במרחק של יומיים שלושה.


עמדתי להעלות פוסט מבודח ומשעשע שישובב את נפשם של באי הבלוג שלי אחרי שהתשתי אותם במרמרת ובכעסים שלי בשבוע שעבר ולהתפאר בעוגי (שתמיד התלוננתי על הידיים השמאליות שלו) שעשה בתור פרוייקט סיום בידורית מקסימה מעץ והפתיע את כולנו בתבונת כפיו, ואז, רגע לפני שהתחלתי לכתוב, נכנסתי לבלוג המעולה של שי ענבל שאני קוראת אצלו בעונג ובהתפעלות כבר זמן רב, וכל החשק לצחוק ולהתבדח עבר לי.


אחרי שקראתי את הפוסט המזעזע הזה עם הסרטון (שלא הצלחתי לצפות בו עד תומו כי נאחזתי חלחלה איומה) נחרדתי וכעסתי ורתחתי ובעיקר התביישתי, התביישתי נורא שבכספי המיסים שלי, ובחסות הממשלה שאני מקבלת את שלטונה בלי ויכוחים, נעשים דברים איומים כאלו, וכמו שאני מכירה את מהלך העניינים עוד יעשו בעתיד, ואף אחד לא יענש באמת, ולא יתן את הדין, ולא יתפטר מיד בבושה ובחרפה.


למראה ההתעללות האיומה הזו, ההשפלה של כבוד האדם באשר הוא אדם, צר לי פתאום שאין אצלנו מסורת של ביצוע חראקירי כי זה מה שצריך לבצע בעצמו מי שאחראי לביזיון הנורא הזה.


ואין לזה שום קשר לפוליטיקה ולכל מיני נימוקים וטענות באשר לזכותנו על הארץ וכל השאר… בלי קשר לדעות שלי על המצב אני יודעת ללא ספק שלהתייחס ככה לבני אדם זה רע ומכוער ומביש, והאחראים צריכים להענש בכל חומרת הדין ויהי מה.


וכאן המקום להצהיר שאני כל כך כועסת ונחרדת דווקא כי אני אוהבת את המדינה שלי בכל ליבי ואני חוששת שהדברים האיומים הללו שמתבצעים בשמה ותחת חסותה מהווים אות פתיחה למסיבת הסיום שלנו כמדינה, כי אם דברים כאלו קורים תחת הדגל שלנו אין לנו יותר זכות קיום ואפילו אני שתמיד הייתי פטריוטית מתחילה פתאום להרהר אם לא עדיף לי לברוח מכאן, לנצל את הזכות שלי לאזרחות פולנית או את האזרחות האמריקאית של אחי… העיקר לא לחיות במקום שמאפשר יחס כזה לבני אדם. 

51 תגובות בנושא “מסיבת סיום

   1. אם הייתי אדם אחר בטח הייתי מארגנת הפגנת מחאה ועולה על בריקדות ועושה מהפכה ומקימה מפלגה, או לפחות מגישה תביעה משפטית לבג"ץ, אבל אני רק אני, וכל מה שיש לי זה הבלוג הצנוע שלי וכשרון הכתיבה הפעוט שלי וכמה בלוגרים אחרים שאני מכירה ויכולה להפציר בהם להקים גם כן קול זעקה ומחאה.
    זה לא הרבה, ולא מספיק, אבל זה מה שאני יכולה לעשות, ואם אצליח לשכנע עוד כמה אנשים למחות גם כן, והם בתורם יעוררו את המכרים שלהם…
    אולי בסוף משהו יזוז  

    אהבתי

   2. צורבת,
    תודה שהתעוררת,הכיבוש בן 42
    בגדה יש מחסומים על ימין ושמאל,פלסטינים מתייבשיןם בהם כבר שנים עד צאת נשמתם,אנשים מתים לפעמים שם,בעבר  החיילים התייחסו בגסות לפלסטינים ובגלל זה הוקם ארגון  wach של נשים שעשו תורנות במחסומים כדי שחיילים יתייחסו בצורה אנושית יותר
    אדמות של פלסטינים בגדה מולאמות כבר 40 שנה
    בשביל בניית הגדר נלקחו שטחים בבלעין ונעלין ובעוד מקומות וכל יום שישי יש שם הפגנות ואנשים נהרגים
    הסיפור הזה עם משמר הגבול חוזר על עצמו בערך כמספר שנות הכיבוש
    אז עכשיו בגלל שילד בן 22 הזדעזע,התעוררת?
    קצת מאוחר,לא?

