משפחה חורגת


אני לא מאמינה בהורוסקופ, לדעתי זה הבל הבלים ושטות גמורה. נכון שבספר שקראתי פעם על מזלות נכתב שחור על גבי לבן שבני מזל עקרב נוטים לא לקחת ברצינות את האסטרולוגיה … ובכל זאת אני לא מאמינה וגם כשקראתי בתחזית השבועית בעיתון שבני המזל שלי יסבלו מבעיות כספיות בנובמבר המשכתי לזלזל.


אז מה אם זה נכון? זה לא אומר שיש משהו באסטרולוגיה, הרי מאז ומעולם יש לי בעיות עם כסף, או יותר נכון לכסף יש בעיות איתי, ואולי זו בעצם בעיית זמן?


האם זו אשמתי שתמיד יש יותר מידי חודש בסוף הכסף?


 


כך או כך מאז שהג'ינג'י עזב את העבודה בפיס אנחנו בצרות כספיות. גם קודם היינו, אבל עכשיו עוד יותר.


אומרים שזה לא כמה אתה מרוויח, אלא כמה אתה מבזבז. יכול להיות שזה נכון, אבל כשיש ארבע איש (בהנחה שלילי כבר לא גרה בעצם בבית), וכולם צריכים לאכול, לקנות מידי פעם בגדים, ולתקן את המחשב … אתם מבינים את התמונה.


אני באמת מנסה לחסוך כמיטב יכולתי. מעולם לא הייתה לי עוזרת, אני לא הולכת לקוסמטיקאית וקונה ממש מעט בגדים. אין פינוקים אין מסעדות, ואין בילויים. הבזבוז הכי פרוע שהרשינו לעצמנו בשנה האחרונה היה ללכת לסרט בקולנוע ליד הבית. ראינו את "ואלס עם בשיר" – סרט מעולה – ואפילו לא קנינו פופקורן או שתייה.


בכלל, אני לא קונה שתייה. שותים מים, אוכלים אוכל פשוט ובסיסי, לא מעשנים ולא אוכלים בחוץ. עובדים מאוד מאוד קשה, ובכל זאת תמיד אין לנו די כסף.


נובמבר הזה היה ממש מכה. תמיד קשה לנו בסוף נובמבר, תחילת דצמבר. יש לנו שתי מכוניות ובתקופה הזו שתיהן צריכות לעבור טיפול שנתי, טסט וחידוש ביטוח.


את המכונית שלי לא קניתי בעצמי, היא של הורי, מתנה מהם, וזו מתנה יפה מאוד מאוד, ואני מאוד מודה להם, אבל להחזיק שני רכבים זה נורא יקר, וכשהתברר השבוע שהמכונית של הג'ינג'י (קנגו מסחרי שהוא צריך בשביל הכוורות) צריכה בלמים חדשים …. התחלנו לחשוב על מכירת מכונית אחת, ואולי שתיהן, וקניית מכונית מסחרית אחת שתשמש בעת הצורך גם אותי.


הורי שמעו את הרעיון וחטפו חום, בעיקר אבא שלי שאף פעם לא ממש אהב את בעלי, ולאחרונה התחיל ממש לשנוא אותו. למרות שהורי גרים ממש קרוב אלי הפסקנו ללכת אליהם ביחד. מאז הריב האחרון איתם, גם על רקע כספי, אני ממונה על הקשר איתם בעוד שבעלי ממונה על הקשר עם אימא שלו.


אני ואימא שלו ביחסים טובים למרות שבדרך כלל הוא נוסע אליה לבד כי חלק מהכוורות שלנו בנהריה והוא נוסע לא רק לבקר אותה אלא לטפל בכוורות. זה לא שהוא לא מדבר עם הורי, הוא מדבר אתם ואיתו הם מדברים ומתנהגים בנימוס, אבל כשהם רק איתי הם מרשים לעצמם להגיד עליו מה שהם באמת חושבים וזה די מעליב ומאוד לא נעים לי.


מרגיז אותם שהוא מנסה להתפרנס רק מדבורים ושאני עובדת כל כך קשה, ולדעתם הוא לא מפרנס אותי כראוי, ולא מתייחס אלי יפה והוא לא היה בחירה מוצלחת בתור בעל ועדיף לי בלעדיו.