    אהבתי

   3. מוטב מאוחר מאשר בכלל לא.
    להזכירך, כשהכיבוש החל הייתי רק ילדה בת 12.
    שנים לא היה אינטרנט והייתה צנזורה, וגם אם לא תמיד ידעתי מה בדיוק קורה שם אף פעם לא חשבתי ששליטה על עם זר זה רעיון טוב ותמיד קיוויתי שימצא פתרון.
    יש פנים לכאן ולכאן כשמדובר במה שנעשה בשטחים הכבושים שאני עוד זוכרת איך טיילנו בהם בלי חשש, אבל הפעם זה פשוט עבר כל גבול. אין להתעללות ולביזוי הזה שום הצדקה של בטחון ומניעת פיגועים כמו עניין החומה, ולראות במו עיני מה באמת קורה פשוט מחליא אותי.
    שי אולי ילד בן 22 אבל הוא בחור רציני מאוד, כותב נהדר וחבל שאין לנו יותר צעירים כמותו שיש להם כושר ביטוי כל כך טוב וחוש צדק מפותח כל כך.

    אהבתי

   4. אני לא קורא את שי אבל אני לוקח את דברייך
    אבל הדברים שלך על הכיבוש מצחיקים אותי
    אבל עזבי
    לאורך שנות השמונים הייתה כאן תנועת שלום עכשיו שעסקה במחאה ענקית נגד הכיבוש
    אמיל גרינצוויג נרצח
    מתנחלים עקרו עצי זית והרגו ילדים ערבים
    ואת מדברת על  לא ידעת,י לא ראיתי, הייתי בת 12?
    צורבת ,האינתיפדה הראשונה הייתה ב87 עד אז אולי טיילת בשטחים
    אחכ אי אפשר היה אבל עברו 22 שנה
    זה אחלה שעכשיו התעוררת ואת כועסת ואולי תעשי משהו בעניין
    אבל אחדים מאיתנו כבר עשו ולא מזדעזעים מ סיפורי כיבוש כי כולנו מבינים שרק שהכיבוש יסתיים ולפלסטינים תיהיה מדינה לא יהיו דברים כאלה

    אהבתי

  1. חבל שאין לי יותר בלוגים ויותר השפעה, חבל שכל מה שמעניין אנשים במקום הדפוק הזה זה הטירוף של האגו מאניאק העלוב הזה טופז ולא דברים באמת חשובים שנעשים בשמם בלי שאף אחד ידע או יהיה לו אכפת בכלל.

   אהבתי

  1. אני מאוד מקווה שהפוסט שלו יגיע למומלצים ושכולם יקראו ויראו ויכעסו כמוני.
   עשו כזה עניין מהתאונה הדבילית של הבן של צ’יקו ודבר כזה מנסים לטייח.
   מזל שיש כיום אינטרנט ויו טיוב ואי אפשר יותר להסתיר ולרמות אנשים כמו שהיה בנעורי.

   אהבתי

 1. אני מעדיפה לא להתיחס לפוסטים של שמאלנים קיצוניים תומכי יום הנכבה וכל מרעין בישין שהערבים מבצעים בנו. אחרי קסאמים בעזה, פיגועים ברחבי הארץ, לינץ’, ירי בתינוקות אני פשוט כועסת שיש ישראלים צדקניים שמפרסמים דברים כאלה ומוציאים דיבתינו רעה. אחכ מתפלאים שהעולם שונא אותנו. מילא אם ערבי היה מפרסם דבר כזה. אבל יהודי כזה הוא בוגד. אם לא היו פיגועים לא היו מחסומים. הם אוכלים את הדיסה שהם בישלו  ואפילו לא הם אלה שבוכים אלא מישהו שחושב שאנחנו אמורים להיות יותר טובים מכל עם אחר בעולם.
  הייתי בורחת לפולין או ארהב אבל בגלל דברים אחרים לגמרי.

  אהבתי

  1. גם בלי להסכים עם כל מה ששי חושב אני עדיין מסוגלת להחליט מה טוב ומה רע בעיני, והתנהגות כזו היא רעה בלי שום קשר לשום דבר.
   זה לא קשור למה שקורה במקומות אחרים בעולם, ולא לפוליטיקה, זו פשוט התנהגות בזויה ומכוערת, התעללות לשמה של אנשים שלא צריכים להיות בעמדת כוח וללבוש מדים.
   ההתנהגות הזו ראויה לעונש ולגינוי כי ככה לא מתנהגים לבני אדם אחרים ולא משנה מה הרקע ההסטורי הפוליטי שעומד מאחוריה.
   יש דברים שלא עושים כי זה רע ומכוער ומשפיל, אותנו ואותם ובכלל.
   וכפי שכולנו רואים בסופו של דבר הרוע הזה מקרין גם עלינו וזוחל לכיוון שלנו וממוטט אותנו מבפנים

   אהבתי

   1. התנהגות רעה לא בלי סיבה. עין תחת עין שן תחת שן. הבעיה מפרסומים כאלה שאפשר לחשוב שרק אנחנו רעים והם ממש צדיקים תמימים. אם לא היו פיגועים לא היו מחסומים. מעדיפה לשבת בשקט בבית קפה או לנסוע בשקט באוטובוס בלי לחשוש שאיזה שאהיד חף מפשע יבוא לפוצץ אותי. אולי זה לא הכי יפה בעולם השאלה מה האלטרנטיבה. גם לפני ה’כיבוש’ לא היה כאן שקט.

    אהבתי

   2. עזבי אותם ואת ההתנהגות שלהם, לא מעצבן אותם ומבייש אותך לדעת שיש סדיסטים מגעילים כאלו במדים של צה"ל?
    שאנשים שהדגל שלהם הוא הדגל שלך מבצעים דברים כאלו?
    את לא רואה את הקשר בין ההתנהגות הזו לבין הרצחנות של המפגעים אצלנו והאלימות והטרור הפנימיים שלנו?
    אני כן.
    ואני לא חושבת שיש משהו שמצדיק התנהגות כזו, שום דבר.
    אם את הדביל הזה, הצ’יקו הזה הענישו בגלל שטות אז למה האנשים שעושים דברים כאלו לא מקבלים עונש ועונש חמור שכולם יראו ויראו?

    אהבתי

   3. זה לא מעניין אותי אני לא מסתכלת ואני לא רוצה לדעת כשם שאני לא רוצה לראות תינוק מרוטש וחלקי גופות של אזרחים תמימים שרק רצו לנסוע באוטובוס כי אין להם כסף לקנות אוטו או כל סיבה אחרת. יש סדיסטים מגעילים בכל מקום. גם אנשי ההוצלפ הם סדיסטים מגעילים אז מה גם את זה יתחילו לפרסם בעולם? וחיילי צהל שהיו צריכים לפנות את תושבי הרצועה מבתיהם לא היו סדיסטים? אבל במקרה הזה אנשי השמאל שתקו. כי להיות סדיסט ליהודי זה בסדר. רק להיות סדיסט לערבי זה לא בסדר.
    ודאי שיש קשר בין הפיגועים וההתנהגות של החיילים. אבל בדיוק הפוך ממה שאת טוענת. החיילים נוהגים כך בגלל הפיגועים. לא להיפך.
    צ’יקו זה סיפור אחר. גם הבן שלי שילם ברשיון הנהיגה שלו  על כל השיכורים והמופרעים על הכביש. אין קשר. תמיד יש מי שמשלם שלא בצדק

    אהבתי

   4. דפנה, את יודעת מה את מזכירה לי?
    את מזכירה לי שאלה ששאלתי את ההורים שלי כשהייתי בכיצה ג’:
    "למה אנחנו צריכים ללמוד אנגלית בשביל האמריקאים, אם הם לא לומדים עברית בשבילנו?"
    אין עוררין לגביי אוןוויליות וטמטום השאלה הזאת. והדעות שלך ממש מזכירות לי את זה.