אני איתו כבר שלושים שנה והם עדיין לא משלימים עם הבחירה שלי בו. יש תקופות יותר טובות ופחות טובות אבל בעיקרון הם לא מתלהבים ממנו. חלק מזה קרה באשמתו, חלק בגללם ושנים אני נקרעת בינם לבינו וזה קשה ומעיק עלי מאוד.


מרגיז אותם שאף פעם אין לנו כסף לשפר קצת את איכות החיים שלנו – הם היו רוצים שנשפץ קצת את הבית, נחליף דלת כניסה למשל (היא באמת נוראית) נצבע ונחייה קצת יותר ברווחה, ומאשימים את הג'ינג'י שבגללו החיים שלנו קשים כל כך. לדעת אבא שלי הוא בטלן ולא מפרנס טוב.


שילך למצוא עבודה!! הוא מתרגז בלי להתחשב בזה שהג'ינג'י בן 57 ואין לו שום מקצוע חוץ מעשיית ביטוחים והכוורות. 


לאחרונה אנחנו אפילו לא הולכים להורי לארוחת ערב ביום שישי. אני באה אליהם לבד במשך השבוע ודי. הם אוספים את לילי מתחנת הרכבת כשהיא באה מהצבא, היא נמצאת אצלם כמה שעות ואז הם מחזירים אותה הביתה בלי להיכנס אלינו. ותמיד הם מזכירים לי שהם קונים לה בגדים ודוחפים לה כסף ובעצם מממנים אותה למרות שהיא אף פעם לא מבקשת כלום וזו תמיד יוזמה שלהם.


גם אני מבקשת מהם לעיתים מאוד נדירות הלוואה ותמיד מחזירה אותה כמה שיותר מהר ובכל זאת למרות שהם תמיד עוזרים בלי היסוס הם נותנים לי הרגשה איומה שאני כישלון כי בחרתי בעל שלא מצליח להתפרנס ולפרנס אותי ובגללו אני עובדת כל כך קשה ואף פעם אין לי די לשום דבר.


מצד אחד אני אסירת תודה להם על העזרה ומצד שני נורא מרגיז אותי שהם מלווים את העזרה הכספית בעקימת שפתיים וברטינות על בעלי התפרן והבטלן. לי אגב לא מפריע בכלל שאין לנו כסף לבזבוזים ולבילויים. הכי חשוב לי זה שלום בית ושקט וקניות ומסעדות ובילויים יקרים לא מושכים אותי בין כה וכה למרות שחבל שאני לא יכולה לטייל יותר, אבל מצד שני אני אשמח מאוד אם הנסיעה המתוכננת לאחי באמריקה תתבטל. שבועיים איתם בלבד זה באמת יותר מידי בשבילי.


 


אתמול אבא שלי ביקש שנבוא אליהם היום בשש בערב לביקור ונשב לדבר על הבעיות הכלכליות שלנו. נורא הרגיז אותו הרעיון שנמכור את הרכב שהם נתנו לי ושאני אשאר בלי מכונית והוא רצה לעשות לנו שיחה על העניין.


שמעתי את הזימון הזה וליבי נעשה כבד וכבר חזיתי שתהיה עוד מריבה נוראית. ניסיתי להסביר לו שזה לא בדיוק ככה ושלמרות שמאוד נוח לי להגיע לעבודה עם מכונית ולא בשתי אוטובוסים אנחנו פשוט לא עומדים באחזקת שני רכבים, אבל הוא מיד התחיל לשצוף האשמות נגד הבעל שלי ולספר לי איזה לא יוצלח הוא.


זה מעליב ופוגע ואני תמיד מבליגה. לא רוצה לריב איתו כדי לא לגרום לאימא שלי עוגמת נפש ומבינה את הצד שלו וגם את הצד של בעלי שבאמת קורע את עצמו בעבודה ולמרות כל מאמציו מתקשה להתפרנס. הייתי שמחה לוותר על המכונית הזו ולא לשמוע יותר את הקיטורים של אבא שלי.