    כשאני רואה תגובות כאלה והתנהגות כפי שתוארה בבלוג של שי, אני מתחילה להבין רק בקצת, למה שונאים אותנו בעולם, למה אנחנו עם נרדף ולמה היו אינתיפאדות ופיגועים. והאמת, כל זה מגיע לנו אם אנחנו מתנהגים ככה.

    אי אפשר להתלונן על משהו שמישהו אחר עושהב ולעשות את אותו הדבר בעצמך ועוד להצדיק את המעשים של עצמך. אחרת, את לא שונה בכלל מהאוייב שלך. ולמען האמת, כרגע הפלסטינים ומדינות ערב שסביבנו מתנהלות בצורה הרבה יותר חכמה מאיתנו. אנחנו סתם נראים כמו הבריון הדביל של התיכון.

    אהבתי

   5. ובקשר ליפות נפש וכל שאר הדברים שציינת ושרבים כמוך מרעיפים עלינו, השמאלנים- אין כל רע בנפש יפה, בטוב לב, בדאגה לאחר ובסבלנות וסובלנות כלפיי אנשים אחרים, גם אם הם שונים ממך.
    יש רע בצביעות, באי לקיחת אחריות, ברוע לב, בחוסר אכפתיות, בזלזול, ובחוסר סבלנות וסובלנות כלפיי כל מי ששונה ממך.

    אהבתי

   6. יש המון רע ביפה נפש. טוב הלב שלכם כלפי מי שעושה לכם רע זו הצביעות בהתגלמותה. נראה אם גם בחיים הפרטים שלכם אתם נוהגים כך. טובי לב למי שמאיים לשרוף לכם את הבית. אתם הכי צבועים בעולם. לא לוקחים אחריות אלא בורחים ממנה. הכי קל זה לבוא ולהאשים את מי שממלא את תפקידו ולומר אני בסדר אני בסדר זה החייל הזה שלא בסדר. אני קודם כל דואגת לתחת שלי תסלחי לי , לבית שלי לילדים שלי ואם מישהו מאיים על חיי אני לא אהיה אליו טובת לב ואגדיר אותו שונה ממני. הוא לא שונה ממני. זו את שהחלטת שהערבי שונה ממני. הוא בסך הכל רוצה להרוג אותי הרמה הלאומית וממש לא מתחשק לי לתת לו. אבל אתם הסמולנים נותנים לו. וכשהם יוצאים לפיגוע הם לא מבחינים בין ימנים וסמולנים. את כל היהודים הם לא רוצים פה. כמה שאנחנו נותנים להם יותר כך הם מרגישים חזקים יותר וקרובים להגשמת חזונם. שאנחנו לא נהיה פה. טוב לב זה דבר נפלא. לא במקום הזה.

    אהבתי

   7. את פשוט לא מבינה שנקמנות ולהחזיר זאת בדיוק הסיבה שבגללה נעשה רע לאדם מלכתחילה. רוב רובם של הטרוריסטים בסה"כ רוצים לצאת מהכלא שנקרא ג’נים לדוגמא. ואם כבר דוגמאות אישיות, הייתי רוצה לראות איך היית מגיבה אילו היו מעמידים את הבן שלך בשמש ואומרים לו לצחוק על עצמו באשר הוא יהודי. אני רוצה לראות אותך מתמודדת מול צעקות "מוות ליהודים" כפי שנעשה בשואה. אם את טוענת שזה מגיע למי שבסה"כ מחפש להתקיים כאן, אז זה מגיע גם לך ולילדים שלך.
     
    את יודעת, הם לא מאיימים לשרוף לי את הבית סתם, למעשה לבקר בכפרים שלהם זה הרבה יותר כייף ובטוח מלהסתובב 10 דקות מהבית באשדוד, תל אביב או חדרה. אני מניחה שמרוב פחד את לא ביקרת אפילו באחד כזה.. כדי נניח.. לקנות ירקות. מעולם לא באמת פגשת בערבי מחוץ לצבא (עשית בכלל?) כאויב שלך ואת לא מסוגלת לראות בהם אנשים, רק מחבלים שרוצים להרוג אותך. 

     

    אהבתי

   8. את לא מבינה שום דבר. רוב הטרוריסטים רוצים לצאת מהכלא. יופי. כל האסירים בעולם רוצים לצאת מהכלא ואף אחד לא יושב בכלא סתם. בטח לא טרוריסטים. אז מה יקרה אם תשחררי אותם? הם יזרקו עליך פרחים? זה מה שאת חושבת? ובקשר לבן שלי אני מעדיפה שיכריחו אותו לשיר שירים שהוא לא אוהב ולהניף דגל שהוא לא אוהב מאשר שיירו בו או שיעשו בו לינץ’ כמו שהערבים החברים שלך יודעים לעשות. מה היית אומרת אם היינו נוהגים כמותם ומבצעים לינץ’ בכל טרוריסט ואחר כך גם באים בטענות שמביאים אותם למשפט כמו מה שקרה בשפרעם?
    אם את חושבת שהם לא רוצים לשרוף לך את הבית סתם אני מניחה שכאשר הם יעשו כן תבקשי מהם סליחה
    עכשיו התקפות אישיות לא מקובלות עלי. כן אני עשיתי צבא ואת? אני השתתפתי במלחמת יום כיפור ואת? אני פגשתי הרבה ערבים מחוץ לצבא. יותר מדי . ואת? חלק מהם הם אנשים טובים חלק מהם חיות אדם. גם ביקרתי בכפרים ערבים. ואת? תאמיני לי שהם מעריכים אותי יותר מאשר אותך. לי יש כבוד וגאווה לאומית לך אין.

    אהבתי

   9. ביקרתי ביותר מדי כפרים ערביים, רובם הרבה יותר אדיבים ונחמדים מאנשים בעזריאלי או מהיישוב שאני גרה בו.
    כמדומני שבחורה בגיל של שי (22) לא ממש הייתה יכולה להיות במלחמת יום כיפור.

    שימי לב לשפה שלך ולתגובות שלך לפני שאת מדברת איתי על התקפות אישיות. בכלל, את וטליק כל כך מתנשאים, מזלזלים ואטומים שלא סתם עד כה בחרתי שלא לקרוא את הבלוגים שלכם ולא להיכנס אליהם וגם לא להגיב לכם לתגובות אצל אחרים. משהו אומר לי להמשיך מעתה בדרך הזו.

    אהבתי

   10. את בחורה בת 22 ואני קצת יותר מבוגרת. מן הראוי שתנהגי כבוד באנשים שיכולים להיות הוריך. תתבישי לך כשאת קוראת לאנשים מבוגרים עם נסיון חיים אטומים. את לא יודעת כלום את לא מבינה כלום. תנגבי את החלב מעל שפתיך ורק אז תתחילי לתקוף מבוגרים ממך. אולי אם זה יקרה נתחיל להיות באמת יותר טובים ונאורים. כשפישרית כמוך מכנה אדם מבוגר ובעל נסיון אטום אין לי מה לומר אלא להזדעזע ממי שחינך וגידל אותך.