בבוקר התברר שנפטרה איזו דודה קשישה והג'ינג'י צריך לנסוע בצהרים ללוויה עם אימא שלו מה שגרר שוב רטינות מצד אבא שלי שהנה הבטלן נעשה נהג של אימא שלו ולא הולך לעבוד. בסוף הוא החליט לוותר על הפגישה שתכנן מחשש ששוב יצא מזה ריב והודיע לי שהוא אמנם ישלם את הביטוח והטסט, אבל אם בשנה הבאה לא נצליח לשלם בעצמנו שנחזיר לו את האוטו והוא כבר ימכור אותו ודי. 


אמרתי תודה רבה ושמחתי שנמנע עוד פיצוץ. הייתי בלחץ בגלל הפגישה הזו עוד מאתמול והוקל לי שהיא בוטלה. הורי כבר לא צעירים, הם פנסיונרים לא ממש עשירים ואני שונאת את המצב הזה שאני נזקקת לעזרתם כדי להמשיך הלאה, אבל אני פשוט לא יודעת מה לעשות. גם אימא של הג'ינג'י עוזרת לנו מידי פעם בתוקף היותה בעלת הכוורות והשותפה לעסקים של הג'ינג'י, אבל אם היא מתלוננת על זה אני לא יודעת מזה כלום.


ככה אנחנו נגררים ממשבר למשבר, תמיד בלחץ, תמיד בקשיים.


 


דווקא כשהג'ינג'י היה חולה ועשה ניתוח היה לנו קצת יותר כסף ונפטרנו לכמה ימים ממשיכת היתר. קיבלנו כסף מהביטוח שהופעל בזמן שהוא חלה, שילמנו בעזרתו קצת חובות לוחצים וחיינו מהשאר. למרבה הצער לא הצלחנו לעשות איתו יותר. הכסף אזל במהירות מפחידה ולא על בזבוזים אלא רק על מחיה בסיסית ביותר.


המסקנה – אנחנו מבזבזים יותר ממה שאנחנו מרוויחים ואני פשוט לא יודעת מאיפה לחסוך ועל מה לוותר.

17 תגובות בנושא “משפחה חורגת

 1. אוי כסף כסף…
  אני התחלתי לטפל ברצינות בבעיות הכלכליות שלי, ותאמיני לי שעם 2500 ש"ח מזונות לפני אוטו ומחיה כל חודש החיים לא קלים…
  אבל יש לי רעיון שיכול לעזור גם לך – אם את מעוניינת תני לי אימייל שלך ונדבר.
  אזהרה – זה דורש השקעה, אבל צריך כסף כדי לעשות כסף, לא?

  אהבתי

 2. המצב בארץ קשה מאד. מוכר לי המצב של הורים שלא אוהבים את הבן בת זוג. גם אצלי היה כך. סתם מקלקל את האוירה בבית. חותמת לך שאם הוריך היו מתיחסים אחרת לג’ינג’י הייתם פחות רבים. היחס הלא טוב משפיע על האווירה בבית. עצור, אבל אילה החיים.

  אהבתי

  1. אני לא רבה איתו בגלל הורי, סיבות לריב אני מוצאת גם בלעדיהם 😛
   אני מודה שהוא לא תמיד בן אדם נוח אבל גם כשהמצב הכספי היה טוב יותר רבנו מידי פעם כמו שכל זוג רב.
   אני אוהבת מאוד את הורי אבל לא נותנת להם להשפיע על הדעות שלי ובכל זאת אין ספק שבעיות כספיות גורמות למתחים בכל משפחה ואם היה לנו יותר כסף הכל היה נראה יותר טוב.

   אהבתי

 3. גם לי כתבו בהורוסקופ שיהיו בעיות עם כסף ולא לבזבז וכו וכו. ואני לא עקרב. זה לא ההורוסקופ. זה המשבר הכלכלי העולמי והוא פוגע בכל המזלות.

  אהבתי

 4. גם אצלנו זה ככה. עובדים מהבוקר עד הערב, לא רואים כמעט את הילד (במיוחד בעלי שעובד וגם לומד עד השעות המאוחרות של הלילה) ולא רואים את הכסף בכלל – הוא נעלם בתוך החובות הבנקאיות כלא היה. המצב הכלכלי בארץ ממש קשה, מחירי המזון עלו לשמיים ואנחנו כמוך, לא יוצאים ולא מבלים אלא רק מנסים לשרוד.
  שיהיה לכולנו בהצלחה…

  אהבתי

 5. לא משנה אם המשפחה משלימה או לא משלימה עם זה שהתחתנת עם בעלך, העיקר שאת מאושרת איתו וטוב לך,, שאחרים ימשיכו לא להשלים עם המצב..