    אהבתי

   11. א. אנחנו לא חייבים ללמוד אנגלית. גם האמריקאים לא לומדים שפות זרות ולא כל העולם מדבר אנגלית.
    ב. אני חושבת שדעות סמולניות הן אווילות וטמטום ובגלל זה כל העולם שונא אותנו. אנחנו רוצים להיות כאילו טובים מכל העולם כאשר בפועל אנחנו לא לא נהיה ואין צורך לשאוף לזה. אנחנו כמו כולם וכך צריכים להיות. אנחנו עם נרדף רק מפני שכל הזמן אנחנו מתנצלים ופוחדים להיות כמו כולם. ככל שיהיה כאן יותר שמאל כך העולם ישנא אותנו יותר. ככל שנהיה יותר צדקנים פחדנים וחלשים כך העולם ישנא אותנו יותר. העולם לא שונא את הערבים שעושים בנו פיגועים זורקים עלינו קסאמים וקטיושות כי הערבים אומרים שמעשיהם מוצדקים. הם לא התנצלו על אף תינוק מרוטש ואילו את ודומייך מתנצלים בפני כל העולם על כך שפלסטינים עומדים בתור ארוך בשמש.
    אנחנו לא צריכים להתלונן. אנחנו צריכים לעשות בלי לבכות, ולעשות דברים שאת מתביישת בהם כי זה מה שצריך לעשות

    אהבתי

   12. אף אחד לא דיבר פה על חובה ללמוד אנגלית (למרות שבעקרון זה כן חובה אם את רוצה גם תעודת בגרות מלאה – לא הכי קל להוציא םטור מאנגלית והוא נחשב למקצוע חובה- והמשך לימודים אקדמיים שבהם רוב החומר הוא באנגלית וללא תרגום לעברית). קודם כל, זאת הייתה רק דוגמא לשטות שאת מחזיקה בה כדעה לגיטימית. אנחנו לא לומדים אנגלית בשביל האמריקאים או בשביל אף אחד, אלא בשביל עצמנו ואם את שואלת אותי אני בכלל רוצה ללמוד כ20 שפות, כי ידע זה כוח. ולדעת לדבר עם אנשים בכל מקום זה כוח.
     
    נכון, רוב העולם דווקא דובר ספרדית ועוד מעט סינית אבל גם אנגלית ונראה לי שאנחנו לא רחוקים מכך שזאת תהיה ערבית. אבל זאת בטח לא עברית. וזה בכלל לא העניין, העניין הוא שאת מוכנה להיות אטומה ולא להשכיל רק כי הוא לא עושה טובה ומשכיל. וזה אווילי, כי את אמורה להשכיל עבור עצמך ולא עבור אנשים שאת לא מכירה בחו"ל.
     
    בארה"ב, אגב, דווקא כן מלמדים צרפתית וספרדית למשל. ורמת החינוך שם הרבה יותר טובה מבארץ, שזה אפילו מצחיק אותי לנסות להשוות ביניהן.
     

    אהבתי

   13. גם כאן התקפות אישיות לא מקובלות עלי בעיקר לא משמאלנית יפת נפש. זה שאני לא מסכימה איתך לא הופך אותי לאטומה. כך אתם וכל חבריך הסמולנים. מרבים בהתקפות אישיות על אנשי ימין. איפה הדמוקרטיה? רק לכם מותר להביע את הדעות שלכם? הדעות ההזויות שלכם? רק אתם צודקים? אנחנו בינתים הרוב וטוב שכך. אולי כולם אטומים חוץ ממך. עד כדי כך שאת עוד גאה להיות סמולנית

    אהבתי

   14. חבל על התבוסתניות, דפנה. אני באופן כללי לא רוצה להיות כמו כלום ומה כולם עושים או לא עושים לא מעניין אותי בכלל.
    דווקא לפי הדעות שאת מציגה פה, ולפי איך שהדעות הימניות והמלחמות המיותרות שלנו בעזה ובלבנון נתפסות בעולם, את ודומייך בטוחות שאנחנו עם נאור ומושלם ומעל כולם ושונה מכולם. אני דווקא ממש לא רואה אותי ככזאת וגם לא נראה לי שצורבת או שי.

    בינתיים העולם דווקא שונא אותנו בגללכם. הוא שונא לראות בניין בעזה מופגז, ולא הפגנה נגד הכיבוש (שלצורך העניין, אני לא כל כך מאמינה בו). להיפך, עם ההפגנות האלו הוא דווקא מסכים.
     
    נכון, כי מעשיהם באמת מוצדקים באופן מסויים. הם בסה"כ רוצים עצמאות וזהות משל עצמם. להיות חופשיים. זה לא מה שאנחנו רצינו כשהיינו בגטאות באירופה? למה אנחנו עושים דבר כמעט דומה לאנשים אחרים ועוד לא מבינים למה הם מעלים ארגון טרור לשלטון ועושים פיגועים?

    אהבתי

   15. אני תבוסתנית? כל הימין תבוסתני? מעניין. את לא רוצה להיות כמו כולם. את יודע איפה שמים את מי שלא רוצה להיות כמו כולם. העולם לא מעניין אותי. אני רוצה לחיות ולא לעשות מה שהעולם רוצה. ובכלל מי אמר לך שהעולם שונא אותנו? התקשורת הסמולנית שלך? העולם שונא לראות בניין בעזה מופגז? והעולם כן אוהב אוטובוסים מרוטשים? בודאי שהעולם אוהב לראות הפגנות ולא הפזגות. אני לא רואה את עצמנו עם נאור ושונה. את רוצה להיות נאורה ושונה. זה הרי מה שאת אמרת קודם. ומה את חושבת אם תראי לעולם כמה אנחנו משפילים את הערבים העולם יאהב אותנו יותר ויראה אותנו נאור ושונה? אני לא מבינה מה את רוצה. גם את לא מבינה מה את רוצה.
    יש 22 מדינות ערביות. הם יכולים לחיות שם בחופש. יש רק מדינה יהודית אחת. אני רוצה לחיות כאן בחופש. יש עם ערבי. ממתי יש עם פלסטיני? מהיום שבאנו לכאן. עד אז לא היה דבר כזה. תלמדי היסטוריה. אולי זה יעזור לך קצת.

    אהבתי

   16. ג. (המשך) אני בכלל לא רוצה להיות שונה מהאויב שלי. אני רוצה להיות בדיוק כמו האויב שלי לפחות כי אני צריכה גם לנצח אותו. אני גם רוצה להיות חכמה כמו האויב שלי. לכסח ולבכות. הם לא התנצלו מעולם על תינוק מרוטש אלא מצדיקים א מעשיהם. אתם הסמולנים מתנצלים על זה שאנחנו בכלל  יושבים כאן. ומראים לכל העולם כמה ערבים שעומדים בתור בשמש. והם רק צוחקים עליכם. זה הכל.

    אהבתי

   17. ובדיוק בגלל זה מגיע לך אותו היחס בדיוק, וזה מה שאת לא מבינה.
    את בכלל מסרבת להבין שבדיוק בגלל הדעות שאת מחזיקה בהן ושפכת פה, את רק מתרחקת מלהיות דומה לו ולזה אני בדיוק מתכוונת כשאני אומרת שאנחנו מטומטמים לידם, לדעות כמו שלך.מנהיגים כמו ליברמן וביבי או אלי ישי.

    קודם כל, תתחילי לאיית נכון שמאלנים. שנית, איך ולמה החלטת שאני מתנצלת על כך שאני פה? איך לעזאזל הגעת לזה שאני מצטערת על זה שאני פה למראות שבכלל לא שאלו אותי ושאני מגויירת? מה את כבר יודעת עליי שאת מחליטה מהן הדעות הפוליטיות שלי ע"פ המילה "שמאל"?

    את מזכירה לי מישהי מאיזה פורום שפעם ירדה על מישהו שפרסם שם תמונה שלו, בטענה שהוא מכוער ותמונות כמו שלו לא ראויות לעלות לרשת. אחרי ששחררו אותה מחסימה, היא טענה שהיא התנהגה ככה בגלל "האווירה הכללית בפורום", כששאלתי איך זה קשור היא רק ענתה "שיהיה".
    מעניין אם תצליחי לקשר את זה אלייך.

    אהבתי

   18. אני מאיית סמול כי ככה בא לי. small קטן ועלוב. אני יכולה גם לתרגם את המונחים ימין ושמאל לאנגלית. ימין זה right כלומר נכון שמאל זה left כלומר זניח. מעבר לזאת אני לא מכירה אותך. ואם אני לא טועה אנחנו נמצאות בבלוג של צורבת ונכנסת בלי רשות לתגובה שלי לצורבת. אני לא מכירה אותך את לא מכירה אותי וההתקפות האישיות שלך לא מקובלות עלי. במיוחד שהן באות מיפת נפש. שמעת פעם על מחלות אוטואימוניות?