  אהבתי

  1. אנחנו נשואים משנת 80. די מגוחך לבוא עכשיו ולהתחיל לעשות פרצופים על החתן.
   הוא לא מושלם כמובן, גם אני לא, ויש לפעמים בעיות ומריבות (שאני תמיד שומרת לעצמי) אבל אני כבר בן אדם מבוגר ומרגיז אותי שאבא שלי מביע דעה בנושא ועוד בצורה כל כך לא נעימה.
   הייתי צריכה כבר להתרגל אליו אבל זה עדיין מעצבן. אני חושבת שאם הוא היה יודע עד כמה הוא דווקא דומה לבעלי בהרבה תחומים הוא היה חוטף חום 😛

   אהבתי

 6. בתיה יקרה,
  כתבת שאמא של הג’ינג’י היא שותפה/בעלת הכוורות. בהנחה שהוא לא בן יחיד, תדאגי לזה שהיא תכתוב צוואה ותוריש לו את כל העסק, אחרת……

  אהבתי

  1. חמותי שהיא גם לא אישה קלה (ועם השנים נעשית בעייתית יותר ויותר) היא בהחלט לא טיפשה.
   למרות שהיא מעל שמונים הראש אצלה עובד טוב מאוד ומיד אחרי שבעלה נפטר היא עדכנה את הצוואה שלה לטובת הג’ינג’י.
   לא שאחיו היחיד ינסה לחטוף ממנו את המכוורת, זו מציאה קטנה למדי, המון עבודה ומעט מאוד פרנסה :-?למעשה נעשה לי קצת מביך כשבעלי סיפר לי איך היא הפלתה אותו לעומת אחיו הצעיר שהתחתן עם אישה שהיא מתעבת.
   אני הצלחתי לשמור איתה על יחסים טובים (למרות שזה עלה לי בבריאות) ולא בגלל מחשבה על הירושה אלא פשוט כי אני שונאת מריבות משפחתיות ולא רציתי לגרום עוגמת נפש וקרעים במשפחה בגלל עלבונות וחשבונות קטנוניים.
   עם הזמן התרגלתי אליה והיא אלי ואני מקווה שהיא תהיה בריאה עד מאה ועשרים.

   אהבתי

 7. כסף כסף כסף
  אנחנו ממש אותו הדבר.
  רק שההורים שלי מתלוננים על הכלה ואם הם היו יכולים הם היו מתגרשים ממני מיידית. ממש לא משנה להם שאני הביולוגית.
  אם את רוצה עצות על איך לעשות תכנון לכלכלת הבית – שלחי לי לפרטי, אני מוכנה להושיב את האיש עם תלושי המשכורת שלכם ותראי איך הוא מקצץ אתכם עוד.
  קו העוני זה כאן .;-)

  אהבתי

 8. שברת לי את הלב עם הפוסט הזה.  עם הכנות, הפתיחות והישירות שלו.
   
  זה כל כך לא הוגן שהאנשים העובדים, כמוך וכמו הג’ינג’י, הם אלו שתמיד בחובות ותמיד בקשיים.
  הלוואי ויכולתי להציע נחמה או תובנה כלשהי.
   
  ובנוסף כל קשיי המשפחה.  אין משפחות פשוטות.  כל כך עצוב שההורים שלך לא רואים איזה קושי הם מערימים עלייך.  והם מצידם, אני בטוחה, רק רוצים את טובתך ונדמה להם שהם רואים משהו שאת לא, וזה מה שמתסכל אותם.
   
  שולחת לך הרבה אהבה, ותקווה, והלוואי ויכולתי לשלוח משהו מוחשי יותר (האם תמצאי שימוש לבובה של קנגרו?).

  אהבתי

  1. >:D< עלי להודות על האמת שאני קוראת אצלך כבר המון זמן, עוד כשהייתי בתפוז.
   ואל תדאגי, אני בסדר עכשיו, פחות או יותר.
   כתבתי את הפוסט הזה כשהייתי במצב רוח רע וזה עבר, המצב הכספהרעוע י לא אבל שאלו יהיו הצרות הכי גדולות שלי 😛

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s