    אהבתי

  1. יכול להיות שכן ואולי לא, אבל אין ספק שהוא נותן לכל מיני חולירות עם שריטות מקום נוח לפרוק בו תסכולים ומגבה אותם בלי פיקוח ובלי מחשבה על הנזקים שהם מעוללים.

   אהבתי

 2. מסכים איתך שזה מזעזע.
  אבל לצערי זו תמונת מצב שקיימת לא מהיום.
  היו הרי מקרים קשים בהרבה מזה – כולל התעללויות פיזיות ועינויים של ממש.
  אני מקווה שימצו עם האידיוטים האלה את הדין.

  אהבתי

  1. כבר נשאלתי קודם למה נזכרתי להתעורר רק עכשיו?
   אין לי תשובה לשאלה הזו, אולי כי טוב מראה עיניים מהלך נפש?
   לראות את העלבון והפחד בפנים של בן אדם זה אחרת מאשר לקרוא על זה במאמר מלומד.
   ואין לי יותר מידי ציפיות משלטונות הצבא והמדינה שלנו.
   אני אופתע אם העניין יטופל.

   אהבתי

 3. עדיף באמת שתעזבי את הארץ. מתאים לצדקנית שכמותך, וצבועה יותר מכל, להכליל מעשה שטות אחד, או אפילו שלושה על כל ישראל. מגיע לך הסבל.

  אהבתי

 4. לדעתי בריחה לארץ אחרת היא לא הפתרון. כמו שאימא שלי אומרת לי, כמו שסבתא שלה אמרה לה ולה גם סבתא רבה שלה – הכל טוב ויפה איפה שאנחנו לא נמצאים. דברים כאלה מתרחשים בכל מקום, בין אם מפרסמים אותם בyoutube ובין אם לא. זה קורה בבתי ספר, זה קורה בבתים, זה קורה במקומות ציבוריים וזה קורה גם במשמר הגבול – בפולין, בישראל או בארצות הברית – זה קורה בכל מקום. אני כמובן מבינה שאת רק מחפשת אחרי צדק ומקום טוב יותר, אבל במקום שבו יש יותר משתי דעות תמיד יש יותר ממספר אחד של צדק, והרבה מספרים של איבה והשפלה. ובגלל שהעולם שלנו מתקיים בקבוצות של אנשים עם דעות ליבריות משלהם, כך זה תמיד יהיה. לכי תדעי, האדם שצילם את הסרטון הזה בטח חושב שעכשיו הוא מלך שהוכיח לכל העולם שראה את אותו הסרטון שהוא הצודק והמבין בעולם.

  אהבתי

 5. האירוע נורא, אבל אני מוצא את ההתייחסות שלך אליו כנאיבית במקצת. אפשר לפרש את האירוע בשני אופנים עיקריים:
  1. בכל מקום שבו נותנים לבני אדם כוח אולטימטיבי על-פני בני אדם אחרים, ימצאו חלאות כאלה. יש לטפל במקרים כאלה גם נקודתית וגם מערכתית, ולצמצם תופעות כאלה למינימום. במישור הפוליטי, הדרך לטפל בכך היא לקדם באופן אקטיבי את הרעיון של הסדר שלום אם הפלסטינים.
  או –
  2. זוהי תולדה של קיומה של מדינת ישראל,כמדינה המושתתת על דיכוי עם אחר. הפתרון להפסקתן של תופעות כאלה הוא הפסקת קיומה של מדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה.
  אני בוחר באפשרות הראשונה.

  אהבתי

  1. גם אני בוחרת באפשרות הראשונה ובשום מקום לא כתבתי שצריך לסגור את המדינה בגלל שיש חיילים אלימים ואידיוטים במג"ב.
   אם זה מה שהבנת מדברי טעית.

   וכל הכבוד על הניתוח הקר וההגיוני.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s